Jump to content

Pc Kapanmıyor ( çözüldü )

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

HARBİKIZ, 32 dakika önce yazdı:

Pc de hiçbir sorun yok hiç sıkıntı çıkarmadı.

Sıkıntı sorunu oldu mu başlıyor genelde :)

Güncel bios dosyasını nasıl elde ederim?

Ürün seri numaranızı müşteri hizmetlerimiz ile paylaşmanız durumunda gerekli desteği alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri email adresi: [email protected]

Şansınızı bir deneyin.

Benim diğer bilgisayarda snin bilgisayar ile aynı özelliklerde  i3 4. nesil 16 gb ram Geforce 940m.

Şu an mevcutta 1809 sürümü var. Win11de kullanmıştım ancak En kullanışlı 1607 sürümüydü. Hangi sürümleri denediniz bilmiyorum ama Bu özelliklerde en performanslı çalışacak sürümler

Win 10 / 1607-1709-1809 sürümleridir. Görselliğe çok aldanmayacaksanız bu sürümleri tavsiye ederim son sürüm yapı olmasına gerek yok olursa aynı hatalar çıkabilir.

• Like 2

AdemYakups, 1 saat önce yazdı:

Benim diğer bilgisayarda snin bilgisayar ile aynı özelliklerde  i3 4. nesil 16 gb ram Geforce 940m.

Şu an mevcutta 1809 sürümü var. Win11de kullanmıştım ancak En kullanışlı 1607 sürümüydü. Hangi sürümleri denediniz bilmiyorum ama Bu özelliklerde en performanslı çalışacak sürümler

Win 10 / 1607-1709-1809 sürümleridir. Görselliğe çok aldanmayacaksanız bu sürümleri tavsiye ederim son sürüm yapı olmasına gerek yok olursa aynı hatalar çıkabilir.

W10 kullanmadığım için sürümü hatırlamıyorum  kurduğum son sürümdü, ama çıktığından beri w11 kullanıyorum. Bugün de Pardus kuracam, Linux dağıtımlarında sorun yok çünkü. Şimdilik güç düğmesinden kapatıyorum.

Posted (edited)
shaolin, 15 saat önce yazdı:

Bios istediniz mi servisten?

Evet ama cevap vermediler.

Demiştim ama cevap geldi. Biraz sıkıntılı bir durum olduğu anlaşılıyor.image.png.e1adea5257df3576f01eebc159c56372.png

Edited by HARBİKIZ

HARBİKIZ, 16.03.2024 - 19:02 yazdı:

Evet ama cevap vermediler.

Demiştim ama cevap geldi. Biraz sıkıntılı bir durum olduğu anlaşılıyor.image.png.e1adea5257df3576f01eebc159c56372.png

Tamam verin istediklerini. Varsa versinler dosyayı. Bir şans.

• Like 1

Posted (edited)

SON_VATAN, 3 saat önce yazdı:

bios ayarlarını default ayarlara getirin belki ondan oılabilir güç ayarlarında ayar değişikliği yapılmışdır farkında olmadan

Ayarlar default zaten.

shaolin, 3 saat önce yazdı:

Tamam verin istediklerini. Varsa versinler dosyayı. Bir şans.

Yolladım bekliyoruz.

Edited by HARBİKIZ

Posted (edited)

Bu sorun microsoft kaynalı imiş Dev kanalı yeni sürümünde düzeltmişler. 0x80070002 hatası, kapatma, uyku ve hazırda bekletme hatası düzeltmeleri Windows 11 derlemesi  26085 te düzeltilmiş.  

Please register to see this content.

Edited by HARBİKIZ

• HARBİKIZ changed the title to Pc Kapanmıyor ( çözüldü )

ÖNCELİKLE HERKESE TEŞEKKÜRLER

Arkadaşlar elevenforum da bu konuya değindiler sistem den kaynaklanıyor görüşü hakim di, şimdi dev sürümü indirip denemişler sorun ortadan kalkmış. zaten windows da hatanın düzeltildiğini yazmış.

normal sürümde biz şimdilik aşağıda ki resimde yazdığım gibi çare bulduk deneme sayımız da 100 ü geçti.

TRT.png

• Thanks 1

HARBİKIZ, 47 dakika önce yazdı:

ÖNCELİKLE HERKESE TEŞEKKÜRLER

Arkadaşlar elevenforum da bu konuya değindiler sistem den kaynaklanıyor görüşü hakim di, şimdi dev sürümü indirip denemişler sorun ortadan kalkmış. zaten windows da hatanın düzeltildiğini yazmış.

normal sürümde biz şimdilik aşağıda ki resimde yazdığım gibi çare bulduk deneme sayımız da 100 ü geçti.

TRT.png

Sondaki sfc /scannow komutuna, gerek yok gibi. Nedeni ise şöyle, diğer yerlere yapılan işlemler pcye virüs vb. bir şey yapmadığı gibi, zararlı bir scan arama durumu da gereksiz. Her şeyin başında yapılması gereken şey, sizde gerekmiyorsa son aşamada yapılmaz. Zira, virüs benzeri bir şeyden kaynaklanmıyor sorununuz. Saygılarımla...

Edited by relati7ity
  • Like 1