Jump to content
Sign in to follow this  
awengers44

Vadi E-spor Multiboot V2

Recommended Posts

Günaydın merhaba 22gb lık sccm bir isomuz var bu isoyu legacy modda firadisk yöntemi ile çalıştırabiliyorum fakat aylardır uefi modda çalıştırabilen bir yöntem bulamadım mevcut yöntemlerin hiçbirinde olmuyor muhtemelen çoğu yöntem sources klasöründe install.wim arıyor sccm isolarda sources klasöründe sadece 500mb lık boot.wim var ve boot.wim de, sms klasöründeki paketleri tetikliyor kurulumda, denemediğim tek wimboot kaldı, daha önce wimboot kullanmadım wimbotta nasıl çalıştırırız bu isoyu acaba? 

SCCM nedir diye merak eden olursa mevcut kullanılan windows un capture unu alarak iso olarak başka pc lere kurabilme zımbırtısı..

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Edited by ikaraot
  • Like 1

mustafakarasan, 1 saat önce yazdı:

grub4dostan xorbota dönüş için menü.lst editlenmeyecekmi yukardakileri deniyorum olmuyor

Zor bir durum yok hocam sadece düzenleyeceksiniz o kadar.

title << Geri<< Xorboot \n Ana Menu,ye Gecer..Xorboot
find --set-root /Boot/Vadi/xorboot/xorboot.bin
chainloader /Boot/Vadi/xorboot/xorboot.bin

@ikaraot Sistemin yapısını bilmiyorum ancak boot.wim ile önyükleme yapılıyorsa bence çalışır ;) Aslında çok kolay wimboot uefi çalıştırın ISO klasörüne gelip dosyayı bulun ve ENTER ile onaylayın, daha sonra gelecek olan menüden ISO ,dan yükle veya ISO NT6 yükleyerek başlatı seçin. Sistemde olan ram mikrarınız yeterli olursa sıkıntısız kurulum olur.

@crasadure Ayrıca üstad daha evvel wimboot hakkında video hazırlamıştı belki haricen,de faydası olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Ih3410Xk9m8

• Like 2

ikaraot, 2 saat önce yazdı:

Günaydın merhaba 22gb lık sccm bir isomuz var bu isoyu legacy modda firadisk yöntemi ile çalıştırabiliyorum fakat aylardır uefi modda çalıştırabilen bir yöntem bulamadım mevcut yöntemlerin hiçbirinde olmuyor muhtemelen çoğu yöntem sources klasöründe install.wim arıyor sccm isolarda sources klasöründe sadece 500mb lık boot.wim var ve boot.wim de, sms klasöründeki paketleri tetikliyor kurulumda, denemediğim tek wimboot kaldı, daha önce wimboot kullanmadım wimbotta nasıl çalıştırırız bu isoyu acaba? 

SCCM nedir diye merak eden olursa mevcut kullanılan windows un capture unu alarak iso olarak başka pc lere kurabilme zımbırtısı..

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

@ikaraot 

Paylaştığın videoda microsoft developer arkadaş LauncMedia.bat dosyasını çalıştırarak Capture dosyayı geri yüklemeyi sağlayan programı çalıştırıyor. 

Sende onun yaptığı adımları yapabilmek için UEFI için

1-bootisox64.wim yada @mephistooo2ye ait wimkur.wim dosyası ile sistemini boot et

2-22gb sccm.iso dosyasını IMDISK sanal sürücüsüne yükle

3-ISO içindeki LaunchMedia.bat dosyasını sanal sürücü içinden çalıştır 

4-Gerisi paylaştığın video da yapımcının yaptığı gibi ekrana gelen İmage programı ile capture dosyasını geri yükle

Edited by crasadure
  • Like 2

@crasadure Üstad wimboot uefi/legacy bcd dosyalarında verilen ayarlar \sources\boot.wim olarak verimiş. @ikaraot ise üstte verdiği resimlerde boot.wim kaynak yolunun,da aynı olduğunu söylemiş, sistem boot.wim dosyasını çağırıp sorunsuz yüklenirse geri kalan iş artık boot.wim üstünden yapılacağı için kurulumun olabileceğini düşünüyordum ancak start.bat dosyasındaki yüklemeden sonra çalıştaracağı *.exe \sources\install.* %%i:\setup.exe olarak verilmiş. Eğer *.exe ve diğer yükleme dosyaları SMS klasöründe bulunuyorsa wimboot yöntemi,de hata verecektir. (Mantklı olan böyle > komut boot.wim içinde arıyor ve çalıştırılıyorsa hata vermez ve kur devam eder \sources\install.* %%i:\setup.exe) Arkadaşın önce test etmesini tavsiye ederim şayet hata oluşursa iki seçenek var birisi SMS klasöründeki setup.exe ile alakalı yükleme dosyalarının sources içine kopyalanması diğeri ise wimboot çalıştırma yapısının tekrar düzenlenmesi, testler düzgün yapılıp sağlıklı geri dönüş sağlanırsa wimboot tekrar düzenlenip standart kurulup yapısı olan sccm iso,ları için yeniden hazırlanıp verilir. Bunları yazarken sizin mesajınızı yeniden düzenlediğinizi fark ettim :) tavsiye ettiğiniz kurulum yöntemi ile birlikte ayrıca hkboot win8x64 winpe üstünden sccm iso dosyasını sanal sürücüden kurmayı test edebilir.

Edited by awengers44
  • Like 1

ikaraot, 2 saat önce yazdı:

Kullandığınız SCCM orijinal mi?

Bende çok çok eski sürümü var, artık o bir işe yaramıyor. Uzun zamandan beri SCCM arıyorum, daha doğrusu ürün anahtarını arıyorum :)

• Like 1

IMDISK  ile içine giremedim wimboot tada kurulum ekranında hata verdi iyi gelmişti oraya kadar. laptopta test ettim,Test pc si yok şuan elimde fakat yarın tekrar  deneyeceğim işyerinde, olmadı düşük boyutlu bir iso alıp buruya upload ederim, o değil yerli yabancı  uefi de sccm isosunu multiboot ta kullanan yok sanırım gerçi legacy de de yoktu şans eseri firadisk ile çalıştı. tekrardan teşekkürler.

@mephistooo2 şirket lisanslı hocam  orjinal ,yardımcı olamadım kusura bakmayın.

a.jpg

b.jpg

• Like 1

@ikaraot Hocam dosyayı imdisk ile ekledikten sonra total commander açıp LaunchMedia.bat dosyasını çalıştırın, windows kurulum metodlarında belirtilen kur adresleri sizin sccm.iso dosyanızla örtüşmez. Bir diğer seçenek ise winpe kurup iso dosyasını sanal sürücüye ekleyip LaunchMedia.bat çalıştırıp test etmek. Açıkçası geçen gün siz bahsedinceye kadar çalışma mantığını bildiğim ama multiboota eklenip çalıştırması hakkında hiç bir fikrim olmayan sistemi test ediyoruz :) eğer çalıştırabilirsek memnuniyet duyarım. Dosya ellerinde olsa daha çabuk sonuçlanırdı, üstadlar işe el atmışlar inşaAllah faydalı bir sonuç ortaya çıkar.

• Like 1

awengers44, 15 dakika önce yazdı:

@ikaraot Hocam dosyayı imdisk ile ekledikten sonra total commander açıp LaunchMedia.bat dosyasını çalıştırın, windows kurulum metodlarında belirtilen kur adresleri sizin sccm.iso dosyanızla örtüşmez. Bir diğer seçenek ise winpe kurup iso dosyasını sanal sürücüye ekleyip LaunchMedia.bat çalıştırıp test etmek. Açıkçası geçen gün siz bahsedinceye kadar çalışma mantığını bildiğim ama multiboota eklenip çalıştırması hakkında hiç bir fikrim olmayan sistemi test ediyoruz :) eğer çalıştırabilirsek memnuniyet duyarım. Dosya ellerinde olsa daha çabuk sonuçlanırdı, üstadlar işe el atmışlar inşaAllah faydalı bir sonuç ortaya çıkar.

LaunchMedia.bat olumsuz.😥

c.jpg

ISO dosyası x86 sanırım, x64 üstünde kurulum yapılırsa hata verir ancak sizden ricam winpe x86 ile test edip sonuca bakarmısınız, @mephistooo2,üstad,da varmış belki müsait olunca kesin sonuca ulaşıp bilgilendirir :(

awengers44, 1 saat önce yazdı:

ISO dosyası x86 sanırım, x64 üstünde kurulum yapılırsa hata verir ancak sizden ricam winpe x86 ile test edip sonuca bakarmısınız, @mephistooo2,üstad,da varmış belki müsait olunca kesin sonuca ulaşıp bilgilendirir :(

Yok isolar 64 bit rufus,yumi ile sıkıntı yok multiboot sıkıntı sadece.

• Like 1

ikaraot, 16 dakika önce yazdı:

Yok isolar 64 bit rufus,yumi ile sıkıntı yok multiboot sıkıntı sadece.

Hangi multiboot sistemi kullanıyorsunuz?

Örneğin; Aioboot multiboot sistemi kullanıyorsanız bu ISO dosyasını Aioboot a entegrasyon yapıyormu?

Eğer Multiboot Toolkit kullanıyorsanız o zaman da bu ISO dosyasını Winsetupfromusb programı ile  entegre etmeyi denedinizmi?

Video nun 38.dakikasından itibaren videonun sonuna kadar izleyin lütfen...özellikle Winsetupfromusb ile ISO yu entegre ettiğinizde hem UEFI hem legacy olarak ISO dosyasını çalıştıracaktır. Winsetupfromusb usb nın kök dizininde gizli dosya olarak menü.lst dosyası oluşturacaktır...videonun sonunda onu siliyorum,orayı kaçırmayın lütfen.

Ayrıca Multiboot Toolkit YUMI nin Legacy versiyonu nu desteklemektedir. 

• WinSetupFromUSB (Home Page)
  • YUMI boot (Home Page) - Multiboot Toolkit does not support for UEFI YUMI

Eğer YUMI ile bu ISO sorunsuz kuruluyorsa bu konuda çektiğim XORBOOT +YUMI birlikteliğini anlatan video da mevcut...sonuçta bu videomda da bir multiboot yapmış oldum

Edited by crasadure
  • Like 4

crasadure, 4 dakika önce yazdı:

Hangi multiboot sistemi kullanıyorsunuz?

Örneğin; Aioboot multiboot sistemi kullanıyorsanız bu ISO dosyasını Aioboot a entegrasyon yapıyormu?

Eğer Multiboot Toolkit kullanıyorsanız o zaman da bu ISO dosyasını Winsetupfromusb programı ile  entegre etmeyi denedinizmi?

Video nun 38.dakikasından itibaren videonun sonuna kadar izleyin lütfen...özellikle Winsetupfromusb ile ISO yu entegre ettiğinizde hem UEFI hem legacy olarak ISO dosyasını çalıştıracaktır. Winsetupfromusb usb nın kök dizininde gizli dosya olarak menü.lst dosyası oluşturacaktır...videonun sonunda onu siliyorum,orayı kaçırmayın lütfen.

Aioboot tanımıyor isoyu, winsetupfromusb de çalışmamıştı yumi ile çalışıyor fakat Rufus gibi  birden fazlaya izin vermiyor yarın yumi ile oluşan grub 2 kodlarınıda paylaşırım.

ikaraot, 21 dakika önce yazdı:

Aioboot tanımıyor isoyu, winsetupfromusb de çalışmamıştı yumi ile çalışıyor fakat Rufus gibi  birden fazlaya izin vermiyor yarın yumi ile oluşan grub 2 kodlarınıda paylaşırım.

O zaman XORBOOT+YUMI (UEFI +Legacy YUMI ) 'yi kullanarak yapmış olduğum multiboot sistem senin işini görür @ikaraot

Video:

Video11_Gerekli_Dosyalar : https://drive.google.com/open?id=1dxrNXCp9MCWg-iRKoa1DLIACJCbZiBUD 

YUMI nın hem legacy hemde hem UEFI versiyonunu kullandım...ana boot loader olarak ta xorboot u kullandım.

Video da uygulama sırasını çok dikkat et. Bu işi yapman için iki partisyon olması lazım. YUMI legacy i ntfs kısmına kurarsın; YUMI UEFI yi de ayrı bir partisyon olan FAT32 partisyon yapısı olan bölgeye kurarsın.

Video yu baştan sona dikkatle izle, sırasıyla yap multiboot u....işlemleri ters yaparsan multiboot istediğin gibi çalışmaz

Edited by crasadure
  • Like 3

#start 1_[win10]_Win10x64_2016
menuentry "1_[win10]_Win10x64_2016" {
set gfxpayload=keep
echo "Loading - This may take several seconds..."
if [ ${grub_platform} == "pc" ]; then ntldr /bootmgr; fi
if [ ${grub_platform} == "efi" ]; then chainloader /EFI/BOOT/win10.efi; fi
}
#end 1_[win10]_Win10x64_2016

Yumi nin atadığı kod bu.

1 tb harici diske kurdum...sergei ekleyip çalışdırdım.ama 32 gb sandisk usb yi görmüyor nedense başka bir pcde deneyeceğim.kodları yazıp denedim sonuç aynı..bilgi olsundiye yazıyorum..şimdiden teşekkürler

• Like 1

@goldfather1 Teşekkür ederim. Disk yönetiminden bakarmısınız usb disk gpt formatına dönmüşse önceki sayfada diskpart komutları ile mbr ye dönüştürmek için kodları vermiştim, kontrol edip bakarsanız çözüme ulaştırmak için sorundan emin olalım :)

diskpart
list disk
select disk 0 >> doğru diski seçtiğinize emin olun.
clean
convert mbr
create partition primary 
list volume
format fs=ntfs QUICK
exit          

bunuda denedim hocam...maalesef usb leri görmüyor

goldfather1, 17 dakika önce yazdı:

bunuda denedim hocam...maalesef usb leri görmüyor

Peki hocam. Taşınabilir diske kurdum demiştiniz, işletim sisteminde sorun olduğunu varsayarak sistemi winpe den açıp multiboot yükleyiciyi çalıştırıp usb ye kurmayı denermisiniz. Eğer yine olmazsa bootice ile elle bölümlendirip xorboot mbr yükleyip çalıştırmayı deneriz. 

hocam sorun işletim sistemindeymiş aynı usb ye şuan kuruluyor...ilginize teşekkürler.çalışmalarınızda başarılar...takipdeyiz  hocam

• Thanks 1

goldfather1, 17 dakika önce yazdı:

hocam sorun işletim sistemindeymiş aynı usb ye şuan kuruluyor...ilginize teşekkürler.çalışmalarınızda başarılar...takipdeyiz  hocam

Çok teşekkür ederim, sorunun çözülmesine sevindim. Kolaylıklar dilerim.. 

• Thanks 1

crasadure, 10/5/2019 - 4:19 PM yazdı:

O zaman XORBOOT+YUMI (UEFI +Legacy YUMI ) 'yi kullanarak yapmış olduğum multiboot sistem senin işini görür @ikaraot

Video:

Video11_Gerekli_Dosyalar : https://drive.google.com/open?id=1dxrNXCp9MCWg-iRKoa1DLIACJCbZiBUD (⚡Tnc Debrid ile İndir) 

YUMI nın hem legacy hemde hem UEFI versiyonunu kullandım...ana boot loader olarak ta xorboot u kullandım.

Video da uygulama sırasını çok dikkat et. Bu işi yapman için iki partisyon olması lazım. YUMI legacy i ntfs kısmına kurarsın; YUMI UEFI yi de ayrı bir partisyon olan FAT32 partisyon yapısı olan bölgeye kurarsın.

Video yu baştan sona dikkatle izle, sırasıyla yap multiboot u....işlemleri ters yaparsan multiboot istediğin gibi çalışmaz

hocam yumi dede şöyle sir sıkıntı oldu elimde bu sccm isosunun 3 farklı versiyonu var yumi sadece 1 tanesini ekleyebiliyor, şuan direk ekleme konusunda çözüm bulamayacağız sanırım bu sccm isoyu  yabancı forumlarda daemon tools ile cd sürücüye yükleyip imagex ile wim e dönüştürmekten bahsetmişler böyle bir yöntem denesek olurmu acaba?

I am not sure if anyone already answered this.. but this is how you convert ISO to WIM.

1. Use Daemon tools or similar to mount the ISO as DVD
2. Run IMAGEX to Create the WIM file off the Virtual CD.
    -> Imagex /capture <Virtual Drive>: <destination Drive>:\originaliso.wim "Converted ISO to WIM"

Once the process finishes (takes about 4 minutes), you have your WIM from ISO.

Edited by ikaraot

Xorboot legacy menude ilk 6 basamak çıkıyor. bir menuye girip çıkınca tüm basamaklar açılıyor. xorboot efi de ise shutdown işe yaramıyor. 

keyfoagam, 18 dakika önce yazdı:

Xorboot legacy menude ilk 6 basamak çıkıyor. bir menuye girip çıkınca tüm basamaklar açılıyor. xorboot efi de ise shutdown işe yaramıyor. 

ISO dosyasından xorboot loader legacy ilk defa paylaşıldı, çok fazla bilgi ve desteği olmayan belli bir noktadan sonra yapımcısı tarafından nedense geliştirilmeyen bir program. Xorboot loader,in harici bir mbr dosyası yok kendimiz oluşturuyoruz. Menü sayısı arttıkça oluşturulan mbr başka bir sisteme yüklendiğinde sıkıntı yapıyor, bulabildiğim tek çözüm yolu 3 menü,nün silinmesi ile hatasız çalıştırılması oldu,, konu hakkında daha önce sıkıntımı dile getirdim ancak bilinmediği için çözüm öneren olmadı. Geri dönüşte okuduğu bin dosyası ile mbr dosyası aynı değil o yüzden menüler eksik. Uefi kısmında ise komutlar olması gerektiği gibi verilmiş durumda, kendi sistemimde test etmiştim çalışıyordu :) sizde çalışmamış komut algılamamışsa nedenini bilemiyorum maalesef.

xorboot efi.jpg

• Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By mephistooo2
      Windows 10 AIO 19H2 v18363.628'e güncellenmiştir.  (Güncelleme Tarihi: 10.02.2020)
      Windows 7'den bildiğimiz hem UEFI hem MBR uyumlu 32 ve 64 bit sürümlerin dahil olduğu AIO çalımaları UEFI sıkıntısından dolayı Windows 10 için yapılamıyordu.
      Normalde 32 ve 64 bit sürüm Windows 10 versiyonları UEFI veya MBR olarak multiboot çalışmaları sayesinde kurulabiliyor, ancak sadece Windows kurulum dosyaları kullanılarak bu yapılamıyordu.
      Windows 10 için mevcut AIO çalışmaları sadece MBR uyumludur, UEFI uyumlu değildir.
      İş yerindeki Tekniker arkadaşımın isteği üzerine hem UEFI hem MBR uyumlu Windows 10 için AIO çalışmasına başladım ve  UEFI desteği de sağlamak için 3 günden beri araştırma yapıyorum ve nihayet halledebildim.
      Şu ana kadar internette UEFI ve MBR uyumlu Windows 10 AIO çalışması belki de vardır ama ben rastlamadım, sanırım ilk kez TNCTR'de yayınlanıyor.
      Son sürüm güncel Windows 10 AIO ISO içeriği aşağıdaki sürümlerden oluşmaktadır.
      Windows 10 Home x86 & x64
      Windows 10 Pro x86 & x64
      Windows 10 Home Single Language x86 & x64
      Windows 10 Pro Education x86 & x64
      Windows 10 Pro for Workstations x86 & x64?
      Windows 10 Education x86 & x64
      Windows 10 Enterprise for Remote Sessions x86 & x64
      Windows 10 Enterprise x86 & x64
      Windows 10 IoT Enterprise x86 & x64
      Tüm sürümlerde yapılan değişiklikler:
      * NetFramework v3.5 entegre edilmiştir.
      * 2019 Kasım ve sonrasında çıkan tüm güncellemeler eklenmiştir.
      * ESD sıkıştırma yapılmıştır. (Güncellemelerle birlikte Windows iyice şiştiği için dosya boyutunu küçültmek için esd sıkıştırma tercih edilmiştir.)
      NOT: UEFI modunda sadece x64 sürümü yüklenmektedir. MBR'de ise x64 veya x86 tercihinde bulunabilirsiniz...
      Çift katman DVD'ye yazıp kullanabilirsiniz, ancak benim tavsiyem Rufus ile en az 8 GB'lık bir USB'ye yazdırmanız olacaktır.
      USB üzerinden kullandığınız takdirde ileriki zamanlarda Windows 10'un yeni versiyonu çıktığında Windows 10 64 ve 32 bit iso dosyalarının içeriğini Win10.19H2.v18363.535.AIO_x86-x64.iso dosyasının içindeki x86 ve x64 klasörlerinin içeriği ile değiştirmeniz yeterlidir.
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO  Doğrulama Değerleri:
      Dosya Adı : Win10.19H2.v18363.628.AIO_x86-x64.iso
      CRC-32       : 9c741398
      MD4             : a65fe133ac736e50fc5e68acec09b1af
      MD5             : f20b1d50d373087916102dcda2c4eeb8
      Windows 10 AIO EFI&MBR ISO indirme Linki:
      Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

Aktivasyon için lütfen KMS & Dijital & Online Aktivasyon Suite konusunu ziyaret ediniz

• By crasadure
      Multiboot Toolkit v2.3.2(Multiboot USB Flash Drive for UEFI/Legacy Mode)
      Download Link:  Github (newest build) (son versiyon Link)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.2(work in progress)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.1( 01.07.2019)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.3.0(28.05.2019)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.2.0(28-05-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.3(03-05-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.2(28-04-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.1(29-03-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.1.0(18-03-2017)
      Changelog Multiboot Toolkit 2.0.1(28-02-2017)
      GRUB LOADER MANAGER - EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
      KURULUM İÇİN GEREKLİ BAZI ÖNEMLİ MODÜL DOSYALARI VE LİNKLERİ
      İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetupISOModule_(ISOmethod)_RS6-18.11.2019) || WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-18.11.2019_English ) Windows XP işletim sistemini ISO üzerinden kurulum için gereken dosyalar=NTBOOT.rar  Açıklama: Yukarıdaki linkten indireceğiniz "WinSetup.ISO.Module_(ISO.method).7z" dosyasını Modules klasörüne atıp [ 02 ] modules_installer.bat dosyasını çalıştırırsanız, gerekli olan bootisox64.wim ve bootisox86.wim dosyaları flash belleğinizin WIM klasörü içine kopyalanacaktır)  
      WINPE SISTEMLERI INDIRECEGINIZ YENI GUNCEL LINKLER

> https://drive.google.com/drive/folders/0Byz_TcfuHxHXTGpsdHIwTkNfWHM Sergei Strelec Indırecegınız Adres LINK  > http://sergeistrelec.ru/winpe_10_8/ DLC Boot  Indırme Adresi LINK > http://dlcboot.com/download.html Anhdv Boot 2019  > https://anhdvboot.com/en/download/ Hiren's Boot CD PE x64 (v1.0.1) >https://www.hirensbootcd.org/download/ Diğer Tüm Modülleri İndirebileceğiniz Linkler( EXCEL Dosyası=(Google Sheets) Modules Module dowloads link > https://www.fshare.vn/folder/GVRZCG2LJNCJ ( fshare sitesinden indirdiginiz dosyalara ait rar şifresi = 2012mshs ) ESET Rescue CD Indırecegınız Adres LINK > https://www.eset.com/int/support/sysrescue/#download DİĞER GEREKLİ YAZILIMLAR
      WinSetupFromUSB (download) YUMI boot (download) - Multiboot Toolkit does not support for UEFI YUMI Modules(download)-Module dowloads link Clover EFI bootloader (download) rEFInd boot Loader ( download ) Kaynak : https://niemtin007.blogspot.com.tr/2015/12/multiboot-usb-grub2-grub4dos-syslinux-refind-xorboot-uefi-legacy-mode.html
      KURULUM VİDEOLARI :
      Multiboot Toolkit v2.3.2 Kurulum ve Kullanımı Video15-VHD Manager Programı ve Sanal Diski Virtual Machine USB ile Calistirma         Multiboot Toolkit v2.3.1 Kurulum videoları (sistem yapımcısına ait video serisi)
      Multiboot Toolkit v2.3.0 Sistem ve Modüle kurulumu Multiboot Toolkit v2.2.0 Kurulumu         Multiboot Tookit 2.1.0 Kurulum Videoları
      Multiboot Toolkit 2.1.0 'a Güncelleme ve WIM yöntemi ile Windows Kurma  ( [ 05 ] multiboot_update.bat dosyası ile Multiboot bir üst versiyona güncellenebilir) Wifislax64 - 1.0, Manjaro 17, Parrot OS 3.5 LIVE ISO ların Multiboot Toolkit ile Kurulumu ve Kullanımı Video8: Multiboot Menu Arayüzünü Türkçeleştirme  Video9: Multiboot Toolkit 2.1.0 Kurulum-WIM-ISO ile Kurulum  Video10:NT6 Yöntemi ile Legacy Sistem Kurulumu Video11: NT6 Yöntemi ile UEFI Sistem Kurulumu  Video12:ISO Yöntemi ile UEFI yada LEGACY Sistemlerde Orjinal ve Modifiye ISO lar ile Sistem Kurulumu          Multiboot Toolkit 2.0.1 Kurulum Videoları
      Video1: Multiboot Toolkit Tanıtım videosu Video2: Multiboot Toolkit 2.0.1 Kurulum videosu  Video3: Module Ekleme ve Kurulumu Videosu  Video4: WINSETUP ile İşletim Sistemlerinin Multiboot Sisteme Entegre Etme videosu Video5: WIM Yöntemi ile İşletim Sistemlerinin (WIN7-WIN8-WIN10) ve ISO olarak XP Kurulumu videosu Video6: GRUB2 ve GRUB4DOS Tema Değiştirme - Otomatik Menü(ISO Mount) Modülünü Ekleme Video7: WinPE Sistemleri Ekleme-rEFIND Installer-Clover Installer-Multiboot Update videosu  Video7.2 :rEFInd ve CLOVER Boot Loader'ın Multiboot Toolkit Sisteme Eklenmesi  İşletim Sistemlerinin kurulum yöntemleri konusunda daha önce çektiğim videoları aşağıdaki konu başlığı altından inceleyiniz  lütfen 

• By FastZeit
      Windows 10 Version 1809 Enterprise LTSC 2in1 x86 - x64 (04 Ocak 2020) Uefi Esd
      [Güncelleme Entegreli & Seçmeli Aktivasyon]
      [04 OCAK 2019]
      SINIRSIZ LİSANS SEÇENEĞİ

Tarafımca DERLENEN Windows 10 Version 1809 Enterprise LTSC 2in1 x86 - x64 (04 Ocak 2020) Uefi Esd Sürümler İçerisine 04.01.2020 Tarihinden İtibaren Olan Ocak Ayı Tamamen Güncel İnce Ayarlı Ve Aktivasyon Eklenmiş Sistemdir.

..: Sistem Bilgileri :.. 

İşletim Sistemi : Windows 10 Version 1809 Enterprise LTSC 2in1 x86 - x64 (04 Ocak 2020) Uefi Esd
      Aktivasyon : Seçmeli Aktivasyon
      Esd Sıkıştırma Yöntemi : Yapılmıştır Ultra ESD Özelliği Uygulanmıştır.
      Güncelleme Durumu : 04.01.2020 İtibariyle Güncel
      Güncelleme Entegre Yöntemi : Sadece DISM (Sysprep İçermez!)
      UEFI Desteği : Var
      DaRT Desteği : Önyükleme ve Kurtarma Menüsüne Eklenmiştir
      Bileşen Durumu : DirectPlay ve NetFX 3.5 Aktif Edilmiştir
      Dual Boot : Var
      İso Dosyası Boyut : 4,17 GB (4.488.314.880 Bayt)
      Dil : Türkçe
      Dosya Türü : RAR -> ISO
      Dosya Adı : Windows 10 Enterprise LTSC 2in1 x86 - x64 (04 Ocak 2020) Uefi Esd.iso
      İSO Dosyası MD5 Değeri : 2B4C0EB0387A1472B0BC20F762ABE433

..: İÇERİK (2) :..

# Windows 10 Enterprise LTSC (x86) 2020
       # Windows 10 Enterprise LTSC (x64) 2020

..: ÖZELLEŞTİRİLMİŞ İNCE AYARLAR (43) :..

# Güncelleme Derlemesi Windows 10 Enterprise LTSC 1809 x86 - x64 Redstone 5 Sürümleri Üzerinden Oluşturulmuştur. 
       # x86 ve x64 Boot.wim Dosyaları Birleştirildi, Windows 10 Boot.wim Dosyaları Kullanıldı.
       # Microsoft Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı Güncelleştirmesi Kapatıldı. Windows Update ’de Görünmez.
       # Masaüstü Simgeleri Aktif Olarak Gelir. (Kullanıcı Adı, Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu, Denetim Masası Ve Microsoft Edge.)
      # İnternet Explorer Anasayfası Google Türkiye Olarak Değiştirildi.
      # İnternet Explorer Arama Motoru Google Türkiye Olarak Değiştirildi.
      # İnternet Explorer Bağlantı Sayısı 16'ya Çıkarıldı.
       # İnternet Aramaları Kapatıldı.
      # Sistem Kendinden Lisanslı Açılır KMS Aktivasyon Sisteme Gömülmüştür. Office 2010 ve Üstü Sürümleri de Otomatik Lisanslar.
        # En Yüksek Güç Modu Olan Nihai Performans Modu Eklenmiştir! 
       # Boyut Kazanmak Açısından Sisteme Ultra ESD ( Sıkıştırma ) Yöntemi Uygulanmıştır. 
       # Windows Update Driver Yükleme, Microsoft Update Yükleme Sorunları Çözülmüştür.
      # Bilgisayar Özelliklerindeki Versiyon, “2020” Olarak Değiştirildi.
       # Gereksiz Hizmetler Devre Dışı Bırakıldı Ve Performans Mümkün Olduğunca İyileştirildi. 
       # Klasik Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyicisi Olarak Ayarlandı. 
       # Sağ Tik Menüye "Sahiplik Al" Fonksiyonu Eklendi. 
       # Bilgisayarımda Ki Tüm Klasörler Kapatıldı.
       # Arama Ve Çalışan Uygulamalar İkonu Kapatıldı.
      # Çalışan Uygulamaları Görev Çubuğuna Sabitle / Kaldır Kapatıldı.
       # Zaman Çizelgesi Kapatıldı.
       # Windows Hata Raporlama Kapatıldı.
       # Arka Plan Uygulamaları Kapatıldı.
       # Başlangıç Ekranına Sabitle Uyarısı Kapatıldı.
       # Sık Kullanılan Uygulamalar Kapatıldı.
       # Yeni Uygulama Yüklendi Bildirimi Kapatıldı.
      # Başlangıçta Ara Sıra Gösterilen Öneriler Kapatıldı.
      # Sürücülerin Çift Gözükme Sorunu Kapatıldı.
       # Dosya Geçmişi Kapatıldı.
       # Tablet Modu Kapatıldı.
       # Smart Screen Kapatıldı.
       # Kullanıcı Hesabı Denetimi ( UAC ) Kapatıldı.
       # Windows Update'den Otomatik Driver İndirme Kapatıldı.
      Windows Update'den Otomatik Olarak 3.Parti Uygulamalar Yükleme Kapatıldı.
      # Sağ Tik Windows Defender İle Tara Uyarısı Kaldırıldı.
      # Sağ Tik Paylaşım Kaldırıldı.
       # Kişiler Kaldırıldı.
       # Otomatik Tema Görünümü Aktif Edildi.
      # Görev Çubuğunda Çalışan Uygulamaları Hiçbir Zaman Birleştirme Olarak Ayarlandı.
      # Windows Oturum Açma Resmi Değiştirildi ’’Sadelik’’ Kazandırıldı.
      # Windows Photo Viewer Geri Getirildi.
      # Aktivasyon Varsayılan Olarak Aktif Gelmektedir. Kapatmak İçin sources\ei.cfg Dosyasını Not Defteriyle Açıp Aktivasyon'un Yanındaki Değeri 0 Yapabilirsiniz. 
      # Aktivasyon=1 Seçeneği 20 KB'lik KMS ile Lisanslama Yapar. Sistem Her Açıldığında Lisansı Yeniler.
      # Aktivasyon=2 Seçeneği (Varsayılan) Dijital Aktivasyon Yöntemiyle Sistemi Sınırsız Olarak Lisanslar. Aktivasyon İçin Bir Kereye Mahsus İnternet Bağlantısı Gerekir.

.:: SİSTEM İÇERİSİNDEN AKTİF EDİLEN BİLEŞENLER ::.

# Direct Play Aktif Edildi.
      # Legacy Compenents Aktif Edildi.
       # Net Framework 3.5 Ve 4.8 Aktif Edildi.
       # Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Aktif Edildi.

.:: SİSTEM İÇERİSİNDEN SİLİNEN BİLEŞENLER ::.

# AAD Broker Plugin
      # Assigned Access Lock App
      # Bio Enrollment
      # Content Delivery Manager
      # File Explorer
      # Lock App
      #  Maps Control
      # Parental Controls
       # People Experience Host
      #Quick Assist
      # Retail Demo Content
      # Setting Sync
      #Skype ORTC
      # Assigned Access
      # Edge Dev Tools Client
      # Kernel Debugging
      # Remote Assistance
      # Smart Screen
      # Unified Telemetry Client
      # Windows Defender
      # Windows Error Reporting
      # Windows Sub System For Linux
      # Windows To Go
      # Win Sat
      # Xbox App
      # Xbox Game Callable UI
      # Customer Experience Improvement Program (CEIP)
       # Device Lockdown (Embedded Experience)

..: EKLENENLER (4) :..

# MSXML.Dll 4.0 Dosyaları
        # Start İs Back Başlat Menüsü
        # HUD Machine Blue İpack
        # Windows Güncelleştirmeleri (Defender Ve KB4530715 Güncelleştirmesi Hariçtir.)

..: KALDIRILANLAR (2) :..

# WinSxS Yedek Dosyaları (152,05 MB) 
       # WinSxS Önbellek Dosyaları (25,24 MB)

.:: EXTRA BONUS REGEDİT KAYIT DÜZELTMELERİ ( VARSAYILAN ) [48] ::.

# Sağ Tuş Sahip Göstermek İçin
      # Çalışan Uygulamayı Görev Çubuğuna Sabitlemek İçin
      # Sağ Tuş Menüsü Sahipliği Almak Veya Kaldırmak İçin
      # Uygulama Bildirimlerini Aktif Etmek İçin ( Katılımsız Uygulamaları Kurulumları Dahil )
      # İşlem Merkezini Kapatmak İçin
      # Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyicisini Klasik Windows 7 Fotoğraf Görüntüleyicisi Olarak Değiştirmek İçin
      # Bildirim Ve Eylem Merkezi Bildirim Penceresini Aktif Etmek Veya Kapatmak İçin
      # İnternet Explorer'ı Anasayfasını Vede Arama Motorunu Google Türkiye Yapmak İçin
      # Bilgisayar Klasöründeki Kullanıcı Klasörlerini Komple Kaldırmak Eklemek Veya Tek Tek Kaldırıp Eklemek İçin
      # Chrome Software Reporter Aracı'nı Devre Dışı Bırakmak İçin
      # Windows 10'da Oturum Açma Ekranı Arka Planında Akrilik Bulanıklığı Efekti Etkinleştirmek Veya Devre Dışı Bırakmak İçin
      # Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) Aktif Etmek Veya Kapatmak İçin
      # Mobil Etkin Nokta İçin
      # One Drive Açmak Veya Sıfırlamak İçin
      # One Drive İçerik Menüsüne Eklemek Veya Kaldırmak İçin
      # Server Message Block (SMB) V1 Kapatmak İçin
      # Süper Yönetici Tam Yetkinlik Kazanmak İçin
      # Wi-Fi Şifresi Bulmak İçin
      # Winaero Tweaker 15.1 Portable Sistemi Stabil Hızda Kullanmak İçin
      # Windows 7-8-10 Mağazayı Kaldırmak İçin
      # Windows 8-8.1-10 Otomatik Güncelleme Ayarları İçin
      # Windows 10 Svchost Dosyalarını Azaltmak İçin
      # Windows 10 Ultimate Tweaker 4.6 Sadece Birkaç Tıkla İşletim Sisteminizi Daha Hızlı Ve Uyumlu Hale Getirmek İçin
      # Windows Başlangıç Gecikmesini Devre Dışı Bırakmak İçin (Startup Delay)
      # Windows Defender Kontrolü v1.5 Defender Aktif Etmek Veya Kapatmak İçin
      # Windows Gereksiz Servisleri Devre Dışı Bırakmak İçin
      # Windows İnternet Exploreri Eklemek Veya Kaldırmak İçin
      # Windows Kötü Amaçlı Yazılım Kaldırma Aracını Aktif Etmek Veya Kapatmak İçin
      # Windows Pagefile (Sayfa Dosyası) Kapanışta Silinsin Veya Şifrelemek İçin
      # Windows Sistem Bilgisi Windows Özellikleri Açmak Kapatmak Veya Öğrenmek İçin
      # Windows Update Engelleyicisi v1.3 Windows Updateyi Kapatmak İçin
      # Eylem Merkezi Simgesini Gizlemek İçin
      # Gizli Geçici Dosyalar İçin
      # Güvenlik Merkezi Hizmetini Otomatik Başlamak İçin
      # İşlem Merkezini Kapatmak İçin
      # Sınama Modunu Kapatmak İçin
      # Sistem Korumasını Kapatmak İçin
      # Sürücü İmzasını Devre Dışı Bırakmak İçin
      # Windows 10 Old Calculator Eski Hesap Makinesini Kullanmak İsteyenler İçin
      # Windows Ekran Parlaklığı İçin
      # Windows Güç Seçenekleri İçin
      # Windows İzlenmeyi Durdurmak İçin V1.1
      # Windows Mobility Center İçin
      # Windows Smart Screen İçin
      # Windows Super Fetch Kapatmak İçin
      # Windows Telemetri Stopper İçin v1.2
      # WinSxS Önbellek Ve WinSxS Yedek Dosyaları Temizlemek İçin
      # Hepsini Bir Arada Ayarlamak İçin

# İlk 15 Tanesi Dışında Eklenen Regedit Kayıt Düzenlemeleri Tarafıma Ait Değildir. #

# Regedit Kayıt Düzenlemeleri İle İlgili Bilgiler Paylaştığım .Rar Dosyasının İçerisindeki ‘’İsteğe Bağlı Regedit Eklentileri" Adındaki .Rar Dosyasında Mevcuttur Belirtilenlerin Dışında 100 Ve Üzeri .Reg Kaydı Eklenmiştir Ne İşe Yaradıklarına Dikkat Ederek Kullanınız.

.:: ÇALIŞMADA EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIMIZ ::.

Windows Performansı İle İlgili Muhtelif Regedit Kayıt Düzenlemelerini Hazırlayan Ve Sunan SordumNet,Hadibeolsun,Acemibey,mephistooo2,hasan835 Kardeşlerimize Katkılarından Dolayı Ayrıca Teşekkür Ederiz Sevgi Ve Muhabbetle.

..: SİSTEM DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ :..

04.01.2019:
      04 Ocak 2020 güncelleştirmeleri eklendi (3).
      Kullanımı geçmiş güncelleştirmeler kaldırıldı (3).

.:: Dikkat Edilmesi Gerekenler ::.

# Hata Almamak İçin Off-Line (İnternetsiz) Kurulum Yapılması Önerilir.
       # Karşılaştığınız Sorunları Chatbox Üzerinden Veya Konuya Yazarak Düzeltilmesini Sağlayabilirsiniz.
      # Çalışma Birebir Tarafıma Ait Değildir Sadece Tarafımca Dağınıklıktan Kurtulup Derlenip Güncelleştirilip Özelleştirilip Son Kullanıcıların Paylaşıma Sunulmuştur.
      # Son Olarak Ve En Önemliside Bende Bir Beşer İnsanım Hatalarım Olabilir Değerli Yorumlarınızı Önerilerinizi Esirgemeyin. Yeni Güncel Sürümlerde Görüşmek Üzere...

# Kurulum İle İlgili Bilgiler Paylaştığım .Rar Dosyasının İçerisindeki "#FastZeit Kurulum İşlemleri!" Adındaki Klasörde Mevcuttur.
      # Ek Olarak İcon Paketi Eklemek İsteyenler İçin İsteğe Bağlı Olarak Masaüstü Üzerinde Paylaştığım FastZeit Klasörünün İçerisindeki "#FastZeit Hud Machine Blue.exe" Kurulumunu Kullanabilirler.
      Not: DVD İçerisindeki Setup.exe Vs Gereksiz Olanlar Kaldırılmıştır Direk Olarak USB & DVD & HDD Vb Yöntemlerle Boot Ederek Kurunuz.
      Not 2: Nihai Performans Modunu Aktifleştirmek İçin Öncelikle Windows + R Tuşlarına Basarak Çalıştır’ı Açın. CMD Yazarak Komut İstemini (Yönetici Olarak) Başlatın.
      Komut İstemi Açıldıktan Sonra Belirtilen Şu Komutu Yazıp Enter’a Basın.
       Komut: powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00–03f14749eb61

Please login or register to see this link.

© 2020 By

’’Hayat, Bir Veda Koparmaktır Her Gidenden.’’
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...