Jump to content

Windows 10 Iot Ltsc 2021 -defendersız-hafif- 2gb

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

amd_turkey, 3 dakika önce yazdı:

Ben biraz eski kafalıyım. 8.1e de, 10a da bekleyerek geçmiştim. Halen 10 kullanıyorum , 11 için henüz erken olduğunu düşünüyorum 

Evet, bende win 10 kullanıyorum. Win 11 bana güvensiz geliyor. Oturması için biraz zaman lazım. Henüz win 11 kullanmak için erken diye düşünüyorum.

Ama anlamadığım şu; Win 10 Enterprise ioT LTSC 2021 merakı (veya sevgisi) nedir.

Tek merak (sevgi) 5 yıl daha uzun sürecek olan destek süresi mi?

Eğer öyleyse zaten Windows 10 Enterprise LTSC 2021 destek süresi 12.01.2027 de bitecek. Yani 5 yıllık bir kullanım ve destek süresi var.

şimdiden ioT LTSC'ye geçmenin mantığı ne? 5 yıl içinde kim öle kim kala.

Yani demem o ki neden Windows 10 Enterprise LTSC 2021 paylaşılmıyor da (hazırlaması ve cracki daha zor olan) iOT sürümüne bu kadar kıymet veriliyor.

Faydası ne ki?

Ben eskiden berş yeni çıkınca previev bile olsa hemen kullanırdım ama bu 11 heralde sızdırıldığı için 2022 de çıkacakken aylar evvel çıkardılar malesef bu sefer sonuç hüsran,dediğim gibi 7 ve sonrasındakileri hep önizlemedn bile kurdum bir sorun olmuyordu bu kadar ama 11 de daha önce hiç yaşamadığım saçma sapan hatalar,donalar,takılmalar alınca 10 a gei döndüm 1 ay kullandım ama artık şu büyük güncellemesi çıkana kadar denemem heralde ne doğru düzgün sürücü(amd gpu)sü hazır ne uyumluluğu şu tpm vs eski işlemcileri desteklemiyeceğiz vs diye sistemi nasıl bozmuşlarsa şu an işin içinden çıkması zor.Tarayıcılar bile çöküp duruyordu ya sistemden ya da amd sürücüsüyle çakışmasından heralde çünkü amd crash sayfası açılıyor ve eğer çöküyorsa donanım hızlandırmayı kapat yazıyor sayfada e yuh yani.

• Like 1

Namıkabi, desteğinde falan değilim. Kim bir windows sürümünü o kadar yıl kullanıyor ki.

Benim için avantajı dijital lisans. Bir kere aktive edin, sonrasında silip tekrar kurarsanız internete bağlanınca tekrar aynı lisans geliyor..

Malum  kms ile falan aktivasyon güvenlik açığı içerebilir.

Normal sürüm iot a çevriliyorsa, tersi de mümkün olmalı.  iot değil düz ltsc olsun deniyorsa bazı kodlar ile tekrar düz ltsc ye çevrim görmüştüm sanki

• Like 2

amd_turkey, 15 saat önce yazdı:

Benim için avantajı dijital lisans. Bir kere aktive edin, sonrasında silip tekrar kurarsanız internete bağlanınca tekrar aynı lisans geliyor..

Malum  kms ile falan aktivasyon güvenlik açığı içerebilir.

Sistem güzel olmuş kurulum kullanım ve Ram kullanımı açısından gayet iyi.

Emek ve klavyene sağlık,paylaştığın için teşekkürler.

Aktivasyon için Mephistooo2 üstadın KMS Suite 9 aktivasyonu ile 180 günlük aktive'den başkası işe yaramadı.

Dijital aktivasyon için bildiğin veya denediğin bir araç varsa paylaşırmısın üstad.

Bu alttakilerin hiçbiri işe yaramadı.

W10 Digital Activation 1.4.2

Hwidgen Win 10 Dijital Aktivation 62.01

HWID-Alphonso Elric-Activation

tayyar61, Bir saat önce yazdı:

Sistem güzel olmuş kurulum kullanım ve Ram kullanımı açısından gayet iyi.

Emek ve klavyene sağlık,paylaştığın için teşekkürler.

Aktivasyon için Mephistooo2 üstadın KMS Suite 9 aktivasyonu ile 180 günlük aktive'den başkası işe yaramadı.

Dijital aktivasyon için bildiğin veya denediğin bir araç varsa paylaşırmısın üstad.

Bu alttakilerin hiçbiri işe yaramadı.

W10 Digital Activation 1.4.2

Hwidgen Win 10 Dijital Aktivation 62.01

HWID-Alphonso Elric-Activation

QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H 

kodu dijital lisans aracına yapıştır activate tıkla

Please register to see this content.

629213427_Screenshot_20220110-1654472.png.6babed735f975c79763017bd208a5e64.png

Edited by TR_by

tayyar61, 5 dakika önce yazdı:

Maalesef üstad buda olmadı key'i kabul etmiyor.

180 günlük lisans yaptığınız içindir.

Cmd yönetici olarak çalıştır aşağidaki komutları uygula sonra dijital lisansla aynı seyi yani kodu yapıştırıp activate yap

cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /upk

cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /cpky

cscript.exe "%windir%\system32\slmgr.vbs" /ipk QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H

Githubdaki dosyadır. Hiç bir ilave içermez. Deneyebilir misiniz?

Ltsc iot için bu yeterlidir. Başka araç kullanmayınız

Edited by amd_turkey
  • Like 2

İot LTSC de ne zıkkımmış, bunu düz LTSC yapalım diyenler için CMD kodu..

cmd yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları yapıştrın..

İot Ltsc>>Ltsc ye dönüştü bu sayede..

cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /rilc
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /upk >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ckms >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /cpky >nul 2>&1
cscript.exe %windir%\system32\slmgr.vbs /ipk M7XTQ-FN8P6-TTKYV-9D4CC-J462D
sc config LicenseManager start= auto & net start LicenseManager
sc config wuauserv start= auto & net start wuauserv
clipup -v -o -altto c:\
echo
  • Like 2

bu digital lisans dediğiniz bios a gömülü keyi silermi acaba? ben dizüstü bilgisayarı 8.1 iken 10 a yükseltme yaptım. istediğimiz zaman yeni format attıgımda win 10 home sürümünü key aktivasyon kms gibi araçlar kullanmadan kurulum yapıyor internet bağlantısı geldiğinde otomatik etkinleşiyor.

Edited by k1nju75u

k1nju75u, 6 dakika önce yazdı:

bu digital lisans dediğiniz bios a gömülü keyi silermi acaba? ben dizüstü bilgisayarı 8.1 iken 10 a yükseltme yaptım. istediğimiz zaman yeni format attıgımda win 10 home sürümünü key aktivasyon kms gibi araçlar kullanmadan kurulum yapıyor internet bağlantısı geldiğinde otomatik etkinleşiyor.

silinmez

• Like 2

Biosa müdahele edemez normal yazılımlar.. Dolayısıyla gömülü lisansı da silemez.

Yalnız gömülü key home a göre olduğu için bu kez otomatik aktive olmayacaktır. Araç kullanmanız lazım gelecek.

Tabi, hakkınız kaybolmuyor.. Silip tekrar home a dönerseniz yine otomatik aktive olur.

Net bilmemekle beraber öngörüm bu yöndedir. 

En azından biosa gömülü keyin silinmeyeceğini kesin biliyorum

• Like 2

Github'daki aktivasyon aracını denedim buda KMS gibi 180 günlük aktive etti.

Kodlar ile Normal LTSC'ye çevirdim sonuç yine aynı 180 günlük KMS toplu etkinleştirme.

Benim bildiğim zaten LTSB ve LTSC sistemler dijital aktive olmuyor,amd_turkey dijital aktivasyon oluyor yazınca denedim,

Neyse bu sistemi artık böyle kullanacağız,fazla sıkıntı değil.

Yardımlarınız için teşekkürler üstad'lar. :) 

Valla bende ilk defa aktifleştirirken ciddi sıkıntı yaşadım. Kms ile aktive etmek istemedim. Sağolsun MrRush abimin tavsiyesi ile çözmüştüm..

Gördüğüm kadarıyla bu yöntem de herkeste işe yaramıyor. Bende bu yöntemle dijital aktivasyonun otomatik sağlandığını belirtmek isterim.

Edited by amd_turkey

EmirOuTLaW, 10 dakika önce yazdı:

Bu sistemi neden kullanalım cezbedici özelliği ne oluyor. Oyun oynamak için uygun mu ve haliyle nvdia 1050ti sürücüler kuruluyor mu. 

Bu sistemi neden kullanalım, cezbedici özelliği ne oluyor. İndiren 16 kişiye sormak lazım, onları cezbeden ne imiş :)

Oyun oynamak için uygun mu ? Bildiğim kadarıyla LTSB/LTSC sistemler yüksek latency değerleri yüzünden oyun için uygun değildi. Tabi 2021 sürümü de bu genel tanıma dahil mi bilmiyorum. Denerseniz yorumlarınızı paylaşırsınız

Nvdia 1050ti sürücüler kuruluyor mu? Net bilmiyorum fakat yapısı 19044 olduğu için 21h2 Windows 10  Pro da sorunsuz ise bunda da kurulmalı..

• Like 1
  • Thanks 1