Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

tesekkur ederim ellerine saglik ama benimde sorunum ayni kurulum esnasinda ( I386 asms ) hatasi aliyorum neden kaynaklaniyor acaba bilgi verirseniz sevinirim

KURULUMDA PROBLEM YAŞAYANLARIN DİKKATİNE !!!!

TNCXP yi 3 ayrı bilgisayara kurdum.

Kendi bilgisayarımda problem çıkmadı.

Diğer bilgisayarlarda problemler oldu ama sonuç olarak kurulumu gerçekleştirdim.

Karşılaştığım sorunlar ve çözümleri;

1. Iso dosyasını Nero ile yazdırırsanız kurulum sırasında hata verme olasılığı yüksek onun için CLONECD ile yazın ıso dosyasını.

2. Bilgisayara format atmadan kuruluma geçerseniz çeşitli hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.

onun için kuruluma geçmeden önce TNCXP cd1 i açtığınızda karşınıza çıkan menüden 4 numaraya basarak WINPE yi açıyorsunuz daha sonra PARTITION MAGIC i çalıştırıyorsunuz.

C: sürücüsüne sağ tıklayarak FORMAT diyoruz.

işlemi gerçekleştirdikten sonra

sol alt köşede APPLY CHANGES gibi bir yazı var ona tıklayarak format işlemini tamamlıyoruz.

Partition Magic ile isterseniz sürücülerinizi yeniden biçimlendirebilir veya yeni sürücüler oluşturabilirsinz.

Apply changes dedikten sonra artık temiz bir sürücüye sahibiz ve TNCXP yi problem yaşamadan kurabiliriz.

bilgisayarı resetledikten sonra kuruluma geçebilirsiniz.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cd 1 i rapid linklerinden indirdim ve cdye yazdırdım. bugün format atmam gerekti ve sevinçle tncxp sini kurmaya çalıştım. fakat biçimlendirme kısmından sonra mavi ekran hatası geliyor -hata kodunu not etmeyi unutmuşum- fakat tekrar bu sorunla karşılaşırsanız "chckdsk /F" komutunu uygulayın diyor.. kurulum devam etmiyor. ve cdden başlatınca bir türlü kurtarma konsolu çıkmıyor direkt xp kur aşamasından başlıyor.

ayrıca

backyj9.jpg

ekranındaki 2. seçeneği tıkladığımda xp kurulumuna geçiyor, 3. seçeneği tıkladığımda siyah bir ekran geliyor araçlar, antivirüs programları gibi secenekler çıkıyor.

iso dosyasını nero ile yazdırdım acaba partlarımda mı sıkıntı var, MD5 kodlarını yayınlar mısınız? linkleri okuldan indirdiğim için farklı bir araçla yazdırma şansım yok.

not: cd2nin yarısını rapidden kalanını da sendspace den indirdim hiç sıkıntı olmadı otomatik program yüklemesi çalışıyor xp platformu altında.

Edited by Meth

merhaba arkadaslar benim 2 problemim var insallah cözümüde vardır.

1- Kurulumu yapalı 2 hafta oldu sorunsuzca düne kadar geldim. Ancak dün bir program yükledim. APPSERV gibi bir server programıydı Port ve kullanıcı ismi tanimladim Pc ye restart attı sonra xp nin login sayfasına geldi. Sifre yanlıs oldu anlamadım belkı benim hatamdı ama sorunun büyügü administrator girisi yok sayfada. Logın yeri deyince baska bir sey anlamayin xp nin normal giris sayfası. Cd ile yada baska yolla admin olarak tekrardan nasıl girebilirim pc ye acaba. simdi 2. hd ye kurdum ondan yazıyorum ama diger haddiskte cok önemli benim icin

2- Klavye nin Türkce olması benim isime yaramıyor maalesef. Avrupa dayım ve Q klavye kullanıyorum ve klavye secenegimi degistirmek istiyorum. y=z ö=ş z=y ü=ğ olarak degisiyor

İnsallah bu problemleri cözeriz. Bilgisi olanlardan yardım lütfen.

Saygılar...

• Administrator
merhaba arkadaslar benim 2 problemim var insallah cözümüde vardır.

1- Kurulumu yapalı 2 hafta oldu sorunsuzca düne kadar geldim. Ancak dün bir program yükledim. APPSERV gibi bir server programıydı Port ve kullanıcı ismi tanimladim Pc ye restart attı sonra xp nin login sayfasına geldi. Sifre yanlıs oldu anlamadım belkı benim hatamdı ama sorunun büyügü administrator girisi yok sayfada. Logın yeri deyince baska bir sey anlamayin xp nin normal giris sayfası. Cd ile yada baska yolla admin olarak tekrardan nasıl girebilirim pc ye acaba. simdi 2. hd ye kurdum ondan yazıyorum ama diger haddiskte cok önemli benim icin

2- Klavye nin Türkce olması benim isime yaramıyor maalesef. Avrupa dayım ve Q klavye kullanıyorum ve klavye secenegimi degistirmek istiyorum. y=z ö=ş z=y ü=ğ olarak degisiyor

İnsallah bu problemleri cözeriz. Bilgisi olanlardan yardım lütfen.

Saygılar...

XP login ekranında 2 kere ctrl alt del yaparsanız kullanıcı adı yazabileceğiniz ekran açılacaktır.

2- Almanca klavye vs kaldırılmıştır.

2 gün oldu hala soruma cevap alamadım, ya bana md5 kodlarını verin yeniden kontrol edip tekrar indireyim yada biri bana elden tnc cd1 i versin, istanbul dağıtımcısı arkadaşa mesaj atmıştım ama tık yok.

bir de ben yeni indireceğim cdnin sağlam olup olmadığını (yani mavi ekran sıkıntısı olmadan tncxp kurabilme) nasıl anliycam? nasıl test edebilirim. ^_^

TNC XP yi indirdim.

Emeğinize saygı duymamak elde değil arkadaş. Ama bir şey merak ediyorum. Normal bir xp yüklerken raidleri disketle yüklüyoruz. Acaba TNCXP de buna gerek varmı?Kurulum Esnasında Raid yüklemezsek harddisk yok uyarısı alıyoruz. TNCXP de bu uyarı gelirmi?

• Administrator
TNC XP yi indirdim.

Emeğinize saygı duymamak elde değil arkadaş. Ama bir şey merak ediyorum. Normal bir xp yüklerken raidleri disketle yüklüyoruz. Acaba TNCXP de buna gerek varmı?Kurulum Esnasında Raid yüklemezsek harddisk yok uyarısı alıyoruz. TNCXP de bu uyarı gelirmi?

Tncxp'de bolca raid driveri mevcuttur. Sizin raid denetleyiciniz de bu driverler arasında ise disket takmanıza gerek yoktur.

Arkadaşlar tncxp indirmek için linkler çalışmıyo yeniden upload ederseniz sevinirim şimdiden saolunn....[

1CDhttp://rapidshare.com/files/5606425/tnc.cd1.part1.rar

2CD

Please register to see this content.

TNCXP İLE HERŞEYDAHAGÜZELOLACAK

Arkadaslar Güvenlik Duvarı Sorununu Çözdüm... Fakat Kurulumu Tamamladıgımda "int explorer ve Win Media Playerı" Olmadgını Farkettim...Kendim Win Update Sitesinden "int explorer 7" Ve "Win Media Player 11" i İndirdim Sorunsuz Kurdum...Ancak Kurulunca Simgeleri Bulamıyorum Yani Çalıstıramıyom...İkiside Aynı... Explorer Bi Linke Tıkladıgımda Acılıyo Fakat Kendim Nerden Acıcam???Aynı Şekilde MEDİA pLAYER 11inde Simgeleri Yok...:S PROG Files a Felan Baktım Çıkmıyo Hiçbiyerde.Arattırdım Çıkmadı...2-3 Kere Sildim Geri Kurdum. İLk Kuruldugunda Otomatık Acıyo Cayır Cayır Calısıyo Ama Kapatnca Bıdaha Acamıyorum... Lütfen Destek...!!!

Dostm Partları İndirdikten Sona tek bir Klasörde Topla Hepsini. PART 1 sag Tıklayıp EXRACT HERE Yap Kendisi TeK tEK çıkarır.Klasörde Tek Bir İSO dosyası Olusur...Daha Sona NERODAN "KALIBI DİSKE YAZDIR" Bolumu Secip Yazdırabılırsın...

Arkadaşlar şimdiye kadar tncxp yi kendi dizüstü bilgisayarıma ve ayrıca iki masaüstü bilgisayara yükledim. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Ancak programı beğenen bir arkadaşın bilgisayarına bu akşam kurmaya çalıştığımda kurulum aşamasında aygıtlar yüklenirken 34 dk. kaldı seçeneğinde bilgisayar kendini resetliyor sonra kurulum tekrar başlıyor ve bu kez de ekran kitlenip kalıyor. Arkadaşın bilgisayarında PIII, 128 ram, Asus anakart var. Bir süre önce de ekran kartı olarak Nvidia GeForce 5200 (128 bit) taktı. Acaba bir uyumsuzluktan mı bu kurulum gerçekleşmiyor? Zira orijinal xp professional sürüm kurulduğunda da ekran da titreme ve bulanıklık oluyor. Dün nvidianın sitesinden güncel sürücüyü indirip kurmayı denedik bu sefer bilgisayarın ekranı devamlı gidip gelmeye başladı. Sonra donmaya başladı. En son da açılmamaya başladı. Neticede yeniden normal xp yi kurduk ama hiçbir şekilde nvidia sürücüsü yüklemedik ve öyle kullandık ama titreme yine devam ediyordu. Neticede bu akşam da tncxp yi kuralım dedik ama yukarıda söylediğim gibi kurulum hep 34 dk. kaldıdan öteye geçmedi. Bu problemi nasıl çözebiliriz. Teşekkürler.

Not: Tncxp cd leri hiçbir şekilde bozuk değildir. Zira başka bilgisayarlara kurdum. Halen de bir bilgisayara daha kuruyorum şu ana kadar sorun yok.

Edited by özer küpeli

Dostm Partları İndirdikten Sona tek bir Klasörde Topla Hepsini. PART 1 sag Tıklayıp EXRACT HERE Yap Kendisi TeK tEK çıkarır.Klasörde Tek Bir İSO dosyası Olusur...Daha Sona NERODAN "KALIBI DİSKE YAZDIR" Bolumu Secip Yazdırabılırsın...

evet iso dosyası çıkıyor. direk o dosyayı mı yazıyorum? kalıbı diske yazdır diye bir seçenek bulamadım.

• Administrator
Arkadaslar Güvenlik Duvarı Sorununu Çözdüm... Fakat Kurulumu Tamamladıgımda "int explorer ve Win Media Playerı" Olmadgını Farkettim...Kendim Win Update Sitesinden "int explorer 7" Ve "Win Media Player 11" i İndirdim Sorunsuz Kurdum...Ancak Kurulunca Simgeleri Bulamıyorum Yani Çalıstıramıyom...İkiside Aynı... Explorer Bi Linke Tıkladıgımda Acılıyo Fakat Kendim Nerden Acıcam???Aynı Şekilde MEDİA pLAYER 11inde Simgeleri Yok...:S PROG Files a Felan Baktım Çıkmıyo Hiçbiyerde.Arattırdım Çıkmadı...2-3 Kere Sildim Geri Kurdum. İLk Kuruldugunda Otomatık Acıyo Cayır Cayır Calısıyo Ama Kapatnca Bıdaha Acamıyorum... Lütfen Destek...!!!

Windowsu yeniden kurmayı deneyin. Formatlı temiz bir disk olsun. Bazı kurulumlarda böyle yapabiliyor.

silicem ama henuz ISO olarak duruyor asıl dosya ^_^ yani henuz DVD'ye yazdırmadım..

yinede sorunsuz silinebilir mi ?

Please register to see this content.

*.ISO dosyasının icindekileri ayrı bir kLasore cıkartıp ordan CD'ye yazdırdıgınız zaman BOOT etmiyor (test edilip onaylandı) ISO yu kalıp olarak CD'ye yazdırın

2. CD'yi ISO'nun kendi icersinde gomun (UltraISO vs.), klasor'e acip gomup CD'ye yazdırılmamalı zaten manasıda yoktur herhalde

Diger baslıkda da yazmıstım,

cok saolun arkadaslar cok basarılı bir calısma olmus devamınıda bekleriz (beklerim)

bu arada bu tip buyuk dosyalar icin bi FTP alanı kullanılsa iyi olurmu ki diye dusunesim geldi :)

Hayırlı seneler (bayram bittimi bilmiyorum gecmis bayramlarınızda kutlu olsun)

Saygılar