Jump to content

Internetten Indlrmelere Yasak Geliyor..

vjugur
 Share

Recommended Posts

Önce uyarı sonra para cezası

Kültür ve Turizm Bakanlığı, korsan ile mücadelede yeni bir model üzerinde çalışıyor. Fransa'daki "uyar-kaldır" modelinin Türkiye'de de uygulanması gündemde. Öncelikle internet üzerinden telifli film, müzik veya dosya indirenler ilk seferinde elektronik posta ile uyarılacak. İndirme işlemi tekrarlanırsa ikinci uyarı, adrese mektup gönderilerek yapılacak. Uyarılara karşın üçüncü kez korsan eser indirene bu kez para cezası uygulanacak. Kültür Bakanlığı'nın bu ay özel bir toplantı yaparak ilgili kesimlerden görüş alması bekleniyor. Ardından fikir ve sanat kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin taslağa son şekli verilecek. (Kaynak: NTV) Edited by vjugur

bugüne kadar bu korsan meselesi belkide 1000 defa gündeme geldi ama her seferinde uygulamadan dönüldü yine döneceklerdir çünkü devlet kurumlarında bile korsan sürüm windowslar macler kullanılıyor adamların işine gelmez ben de okulda bilgi işlemci olarak çalışıyorum bilgisayar şirketlerinden bilgisayar alırken bile orjinal lisans dahil ediyorlar kurulum için okul bile lisansı düş biz kendi windowsumuzu kullancaz diyorlar böyle oluncada bana da korsan windows yüklemekten başka çare kalmıyor okulda 990 pc var labrotuvarlarla beraber 28 tanesi orjinal gerisi hep korsan sürüm işletim sistemleri

• 2 hafta sonra ...

bir kaç tane ip satın alırız sorun çözülür :D 

çok zor ayriyetden böle birşey şikayetlerle başa çıkamazlar vazgeçerler milletin hali belli korsanı kaldıracaksan her ay maaş baliyacan millete her gün sinemaya gitsin oyun satın alsın bi oyun 150 200 tl artık çok zor yani mutlaka bir açık bulunur  :D 

bi ara bi açıklama yapmışlardı izlemek olabilir ama indirmeye yasak getireceğiz diye hangi mantık anlamadım hani zaten izlerken aynı zamandada o data bilgisayarımıza kaydedilmiyormu :) yani farkında olmadan suçmu işlemiş olacağız :)