Jump to content

Windows 7 Bu Muydu...

ysf_09

Recommended Posts

windows 7 varken xp diyenler,

Eminim xp sp2 çıktığında sonuna kadar 98 SE diyorlardı.Ama xp sp2,98 cileri yarı yolda sıfır bıraktı.günümüzde 98 i kaç kişi kullanıyor?cevap sıfır gibi birşey.sonradan XP de 98 SE gibi olacak.Tıpkı XP SP2 gibi,Windows 7 de XP cileri yarı yolda sıfır bırakacak 98 gibi.saygılarımla.

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

yaw bırakın bu ayakları sanki reklamlara kanıp orjinal almış da umduğunu bulamamış gibi konuşuyosunuz.adamın malını bakıma çalıp kullanıp sonrada lan daha iyi yapsaydında çaldığıma değseydi diyosunuz.ben 4 aydır kullanıyom gayet stabıl hızlı ve güzel memnunum .korsanı kurdun ( çaldın ) hoşuna gitmedi kaldır.bu kadar basit.görsellik diyorsunuz binlerce tema var indir kur.modifiyeli xplrde tema ile o kadar görsel oluyor.

neyse sonuçta zaten indirdiğin korsan bi ücret vermeden kurdun.memnun değilsen at kenara.

ÖNYARGILI SADECE MİLLET ÖVÜYOR DİYE YUKLEDİYSEN HİÇBİRSEY FARKETMEMEN NORMALDİR BENCE BENDEKİ GAYET HARİKA

SİSTEMİM İNTEL 945 ANAKART

İNTEL CORE DUO 2.0 İŞLEMCİ

KINGSTN 1 GB RAM

EKRAN KARTIMDA ANAKART UZERİNDEKİ EKRAN KARTI HARİKA BENCE

XP Kullananlar,Windows 7 Home Premium kullansınlar rahat etsinler.

Ayrıca Windows Vista Çıkış yılına rağmen 2 adet Service Pack ile hatasal rekoru eline aldı zaten,

Windows 7 her daim vistayı ezer kanaatindeyim.Ayrıca Hızlı başlat ve klasik tema yok demiş arkadaş.

2dk'ni ayırarak hızlı başlatı kendini yaparsınız

Klasik temayı nasıl göremediniz,anlamadım açıkcası

- Hanginizde hala tek çekirdekli işlemci var ?

- Çok azınızda

- Windows XP tek işlemci üstünde en fazla kaç çekirdeği yönetebiliyor ?

- En fazla 1

- Peki ya Windows 7 ?

- Home Premium sürümünde 32 (bu sayı 16 da olabilir %100 emin değilim.) çekirdeği yönetebilme kapasitesi var.

- Program yükledikçe XP'im yavaşlıyor ne yapabilirim ?

- Windows 7 a geçebilirsin. Windows 7 ın hızı kurulan program sayısından bağımsız.

- Bi kere Windows 7 kullandıktan sonra pencereleri sağa sola fırlatır oldum. Gören deli zannediyor ne yapabilirim :D

- Etrafındakilere Windows 7 a geçmesini önerebilirsin. Böylece deli olmadığını anlarlar :D // şahsen ben öyle yapıyorum AeroSnap ve AeroPeek süper özellikler

devam edecek... :D

Microsoft Action Pack kullanıyorum yani bayi paketi.Microsoft bana windows 7 prof. ve windows7 ultimate göndermiş bende ultimate kurdum kullanıyorum memnunum xp yide hiç aramıyorum.Ram kullanımı fazla ama ona rağmen hızlı çalışıyor.

• 2 hafta sonra ...

Microsoft çok akıllı bir politika izliyor Dananım firmalarıyla el ele güle oynaya yollarına devam

ediyorlar MSN 8,5 altı versiyonlar 2010'da XP 2014'te tarih olacaklar

en iyisimi Windows 7 'ye uyum sağlamanız yararınıza olacak

Donanımlarınızı yükseltmeyi unutmayın. Hepinizi sevgi ve muhabbetlerimle kucaklarım...

yok olmaz derdeniz başka işletim sistemlerini kullanmak size kalmış... :)

Tamamiyle katılıyorum, microsoft eski bilgisayarların çalıştırmakta zorlandığı işletim sistemleri üreterek, donanım firmaları da çekirdeklerine çekirdek ekleyerek yollarına devam ediyorlar.

ben performans diyenlerdenim. şu anda xp kullanıyorum ve şu an itibariyle win7ye geçmenin hiç bir artısını görmüyorum zaten istediğim herşeyi bu işletim sisteminde yapabiliyorum. ha ilerde yeni yazılımlar xp desteklemez nasıl 98den xpye terfi etmek zorunda kaldıysak win7 ye de öyle terfi ederiz.

zaten sağolsun bu sitedeki arkadaşlar şimdiden win7 yi lite hale getirmeye başlamışlar düşünün bir gün xp performansında çalışan 100 - 150 mb boyuta sığan -256 belki de daha az ram kullanan- win7 yapılacak.(aynen lite xplerin 98 performansına getirildiği gibi) bizlere göre gereksiz olan özellikler çıkarılacak dolayısıyla sistemi kasmayacaktır.

yukarıda bahsedildiği gibi microsoftun politikasını zaten windows live messenger'da görebilirsiniz. Yenisini çıkarıyor bir süre sonra isteyenler hevesle geçiyorlar (onlar için sorun yok) istemeyenler de mecbur kalarak güncelliyorlar. ms eskisine desteği kesip devam ediyor.

peki ya yenilikler:

çoğu insan win7 nin yenilikleriyle tatmin olmuş görünüyor ancak bence öyle değil

bill amca vista'yı çıkarmışsın çoğu insan beğenmemiş hala neden üzerine işlemeye devam ediyorsun, aynı hatayı yine yapıyorsun. xp'yi makyajlayıp vista diye sunduğun yetmemiş vistayı makyajlayıp 7 diye sunmuşsun (sadece performansa çözüm bulmaya çalışmışsın o kadar).

şimdi arkadaşlar bana diyecekler ki işte şu yeni bu yeni, ama incelerseniz bu yeniliklerin yarısından çoğu 3. parti yazılımlarla da rahatlıkla yapılabiliyor. eee o zaman ben bunlara yenilik demem. yok içinde cd yazıcı program varmış, xpdede var zaten nero yıllardır var. yok hesap makinesi gelişmişmiş, zaten gelişmiş hesap makinesi için bir sürü program var... gibi. ben mesela artık alttaki görev çubuğunun yok olmasını onun yerine daha yeni bir teknolojinin kullanılmasını isterdim. en basitinden masaüstüne yerleştirebilirlerdi artık o saati, taskbarı filan.

Sonuç:

uzun lafın kısası henüz bir avantajını göremediğim için win7 ye şu anda terfi etmeyi düşünmüyorum. Zaten xp işimi görüyor (şu an itibariyle ilerde yetmeyeceği kesin) ve win7 deki görselliğe de ihtiyacım yok xpye tema kurarak yapılabilir ama win7deki kaynak kullanımı modifiyeler sonucunda belli seviyelere geldiği zaman geçeceğim.

Edit: Lütfen bu tepkileri de olumlu karşılayalım. Bakınız tepkiler sonucunda microsoft vista'nın aşırı kaynak tüketimini win7 de düşürdü. Eğer win7 ile ilgili bu eleştiriler devam ederse inanın daha da kısacaklardır. Ben ms'in istese 128 ramle bile çalışan win7 yapabileceğini düşünüyorum.

işletim sisteminiz xp ise

ram i 1,5 gb ın üzerine çıkartmak işlemciyi çok çekirdekli yapmak hiç bir şey ifade etmez

yani iyi bir donanımınız var ise xp kullanmak sadece nostalji olur.

bazı arkadaşlar win 7 nin vista kadar ram kullandığını yazmışlar. halbuki ram kullanıldığı için değil. sadece gerekecek bazı sistem dosyalarının ram e atılmasından dolayı kabarık görünüyor. Bu da performansı artırmak için kullanılan bir yöntem. ama xp klasik olarak lazım olan herşeyi hdd den arıyor.

Şahsi fikrim olarak şunu yazıyım. 1 sene vista kullandım. ve vistadan nefret ediyorum. şimdi win7 64 bit kullanıyorum. herşeyi rahat. önceden kullanıcı dosyaları yok resim yok müzik şeklinde sabitti. şimdi bunu eklenen Kitaplık sayesinde özelleştirebiliyorsunuz. Tek sorunu ise bir klasörü kitaplığa eklediğiniz zaman altında aynı isimle bir klasör daha açması.

• 4 hafta sonra ...

Yahu allahınızı severseniz ram kaç paraki ram muhabbeti yapıyorsunuz vista-win7 4 gb ram ilen çok güzel calışıyor işlemci ne olursa olsun zaten donanımsal olarak pc hızlandırma yöntemleri dolu pc sektöründe konudaki başlığada hak veriyorum win7 tam bir fiyasko yani microsoftun avutmaca işletim sistemi milletimiz alışmış hıza gaza hala yok yavaş acılıyor takılıyor kitleniyor takılmayalım böyle şeylere arkadaşlar her işletim sistemi başından kıcından sorunludur kısacası kul yapısı ne diyebilirsinizki ? win 7 adam olana kadar vistaya devam okadar... :lol:

hiç kıyaslanamaz bile hocam ben kendi halinde birkaç dijital donanımla (kamera foto mak. vs .)pc kullanan bir adamım önceleri xp ile yada vista ile pc nin başından kalkamazdım kilitlenir sorun çıkarır ağır çalışır bir sürü sorun yüzünden 1 saatlik işlenmesi gereken görüntü için 3- 4 kez aynı işlemi yapmak zorunda kalırdım şimdi her işimi bitiriyorum hemde full performans ve bir komutla kilitlenmeden resetlemeden ve 7 sayesinde artık pc de yapacak işim kalmıyor görsellik kullanım kolaylığı hız bana göre her platformda 7 hepsinden daha iyi ve kessen eskilere dönmem

Bende ilk başlar windows xp taraftarıydım.İlk defa windows 7 kurduğumda alışamamıştım.Daha sonradan farkı anladım.Eğer standart bir sisteminiz varsa(1 gb ram çift çekirdek işlemci v.s) Windows 7 yi çok rahat kullanabilirsiniz.Şu anda sorunsuz kullanıyorum.Tavsiye ederim ;)

peki ya yenilikler:

çoğu insan win7 nin yenilikleriyle tatmin olmuş görünüyor ancak bence öyle değil

bill amca vista'yı çıkarmışsın çoğu insan beğenmemiş hala neden üzerine işlemeye devam ediyorsun, aynı hatayı yine yapıyorsun. xp'yi makyajlayıp vista diye sunduğun yetmemiş vistayı makyajlayıp 7 diye sunmuşsun (sadece performansa çözüm bulmaya çalışmışsın o kadar).

şimdi arkadaşlar bana diyecekler ki işte şu yeni bu yeni, ama incelerseniz bu yeniliklerin yarısından çoğu 3. parti yazılımlarla da rahatlıkla yapılabiliyor. eee o zaman ben bunlara yenilik demem. yok içinde cd yazıcı program varmış, xpdede var zaten nero yıllardır var. yok hesap makinesi gelişmişmiş, zaten gelişmiş hesap makinesi için bir sürü program var... gibi. ben mesela artık alttaki görev çubuğunun yok olmasını onun yerine daha yeni bir teknolojinin kullanılmasını isterdim. en basitinden masaüstüne yerleştirebilirlerdi artık o saati, taskbarı filan.

Sonuç:

uzun lafın kısası henüz bir avantajını göremediğim için win7 ye şu anda terfi etmeyi düşünmüyorum. Zaten xp işimi görüyor (şu an itibariyle ilerde yetmeyeceği kesin) ve win7 deki görselliğe de ihtiyacım yok xpye tema kurarak yapılabilir ama win7deki kaynak kullanımı modifiyeler sonucunda belli seviyelere geldiği zaman geçeceğim.

avantajı yok mu? yok artık...

bultar demiş diyeceğini ama ben biraz daha uzatayım...

xp nin çekirdek sürümü 5.1 dir

vistanın ise 6.0

vista nasıl xp nin makyajlısı olsun ya akıl var mantık var lütfen

windows 7 çekirdek sürümü 6.1 dir

win7. vistanın geliştirilmişidir ama makyajlısı DEĞİLDİR!!!

win7 nin özelliklerini kopyalamak amacıyla üretilmiş 3. parti yazılımları xp için çok mu iyi sence?

win7 nin yerini tutuyor mu? belki sana göre evet ama aslında yarısını bile karşılayamaz

çünkü; her bir program yanında bir yük getirir. win7 de olağan bir özellik olduğundan yük getirmez. ama xp de win7 de gördüğün o imrendiğin özelliklere sahip olamak için sistemine daha çok yük bindiriyorsun.

xp 2001 (2000) yapımı bir sistemdir. vista 2006 (2005), win7 2009 (2008) dir

2009 da aldığın bilgisayara xp yüklemek, o makinaya harakettir.

saati, takvimi ve diğer ıvır zıvırı koymak için windows sidebar vista dan beridir var onla yapabilirsin istediğini

görev çubuğu zaten geliştirildi...

windows 7 daha ne seviyeye gelebilir? superfetch özelliğini bilmediğinden sistem kullanımı konusunda da yanılıyorsun...

ha sen xpinde kal ama win7 ye ve vistaya çamur atma!...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...