Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Bugün tüm programlarımı kurmuştum öğleden sonra :) Elimde TEAM OS diye bir Pro Lite vardı aylardır onu kullanıyordum. 1909 kurmak istemiştim bu defa ama bir türlü indirdiklerim ile başaramayınca yine TEAM OS Lite kurdum.

Programlarım ve ayarlarım biraz detaylı olduğundan ve dünden beri 4-5 format attığımdan üşeniyorum. Bir yandanda mutlaka yeni versiyonu kurayım istiyorum :|

uteka, 58 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Bugün tüm programlarımı kurmuştum öğleden sonra :) Elimde TEAM OS diye bir Pro Lite vardı aylardır onu kullanıyordum. 1909 kurmak istemiştim bu defa ama bir türlü indirdiklerim ile başaramayınca yine TEAM OS Lite kurdum.

Programlarım ve ayarlarım biraz detaylı olduğundan ve dünden beri 4-5 format attığımdan üşeniyorum. Bir yandanda mutlaka yeni versiyonu kurayım istiyorum :|

Verdiğim Linkteki sürümlerin içinde seçenek olarak pro var.

• 5 hafta sonra ...
lamont, 16 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar  Sitesinden Windows 10  1909 19H2 (Build 18363.418) Versionu İndiremiyorum En Son Sürüm MSDN Hızlı Link Varmı Arkadaşlar ?

Bu sitede Windows 10 Build 2004 versiyonu ve birde diger bazi alt versiyonlar var istersen bir gözat kardes..

Please register to see this content.

TOLGAHAN5, 22 saat önce yazdı:

Bu sitede Windows 10 Build 2004 versiyonu ve birde diger bazi alt versiyonlar var istersen bir gözat kardes..

Kareşim Burada Hata Alıyorum İso Link Vermiyor ?

lamont, 10 dakika önce yazdı:

Kareşim Burada Hata Alıyorum İso Link Vermiyor ?

Oradaki zaten iso link degil kardesim. Istedigin versiyonun iso  cmd yi indireceksin  (CreatingISO.cmd) . Bir klasöre indirip Calistiracaksin o sana tüm dosyalari indirip Iso dosyasina cevirecek. hepsi bu kadar. kolay gelsin

Edited by TOLGAHAN5

TOLGAHAN5, 9 dakika önce yazdı:

Oradaki zaten iso link degil kardesim. Istedigin versiyonun iso  cmd yi indireceksin  (CreatingISO.cmd) . Bir klasöre indirip Calistiracaksin o sana tüm dosyalari indirip Iso dosyasina cevirecek. hepsi bu kadar. kolay gelsin

Tek link iso yokmu ?

• 2 hafta sonra ...

Telefondan speedtest yaptığımda 21 mbps hız alırken windows 10 yüklü laptopta hız testi yaptığımda kimi zaman 2mbps kimi zaman 5-10 mbps arası çok dalgalı bir grafik ile karşılaşıyorum. 3-4 yıldır pc ye format atmadım. Bunun sebebi ne olabilir? bir kaç farklı tarayıcı denedim. Eklentisiz de denedim tarayıcıyı.  Modeme mesafe 2 metre ve kablosuz bağlantı kullanıyorum. Kablolu bağlayınca pc de 21 mbps hız veriyor.

3-4 yıl ardından format atmaya karar verdim. LTSB ile LTSC arasındaki farka baktığımda başta LTSB olarak başlayan yapılanmanın sonrasında LTSC olarak devam ettiğini okudum eğer yanlış değilse.

LTSC sürümlerin Msdn iso kalıpları mevcut mu acaba?

tamircin, 12 dakika önce yazdı:

merhaba arkadaşlar windows 10 UEFI kurulumu yaparken disk sonunda oluşan healty (Recovery partition) u "C" sisteminin önüne almanın biryolu var mı temsili resim

Recovery disk bölümü EFI System Partition olarak diskte yer alır, disk bölümlerini silmeden öne alma şansı yoktur.

awengers44, 11 dakika önce yazdı:

Recovery disk bölümü EFI System Partition olarak diskte yer alır, disk bölümlerini silmeden öne alma şansı yoktur.

aslında yaptım ama formattan sonra :) ben format atarken başta oluşmasını istiyorum 1909 dan önce oluşuyordu. 1909 dan beri en sona atıyor.

tamircin, 2 dakika önce yazdı:

aslında yaptım ama formattan sonra :) ben format atarken başta oluşmasını istiyorum 1909 dan önce oluşuyordu. 1909 dan beri en sona atıyor.

Disk bölümlerini manuel olarak veya disk araçları ile yapmak mümkün ama boot.wim,den direk windows setup.exe ile başlatırsanız bu olmaz ve daha sonrasında sistem recovery yapıldığında yeni versiyonlarda windows kurulu dizini görmez. Ayrıca recovery bölümünün disk sonunda ve gizli olması en sağlıklı olanıdır. Siz bölümleri silmeden recovery disk kısmını nasıl öne aldınız çok merak ettim.. benim bildiğim disk bölümlendirme mantığı gereği öne alınamaz. Böyle bir çözüm varsa herkes için faydalı olur ;) 

tamircin, Bir saat önce yazdı:

merhaba arkadaşlar windows 10 UEFI kurulumu yaparken disk sonunda oluşan healty (Recovery partition) u "C" sisteminin önüne almanın biryolu var mı temsili resim

1ffec327-c85c-4c1d-a830-5cd983bee7d2

c'ye bir isim ver. misal "Sistem" olabilir.

tamircin, 2 saat önce yazdı:

anlamadım

bilgisayarda herhangi bir dosya ve klasörün ismi değiştirebeleceği gibi c veya d gibi partisyonlarında ismi değiştirebilir.  bknz. resim1

2020-05-19_052110.jpg.75dda4432f47c2f4ef54ca6abf16af75.jpg

mesela ben c diskinin ismini değiştirdiğimde gördüğün gibi c diski hemen 3üncü sıraya indi. bknz. resim 2

barto_club, 19 saat önce yazdı:

bilgisayarda herhangi bir dosya ve klasörün ismi değiştirebeleceği gibi c veya d gibi partisyonlarında ismi değiştirebilir.  bknz. resim1

2020-05-19_052110.jpg.75dda4432f47c2f4ef54ca6abf16af75.jpg

mesela ben c diskinin ismini değiştirdiğimde gördüğün gibi c diski hemen 3üncü sıraya indi. bknz. resim 2

:) sorduğum soruyu anladınız mı acaba?

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek var mı? pek anlamıyorum bu işlerden.

LTSB diye bildiğim rom herhalde LTSC olarak devam ediyormuş. Doğru mu ? LTSB ye destek kesilmiş LTSC olmuş.

Forumda bir çok yerde msdn link olarak paylaşılan sitede LTSC lerde türkçe yok.

Eğer LTSB kanalı da desteği kesmediyse LTSB kurmak isterim her yerde LTSC den iyi olduğu yazıyor

Ama LTSC olarak devam ediyorsa LTSC kurmak isterim. MSDN LTSC link paylaşabilecek var mı acaba?

chataluck, 38 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek var mı? pek anlamıyorum bu işlerden.

LTSB diye bildiğim rom herhalde LTSC olarak devam ediyormuş. Doğru mu ? LTSB ye destek kesilmiş LTSC olmuş.

Forumda bir çok yerde msdn link olarak paylaşılan sitede LTSC lerde türkçe yok.

Eğer LTSB kanalı da desteği kesmediyse LTSB kurmak isterim her yerde LTSC den iyi olduğu yazıyor

Ama LTSC olarak devam ediyorsa LTSC kurmak isterim. MSDN LTSC link paylaşabilecek var mı acaba?

LTSB sürümün desteği 2026 ya kadar devam ediyor. LTSC sürümde aynı performans yok. kullanmak istersen?

tamircin, 20.05.2020 - 01:28 yazdı:

:) sorduğum soruyu anladınız mı acaba?

son attığın formatların herhangi birinde mr.rush adlı üyenin çalışmalarından birini kullandın mı? özellikle bunun gibi?

Alıntı

Kurulum sürücüsü otomatik olarak adlandırılır [(C:)Windows_10_Pro]

Edited by barto_club