Jump to content

İsrail Yardım Gemilerine Saldırdı: 16 ölü, 30 Yara

acronisli

Recommended Posts

İsrail güçlerinin, "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" kampanyası kapsamında Gazze’ye insani yardım malzemesi ******üren 6 gemilik filoya müdahale ettiği, ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü, yaklaşık 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yardım organizasyonunu düzenleyen İHH insani yardım kuruluşunun internet sitesi ve TV NET’in haberine göre, İsrail askerleri, helikopterle gemiye inerek ateş açtı. Saldırı sırasında 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin ağır yaralandığı belirtilen haberlerde, daha sonra ölü sayısının 2 olduğu ve yaklaşık 30 kişinin yaralandığı kaydedildi. Televizyonlarda yer alan haberlerde de bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü.

Daha önce insani yardım filosundaki gemilerden sadece "Mavi Marmara" gemisiyle bağlantı kurulabilirken, şu an bu gemi ile de bir bağlantı kurulamıyor.

http://www.milliyet.com.tr/israil-yardim-gemilerine-saldirdi-2-olu-30-yarali/dunya/sondakika/31.05.2010/1244647/default.htm[/CODE]

• Replies 211
  • Created
  • Last Reply
  • Editor

bence Türkiye'nin bu olayı diplomatik krize dönüştürmesi lazım, çünkü İHH kuruluşu Türk girişimciler tarafından oluşturulmuş bir kurumdur...

umarım hükümetimiz herkesin görmek istediği tepkiyi en sert şekilde gösterir...

çünkü bu peygamber katili soysuzlar, insanlıktan anlamazlar, onlarca peygamberler yola getirememişler bu soysuzları...

Bugünkü pkk saldırısı şimdi belli oldu.

Artık savaştan başka yol malesef yoktur.

Sadece türk gemilerine saldırdılar, bir tane türk ölmüş olsa bile bunun karşılığı savaş olmalıdır.

Aksi takdirde İsrail gelecekde daha beterini yapabilir.

Onlar kaç paralık adamki türkü öldürüyorlar..

Onların güçleri ancak ve ancak silahsıza , çocuğa yeter.

Bunların bedellerini ödemelerinin vakti geldi.

Türkiye,Türk milleti onların içtikleri tüm kanları geri kusturacak.

Allah yardımcımız olsun. Bunun sonu kesinlikle savaş gibi görünüyor, yaptıkları affedilmez bişey.

3. dünya savaşı birgün çıkarsa bu İsrail şerefsizleri yüzünden çıkacak ve birileri gelip bunların kökünü kazıyacak Allah yardımcımız olsun

zamanında sabun olmaktan kurtardığımız pislikler şimdi etrafı kirletiyor.(Acıma acınacak hale düşersin)Artık bir dur demek lazım nereye kadar azmış köpeği bile vururlar.Başkasına saldırmasın diye

bence Türkiye'nin bu olayı diplomatik krize dönüştürmesi lazım, çünkü İHH kuruluşu Türk girişimciler tarafından oluşturulmuş bir kurumdur...

umarım hükümetimiz herkesin görmek istediği tepkiyi en sert şekilde gösterir...

çünkü bu peygamber katili soysuzlar, insanlıktan anlamazlar, onlarca peygamberler yola getirememişler bu soysuzları...

Sabah haberlerinde israil konsolosunu çağırıp ültimatom çekildiği söylendi artık ne kadar doğru bilemiyorum

Olay bakanlığımız tarafından hakkını verecek şekilde mi bilmiyorum ama kınandı. Allah bin türlü belanı versin israil. Allah' ın gazabı üzerine olsun israil.

http://www.haber7.com/haber/20100531/Disisleri-Israil-sonuclarina-katlanacak.php[/CODE]

3-5 gün boyunca Basın'a iş çıktı Artık Emekli Siyaset bilimcileri, Emekli Generalleri vs.vs. Her program da görmeye başlarız Bunun ardından ne olur ?

Şırnak'ta şehit olan Askerlerimiz gibi unutulup gider.

Dün Obama çıkıp da İsrail'in İç güvenliği bizim için çok önemlidir diyorsa ve İsrail istediğini yap ben senin arkandayım dedikten sonra saldırı oluyorsa, Biz ne yapabiliriz ki ?

Dış işleri İsrail Yaptıklarına Katlanacak demiş .... Bakalım ne olacak.

Hiç Boşuna Çenenizi Yormayın hükümetin Sizin Duydularınıza hitap Edecek bir Adım Atacağını Sanmıyorum..

Ben İsrail Bağımsızlığının Tanımmasını dahi İstiyorum ama Maalesef Yapacak Kimse Yok..

Allahu Teala Büyüktür! Her Hesabın Üstünde Birde Onun Hesabı Vardır.. Bizler Sabredip Dua Edelim İnşaAllah Rabbim Dualarımızı Geri Çevirmez.

Başbakan van minut la herkesi şişirmiş anlaşılan.Bu işler van minutla olmuyor beyler. Ciddi devletlerle oyun oynanmaz,birkaç milyonluk nüfusla dünyaya kafa tutup sözüm ona ortadoğunun süper gücüyüz diye kendini şişirdikçe şişiren 75 milyonluk koca bir halka adeta ( bak nasıl eziyorum sizleri ) der gibi saldırıyor ve düzinelerce insan öldürüyor,hade bakalım madem dünyanın hatılı sayılır bir ordu gücümüz var saldırın,başbakan orduya ilk hedefimiz israil dese acaba ordu emre itaat edermi? orasıda tartışılır,Adamın kafasını koparırlar,dünyanın ekonomisi,sermaye,piyasalar,en güçlü lobiler,en güçlü politikacılar hepsi onlarda ve denge böyle sürüğü taktirde yarın tekrar filistine saldırır,lübnana bomba yağdırır,türk gemilerine ateş açar,Şimdi burdan bazıları benim israil yanlısı olduğumu düşünüp saçmalasada bu böyle,neyse...

Yav bunların yaptıkları 1 değil 2 değil bu ne yav kaşınma sınırını çoktan geçti bence hükümet bu olaya acilen sert bi cevapla girmeli ŞEHİTLERİMİZİN mekânı cennet olsun ve Allah rahmet eylesin diyorum .

çakı larla önce bizim gemiden saldırılmış israilde karşılık vermiş ne saçma bi savunma bu anasını satayım

bunlar çoçuk beyinli herkesi kandıra bilecegini sanıyorlar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...