Jump to content

Vista Sistem Hazırlamak

ozkanpasa
 Share

Recommended Posts

forumda vista için fazla seçenek yok  :unsure:

bana okullar için gerekiyor  :wub:

vista hazırlayacak arkadaşlar yokmu?  :rolleyes:

vista strater ,home premium ve basic yeterli olacak

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

forumda vista için fazla seçenek yok  :unsure:

bana okullar için gerekiyor  :wub:

vista hazırlayacak arkadaşlar yokmu?  :rolleyes:

vista strater ,home premium ve basic yeterli olacak

hocam performance edition sürümleri ortalıta cirit atıyorken eğerki neleri kapatacağınızı bilmiyorsanız sizin için bu sürümler iyi olur bundan dolayı vista kurma mantığını çözemedim bir sebep bulamıyorum özel bir neden varsa bilmek isterim 

Edited by conveys16

okullarda bazı bilgisayarlara gerekli oluyor.

bazı bilgisayarların vin7 driverları olmuyor en fazla vista driverları var

bu ara bilgisayarlara xp yerine en azından vista kurabileyim diyorum.

elimde böyle 3-4 bilgisayar var

yan okullardada var

elim boş kalıyor xp yükklüyorum :(

hocam performance edition sürümleri ortalıta cirit atıyorken eğerki neleri kapatacağınızı bilmiyorsanız sizin için bu sürümler iyi olur bundan dolayı vista kurma mantığını çözemedim bir sebep bulamıyorum özel bir neden varsa bilmek isterim 

onbuka kardeşim sagolsun düşük pcler için biz öğretmenler için özel bir win7 starter hazırladı forumda bulunuyor. ancak win7 driverları olmayan pc ler için bana vistada gerekiyor.

bakıyorum

ancak ne zamanın visytası onu yazmıyor

yoksa tnctr dede var ama 2010 da yapılmış

Evet yazmıyor ama en azından sp2. Sp2 den sonrasını manuel güncellemek zorunda kalabilirsiniz. Bende emin değilim. 

Birde yüklediğiniz bilgisayarlar vista sürücüleri varsa windows 7 sürücüleride olabilir. Bir tanesine windows 7 kurun sonra bir driverpacksolution çalıştırın büyük ihtimal driverları bulunur

şuan bende bitane var

ekran kartı win7 de çalışmıyor

2 gün önce starter yüklemiştirm.

randıman vermedi

vista ultimate vardı onu yükledim düzeldi ama hakkı vista starterdı kanımca

şuan bende bitane var

ekran kartı win7 de çalışmıyor

2 gün önce starter yüklemiştirm.

randıman vermedi

vista ultimate vardı onu yükledim düzeldi ama hakkı vista starterdı kanımca

vista starterde 1gb bellekten yukarısı görülmez onuda dikkate alırsınız. win7 starter de bu sınır 2gb.

Vista kuracağınıza şu driver kurulmayan pclerin özelliklerini yazarmısınız, anakart, ekran kartı ram işlemci gibi. Bakarsınız driverlerini buluruz. Bence Vista kurulan sisteme 7 de kurulur 8 de. Ne eski pclere 8 kurdum ben tıkır tıkır çalışıyor...

Edited by dj sms

Kendi kanaatimce şöyle başlamak istiyorum Vista tarih oldu zaten Windows 7 'nin temeliydi bir nevi kobay. Şimdi demişsin ki Windows 7 kuruyorum driverda sıkıntı yaşıyorum ama Vista kurunca driver sıkıntısı yaşamıyorum. Şu yolu denemedende fayda var. Windows 7 x86 tabanlı en azından Starter maksimum Home Premium kurup Driver Pack Solution ile driver taratması yaparsan bu sorunada çözüm bulabilirsin. Vista başlı başına RAM canavarı ama kobay. Bu yüzden Windows 7 kullan ancak şu da bir gerçek ki Windows 8.1 Single Language yada Windows Embedded 8.1 Industry Pro veya Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise x86 tabanlı sürümler Windows 7'ye göre daha az kasılıyor. Şuan için Windows 7'den başka bir yol gözükmüyor ancak unutma ki Windows 7'nin teknik desteği bitti. Microsoft Windows 8.1 ve Windows 10 ile yola devam edecek bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. İyi forumlar dilerim.  :give_rose:

sen demesen ben drp su yu dicektim

Belki bir ara hazırlarım aslında bir ara niyetlenmiş ve istedigim tr msdn kalıbı bulamamıştım ve kalmıştı. Bakalım 1 ay sonra inşallah demekle yetiniyor ama söz vermiyorum..

alp şuan senin win8 den sana mesaj yazıyorum  :D

inşallah bu konuyada bir el atarsın

bilgisayarların anakartları win 7 ye uyumlu oluyor ancak ekran kartlarımız eski onlar çalışmıyor

örnegin nvidia fx serisi ekrankartları çok bende bunları eski bilgisayarlarda kullanıyorum

ve bunu win7 de çalıştıramıyorum ekran sapıtıyor

en fazla vistada çalışıyorlar.

şimdi win 7 için 256/512 mb lik ekran kartlarını nasıl heba edeyim  -_-

okullar için 64mb agp ekran kartları bile çok degerli (xp çalıştırıyorum onlarla :p )

birde olay kamu hizmetine yardım  ;)

okullara destek lütfen

Kendi kanaatimce şöyle başlamak istiyorum Vista tarih oldu zaten Windows 7 'nin temeliydi bir nevi kobay. Şimdi demişsin ki Windows 7 kuruyorum driverda sıkıntı yaşıyorum ama Vista kurunca driver sıkıntısı yaşamıyorum. Şu yolu denemedende fayda var. Windows 7 x86 tabanlı en azından Starter maksimum Home Premium kurup Driver Pack Solution ile driver taratması yaparsan bu sorunada çözüm bulabilirsin. Vista başlı başına RAM canavarı ama kobay. Bu yüzden Windows 7 kullan ancak şu da bir gerçek ki Windows 8.1 Single Language yada Windows Embedded 8.1 Industry Pro veya Windows Embedded 8.1 Industry Enterprise x86 tabanlı sürümler Windows 7'ye göre daha az kasılıyor. Şuan için Windows 7'den başka bir yol gözükmüyor ancak unutma ki Windows 7'nin teknik desteği bitti. Microsoft Windows 8.1 ve Windows 10 ile yola devam edecek bunu göz önünde bulundurmakta fayda var. İyi forumlar dilerim.  :give_rose:

emre senin v9 xp ile kaç pc ye format attım bil bakalım???

fazlam yok eksigim çok 350 civarı olmuştur.

şimdi bunların neredeyse hepsinin okul bilgisayarları olduğunu düşün

hangi donanımdaki pc lere format attığımı bir kafanda evir çevir

neden vista istedigimi anlarsın  B)

özellikle vista starter - home premium ve basic

Edited by ozkanpasa

Neden msdn kurmuyorsunuz forumda var linkler ölmediyse onbuka paylaşmıştı : bu güne kadarki tüm windows sürümlerini

biraz güncel bir vista harika olurdu diyordum :)

forumdaki azimli arkadaşlar belki yeni bir vista sürümeri çıkartırda benim gibi kamu hizmeti yapan arkadaşlar bayram ederdi  B)

Dostum ne vistası ya. Windows 10 çıkmak üzere. Millet 7 yi bile yavaş yavaş bırakıyor. Git 8.1 Pro kullan rahatına bak.

ben zaten win8 kullanıyorum

xp den direkt geçiş yaptım  :D

okullar ve eski pcler için çin gerekli

• Editor

Serdar abi elinde ISO varsa ben bırakayım, şuan download ediyorum ancak sen yapcaksan ben durayım.

yap sen yap, çeşitlilik iyidir. ben henüz bişey indirmedim. seçeneklerin çok olması iyidir :)

[spoiler]pUsE136.png[/spoiler]

Allah utandırmazsa biter bu gece update işi inşallah :) 

Ayrıca sisteme Flash Paketi, WinRAR 5.21, Microsoft Visual Redistributable ve Office 2003 Lite eklenmiştir.

Madem okullar için birazcık faydamız dokunsun.

[spoiler]FDhs3y5.jpg[/spoiler]

Saat şuan tam 06.47 ancak hala güncellemeleri denetliyor. Yaklaşık olarak 1,5 saati geçti. Bugün 9'da iş başı yapıyorum bakalım uyanabilecekmiyim :)

[spoiler]efNF1gd.jpg[/spoiler]

Olacak olacak :)

Emre büyük hayra giriyorsun kardeşim  :)

gece netim gitti dönüş yapamadım

şimdi bu çalışmana dönük pc topluyorum evde yıgınlar arasından  :D

sabahın 7 sinde bebiş salladım şimdi pc topluyorum :lol:

[spoiler]pUsE136.png[/spoiler]

Allah utandırmazsa biter bu gece update işi inşallah :) 

Ayrıca sisteme Flash Paketi, WinRAR 5.21, Microsoft Visual Redistributable ve Office 2003 Lite eklenmiştir.

Madem okullar için birazcık faydamız dokunsun.

[spoiler]FDhs3y5.jpg[/spoiler]

Saat şuan tam 06.47 ancak hala güncellemeleri denetliyor. Yaklaşık olarak 1,5 saati geçti. Bugün 9'da iş başı yapıyorum bakalım uyanabilecekmiyim :)

[spoiler]efNF1gd.jpg[/spoiler]

Olacak olacak :)