Jump to content

İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı: 16 ölü, 30 Yara

acronisli

Recommended Posts

padişahlarımızın katıksız %100 türk olduğunu sananlar şu yazıdanda bilgilenebilir......nedenlerini ayrıntılarıyla almışlar...aslında orta öğretim tarih kitablarındada varda malum eğitim kalitesi ortada

Please register to see this content.

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply

"fatih sultan mehmetin annesi bile ıspatlı sırp asılldır..bizimkiler yedirememekten romanya slovak hristiyanı der..insan insandır kafanıza sokun allahın gözünde herkez eşit...ister yahudi doğ ister türk ister çingene !!! okey!!!!!"

Söyledikleriniz doğrudur, padişahlarımızın çoğunun anneleri yabancı asıllıdır, ama MÜSLÜMANDIR. Aynen dediğiniz gibi, hazmedemeyenlerin tem çamur atma kaynağı o noktadır, ama Allah huzurunda herkes eşit, herkes insan.

Neden Türkiye ile bu kadar uğraşıldığını anlatıyor bu olay.Türkiyeyi olası gücünden çok daha aşağıda tutup böylesine vahşice olayları sadece kınama ile yetincek durumda bırakıyorlar.Türkiyenin İsralie fazlasıyla gücü yeter.

Ama onun arksında çok devlet var.Türkiye hepsiyle başedemez.Burada ben hükümetimi suçlayamam.Eğer bu ülke olası gücünün çok altında kalmışsa bu hepimizin suçudur.

Seçimlerde oy verirken verilen vaatlerimi yoksa partiye mi baktık.Holigan davrandık.Partilere baktık.Vaatlerini verilmesine mi yoksa tutlmasına mı baktık.Sadece verilmesine.

Kardeş kavgalarına itilirken durup düşündük mü?Hayır.Bu ülkeyi kalkındarmayı mı yoksa kendi kesemizi doldurmayı mı ön plana aldık.Tabiiki kendi kesemizi.Kusura kalmayın İsrailin bugünkü pervasızca davranışında bizimde rolümüz büyük.Eğer biz ülkemizi gerçekten düşünüp kalkındırmış olsaydık,Filistin devleti tüm dünyaca tanınmış olacak ve bu olay başlamadan bitmiş olacaktı.Ne yazıkki biz kendi görevimiz yerine getirmiyoruz.

İsrail Kuranın belirttiğinin aynısını yapıyor.Düşmanlığını açıkça belli ediyor.Oysa biz bir müslüman ve Türk Vatndaşı olarak o tepkiyi verecek düzeyde değiliz.Boşyere İsralini suçlamayın.Biz güçlü devlet olmak için fert fert aile aile,köy köy,kasaba ksaba,il il elele verip çalışmadıkça bu haberleri çok duyarız.Ve yine konu açılır.Sayar söveriz.Gürleriz ama değişen birşey olmaz.

Saygılarımla

İsrailin saldırısı ile ilgili twitter da göze çarpanlardan birtanesi.5N 1K programının sunucusu Cüneyt Özmedirin twittleri;

Baskın görüntülerini izledim izlenimlerimi şöyle

1) Gemiyi basan askerlerin elinde tutuklamak için resimli bir katalog var. Bu ilginç...

2) Bazı siviller direnmiş ellerinde sopalarla indirme yapan silahlı askerlere vuran bir kaç kişi net gözüküyor. İsrail bunu kullanacaktır..

3) Elinde sopa olmayan bir sivile yakından ateş eden silahlı bir asker net olarak gözüküyor. Bu görüntü araya kaynayıp gitmemeli, önemli.

4) Gemi teslim olmuş. Beyaz Bayrak çekilmiş, kaptan anons yapıyor. Yani aslında ölümle sonuçlanacak bir durum yok buna rağmen saldırı var..

5) Gemide siviller olduğu bilinmesine rağmen plastik değil gerçek kurşun kullanılması kasıtlı mıdır? Kasıt olmasa ölüm olmayabilirmiş..

6) Görüntülerde kimi yaralıların elleri plastik kelepçeli, bu kesinlikle kabul edilemez. Gemide büyük bir kaos yaşanmış gibi gözüküyor

Nokta kadar ülke Avrupa'ya kafa tutuyor.

Çünkü arkasında ABD var.

Bunun başka bir açıklaması olamaz ama biran önce buna Türkiye'nin el atması lazım artık.

Ey soysuz şerefsiz köpekler sizlere beddua bile etmiyorum. Sizleri ALLAH' ıma bile havale etmiyorum YÜCE ALLAH ' ım bile size ceza vermesin. O kadar gereksizsiniz ki ALLAH ' ımın size ceza vermesini bile layık görmüyorum. İnşallah kendi başınızı yersiniz. YARABBİM sen MÜSLÜMANLARIN ve TÜRKLERİN yar ve yardımcısı ol ( Amin )

ABD den açıklama yeni geldi. Demekki bu adamların bu işten haberi vardı. :angry: Saldırıya neden olan koşulları anlamaya çalışıyormuşlar. Yani bu saldırıya nasıl bir kılıf bulabiliriz demek istiyorlar işin Türkçesi. Böyle bir dünya olamaz. Böyle insanlık olamaz. 3,5 milayr insanız ABD ve İsrail in elinde oyuncağız.

Görünen oki kınamaktan başka bir şey yapılmıcak...

İşte Türkiye işte TSK...

Türkiyeliliğimden utanıyorum artık...

Bence herkes insanlığından utanmalı İsrail bile

• Editor
varya hiç güleceğim yoktu tarih bilgin nedir ??? padişahlarımız acaba kimlerle evlenmiş bi araştır bakalım yabancıyı geçtim türk soyundan gelen bayan varmı diye araştır :) haha.......fatih sultan mehmetin annesi bile ıspatlı sırp asılldır..bizimkiler yedirememekten romanya slovak hristiyanı der..insan insandır kafanıza sokun allahın gözünde herkez eşit...ister yahudi doğ ister türk ister çingene !!! okey!!!!!

ben de biliyorum Fatih Sultan Mehmed'in annesinin Müslüman bir Sırp olduğunu...

istersen sen de şunu araştır, tıbben de sabittir, soy-kan babadan gelir, onun için padişahlarımızın evlendiği kadınların yada maiyetinde bulundurdukları cariyelerin milliyetleri önemli değildir...

NOT 1 : ben kesinlikle kafatasçılık yapmıyorum, yapana da bol bol lanet okurum, benim gözüm de bir insanın dini de, dili de, milliyeti de önemli değildir... önemli olan doğuştan sahip olunan insani haklara saygı göstersin yeter...

ama burada padişahlarımızın bazılarında Yahudi kanı vardır ibaresi malesef bir hakaret olarak kullanılmakta, benim eleştirdiğim nokta budur... (istanbul82 seni tenzih ederim, senin böyle bir niyetle söylemediğine inanıyorum)

ayrıca;

varya hiç güleceğim yoktu tarih bilgin nedir ???...

cümlesinde alayvari bir serzeniş hissettim, seni severim, ama birbirimize biraz daha saygılı olalım...ben, sana karşı bir saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum...

NOT 2 : sence neden padişahlar Türk değil de, yabancı kadınlarla evlenmeyi tercih etti, bir de bunu düşünmek lazım... keyiflerinden yabancı kadınlarla evlenmedi, devletin otoritesini güçlendirmek, statükoyu korumak için yabancı kadınlarla evlendi, ne alaka diyorsan, araştırmanı tavsiye ediyorum...

germeye gerek yok bende seni severim:) %100 türktür dedin malesef %50 %25 arasında türk çoğu padişahımız gen yapısı olarak...mahalle arasında bahsettiğin tıbbi terimdir babadan gelir olayı bilimsel olarak asla geçerli değildir sadece babadan gelir diye bişey yok genetik kodlar eşit dağılır bilim insanları buna gore soy ağcını yaparlar melez olarak geçer bu konuda tartışma benle eğtimini bile aldım:)...millet ayrı kavramdır soy ayrı kavramdır türklerin geneli zaten karışıktır bunla ilgili haber kaç ay once bile çıkmıştı çoğumuzun kanında slovak arab yahudi geni var en saf ırk almanlar ve ruslardır okey...

ben aksine aşağlamadım benim kanımdada yahudi geni olabilir ne biliyim dedemin dedesi ne halt yedi :)ben türklüğümden önce insanım allahın kuluyum türküm kürdüm yahudiyim diye sınıfları takmam yani insanları soyundan dolayı aşağlamam herkez eşit...

Sadece Türkiye gemisine saldırdıklarını nedeninin de çok unsur olduğuna sığındıklarına ne demeli..Tam şerefsizler..

Bu Delinetçiler Yazılarında kaynak vermişler mi?

Sizler Yakında Aslında bizler Yahudi Asıllıyızda Dersiniz... (Zaten diyorsunuz ya)...

Arkadaşın biri reklam bölümüne aynen şunları yazmıştı (alıntıdır)

Papaz öldü Hristiyan olduk,

Hrat Dink öldü Ermeni olduk,

Barış Akarsu öldü şarkıcı olduk,

İnşallah Bülent Ersoy ölmez :rofl:

ortamı biraz yumuşatmak için çok gergin

Sert tepkiymiş, kınamaymış, kimsede çıkıp demiyor bunlar çocuk kadın katilidir, başka ne beklenir diye. Politikacılar politikacılığını yapıyor sadece!

Bu Delinetçiler Yazılarında kaynak vermişler mi?

Sizler Yakında Aslında bizler Yahudi Asıllıyızda Dersiniz... (Zaten diyorsunuz ya)...

ortaöğretim tarih kitabı aç olmadı googla yaz öğretmenin öğretemediğini öğrenirsin hürrem sultan bile yabancıdır..sonradan müslüman olan bayanlardır....git baktır dna yapına türkiyedeki türklerin %10-15 inda yahudi geni var ozellikle akdenizli ve egeliysen yada güneydoğuanadoluluysan uzak dedelerinden biri katarinaya gönlünü kaptırmış olabilir :D

incele öğren...

bilimsel

çünkü anadolu eskiden geçiş bölgesiydi yabancı güzel hatunlara dayanamayan dedelerimizin ürünü :D

Nihayet biri çıkıp bu terördür dedi;

Erdoğan: İsrail'in yaptığı yanına kar kalıyor

Başbakan Erdoğan Şili'den basına açıklama yapıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yardım gemilerine yönelik saldırısını değerlendirirken, "Bu saldırı, gerekçesi ne olursa olsun uluslararası hukuka aykırı bir devlet terörüdür" dedi.

Erdoğan, yol haritasının haftaya belirleyeceklerini belirtti ve vatandaşlara itidal çağrısı yaparak, "Musevi vatandaşlarımız bizim güvencemiz altında" dedi.

Erdoğan bundan sonraki süreci İsrail'in davranışlarının belirleyeceğini söyledi. Erdoğan Almanya Başbakanı Merkell ile yaptıkları değerlendirmede 'İsrail'in yaptıklarının her zaman yanına kar kaldığını' ifade ettiğini söyledi.

ortaöğretim tarih kitabı aç olmadı googla yaz öğretmenin öğretemediğini öğrenirsin hürrem sultan bile yabancıdır..sonradan müslüman olan bayanlardır....git baktır dna yapına türkiyedeki türklerin %10-15 inda yahudi geni var ozellikle akdenizli ve egeliysen yada güneydoğuanadoluluysan uzak dedelerinden biri katarinaya gönlünü kaptırmış olabilir :D

incele öğren...

bilimsel

çünkü anadolu eskiden geçiş bölgesiydi yabancı güzel hatunlara dayanamayan dedelerimizin ürünü :D

Ben Öğreneceğim Yeri Bilirim... Senin Tarih Kitraplarını Google Kendine Kaynak Tutmaya Devam Et.. Sen Kendi Genine Baktırdın Galiba O yüzden Böyle Okunuşyon Soyuna Yakışır Şekilde..

Sağda Solda Yazan Yazıları Kaynak Edinecek Değilim Doğrusu Üstelik Peygamber Övgüsüne Layık Olmuş Bir Padişahı Yahudi Asıllı Sırp Asıllı Yapacak Bir Tarihi Hiç Edinmem..

Ben Öğreneceğim Yeri Bilirim... Senin Tarih Kitraplarını Google Kendine Kaynak Tutmaya Devam Et.. Sen Kendi Genine Baktırdın Galiba O yüzden Böyle Okunuşyon Soyuna Yakışır Şekilde..

Sağda Solda Yazan Yazıları Kaynak Edinecek Değilim Doğrusu Üstelik Peygamber Övgüsüne Layık Olmuş Bir Padişahı Yahudi Asıllı Sırp Asıllı Yapacak Bir Tarihi Hiç Edinmem..

allahın gözünde sırpla senin aranda hiç fark yokki inasanları kalıplara sokmak başlıbaşına günahtır o sırp diye aşağladığın kişilerde gün gelecek müslüman olacak fatih sultan mehmet yarı sırp asıllı annesi sırp kralının kızı niye yarı sırp asıllı biri peygamber övgüsü göremez diye kuran-ı kerim ayetimi var? bırakın bu bağnazlığı günahada girmeyin..!!!!

allahın gözünde sırpla senin aranda hiç fark yokki inasanları kalıplara sokmak başlıbaşına günahtır o sırp diye aşağladığın kişilerde gün gelecek müslüman olacak fatih sultan mehmet yarı sırp asıllı annesi sırp kralının kızı niye yarı sırp asıllı biri peygamber övgüsü göremez diye kuran-ı kerim ayetimi var? bırakın bu bağnazlığı günahada girmeyin..!!!!

Şimdi Ben Burada insanların Dinine Yönelik Bir Söz Söyledim mi? Ben Dinine Göre Değil Milliyetine Göre Konuşuyorum..

Şimdi Türk Olan Birine Sırp Dersen Yanlış Olur.. Sırpa da Türk Dersen Yanlış Olur..

Yoksa Biz Sırplar Müslüman Olmaz Demiyoruz.. Kesin Bir Bilgi Olmadan Üçbeş İftiracının Sözüne Bakarak Halifelik Yapmış Padişahlara İftira Atamam..

Olay bakanlığımız tarafından hakkını verecek şekilde mi bilmiyorum ama kınandı. Allah bin türlü belanı versin israil. Allah' ın gazabı üzerine olsun israil.

http://www.haber7.com/haber/20100531/Disisleri-Israil-sonuclarina-katlanacak.php[/CODE]

Yahu ben bu yönetimi anlamıyorum, önemsiz küçük olaylarda alev alıyorlar.Böyle çok büyük bir olay karşısında kınamakla yetiniyorlar.Ben ki genelde hükümeti desteklerim ama bu konuda çok zayıf kaldık.Böyle bir kınamayla bu iş oldu bittiye getirilemez, adam benim halkımdan topladığım parayla, mazluma gönderdiğim yardıma saldırıyor.Sivillere saldırıyor.Yok yok bu iş olmayacak böyle...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...