Jump to content

Sizce En İyi Virüs Prg. Hangisi (anket )

HaYTo
 Share

Kafanıza Yatan Virüs Prgramı Hangisi Sizce ?  

463 members have voted

1. 1. Kafanıza Yatan Virüs Prgramı Hangisi Sizce ?

• Kaspersky
      146
    • ESET - NOD32
      171
    • Avira AntiVir
      66
    • Panda
      7
    • BitDefender
      4
    • AVG Anti-Virus
      8
    • Avast!
      19
    • Norton Symantec
      19
    • Trend Micro
      3
    • McAfee
      8
    • F-Secure
      6
    • ClamAV
      0
    • BullGuard
      2
    • G Data
      2
    • Comodo Internet Security
      2

Recommended Posts

ESET Smart Security kullanıyorum ve cok memnunum

su anda da dşger vırrus programı ıle nod32 arasında 4 oyluk bır fark ver ve nod32 onde :closedeyes:

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

virüs progranlarında her sene program özelliği değişiyor örnek:

kaspersky 2007 ===>güzel ama gerçekten kasar

kaspersky 2009 ===>güzel, kasma problemi kalkmış. tüm sistemi 2.5 saate tarar ram harcaması 35-40mb civarı

eset nod32 v3 ===>kasmaz gelen gelen virüsleri bazen geç PC senin olsun der rarlı dosyaları açamaz

tüm sistemi 30-40 dk tarar

eset nod32 v4 ===>bu sürüm inanın Kaspersky den fazla ram harcıyor artı yönü rarlı dosyaları tarayabilir.

Bende şuan kaspersky 2009 var.

Kis değil Kav yani.

1tb+320gb diski e6550 işlemcili sistemde komple taramasi yaklasik 2:30 saati buldu.

ram kullanımı yüzde 80 e işlemci kullanımı yüzde 100 e ulaşmışti :closedeyes:

Tam Tarama gerçekden Kaspersky in en kötü tarafi.ancak normal açıkken kasma fark etmedim.

Fps oyunu oynadıgımdan fps düşüsü olmasin diye sadece oyuna girerken kapatiyorum

ben bir kaç deneyimimi yazmak istiyorum.

Mesela Bir çok antivirüs proramı ile deneme yapmama karşın en iyi sonucu

hep norton internet security 2009 ile aldım.

Yorumum tarafsızdır arkadaşlar hiç bir programın avukatlığını yapmak gibi bir durumdada değilim.

Örneğin daha önceki gün ve bu gece 2 pc geldi. Yapılan uygulamaları karışık olarak yazacağım . pc lere bildiğimiz kavo amvo exe türevi olan bir virüs bulaşmıştı.

Ama her ne hikmetse Avast 4.8 Home Edition ve Avira Antivir Kurmak istediğimde Programlar

kurulumun ardından hiç bir şekilde aktif olamadı hep başlaması engellendi. Nod32 zaten hiç bulmadı bu virüsü.

Fakat şunu belirteyim avira yüklü bir pc ye virüslü makinenin harddikini takınca virüsü canına okudu.

Diğer taraftan Norton bu virüsün etkisinde kalmadan açıldı. Avast ise açılmamasına rağmen tarama modu çalışabildi fakat güncelleme servisini engeledi virüs ve güncellenemedi. Norton ise hiç bir etki alında kalmadan güncellemelerinide yükleyip virüsü silebildi. Kaspersky Key sorunu yüzünden tercihim değil ve Land saldırısında bulunan explot virüsü yemiştim bir ara Norton harici bir programla silememiştim(KAV 2009, KIS 2009, Panda Global Protection, Etrust yeni adıyla CA internet Security , Avast Avira ESET Nod32 ve Smart Security ). Sadece bu virüsü Norton internt security ile silebilmiştim, bu arada bu olay 2009 Martında yaşanmıştı ve bu yüzden Kasperskydanda soğumuştum.

PC yi kasmaması ve üzerinde değişiklik yapılmamış dosyaları tekrar tekrar taramaması gibi özellikleri yüzünden Performansıda çok hoşuma gitti ve şu aralar açık ara Norton IS 2009 ilk tercihim.

Evet sana söylediklerinde tamamen katılıyorum arkadaşım bence bu yarış norton ve kasper arasında geçer gibi. avast, avira, eset gibi programlarıda kullandım ama şu ana kadar kaçırmadıklarına rast gelmedim. öte yandan ben şu an kasper kullanıyorum 30 günlük deneme sürümü açıkçası çok iyi. Key problemine gelince bence bu nortondan 1 adım daha önde olduğunu gösteriyor çünkü keyi kırılabilen bir virüs programının bizi virüsten kormasını beklemek bence çok saçma zaten bu keyleri üretenler-kıranlar virüsleri yazan insanlar demekki kasper e dokunamıyorlar ama norton a dokunabiliyolar. bu arada kasper in rus yazılımcılar tarafından yapıldığı bilgisinide hatırlarsak şöyle bir çelişki oluyo virüsü yazanlarda virüsten koruyanlarda ruslar.

TOPARLIYORUM

eğer virüs programına verecek paranız yoksa norton en iyisi yok param var yeterki bilgisayarıma bişey olmasın diyosanız o zaman kasper kullanın derim...

Nortonla temizleyemediğim virüs henüz çıkmadı benim karşıma, diğer arkadaşlarda bu tip örnekleri yazarsa bilgilenmiş oluruz.

Nortonun kırılma olayına gelince norton kendisi kaçak kullanıma müsade etmek istemeseydi norton sistem dosyalarındaki korumayı kaldıran seçeneği içerisine koymazdı, bu o programın kırılabilir olduğu anlamına gelmez. Bu daha çok virüs örneği toplamak ve virüs veritabanını genişletebilmek için yapılmış bir ticari oyundur. İlk mesajımdada yazdığım gibi kasperin açılmasını bile önleyen virüs nortona tık diyemedi bumudur kasperin sağlamlığı. Araştırıp deneyip öyle yorum yazalım düz mantık üretip anlayamazsınız bir antivirüsün dayanıklılığını. Bence nortonun tek kötü yönü virüslü dosyaların tamirinde başarız olması bunun dışında eline su dökecek program görmedim G-Data da dahil buna.

Edited by clauseover

nortonp.jpg

Toplamda 900 GB lık veri bulunan Bir Sistemin tam tarama süresi.

Sistem :

intel Core2 Duo E8200 2.66 Ghz CPU

2 GB DDR2 800 Ram

750 GB + 320 GB Samsung SATA2 HDD

ATI HD4850 512 MB VGA

Gigabyte EP35C-DS3R Anakart.

İşletim Sistemi MXP 2009 V.2

Edited by clauseover

Bende 3tb hdd var bende kasperde taratıp süresini yazacagım ama gecen senin önerin için nortonu kullandım katılımsız çalışmalara cok saldırıyor canımı sıktı

en önemli hatası ise donuyor ve kendini kasıyor :p işlemi sonlandır diyiyorum ;) bende sonlanıyoda :) ilginç ama hep donması cok başşıma geldi canımı sıktı bende ondan kullanmadım 1 hafta kullandım en az kaspersky 9 kullanıyorum gayette başarılı zaten öncedende kaspersky 88 kullanmakdaydım

arkadaşlar kav öyle bilgisayarı çok kasmıyorki artık,, 512ramde rahat rahat kullanıyoruz onu.. normal durumda 30mb ram yiyor.. tarama, güncelleme vs. yaparken haliyle biraz kasıyor..

bazen virüslerle kardeş olmasına rağmen yinede en iyisi nod 32.hafif olması ve pc yi yormaması bir ayrıcalık.ama tarayıcı dersen ad-aware nin üstüne tanımam.şimdilerde koruyucusuda çıkmış.inceleme aşamasındayım. :p

Bu konu hep çok tartışılıyor kimi NOD diyor kimi kaspersky kimi bilmem ne herkesin kendi kullanım alışkanlığı var mesela ben kaspersky a key aramaktan bıkıyorum oyüzden kullanmıyorum. ayrıca sistemi kasan programlar var. buda ortalamanın altında sistem kullananlarda bazı programların seçilmesini yada seçilmemesini sağlıyor. birbirlerinden çok farkları oldugğunu düşünmüyorum açıkcası panda norton kaspersky nod mcafee .... bunlar zaten başı çeken ve güvenilir firmalar o sebeple hepsi kullanılabilir. yoksa bir USB deki ufacık bir virusu biri yakalıyor biri kacırıyor hepsi aynı...

başlıkları okudum düzeltme ihtiyacı duydum. Kaspersky ve Nod32 gerçekten iyiler.. Kasma kesme cart curt sıkıntısı yok ikisininde. ama çalıştıgım yerde bende KİS 2009 varken arkadaşa bir dosya verdim flash ta. onda da yine benim tavisye ettiğim NOD32 3.0 vardı. flashı takar takmaz DANK diye öttü makine oysa benim bilgisayarımda yoktu herhangi bişey. şimdi gelde kaspersky kullan... sildim nod32 kurdum hemen.

ekstra bundan 2-3 sene önce avg kullanırken internet alışveriş yaptım 180$ ciavrında bi para çarptılar. Allah tan geri alabildim de rahatladım. AVG de ogun bitmişti benim için..

uzun lafın kısası herkes sevdiğini kullansın ben kendi adıma eset ten başkasını tanımam

Edited by cexen

arkadaşlar hiç kendiniz kasmayın boşuna bende yaklaşık 2senedir daha öncde olabilir eset nod32 2.7 sürümü var güncellemeler ile 4 oldu tabide şu ana kdar hiç virüs yüzünden format atmadım ve gelen her virüsü msn de olsun internetten olsun aha gelmeden siliyor yabancı bir sitede officel sitesiymiş ordan ayarları yaptım pc yi daha az yoruyor ama güzel koruyor key sorununuda çözdüm hiç sıkıntım yok okadar sade bir program 3. sürümünü yüklemedim kaba geldi bana internet scurity ii diyorlar kararsız kaldım yüklesemmi diye sonuçta virüssüz yerleri giriyorsunudur diyeiblrsiniz hiç te oyle değil sıksık key arıyorum her türlü siteye dan dun girerim sıfır virüs bir tanıdığa yükledim gizli dosyarlı göster dedim tam 800 virüsü daha ilk açılışta sildi gizli dosyaları göster dedim sayıyı hatırlamıyorum

Arkadaşlar Siz ne kadarda bilgisayara virüs bulaşmamasını istiyorsanızda o bulaşır engelleyemezsiniz virüs geçirmeyen, her virüsü bulan bir antivirüsü programı yok dünyada çünkü hergün yeni yeni virüsler çıkıyor ve virüs programı fark etmeden bunu pc nin içine alıyor yani sonuç olarak virüs geçirmeyen bir virüs programı olmadığı için dünyada illa pc ye virüs girdiği için virüs programı kullanmaya gerek yok o yüzden ben virüs kullanmıyorum zaten bir pc de virüs olup olmadığını anlamanın bir çok yolu var ben onları uyguluyorum ve ona göre işlem yapıyorum illada virüs programı isterseniz ve pc yi kasmasın diyorsanız Eset Cracksiz farketmez kassada olur diyosanız norton 360, NİS 2009, KİS 2009,Panda,trend micro,Antivir Pro (Free-edition değil),Bitdefender,Bulguard, G-DATA, McAfee bu saydıklarımdan birini kullana bilirsiniz Hepsini Bir zamanlar kullandım Ama hepsinin pro sürümünü kullanmayı unutmayın!!! sürümler pro olsun

Avira cok iyi demiş virüs bulmaz demiş arkadaşım kenan06

senden tek istediğim kav9 un deneme surumunu kur 30 günlük key falan arama bi 2-3 gün dene tukledikden sonra pc nde bi hızlı tarama yaptırda neler cıkar neler denemesi bedava avira iyi ama paspal kalıyo virüs listesi cok yawwaş guncelleniyo 6ay sonra eklenir bugun cıkan virüsler

professional_bilgisayarcı dostum zaten virüs leri yapanlar :rolleyes:

virüs prg. yapan kişiler buna emin olun :) suan dunyada 2 popiler uygulama var bunların 1 kaspersky diğeride nod

nod. firmasındaki arkadaşlar kaspersky kullanıyo

kasperskyda kilerde nod. kulanıyor ve pasa virüs yazıyorlar :good: deniyorlar baqalım yakalayacamı dıye sonra yakalamazsa dağıtıyorlar int. ama yazdıkarı virüsüde sadece kendi virüs prg. kullanıyor :p ee gunumuzde en cok virus yazan ülke belli ruslar :) kasperskyda rusların olduguna gore +1 kaspersky bence önde

eve pc alalı 5 ay olacak neredeyse ve nod32 kullanıyorum herhangi bir sorun ve kasma olayı yok,ayrıca çok temiz ve hızlı bilgisayar,bence nod32 kasma olayıda yada kasılma yok

Avira cok iyi demiş virüs bulmaz demiş arkadaşım kenan06

senden tek istediğim kav9 un deneme surumunu kur 30 günlük key falan arama bi 2-3 gün dene tukledikden sonra pc nde bi hızlı tarama yaptırda neler cıkar neler denemesi bedava avira iyi ama paspal kalıyo virüs listesi cok yawwaş guncelleniyo 6ay sonra eklenir bugun cıkan virüsler

Avira'nın Virusler karşısında paspal kaldığını hiç görmedim. Dediğin gibi yeni çıkan virüs 6 ay sonra ekleniyorr diye bir hikayede yok. Ben 3 senedir rastlamadım en azından. Halada en güvendiğim antivirüstür. Yavaş güncellenmesi gibi bir durumda yok, tamamı ile uydurmuşsun. Günde 3 4 sefer güncelliyor kendisini. Avira ile tarattığın makinadan bir halt çıkmaz buna garanti verebilirim ama KAV yüklü olan makinalardan yüzlerce virus temizledim. En basit örneği ile KAV yüklü bilgisayara bir Sality.NAR, Sohanad.NAK ve Brontok.NAR virüslerini bulaştırıp bi taratmayı dene bakalım KAV taramayı sonuçlandırıpta bunları silebiliyor mu, yoksa taramanın ortasın hata verip devre dışı mı kalıyor anla. Autorun viruslerine karşı hiçbir şekilde etki edemiyor. Etki etmesi kendisinin devre dışı kalıp işlem yapamaması ile son buluyor.

Kullanacaksanız Avira, ESET, AVG ve Comodonun yeni internet Securty'sinden şaşmayın. Ne kasper ne Avast ne de diğerleri. McAfee de iyidir, ama biraz yavaş. Norton en iyi etkiyi güvenli modda tarama yaparken veriyor.