Jump to content

İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı: 16 ölü, 30 Yara

acronisli

Recommended Posts

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply
Iran'da bulunan yaklasik 20milyon Turk yillardir zulum ve baski gormekte, hapislere atilmakta toplu olarak katledilmekte ve haklari gaspedilmektedir. Hicbirsekilde ana dilde egitimlerine izin verilmemektedir. Turkluklerinden uzaklastirilip Iranlastirma politikasi icinde ezilmektedir. Iran'i savunacaksaniz okuyarak bilerek savunun. Turklere en buyuk isgence ve zulmu yapan ulkelerin basinda Iran gelmektedir. Iran hicbir zaman Turklerin yaninda olmamistir olmaz. Adamlar sadece bizi daha da kucuk dusurmus. Bize yapilsaydi Israili yikardik ama Turkler sadece kinamaktan oteye gidememektedir demis. Turkiye kendisini ortadoguda buyuk guc olarak tanimlamaktadir. Onlarin buyuk gucune biz boyle guleriz demektedir.

arkadaşım sallama onlarda müslüman

Lanet olsun İsrail'e ve onu koruyup kollayanlara. :diablo: Bir şekilde muhakkak misillemede bulunulmalıdır.Artık Hitler'in mağdur ettiği mazlum millet ayrıcalığı sona ermiştir.Çünkü İsrail Hitler den bile beter olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

Edit:İmla

310520101857151099381.jpg
Sessiz ve tepkisiz kalmayacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in yardım filosuna yaptığı saldırıyla ilgili Şili Havaalanı'nda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan filoya yaptığı saldırıyla ilgili Şili Havaalanı'nda yaptığı açıklamalarda 'Bu saldırı bir devlet terörüdür' dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları:

Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu menfur saldırının ardından Türkiye’den yola çıkan ve Gazze’ye yardım malzemesi ******üren gemilere, uluslararası sularda İsrail tarafından saldırı düzenlendi.

Orada da sayısı netleşmemiş olmakla birlikte çok sayıda sivilin katledildiğini öğrendik. Devlet ve hükümet başkanları olmak üzere buradan tüm dünyayı bilgilendirmek istiyorum. Gemiler tamamen tedavi amaçlı yardım malzemeleriyle yüklüdür ve gemiler uluslararası sefer kuralları çerçevesinde kontrol edilmiştir.

BEYAZ BAYRAK VARDI

Gemilerde beyaz bayrak bulunmaktadır. Gazze’ye ulaşmak için yola çıkan gemiler Gazze’de insanlık dışı şartlarda yaşayan en temel ihtiyaçlardan dahi yoksun şekilde hayatta kalmaya çalışan masum insanlara yardım amaçlı ilaç sargı bezi ekmek pirinç makarna oyuncak inşaat malzemelerden başka hiçbirşey taşımamaktadır.

Gemilerde sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları değil 32 farklı ülkeden Gazze’ye giden yardım gönüllüleri bulunmaktadır. Bir çok ülkeden parlamenter bulunmaktaydı.

TEPKİSİZ KALMAYACAĞIZ

İsrail'in hukuksuz saldırısı nedeniyle Şili’deki temaslarımızı başlamadan bitirmek durumunda kaldık. Hükümetimiz gelişmeleri dikkatle takip etmektedir.

Gemilere yönelik saldırı sonrasında, büyükelçimizi derhal geri çağırdık. BM Güvenlik Konseyi’ne olağanüstü toplantı çağrısı yaptık. Uluslararası sularda meydana gelen bu olay için NATO bilgilendiriliyor.

İsrail tarafından yapılan bu saldırı, uluslararası hukuka tamamen aykırıdır. Bu saldırı İsrail’in kendi halkına huzur getirmeyecektir. İnsanlık dışı devlet terörü karşısında tepkisiz kalmayacağımızın bilinmesi gerekmektedir.
Siz ne kadar hukuk dışılığın, terörün arkasındaysanız, biz de ondan daha fazla hukukun barışın adaletin ve tabiî ki başta vatandaşlarımız olmak üzere bu operasyonun mağduru olan 32 ülkeden barış gönüllülerinin, Gazze’nin, Filistin’in arkasındayız.

HABER AKIŞI SAĞLANSIN

Hayatını kaybeden ve yaralanan sivil insanlara ilişkin ayrıntılı ve sağlıklı haber akışının bir an önce bağlanmasını istiyoruz. Yaralılar için derhal tedbir alınmasını istiyoruz.

Temaslarımı yarıda keserek şu anda Türkiye’ye gidiyorum. Döner dönmez grup toplantımda gerek parlamentomuzu gerek ülkemizi uluslararası camiayı daha teferruatlı şekilde aydınlatacağım.

DUYGUSAL DEĞİLİM

Değerlendirmeleri yoğun şekilde yapacağımız bir hafta olacaktır. Şunu net söylüyorum. Duygusal değilim, duygusal değiliz. Ama bütün bu olanlar karşısında, vicdan yoksun bir insanlığı tanımlamak mümkün değildir.

Tüm vatandaşlarımız özellikle ülkemizde yaşayan Musevi vatandaşlarım için şunları söylemek istiyorum. Onlar bizim vatandaşımızdır. Onlar bizim güvencemiz altındadır. Milletimizin hassasiyeti doğrultusunda bu olayın takipçisi olacağımızı bilmelerini istiyorum.

Şunu açık net ortaya koymamız lazım. Her şey şeffaf değil. Biz bilinenlerle değerlendirmelerimizi yapıyoruz.

GEMİMİZ ESİR ALINDI

Bir defa Türk bandıralı bir gemimizin şu anda esir alındığıdır, insani amaçlı tüm malzemelerle beraber.

İki farklı bandıralı gemiler, yine aynı şekilde burada onlarda yine limana çekilmiştir bir de bu var. Bunların bir tanesi yük gemisi, bir tanesinde de kendi vatandaşlarımız, farklı ülkelerden olan gönüllü insanlar var. Bunların süratle bırakılmasını istiyoruz.

İSRAİL'İN TAVRI SÜRECİ BELİRLEYECEK

Burada yaralılar var, ölenler var, bunların süratle teslimi gerekiyor. Sürece yönelik olarak İsrail’in takınacağı tavır bundan sonraki süreci etkileyecektir. Parlamento bilgilendirmesi böyle bir günde bunu yapmayacağız, başka ne zaman yapacağız? Parlamentoyla değerlendirmesini yapacağız ve bizim yarın grup toplantımız var. Orada daha açık net söyleme imkanımız olacak.

İSRAİL'İN HER YAPTIĞI YANINA KAR KALIYOR

Bu bir milli meseledir. Bunu ele almamız gerekiyor. İsrail’in yaptığı her zaman yanına kar kalıyor. Artık yetti. BM Güvenlik Konseyi’nin aldığı yüzlerce karar var, bunları uygulamayan İsrail var. Merkel’le görüşerek, hem Almanya’nın hem de Avrupa Birliği’nin desteğini istedim.
http://www2.yazete.com/Sessiz-ve-tepkisiz--color-redkalmayacagiz_47269.html[/CODE]

ya savaş çıkacaksa çıksın artık BU ADAMLARIN DAHA BİR DEVLETİ YOK!DAHA BİR SINIRLARI YOK!neyden korkup susuyor hükümet anlamıyorum!savaş açılsa arkamızda duracak 10 tane devlet olacak amaç nedir anlamıyorum 16 türk öldürülmüş onların bir israil askeri esir alınınca yer yerinden oynuyor YA BİZİM İNSANIMIZ?!eğerki bir ONE MİNUTE denilecekse ŞİMDİ TAM ZAMANI!!!bu adamlara şimdi bir dur denmezse bu adamları durmayacak!Ahmedinecat çıkıp ne güzel söyledi GAZZE israil'İN SONU OLACAK!bu adamlar filistin devletinde yaşayan asalak insanlar nüfusu istanbul kadar değil birşeyler yapılmalı!!!

Iran'da bulunan yaklasik 20milyon Turk yillardir zulum ve baski gormekte, hapislere atilmakta toplu olarak katledilmekte ve haklari gaspedilmektedir. Hicbirsekilde ana dilde egitimlerine izin verilmemektedir. Turkluklerinden uzaklastirilip Iranlastirma politikasi icinde ezilmektedir. Iran'i savunacaksaniz okuyarak bilerek savunun. Turklere en buyuk isgence ve zulmu yapan ulkelerin basinda Iran gelmektedir. Iran hicbir zaman Turklerin yaninda olmamistir olmaz. Adamlar sadece bizi daha da kucuk dusurmus. Bize yapilsaydi Israili yikardik ama Turkler sadece kinamaktan oteye gidememektedir demis. Turkiye kendisini ortadoguda buyuk guc olarak tanimlamaktadir. Onlarin buyuk gucune biz boyle guleriz demektedir.

İran'da İslam devriminden bu tarafa türk,kürt.azeri,farisi ve gayri müslimler kardeşçe yaşamaktadırlar hiç kimseye zülüm yapılmamaktadır bu tür söylemler ABD menşeelidir.

ancak bu tür sözler kafirlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir

dikkatli konuşmak yazmak gerekir.

saygılarımla;

Amaç ortada savaş çıkarmak. Bu olayda savaşın çıkması için bir fırsat.

Sizlere bir isim verecem bu ismi daha önce duymamıştım, taaki kriz ile savaşın arasındaki ilişkiyi tam olarak öğrenebilmek için google'da bir sörf yapana kadar.

Prof. Dr. Erinç Yeldan 2008'lerde kriz ortamında yazdığı bir yazıyı okudum ve sizlerinde okumasında fayda görüyorum. Bence savaş çıkacaksa en azından bu adamın yazdıklarını iyi bir okuyalım sonra bu çıkan savaşa birde farklı bakmaya çalışalım.

İran'da İslam devriminden bu tarafa türk,kürt.azeri,farisi ve gayri müslimler kardeşçe yaşamaktadırlar hiç kimseye zülüm yapılmamaktadır bu tür söylemler ABD menşeelidir.

ancak bu tür sözler kafirlerin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir

dikkatli konuşmak yazmak gerekir.

saygılarımla;

100lerce Turk taniyorum orada zulum gorup kacan. Sen kac tane taniyorsun?

kolaydı zaten ekonımik olarak sürnüyoruz bi 30 yıl daha savaşın etkilerinimi çekelim bari biz sürünüyoz torunlarımız sürünmesin.darbeyle bi ülke 10 yıl geri gidiyosa savaşla 20 yıl biz abd veya ab değiliz kafamıza gore savaş açamayız 3 gün sonra unutucaz bile ah burayada yazıyorum...israile kafa tutmak abd kafa tutmak demektir dünyanın süper gücüne karşı o g.t bizdede yok...

orda ölenlerden biri senin baban biri kardeşin biri amcan olsa 20 YADA 30 YIL GERIYE GITMEYI GOZ ONUNDE BULUNDURABILIRMISIN?ayrıca sen kendi değerlerini bu kadar noksan mı görüyorsun?abd'yı karsına almaktan bahsedıyorsun da hangı abd?son zamanlarda ısraılın dıs polıtıkası abd'nın cıkarlarının tam tersıne ve artık cıddı cıddı ısraıl kendısının buyuk oldugunu soylemeye calısıyor abd olmadan!ayrıca bıraz mantıklı dusunelım SUPER GUC DEDIGINIZ ULKE NEDEN SINIRLARI OLMAYAN BIR MILLETTEN MEDET UMUP ONLARI DESTEKLERKI?atladıgınız bır nokta var ABD ISRAILI DEGIL CIKARLARINI KORUR!bence savas acılmalı ve egerkı bız 30 yıl gerıye gıdeceksek onlarıda bızle beraber goturmeylıyız!orda öldürülen dayın olsa bunları demeyeceğine eminim hatta eline silah alıp gitceğini bile düşünüyorum PEKI YA ILERDE GERCEKTEN BU SENARYO GERCEKLESIRSE?hala da soyluyorum BIR ONE MINUTE denılecekse SIMDI TAM VAKTIDIR!

100lerce Turk taniyorum orada zulum gorup kacan. Sen kac tane taniyorsun?

zulüm derken?

hadisin gerçek anlamı şudur bence her kafir yahudinin müslüman ezen yahudinin sadist yahudinin sonu gelicek şeklindedir dejenere ola ola bu hale gelmiştir yoksa h.z isanın veya medhinin yahudi ırkı yok olmalı git müslüman kardeş kundaktaki yahudi bebekleri kıyma yap çocukları nı delik deşik et kadınlarını öldür sivilleri doğra ki yok olsunlar diye emir vermesi başlı başına islamın güzelliğine kardeşliğine karşı bi eylemdir....

hemşerim bu hadislerin ayetlerin sencesi yok !

Hızır Aleyhisselam ve Musa Aleyhisseelamın yolculuğunda bir çocuk öldürmüştür Hızır A.s Musa A.s sorar

Neden Öldürdün ? diye sorar

Hızır A.s : Büyüyünce eşkiya olacaktı der.

Sen şimdi bunuda yorumlarsın

yanlış yapmıştı dersin ayet hadis yanlış dersin

Kuranı Kerimde bir ton ayet var israil için

sen hala yok öyle yok böyle diyorsun

yahudi yahudidir hepsi aynıdır köpektir!!!

hemşerim bu hadislerin ayetlerin sencesi yok !

Hızır Aleyhisselam ve Musa Aleyhisseelamın yolculuğunda bir çocuk öldürmüştür Hızır A.s Musa A.s sorar

Neden Öldürdün ? diye sorar

Hızır A.s : Büyüyünce eşkiya olacaktı der.

Sen şimdi bunuda yorumlarsın

yanlış yapmıştı dersin ayet hadis yanlış dersin

Kuranı Kerimde bir ton ayet var israil için

sen hala yok öyle yok böyle diyorsun

yahudi yahudidir hepsi aynıdır köpektir!!!

alimden zalim zalimdende alim doğar h.z isayı bekleyin doğrular onda cübbeli ahmet hocanın dediği gibi din elden gidiyor bir sürü islam din adamı çıkacaktır :) buda hadisitir...h.z isa bebek öldür çocuk öldür derse öldürüsünüz canım nasıl olsa yahudi insan değil onlar can yerine patlıcan taşıyolar çünkü...

Konu Farklı yönlere Saptığı ( Saptırıldığı ) için Kilitliyorum..

Vefaat Eden Merhum Kardeşlerimize ALLAH RAHMET EYLESİN..

DUA MÜSLÜMANLARIN SİLAHIDIR.. YANLIZCA DUA.. EDİN KARDEŞLER..

Başlığı açtım adam akıllı görüşlerinizi dile getirin. Roma'da, Atina'da gösteri yapılırken bizim bu başlığı kapatmamız yakışmaz.

Müslümanlara yapılan zulüm üzerinden siyaset yapmak gerçekten yakışıyor dimi bize ?

Belki gecenin ve uykusuzluğun bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak saçmalıyacağım ama bence savaşmak tek yol köklerini kazımak tek yoldur yarın bu mesajımı okurken umarım kendime gülmem şehitlerimizin mekanı cennet olsun diyorum tekrar ve herkese iyi geceler diliyorum ...

Müslümanlara yapılan zulüm üzerinden siyaset yapmak gerçekten yakışıyor dimi bize ?

600 kişi bu zulüme dikkat çekmek için gemilerle Gazze'ye gitmeye çalıştı. 10 kişi bu yolda şehit oldu ve onlarca gazi var. Bunların içinde müslüman olmayan insanlar var. Bu insanların yaptıkları yanında bizim yapmaya çalıştığımız bırak fındık tanesini leblebi içini doldurmaz.

Bu sebepten insanların düşüncelerini aktarması ve kurallar dahilinde dilediğini söyleyip haklı isyanını sadece buradan da olsa dile getirmeleri bence sonuna kadar destek görmeli ve takdir edilmelidir. Olayın siyasi bir boyutu vardır ama bu boyut bizim kurallarımız dahilinde işlenmelidir.

600 kişi bu zulüme dikkat çekmek için gemilerle Gazze'ye gitmeye çalıştı. 10 kişi bu yolda şehit oldu ve onlarca gazi var. Bunların içinde müslüman olmayan insanlar var. Bu insanların yaptıkları yanında bizim yapmaya çalıştığımız bırak fındık tanesini leblebi içini doldurmaz.

Bu sebepten insanların düşüncelerini aktarması ve kurallar dahilinde dilediğini söyleyip haklı isyanını sadece buradan da olsa dile getirmeleri bence sonuna kadar destek görmeli ve takdir edilmelidir. Olayın siyasi bir boyutu vardır ama bu boyut bizim kurallarımız dahilinde işlenmelidir.

Olayın ciddiyetini bırakıp konu içinde saçma sapan konulara dalınması gerçekten kanıma dokunuyor abi. Yapılacak en güzel şey, dua edip beklemek. Ama milletimizin beceremediği 3-4 şey var. Seviyeli bir şekilde siyaset yasak olmaz, ama millet siyasete girince ana avrat birbirine giriyor, karı-kız konusunda da durum böyle, spor zaten.. Ama milletimizin birlik olduğu bir katliamın konusunda birbirlerine düşmanca davranmaları tuhafıma gidiyor :S

Neyse tepkim sana değildi zaten.

Bu ülke 3 terörist öldürelim diye yeterince ekonomisi dibe vuruyor.

Şavaş çıkarsa elde avuçda birşey kalmıyacakdır.

Savaş Enson çağredir.Yüce Allah'ımız Bize Düşünüp Tutalım diye Akıl,İlham vermiş.

Politik yollardan çözüm aranmalı savaş en son çağre olmalıdır.

Şehit Ve Gazilerimizin(nin) Yakınlarına Baş Sağlığı ve Geçmiş olsun dileklerimi İletirim.

savaş isteyen arkdaşları biraz hayalperest görüyorum kusurbakmayın ne eski osmanlıyız nede eski dünya düzeni var israille kafa tuttuk diyelim abd nin eli armutmu toplayacak ....çuvalı unuttuk bile buda onla aynı kaderi paylaşçak tr nin israile abd ye kafa tutması için daha çok yolu var en başta kendi silahımız kendimiz üretmeliyiz gelişmeliyiz 48 model tanklarlamı savaşa gircez?60 model g3 lerlemi adam sana ordan bi kimyasal sallar feleğimiz şaşar...one minutunin rövanşı bi nevi ben kodummu ottuttutururum dedi israil..yanına abd yi alarak.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...