Jump to content

Windows 11 Güncellemeleri - Gelişmeleri Hakkında

TR_by
 Share

Recommended Posts

1111.png.27a8b74af7a94991953db2b70557c472.png

Linkten Microsoft'un Windows 11 için yayınladığı en son güncellemeleri takip edebilir, indirebilir, manuel güncelleme yapabilirsiniz

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Cumulative Update for Windows 11

1010.png.bdc030f605f195b127bb208fdfb01bc2.png

Linkten Microsoft'un Windows 10 için yayınladığı en son güncellemeleri takip edebilir, indirebilir, manuel güncelleme yapabilirsiniz

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=Cumulative Update for Windows 10

Edited by TR_by
  • Like 5
  • Thanks 1

Geçen bende bu apk işine baktım amazon app harici apk kurmak için sitelerde birsürü değişik yönerge var hiç birini beceremedim apk kurulum başaramadım bir türlü piyasada hazır bir iso varmı android apk kurabileceğimiz şekilde bir windows

• TR_by changed the title to Windows 11 Güncellemeleri - Gelişmeleri Hakkında

yeni güncelleme geldi. bu güncelleme ile gözle görülür bir hızlandırma gözlemliyorum

MrChame, 19 saat önce yazdı:

Geçen bende bu apk işine baktım amazon app harici apk kurmak için sitelerde birsürü değişik yönerge var hiç birini beceremedim apk kurulum başaramadım bir türlü piyasada hazır bir iso varmı android apk kurabileceğimiz şekilde bir windows

Please register to see this content.
 bu siteyi inceleyebilir misin android subsystem için ben bunu kullanıyorum sorun yok uzun zamandır. apk kurulumu içinde store de wsa tools var onu kullan

Edited by Bugrayilmaz
  • Like 1
  • Thanks 1

Windows 11 Build 22621.2500 :

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Windows 11 Derlemeleri 22621.2500'ü (KB5031455) Windows 11, sürüm 22H2'deki Sürüm Önizleme Kanalında Insider'lara yayınlıyoruz.  

Bu güncelleştirme aşağıdaki özellikleri ve geliştirmeleri içerir:

• Yeni! Bu güncelleme, arama kutusundaki arama vurgusu parlamasını etkiler. Parıltıyı seçtiğinizde, günlük arama vurgusu için bir Bing.com sayfası görünecektir. Bu, başlangıçta küçük bir kitleye açıktır ve sonraki aylarda daha geniş bir şekilde dağıtılır.
  • Bu güncelleştirme, eski Türkiye Cumhuriyeti'nin İngilizce adını değiştirir. Yeni resmi adı Türkiye Cumhuriyeti'dir.
  • Bu güncelleme, Hırvatistan'da Kuna'dan Euro'ya para birimi değişikliğini desteklemektedir.
  • Bu güncelleştirme, Suriye'de gün ışığından yararlanma saati (DST) değişikliklerini destekler. Daha fazla bilgi edinmek  bakın.
  • Bu güncelleştirme, fontdrvhost.exe'u etkileyen bir sorunu giderir. Kompakt Yazı Tipi Biçimi sürüm 2 (CFF2) yazı tiplerini kullandığınızda yanıt vermeyi durdurur.
  • Bu güncelleştirme, ctfmon.exe'daki bir bellek sızıntısını giderir.
  • Bu güncelleştirme, TextInputHost.exe'teki bir bellek sızıntısını giderir.
  • Bu güncelleme, dokunmatik ekranları etkileyen bir sorunu giderir. Birden fazla ekran kullandığınızda düzgün çalışmazlar.
  • Bu güncelleme, Dinamik Aydınlatma'yı etkileyen bir sorunu giderir. Varsayılan sağlayıcı beklendiği gibi uygulanmaz. Bu, Katılımsız dosyaları kullanarak ayarladığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme, Microsoft Store'u etkileyen bir sorunu giderir. Windows Mixed Reality'den eriştiğinizde yanıt vermeyi durdurur.
  • Bu güncelleme, hücresel ayarları etkileyen bir sorunu giderir. Cep telefonu operatörünün adı yanlış.
  • Bu güncelleştirme, Windows Güvenlik Duvarı Profili'ni etkileyen bir sorunu giderir. Etki alanı kimliği doğrulanmış bir ağdayken, genel bir etki alanı algılar. Bu yanlış.
  • Bu güncelleştirme, konumunu kullanarak bir yazıcı eklemek için Evrensel Yazdırma'yı kullandığınızda oluşan sorunu giderir. Ağaç görünümü yapısına göz attığınızda, ağaç düğümleri beklediğiniz gibi çalışmaz.
  • Bu güncelleştirme, Outlook'u etkileyen bir sorunu giderir. Yanıt vermeyi durdurur. Bu durum, yanıt süresi yavaş olan bir Internet Yazdırma Protokolü (IPP) yazıcısına yazdırdığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme, v4 yazdırma sürücülerini kullanarak yazdırdığınızda oluşan bir hatayı giderir.
  • Bu güncelleme, Ülke ve Operatör Ayarları Varlığı (COSA) profillerini belirli cep telefonu operatörleri için güncel hale getirir.
  • Bu güncelleştirme, dış bağlantıları engelleyen bir sorunu giderir. Bu, Kubernetes yük dengeli bir hizmet ayarladığınızda ve oturum benzeşimini açtığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme, Güvenlik Duvarı yapılandırma hizmeti sağlayıcısı (CSP) sorununu giderir. Bir cihazın eşzamanlanmasını durdurur.
  • Bu güncelleştirme, Windows Bilgi Koruması (WIP) ilkelerini tanımladığınız ve bir ara sunucu ayarladığınız cihazları etkileyen bir sorunu giderir. Bir durma hatası oluşuyor. Bu, Microsoft Defender Application Guard kullanan cihazlarda gerçekleşir. Geçmişte WIP, kurumsal veri koruması (EDP) olarak biliniyordu.
  • Bu güncelleştirme,  çalıştırıldıktan sonra oluşan sorunu giderir. Windows Hello yüz tanımayı ayarlayamazsınız. Bu, Windows Gelişmiş Oturum Açma Güvenliği'nin (ESS) açık olduğu cihazları etkiler.
  • Bu güncelleştirme, 7.3.1'den büyük PowerShell sürümlerini etkileyen bir sorunu giderir. Komut dosyalarını engelleyebilir ve Kısıtlanmış Dil Modu'nda çalıştırılmalarına izin vermeyebilir. Bu, bir WDAC ilkesini açtığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme, Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle ayarını etkileyen bir sorunu giderir. SHAppBarMessage() API'sini kullanarak ayarlayamazsınız.
  • Bu güncelleştirme, arama kutusu deneyiminin performansını artırır.
  • Bu güncelleştirme, robocopy'yi etkileyen bir sorunu giderir. /efsraw anahtarı, verileri düzgün bir şekilde kopyalamasını durdurur.

Teşekkürler,
Windows Insider Program Ekibi

Kaynak :

• Like 1

• Editor

KB5031476, KB5031475:

Microsoft improves Windows 11 22H2, 21H2 WinRE with "critical" updates

Alıntı

Download Catalog Update For 22H2:  /

Download Catalog Update For 21H2: 

Alıntı

KB5031476: Compatibility update for installing and recovering Windows 11, version 22H2: October 10, 2023

Summary

This update makes improvements to the Windows recovery features for Windows 11, version 22H2.

KB5031475: Compatibility update for installing and recovering Windows 11, version 21H2: October 10, 2023

Summary

This update makes improvements to the Windows recovery features for Windows 11, version 21H2.

• 2 hafta sonra ...
TonTas27, 6 saat önce yazdı:

win 11 23h2 kullanıma sunuldu 

Gözüm insiderdan çıktığı ile ilgili makale aradı :) meğerse 3 farklı şekilde iso elde etme ve sistem gereksinimleri kontrolü yapmayı anlatıyormuş.

Deneme atışları bitsede güzel bir iso derlesek 🤣

Sadece Windows 11 Enterprise x64 23h2 sürümünü iso olarak elde edebilirmiyim? 

Çünkü benim yüklü olan sürümüm bu Windows 11 Enterprise x64 21h2. Burada bir arkadaşın önerdiği bir yöntemle sürümü 23h2 ye yükseltmek istiyorum. Uup tan sadece Enterprise indirilemiyor diye biliyorum. Pro sürüm çekirdek sürüm onun için tek bir sürüm indiremezsiniz gibi bir uyarı aldım gibi hatırlıyorum daha önceden..?

abdulhey_, 43 dakika önce yazdı:

Sadece Windows 11 Enterprise x64 23h2 sürümünü iso olarak elde edebilirmiyim? 

Çünkü benim yüklü olan sürümüm bu Windows 11 Enterprise x64 21h2. Burada bir arkadaşın önerdiği bir yöntemle sürümü 23h2 ye yükseltmek istiyorum. Uup tan sadece Enterprise indirilemiyor diye biliyorum. Pro sürüm çekirdek sürüm onun için tek bir sürüm indiremezsiniz gibi bir uyarı aldım gibi hatırlıyorum daha önceden..?

Sadece Enterprise sürüm elde edebileceğiniz şekilde düzenlenmiş hali:  

Veya resimde gösterdiğim ayarları, kendi indireceğiniz dosya içeriğindeki ConvertConfig.ini dosyasına sağ tık düzenle deyip oluşturarak indirme yaparsanız tek Enterprise sürüm elde edebilirsiniz. (Bu şekilde yapılan ayarlarla sadece Home Single Language vb. sürümlerde elde edilir)

1347378192_EkranAlnts.PNG.61da5b8a87a9017c95939c90be98b3d2.PNG

• Like 1

TR_by, 01.11.2023 - 12:18 yazdı:

Sadece Enterprise sürüm elde edebileceğiniz şekilde düzenlenmiş hali:  

Veya resimde gösterdiğim ayarları, kendi indireceğiniz dosya içeriğindeki ConvertConfig.ini dosyasına sağ tık düzenle deyip oluşturarak indirme yaparsanız tek Enterprise sürüm elde edebilirsiniz. (Bu şekilde yapılan ayarlarla sadece Home Single Language vb. sürümlerde elde edilir)

1347378192_EkranAlnts.PNG.61da5b8a87a9017c95939c90be98b3d2.PNG

Sayın @TR_by telefondayım, bu işlemin nasıl olduğunu telefonda pek inceleyemiyorum. Bu indirme klasörü nasıl oluşturuluyor daha doğrusu istediğimiz gibi nasıl oluşturuluyor ? Yada size zahmet olacak ama bu Enterprise 64 bit in indirme dosyasını 22h2 içinde verebilirmisiniz? Sayın shaolin arkadaş ın işi var galiba O na dedim ama forumda değil. O bu sürümde Microsoft'un Tpm için yama henüz yapmadığını o yüzden yüklenebildiğini söylemiş. Birde bunu denemek istiyorum. Teşekkürler.

abdulhey_, 25 dakika önce yazdı:

Sayın @TR_by telefondayım, bu işlemin nasıl olduğunu telefonda pek inceleyemiyorum. Bu indirme klasörü nasıl oluşturuluyor daha doğrusu istediğimiz gibi nasıl oluşturuluyor ? Yada size zahmet olacak ama bu Enterprise 64 bit in indirme dosyasını 22h2 içinde verebilirmisiniz? Sayın shaolin arkadaş ın işi var galiba O na dedim ama forumda değil. O bu sürümde Microsoft'un Tpm için yama henüz yapmadığını o yüzden yüklenebildiğini söylemiş. Birde bunu denemek istiyorum. Teşekkürler.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar ntlite ile iso içerisine entegre edebileceğimiz windows 11 ve windows 10 Türkçe dil paketleri nereden temin edebiliriz dahası bunun bunun işlem safhasını bilenler bir video lu bilgilendirme yapabilirse çok makbule geçer.

Edited by SON_VATAN