Jump to content

İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı: 16 ölü, 30 Yara

acronisli

Recommended Posts

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply

İsrail'in istediği tek şey ortadoğunun tek hakimi olmak.Yediği önünde yemediği arkasında bir millet.Açgözlü doyumsuz ne derseniz deyin işte bunlar yahudilerde (özellikle İsrail'de) var.

Ama müslümanlar yedirirmi o kutsal toprakları onlara.

israilmi ezik acıncak halde hönk.! :D

dünyanın en yülsek tahribat güçlü kitle imaha silahları onlarda...

en gelişmiş tankları mühammatları..

kimyasal silahlar...

sen silahını bile bu ülkeden alıyosun

kişi başına düşen milli gelirle refah bi ülke emekli maaşıyla gelip senin tatil beldelerinde beleş beleş tatil yapıyolar...dünyayı turluyuolar..

dünyanın süper gücüne göç ettiği için force yüksek kimse hönk diyemiyor böyle dünyaya gözdağı veriyo..

dünyanın en zenginleri yahudiler arasındandır genelde.

eziklik garibanlık acınacak hal arıyosan kendi topraklarına bak..%70 açlık sınırında yaşayan ülkene bak

doğruları yazdım kimse israil yanlısı bi tutum sergilediğimi anlamasın gerçek ler bunlar...

doğruları yazdım kimse israil yanlısı bi tutum sergilediğimi anlamasın gerçek ler bunlar...

Önceleri sana kızıyordum İstanbul 82 ama şimdi hak veriyorum kaç gün oldu ortada icraat yok hepimiz kınıyoruz israil tavrını günler öncesinden belli etti bir liman ismi verdi adı aklımda değil yardımı buraya indirin dedi.buradan gazze ye gönderilecek dedi ama bizimkilerin güvendiği bi şey var ki dinlemediler israilde açık sularda resmen restini çekti bizimkiler one minute blöfüyle yetinsin artık.Şimdi soruyorum bir şehitimiz daha var Hakkari Çukurca'da kim yürüyüş yapacak filistinin umrunda mı siz ce veya bizim asker daha az mı müslüman neden İran çıkıp pkk yı tehdit etmiyor.Önce içimizdeki sorunları bir halledelim ondan sonra savaşırız israille pkk sadece bir kolu önce onu koparalım şimdi tepkileri duyar gibiyim ben üzülmüyomuyum orada yaşananlara ama önce can sonra canan kalın sağlıcakla

Önceleri sana kızıyordum İstanbul 82 ama şimdi hak veriyorum kaç gün oldu ortada icraat yok hepimiz kınıyoruz israil tavrını günler öncesinden belli etti bir liman ismi verdi adı aklımda değil yardımı buraya indirin dedi.buradan gazze ye gönderilecek dedi ama bizimkilerin güvendiği bi şey var ki dinlemediler israilde açık sularda resmen restini çekti bizimkiler one minute blöfüyle yetinsin artık.Şimdi soruyorum bir şehitimiz daha var Hakkari Çukurca'da kim yürüyüş yapacak filistinin umrunda mı siz ce veya bizim asker daha az mı müslüman neden İran çıkıp pkk yı tehdit etmiyor.Önce içimizdeki sorunları bir halledelim ondan sonra savaşırız israille pkk sadece bir kolu önce onu koparalım şimdi tepkileri duyar gibiyim ben üzülmüyomuyum orada yaşananlara ama önce can sonra canan kalın sağlıcakla

Ne olacak sanıyordunuz ki siz ? Başımızdakilerin delikanlılığı lafta icraate gelince süt dökmüş kedi gibiler.

Maalesefde lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor .

Ne olacak sanıyordunuz ki siz ? Başımızdakilerin delikanlılığı lafta icraate gelince süt dökmüş kedi gibiler.

Maalesefde lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor .

yönetimle alakası yok başta kim olursa olsun bazı gerçekler vardır gerçekler yukarda sıraladım kimse kaybedeceği savaşa girmez biz eski osmanlı değiliz eski gücümüz yok 70 senedir tayyible akpyle chpyle onla bunla alakası yok 30 senedir kıçı kırık pkk yı bile çözemiyoruz..sisyasetle alakası yok israilin boru meselesi olay kafanız alsın hala kafanız oy verdiğiniz siyasi görüşlerde....

İsrail tutuklananları neden serbest bıraktı?

Dışişleri Bakanı Davutoğlu açıkladı

02 Haziran 2010 Çarşamba, 13:11:41

12078.jpg

ABD'den dönüşünde havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, şu ana kadar 210 Türk vatandaşının yurda intikal ettiğini, 2 ağır yaralı vatandaşın ise İsrail'de bir Türk doktor gözetiminde tedavi edileceğini belirtti. "Tek bir Türk vatandaşı bile İsrail'de kalmayacak" diyen Davutoğlu, ABD'li yetkililere "İsrail'e 24 saat süre veriyoruz. Ya tüm tutukluları serbest bırakırlar ya da İsrail ile tüm ilişkilerimizi gözden geçiririz" mesajı verildiğini anlattı. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

"Tek bir Türk vatandaşı kalmayana kadar görevliler Tel Aviv'den dönmeyecek. 210 Türk vatandaşı intikal etti. Diğer vatandaşların dönüşü devam etmektedir. Türk ve yabancı yolcular İstanbul'a gönderilecektir. Cenazeler İstanbul'a gönderilecek. Yaralılar Ankara'ya gönderilecek. 3 cenazenin kimliği belli oldu. Sadece iki vatandaşımız çok ağır durumda olduğu için kalacak, doktorumuz orada kalacak. Hiç kimseyi kimsenin merhametine terk etmeyeceğiz.

Acil olarak BM'yi toplantıyı çağırdık. Acil olarak yapıldı ve herhangi bir olayda görülemeyecek şekilde, ABD'de tatil olduğu halde toplandı. Daimi temsilcimize ve oradaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Orada konuşmayı yaptıktan sonra başkanlık kararı kabul edildi. Talep ettiğimiz bütün unsurlar kabul edildi.

ABD'den NATO üyesi olarak bizimle dayanışma gösermesini istedik. 24 saat içinde yani bugün akşama kadar vatandaşlarımız serbest bırakılmazsa İsrail ile ilişkilerimizi tamamen gözden geçireceğimizi söyledik. Bunun karşılığında alacağımız tedbirleri de Amerikalı muhataplarımıza ilettik.

Doğu Akdeniz'i bir barış havzası haline dönüştürmek istiyoruz. Kimsenin uluslararası sularda bir gemiyi durdurma hakkı yoktur. Bütün ülkelere teşekkür ediyorum. Hepsi bana ve heyetime başsağlığı dilediler ve bundan sonra Türkiye'nin yanında olduklarını ifade ettiler.

Bu herkese ders olmuştur. Hiç kimse uluslararası hukukun üstünde değildir. Hiç kimsenin ayrıcalığı yoktur. Gazze'deki blokaj uluslararası hukuka aykırıdır ve devam edemez. Türk milleti bu gelişmelere tarafsız kalamaz.

Birinci hedefimiz vatandaşlarımızı ailelerine kavuşturmak. Yarından itibaren uluslararası bağımsız bir komisyon kurulması için adım atmaya başlayacağız.

İsrail diplomatları ve ailelerinin güvenliği bizim namusumuzdur. Hiçbir tereddüt etmemelidir. Musevi vatandaşlarımız bizim toplumumuzun asli unsurudur. Hiçbir ayrım gözetmeyiz. Onların güvenlliği, bizim mutluğumuzdur.

İsrailli turistler bizim misafirimizdir. Vatandaşlarımızdan her ülkeye gösterdiği misafir perverliği İsraillilere de göstermesini bekliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti kendi vatandaşlarının hukukunu korumaya maliktir. Hiç kimse bunu test etmeye kalkmasın. Tepkileri anlayışla karlşılıyoruz ama lşimdi sükünet zamanıdır.

Her zaman olduğu gibi bir milletin nasıl kenetlenmiş olduğunu bütün dünya gördü. Barışı tehdit eden unsurlara karşı tepkimiz devam edecektir.

Eğer gemiden kaçırılan vatandaşlarımız yargılansaydı bundan sorumlu bütün İsrail yetkililerini gıyabında Türkiye'de yargılayacaktır.

Bugün 210 vatandaşımız elleri, gönülleri hür olarak uçağa bindi. Vatandaşlarımızın hukukunu koruruz, yaşayanların koruyoruz, hayatını kaybedenlerin tek bir saç telinin de hukukunu sorarız."

Helal olsun

İsrail'in kanlı gemi baskınında 3 Türk vatandaşının daha öldüğü haberi geldi.

İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere saldırısından sonra tutuklanan yardım gönüllüleri ve basın mensupları, Türkiye'ye dönüş için Tel Aviv Havaalanı'na getirildi ve birazdan hareket edecekler:

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu, İsrail'e bir heyet gönderme kararı aldı. Ayrıca partiler anlaşarak İsrail'e bir kınama deklarasyonu yayınlayacak.

SAAT: 11.31 - DIŞİŞLERİ MÜSTEŞAR YARDIMCISI İSRAİL'E GİTTİ

SAAT: 11.25 THY UÇAĞINA BİNDİLER

İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere saldırısından sonra tutuklanan yardım gönüllüleri ve basın mensupları, Türkiye'ye dönüş için Tel Aviv Havaalanı'na getirildi. İsrail'de alıkonulan grup arasında bulunan Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Yücel Velioğlu, Tel Aviv Havaalanı'ndan AA İstanbul Bölge Müdürlüğü ile kurduğu kısa süreli telefon bağlantısında, tutuklanan yardım gönüllüleri ile birlikte havaalanına getirildiklerini ve Türkiye'den gönderilen Türk Hava Yollarına ait 3 uçağa alınmaya başladıklarını bildirdi. Velioğlu, yaklaşık 3 saat sonra Türkiye'ye hareket etmeyi beklediklerini sözlerine ekledi.

SAAT: 11.18 - ADALET BAKANLIĞI İNCELEME BAŞLATTI

SAAT: 11.02 - KIZILAY: 17 YARALI AMBULANS UÇAĞA SEVK EDİLİYOR

Türk Kızılayı, İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere saldırısı sonucunda yaralanan Türklerden 3'ü Kudüs, 14'ü de Tel Aviv'den olmak üzere toplam 17 yaralının Tel Aviv Havaalanı'nda beklemekte olan ambulans uçağa doğru yola çıkarıldığını açıkladı.

SAAT: 10.42 - ÖNCE İHH'NIN SİTESİNİ ÇÖKERTMİŞLER

SAAT: 09.30 - GAZZE-1'DEN İKİ KİŞİ DAHA DÖNDÜ

İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere düzenlediği saldırının ardından ''Gazze-1'' gemisinde gözaltına alınan ve sınır dışı edilen mürettebattan 2 kişi daha yurda döndü. THY'ye ait uçakla Tel Aviv'den Atatürk Havalimanı'na gelen gemi personelinden Yalçın Salel ve Yaşar Çılgın, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Hayri Bolat tarafından karşılandı.

SAAT: 09.01 - YAHUDİLER, İSRAİL'İ PROTESTO ETTİ

SAAT: 08.41 - İSRAİL, TÜRKİYE'DEKİ DİPLOMAT AİLELERİ ÇAĞIRDI

SAAT: 07.12 - 16'SI KUVEYTLİ

İsrail'in saldırdığı yardım filosunda gözaltına alındıktan sonra Ürdün'e sınır dışı edilen 124 kişi arasında 30 Ürdünlü'nün yanı sıra 16 Kuveytli bulunduğu bildirildi. Kuveyt'in Amman Büyükelçisi Şeyh Faysal El Sabah, İsrail'den otobüslerle gönderilen kafiledekilerin 16'sının Kuveytli olduğunu belirtti.

SAAT: 02.22 - DAVUTOĞLU: EN KISA ZAMANDA İADE

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Washington'daki temaslarında verdiği ana mesaj, ''Türkiye'nin İsrail'de kalan Türk vatandaşlarının iadesini en kısa zamanda istediği'' oldu. Davutoğlu, temaslarının ardından Washington'dan ayrıldı.

SAAT: 01.28 - TÜRK MİLLETVEKİLİ İSVEÇ'E DÖNDÜ

İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere saldırısı sırasında İsrail askerlerince göz altına alınan İsveç Meclisinin Türk milletvekili Mehmet Kaplan, İsveç'e döndü.

SAAT: 01.22 - OBAMA: TÜRKİYE'NİN BEKLENTİLERİ YÖNÜNDE ÇABA GÖSTERİYORUZ

ABD Başkanı Barack Obama, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere saldırısı ile ilgili olarak ''Türkiye'nin beklentilerine en uygun çözüm için yoğun çaba gösteriyoruz'' dedi.

SAAT: 01.19 - ERDOĞAN, OBAMA'YA NET KONUŞTU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'ya, yaptıkları telefon görüşmesinde, Gazze'ye yardım ******üren gemilere yönelik İsrail saldırısı hakkında bilgi vererek, ''İsrail bölge barışına bugüne kadar en büyük katkıyı yapan bölgedeki tek dostunu kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Önümüzdeki günlerde atacağı adımlar, bölgedeki konumunu belirleyici olacaktır'' dedi.

SAAT: 00.46 - TUVELET İZNİ DAHİ VERMEDİLER

İsrail'in Gazze'ye yardım ******üren gemilere düzenlediği saldırının ardından ''Gazze-1'' gemisinde gözaltına alınan ve sınır dışı edilen üç kişi daha yurda döndü. Geminin ikinci makinisti Ömer Naci Dinçer, aşçı yardımcısı Adnan Tanrıverdi ve İHH İnsanı Yardım Vakfı personeli Salih Bulga Tel Aviv'den THY'ye ait uçakla Atatürk Havalimanı'na geldi.

Bulga, gözaltına alındıktan sonra yaşadıklarını ve ''Mavi Marmara'' gemisine düzenlenen baskını şöyle anlattı: ''Biz rehin alındıktan sonra dokuz saat süreyle gözaltında tutulduk. Bir bayan subay eşliğinde etrafımızda sürekli askerler vardı. Yeme, içme, tuvalete gitmemiz sınırlandı. Bir yere iki asker eşliğinde gidiyorduk. Tuvalete gittiğimizde bayan asker arkadan bakıyordu. Tuvaletimizi bile yapamıyorduk.

SAAT: 00.41 - DAVUTOĞLU: TEK TÜRK DAHİ KALMAYACAK

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''tek bir Türk vatandaşının dahi, İsrail topraklarında kalmasına ve sorgulanmasına izin verilmeyeceğini'' söyledi.

SAAT: 00.15 - BİLGİ TEYİT EDİLMEDİ

Başbakanlık kaynakları, Gazze'ye yardım ******üren gemilerde gözaltına alınan kişilerin İsrail tarafından serbest bırakılacağı yönünde kendilerine bir bilgi ulaşmadığını, bu konunun teyit edilmediğini bildirdi.

SAAT: 23.30 (01.06.2010) - İSRAİL SERBEST BIRAKACAĞINI DUYURDU

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun sözcüsü, ''Mavi Marmara''" gemisi dahil Gazze'ye yardım filosundan gözaltına alınanların derhal serbest bırakılacağını açıkladı. İsrail Bakanlar Kurulunun kararında, ''İsrailli askerlere saldırdığı'' ileri sürülen 24 kişinin de derhal sınırdışı edileceği belirtildi.

Serbest bırakılarak sınırdışı edileceklerin toplam sayısının 680 olduğu bildirildi. Netanyahu'nun sözcüsü Nir Hefez, ''Tüm gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılacak'' dedi.

SAAT: 14:20 - ŞOK! 3 Vatandaşımız daha öldü

İsrail'in kanlı gemi baskınında 3 Türk vatandaşının daha öldüğü haberi geldi.

İstanbul Adliyesi'nde İsrail için suç duyurunda bulunan Mazlumder kafilesinde bulunan aile yakınlarını İsrail'in Ashdod limanından gelen telefon yasa boğdu. Gelen telefona göre 3 vatandaşımız daha ŞEHİT oldu. Bunlardan birinin ismi Cevdet Kılıçlar.. Böylece İsrail'in kanlı baskınında ölen vatandaşımızın sayısı 7 oldu.

itibarhaber.com

Bu işler danışıklı dövüş bence Avrupa ülkeleri kendi yarattıkları israili daha doğrusu dogurdukları cocukları şimdi sokaga atacak degil.kınarlar kulagını çekerler o kadar ötesi olmaz. Herkez bu olaydan rant peşinde oy toplama peşinde. Atatürk gibi vur yumrugunu masaya kestir at. Ama nerde öle irade vatan sevgisi siyasetciler. Daha çok başımıza çuval geçirirler, öldürürler ne olacak bizde insan çok ölse ne olur kader kader de geç.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...