Jump to content

Bios Güncelleme

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Bence öncelikle güç kaynağını devreden çıkarıp pc nin fişini direk prize bağlayın birde öyle açıp kapayın birde anakartın kendi sitesinde en son bios güncellemesi mutlaka vardır onu indirip kurun çekinmeyin ben daha yeni anakartımın biosunu usb disk ile sorunsuzca güncelledim bios üzerinden

• Like 1

HARBİKIZ, 1 saat önce yazdı:

Ama bu yıllardır süre gelen bir durum hatalı sürümü yayınla millet uğraşsın 1-2 ay sonra güncelleme ile düzeltmeye kalk.

Anladım dedimya Win98 Win200 görmüş insanlarız sizde epeydir forumlardasınız.

Sanrım elevenforum gibi birşeydi yeni sürüm geldiğinde Denedim Sorun yok mesajı atıyorlar foruma oralarada dikkat edin.

Micropzort her donanımla uyumluluğu sağlayana dek bizim için stabil olana geçmek daha mantıklı. Aklıma blutut kulaklığım geldi kopma olmadan sadece Win8.1 ve Win10 1507 sürümünde çalışıyordu diğer sürümlerin tamamında kopma oluyordu. Bazı konular tecrube ile sabittir.

• Like 1

Posted (edited)
utor, 7 saat önce yazdı:

Bilgisayar kaç dk süre ile kapanıyor.

hiç kapanmıyor.

SON_VATAN, 7 saat önce yazdı:

Bence öncelikle güç kaynağını devreden çıkarıp pc nin fişini direk prize bağlayın birde öyle açıp kapayın birde anakartın kendi sitesinde en son bios güncellemesi mutlaka vardır onu indirip kurun çekinmeyin ben daha yeni anakartımın biosunu usb disk ile sorunsuzca güncelledim bios üzerinden

sitesinde yok email le yolladılar ama o da eski sürüm çıktı.

AdemYakups, 7 saat önce yazdı:

Anladım dedimya Win98 Win200 görmüş insanlarız sizde epeydir forumlardasınız.

Sanrım elevenforum gibi birşeydi yeni sürüm geldiğinde Denedim Sorun yok mesajı atıyorlar foruma oralarada dikkat edin.

Micropzort her donanımla uyumluluğu sağlayana dek bizim için stabil olana geçmek daha mantıklı. Aklıma blutut kulaklığım geldi kopma olmadan sadece Win8.1 ve Win10 1507 sürümünde çalışıyordu diğer sürümlerin tamamında kopma oluyordu. Bazı konular tecrube ile sabittir.

elevenforum da bu konuya değindiler sistem den kaynaklanıyor görüşü hakim di, şimdi dev sürümü indirip denemişler sorun ortadan kalkmış. zaten windows da hatanın düzeltildiğini yazmış.

normal sürümde biz şimdilik aşağıda ki resimde yazdığım gibi çare bulduk deneme sayımız da 100 ü geçti.

Please register to see this content.

Edited by HARBİKIZ

Casper gönderdiği bios dosyasıyla birlikte yazılımıda göndermemiş mi . Bios yüklemek için gerekli olan yazılımı. Ayrıca bios güncellemek için Ups şart. Elektrik kaybı yaşanırsa sorun olur.. 800 lira civarında H61 chipsetli anakart satılıyor sıfır Turbox marka anakart değiştirerek de sorun çözülebilir. 

• Like 1

Posted (edited)
Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

Casper gönderdiği bios dosyasıyla birlikte yazılımıda göndermemiş mi . Bios yüklemek için gerekli olan yazılımı. Ayrıca bios güncellemek için Ups şart. Elektrik kaybı yaşanırsa sorun olur.. 800 lira civarında H61 chipsetli anakart satılıyor sıfır Turbox marka anakart değiştirerek de sorun çözülebilir. 

Araştıralım bakalım internet te. Böyle mi?image.png.0a40c8b9200e53e394c5655c82ce6eef.png

Buna uygun hangisini tercih etmem gerekiyor.image.png.50be9eed2005f8842fd13e180ef73e37.png

Edited by HARBİKIZ

HARBİKIZ, 22.03.2024 - 14:00 yazdı:

Araştıralım bakalım internet te. Böyle mi?image.png.0a40c8b9200e53e394c5655c82ce6eef.png

Evet bu anakart. Geçen almıştık n11den çalıştı sorunsuz. 2 yılda garantisi vardı. Linkini atayım .  

Please register to see this content.

Kasanın fotoğrafını ve arkasınında fotoğrafını atabilirmisiniz rica etsem . Hem önden fotoğrafını hemde arkasının fotoğrafını atabilirmisiniz.

H81 miş anakart bu anakartı almayın sakın. 

Bu arada siz psu değiştirip denemişmiydiniz ? 

Edited by Shadowscape
  • Like 1

HARBİKIZ, 2 saat önce yazdı:

Hiçbir sorun yok.

Bu arada, biosa format atmak kolaydır ama mantıklı düşünürsek. Donanımda arıza varsa, bios güncelleme sırasında sorun oluşturabilir ve bu durumda bios güncellemesi sizin açınızdan çok riskli görülüyor. Attınız mı atmadınız mı bilmiyorum. Yorumların hepsini okumadım. Saygılarımla...

• Like 1

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Bu arada, biosa format atmak kolaydır ama mantıklı düşünürsek. Donanımda arıza varsa, bios güncelleme sırasında sorun oluşturabilir ve bu durumda bios güncellemesi sizin açınızdan çok riskli görülüyor. Attınız mı atmadınız mı bilmiyorum. Yorumların hepsini okumadım. Saygılarımla...

Korktum atmadım.

• Like 2

Bios mevzusu çok uzamış. 😃 Genellikle yazma esnasında sistem kontrol eder ve size gösterir; eskisi bu, yenisi şu, diye. Yanlış bir bios dosyası ise zaten uyumsuz diye uyarır. Olaki işlemlerde bir hata oldu (elektrik kesintisi v.s.) anakart tamircisi birini bulursanız biosu yeniden yazar, çöp olmaz yani.

• Like 1

Ben güncelledim bios'u, güncellediğim dosya beta sürümüydü. Eski sürümü ile arasında bariz bir fark göremedim. Güncellemek için doğru olan bios dosyasını kullanmak gerekli. Birde arkadaşların belirttiği üzere, elektriklerin kesilmemesi lazım. Tahmini olarak 5 DK. sürdü güncelleme işlemim.

• Like 2

forjest, 42 dakika önce yazdı:

Ben güncelledim bios'u, güncellediğim dosya beta sürümüydü. Eski sürümü ile arasında bariz bir fark göremedim. Güncellemek için doğru olan bios dosyasını kullanmak gerekli. Birde arkadaşların belirttiği üzere, elektriklerin kesilmemesi lazım. Tahmini olarak 5 DK. sürdü güncelleme işlemim.

Ben de güncellediğimde arasında pek fark görememiştim ama hızlanmıştı PC. Ara sıra bir önceki sürümü yükleyip, tekrar son sürüme güncelliyorum. Nedeni ise, bazen PC kafayı yiyor benim gibi. :) :)Windows formatı atar gibi, bios formatlıyorum sürekli. Şimdilik sorun yok ama ilerde sorun olur mu bilmem. :) :)

• Like 2
  • Haha 1