Jump to content

forjest
 Share

Recommended Posts

GemaR, 17 dakika önce yazdı:

image.png.c948c6b189642d2b211123952cc8c788.png

Bunlar nedir? tam olarak.

çalışmalarında bu tarz şeyler var nedense.

Ayrıca aero kesinlikle win7-8e çok yakışıyor win10 özgün haliyle çok daha iyi.

1. Sistem vmware üzerinden hazırlandığından dolayı görünmekte servis. Ziyanı yok silebilirsiniz veya kalsın sorun çıkartmaz vmware üzerinden kurulumlarda lazımda olabilir bir bakıma test etmek isteyenler için iyi birşey.

2. Aero uygulamasına ait. sisteme entegre olduğundan, serviside çalışmakta bu ayar kalsın dokunmanıza gerek yok.

• Thanks 1

Üstad ellerine sağlık..Sormak istediğim bişey var , verdiğin linkten mağazayı indirdim kurdum ancak yerel hesapla açılamaz vs gibi bir uyarı alıyorum ve dolayısı ile mağaza açılmıyor .Ancak versiyonu mu uygun değil ne yapmalıyız ?

Malum microsoft hesabıyla oturum açılamıyor bu sistemde .Microsoft hesabı ile oturum aç dediğimizde tepki gelmiyor.

romantikaone, 20 saat önce yazdı:

Üstad ellerine sağlık..Sormak istediğim bişey var , verdiğin linkten mağazayı indirdim kurdum ancak yerel hesapla açılamaz vs gibi bir uyarı alıyorum ve dolayısı ile mağaza açılmıyor .Ancak versiyonu mu uygun değil ne yapmalıyız ?

Malum microsoft hesabıyla oturum açılamıyor bu sistemde .Microsoft hesabı ile oturum aç dediğimizde tepki gelmiyor.

Bilgisayar yönetiminden yeni kullanıcı ekleyip kullanıcıya admin yetkisi verdikten sonra microsoft hesabı ile giriş yapabildi ve böylece mağaza açıldı .Aslına bakarsanız yeni kullanıcı eklemem mağazanın açılması açısından yeterli oldu..Bilgi amaçlı yazıyorum aynı sorunu yaşayan olursa durumu bu şekilde çözebilirsiniz...

romantikaone, 10.12.2021 - 03:08 yazdı:

Bilgisayar yönetiminden yeni kullanıcı ekleyip kullanıcıya admin yetkisi verdikten sonra microsoft hesabı ile giriş yapabildi ve böylece mağaza açıldı .Aslına bakarsanız yeni kullanıcı eklemem mağazanın açılması açısından yeterli oldu..Bilgi amaçlı yazıyorum aynı sorunu yaşayan olursa durumu bu şekilde çözebilirsiniz...

Evet administrator yetkileri şart mağaza için. bilgilendirme için teşekkürler.

keyfoagam, 2 saat önce yazdı:

aero kaldırınca malesef explorer.exe sınıf kaydedilmemiş hatası veriyor.

Aero olmayan sürümler mevcut kullanmayacaksanız eğer, aerosuz sistem kurup kulanabilirsiniz. Forumda mevcut.

forjest, 38 dakika önce yazdı:

Evet administrator yetkileri şart mağaza için. bilgilendirme için teşekkürler.

Aero olmayan sürümler mevcut kullanmayacaksanız eğer, aerosuz sistem kurup kulanabilirsiniz. Forumda mevcut.

sistemi kullandım hızlı ve sorunsuz. Aero istememe sebebim ise açtığım bir bilgisayarım da simge durumuna küçült veya kapat menüleri hiç belli olmuyor.

keyfoagam, 13 dakika önce yazdı:

sistemi kullandım hızlı ve sorunsuz. Aero istememe sebebim ise açtığım bir bilgisayarım da simge durumuna küçült veya kapat menüleri hiç belli olmuyor.

Başlat menüsüne girerek Aero glass ayar kısayolunu çalıştıırın kendinize göre şeffaflık ayarları yapabilirsiniz. Bununla alakalı olarak konuyada bilgi geçilmişti zaten. Aero glass üzerinde  bir çok ayar mevcut istenilen renk ve vd. ayarlar yapılabilmektedir bilginiz olsun.

• Like 2

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Paylaşım için çok teşekkür ederim kardeşim 1 haftadır kullanıyorum gayet güzel memnunum Allah razı olsun. ya hiçmi bişi yok dersen açılış biraz geç okadar oda benim PC sistemimden olabilir hakkını yiyemem. kolay gelsin

• Like 1

• 1 ay sonra...
hiboz, 17.03.2022 - 19:23 yazdı:

Defender var mı hocam bu çalışmada? @forjest

Yok

@forjest hocam en son 19044.1645 sürümünün 1682 güncellemeye geçirememek ve çok sayıda mavi ekran görmem akabinde bilgisayarında iyice kendinden geçmesiyle güncel win 10 kullanımına son verip bu sisteme geçtim iyi kide geçmişim diyorum

Neden daha önce geçmediğim için kendimi sorguluyorum açıkcası Lenovo y510m marka laptoba sahibim bu sistemle performans şaha kalktı desem yeridir 5 dkda açılan pc açılış hızı 48 saniyeye düşmesiyle beraber arayüz geçişleri tarayıcı açılışları ve diğer optimum şeylerde performansı kat kat arttı.

Güncel bir donanımınız yoksa bu sistemi şiddetle tavsiye ederim üzmeyecektir.

Tek sıkıntım hocam Store kurmak istemiyorum fakat  veya muadili olacak programa aşırı ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz ?

Sistemden görüntüler

Please register to see this content.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

unsalyilmaz, 07.03.2022 - 15:35 yazdı:

Selam. Ofisteki bilgisayarıma kurdum. 4gb ram ile bile gayet hızlı çalışıyor. Sadece ağdaki yazıcıları görmesine rağmen kuramıyorum. Çözümünü bilen yeşillendirirse sevinirim.

Hizmetlerden yazdırma biriktiricisi hizmetini otomatik başlangıç olacak şekilde ayarlayın. Bilgisayarı Yeniden başlatıp tekrar deneyin.

• 3 hafta sonra ...
unsalyilmaz, 07.03.2022 - 15:35 yazdı:

Selam. Ofisteki bilgisayarıma kurdum. 4gb ram ile bile gayet hızlı çalışıyor. Sadece ağdaki yazıcıları görmesine rağmen kuramıyorum. Çözümünü bilen yeşillendirirse sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşadım.

• Thanks 1

whispers, 2 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle ellerine sağlık;

Ben format atarken kurulum ekranında harddisk i görmüyor .

Diğer sistemlerinizi denedim bir tek bundavsorun oldu.

Pc : Lonovo g510

Çözüm öneriniz varmı

Teşekkürler 

Şu ana dek bu tarz sorun sizden geldi cihazınız bios ayarlarıyla alakalı olma ihtimali yüksek tekrar'dan gözden geçirmek gerekebilir. Diğer alternatif yöntemleride aşağıya sıraladım belki işinize yarar denemeniz gerekli.

- İşletim sistemi tam inmemiş ve eksik inmiş olabilir sıfırdan tekrar'dan indirin. eksik inmişse eğer sorun verir.

- Cihazın disk bağlantıları ile ilgili olarak bios'tan diski ilk sıraya alın, ide sata değişimleri yapın

- Bios ayarlarınızı sıfırlayarak deneyin.

- Mevcut sistemdeki diski tamamen silerek tek disk haline getirin Live winPE sistemleriyle yapabilirsiniz.

- ISO Dosyasını yazdırdığınız aracı değiştirip farklı bir yazdırma aracı kullanın örnek ventoy olabilir.

• Thanks 1

Arkadaşlar modifiye sistemleri güncellemeyin update yi kapatın zira güncellemeye kalkınca yapılan ayarların pek çoğu orijinaline döner veya dönmeye çalışır bu şekilde oluncada eksik silinmiş,devre dışı olan bileşenleride bulamayınca pc sapıtmaya başlar.

firtinax, 01.06.2022 - 01:36 yazdı:

Aynı sorunu ben de yaşadım.

Bu sorun yazdırma biriktiricisinin bileşenleri silinince oluyor üstelik sistem yazıcısını bulmasına rağmen driver genede yüklenmiyor .

• Like 1

15 minutes ago, SON_VATAN said:

Friends, do not update the modified systems, turn off the update because when you try to update, most of the settings will return to the original or try to return in this way, and when it cannot find the missing, deleted or disabled components, the pc starts to go wrong.

You are absolutely correct my dear friend :)

• Like 1
  • Thanks 1

• 3 hafta sonra ...
SON_VATAN, 08.06.2022 - 19:35 yazdı:

Arkadaşlar modifiye sistemleri güncellemeyin update yi kapatın zira güncellemeye kalkınca yapılan ayarların pek çoğu orijinaline döner veya dönmeye çalışır bu şekilde oluncada eksik silinmiş,devre dışı olan bileşenleride bulamayınca pc sapıtmaya başlar.

Bu sorun yazdırma biriktiricisinin bileşenleri silinince oluyor üstelik sistem yazıcısını bulmasına rağmen driver genede yüklenmiyor .

Yazıcı ile ilgili sorun varmı arkadaşlar sistemde. Kurmadım ama işyerinde çoklu yazıcı tanıtmam gerek. Deneyenşler yazabilirmi ?