Jump to content
FastZeit

Windows 10 Extreme Performance Edition V1909 X86-x64 Uefi Esd Tr-en

Recommended Posts

Hocam bilen yardımcı olabilir mi bu sistemi kurduktan hemen sonra güncelleştirmeleri bir daha açılmamak üzere nasıl kapatabilirim. Servislerden kapatıyorum kendiliğinden bir daha açılıyor, programla denedim yine aynı kalıcı yöntem yok mudur

MesutÖzil, 4 dakika önce yazdı:

Hocam bilen yardımcı olabilir mi bu sistemi kurduktan hemen sonra güncelleştirmeleri bir daha açılmamak üzere nasıl kapatabilirim. Servislerden kapatıyorum kendiliğinden bir daha açılıyor, programla denedim yine aynı kalıcı yöntem yok mudur

Please login or register to see this link.

• Like 1

Posted (edited)

denetim masasında ilginç bir kısayol var. onu dışında ana sistem olarak kullanacağım bir sorun görmedim. özelleştirmeler gayet yerinde. format sonrası xbox game bar tekrar silmek gerekiyor bir de

Ek Açıklama 2020-01-06 001318.png

Edited by spyking_21

spyking_21, 20 saat önce yazdı:

denetim masasında ilginç bir kısayol var. onu dışında ana sistem olarak kullanacağım bir sorun görmedim. özelleştirmeler gayet yerinde. format sonrası xbox game bar tekrar silmek gerekiyor bir de

Ek Açıklama 2020-01-06 001318.png

Değerli Kardeşim Bu Link Sana Yardımcı Olacaktır İnşallah... 

• Like 1

AhmetDeviren, 13 saat önce yazdı:

bu güncel sürümün sanırım indirip kurdum eline sağlık yine mükemmel olmuş teşekkür ederiz

Umarım Memnun Kalırsınız Mutlu Günlerde Kullanın..

Merhaba, öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Elimde hp 4.7 boş dvdsi  var iso dosyasını buna kurup format atabilir miyim ?

devilishlyX, 21 dakika önce yazdı:

Merhaba, öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Elimde hp 4.7 boş dvdsi  var iso dosyasını buna kurup format atabilir miyim ?

Değerli Kardeşim Evet Kurulum Sağlayabilirsiniz. İso Dosyası Boyut : 4,15 GB (4.456.710.144 Bayt)

• Thanks 8

Free iso burner programıyla iso dosyasını yazdırdım dvd ye boot okumuyor başka dvd ilede test ettim diğer format dvdleri okuyor neden

devilishlyX, 08.01.2020 - 18:32 yazdı:

Free iso burner programıyla iso dosyasını yazdırdım dvd ye boot okumuyor başka dvd ilede test ettim diğer format dvdleri okuyor neden

FastZeit, 22.11.2019 - 11:12 yazdı:

# Kurulum İle İlgili Bilgiler Paylaştığım .Rar Dosyasının İçerisindeki "#FastZeit Kurulum İşlemleri!" Adındaki Klasörde Mevcuttur.

• Thanks 7

İndirdim kurdum genel olarak sistem çok stabil emekleriniz için teşekkürler. Ancak disk ve cpu kullanımı %100 oluyor her baktığımda bunun nedeni nedir ve çözümü için yardımcı olur musunuz?

eline sağlık . bu çalışmayı pc ye yükledim 
windows güncellemesi varmış, yükleyeyim mi?

ben 1903 sürümünü kurmuştum onu kullanıyorum gyet memnunum dosyalarımı kaybetmeden nasıl güncelleyebilirim?

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Sormak istediğim bir şey mevcut.  Ben bu tür konularda biraz acemiyim.  Klasördeki regedit ayarlarını yapmama gerek var mı ? Sadece isoyu kursam yeterli olur mu ? Gerekli performans ayarları isoda mevcut mu ?

alteratif link sağlayabilecek biri var mı ? mega da , letsupload da eziyet oldu 2 gündür indiremedim valla.

Keep, Bir saat önce yazdı:

alteratif link sağlayabilecek biri var mı ? mega da , letsupload da eziyet oldu 2 gündür indiremedim valla.

https://letsupload.co/3uJlt/Windows_10_V1909_19H2_Extreme_Performance_Edition_x86_-_x64_(23_Aral%C4%B1k_2019)_Uefi_Esd.zip

https://resmim.net/f/50mmKg.png

Resimdeki yeri tıkladıgınızda son sürat indirme yaparsınız  şimdi denedim çalışıyor

Elinize sağlık. Extreme Lite Edition kullanıyorum.Başlarda gayet güzeldi şimdilerde az kasmalar ve geç işlem yapmalar mevcut.

Performance ile Lite sürümleri tamamen farklıysa bunu indirip kurmayı düşünüyorum.Yoksa aynı sorunları yaşamayalım :)  

arkadaslar buraya yükledim  üyelik acılıyorsa  acılan sayfayı koseden kapatın indirin  buyurun

Edited by eray55

Çok kullanışlı olmuş, elinize sağlık. Ekran klavyesi kurmak istedim lakin bulamadım. Nasıl açabilirim? Teşekkürler..

Çalıntığı paylaşım yaptığı için ve çoklu üyelik açtığı için fast zeit forumdan uzun süreli tatile gönderilmiş. Bu kişinin paylaşımlarını kullanmamanızı öneriyorum. Kendisi solidshare adlı site moderatörü ile kavgalı olduğu için adamların paylaşımlarını çalıp çalıp burada paylaşıyordu. Allah vatan millet laflarına da inanmayın bunun.

indirdim, winrar bozuk hatası veriyor. dışarı çıkaramıyorum. dışarı çıkarmadan içini gösteriyor. hatalıysa hiç göstermemesi lazım.. değil mi. dışarı çıkarmadan da kurulamıyor sanırım..ne yapacam şimdi.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By artae
      Oracle SQL Performance Tuning from Scratch
      Video: .mp4 (1280x720, 30 fps(r)) | Audio: aac, 44100 Hz, 2ch | Size: 1.47 GB
      Genre: eLearning Video | Duration: 75 lectures (5 hours, 36 mins) | Language: English
      Oracle SQL Performance Tuning from Scratch

What you'll learn
      Will get complete knowledge of Oracle server Performance Tuning.
      learn essential tool for various types of analysis to get key insights from data and to make key decisions
      learn to play with data and to extract key information using various SQL Server functions and constructs.
      Requirements
      No previous technical knowledge required
      Access to the Internet & a Machine(PC/Laptop) to solve exercises
      An open mind and a willingness to learn something new and interesting
      Description
      Oracle is one of the most popular database systems in use today. Yet many developers do not understand how Oracle works or the principles behind developing high performance Oracle applications. This course targets the .NET or Java developer who is writing an application with a backend Oracle database.
      Course include:
      understanding how Oracle is processing your SQL statements through generating and interpreting execution plans, to designing and using indexes to speed up the data access of your application. Also included is how to use Oracle dynamic performance views to view real time information about Oracle performance, including which SQL statements are the most costly to run. The use of bind variables, connection pooling, and some application best practices round out the topics covered in the course.
      Once you complete this course, you will recognize the database terms better and will use the most appropriate one for the performance.
      In this Course you will learn below topics:
      Row-based vs. Column-based Indexes
      Row-based Index Concepts
      Choosing the Clustering Key
      Clustered Index Internals
      Nonclustered Index Internals
      Who this course is for:
      Recent College Grad
      Job Seekers
      Startup Folks

DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

http://nitroflare.com/view/DF0EE838CFFC97A/p9gra.Oracle.SQL.Performance.Tuning.from.Scratch.part1.rar http://nitroflare.com/view/C344D89B0C020A3/p9gra.Oracle.SQL.Performance.Tuning.from.Scratch.part2.rar http://nitroflare.com/view/8207EB5BD43C13B/p9gra.Oracle.SQL.Performance.Tuning.from.Scratch.part3.rar

• By Django
      Please login or register to see this link.  by Oprekin Türkçe Dil Eklenebiliyor
      Version: 10.0.18363.657
      Code Name: 19H2
      Author builds: Oprekin
      Architect: 64bit
      Size: 2gb (ESD)
      Language: English
      Fresh clean install supported only

DİLİ TÜRKÇE YAPMAK: Türkçe dil eklemede sorun yok. Ancak bunun için yapılması gereken. Hizmetler'den kapalı olan Windows Update açık hale getirip başlatmak. Akabinde Türkçe dil hemen ekleniyor. Güncellemeler de yapılıyor ancak bunda diğer .476 Oprekin çalışmasında Windows güncellemesi yaparlem sürücüler de otomatik güncelleniyordu. Bu çalışmada ise sadece Windows güncellemesi güncelleme listesinde görünüp  sürücü güncellemelerini güncelleme sayfasında göstermeden arka planda yapıyor. 
      Benioku! (Google Translate Çeviri)
      Bu site özellikle yalnızca ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmış Windows modifikasyon mesajları içindir. İşte bilmeniz gereken bazı bilgiler:
      Tüm Windows değişiklik sürümleri yalnızca Windows 7 ve 10 64 bit sürümleri için mevcuttur . Özellikle Windows 10 için güncelleme derlemesi yalnızca LTSC sürümü ve en son Windows 10 Pro sürümü için tercih edilir. Tüm windows değişiklik sürümleri etkinleştirilmedi. Tüm windows modifikasyonum sadece gelişmiş kullanıcı için, tüm özelliklerin burada olmasını veya fonksiyonun normal olarak çalışmasını beklemeyin, “lite” nin ne anlama geldiğini bilmelisiniz . Tüm windows değişiklik derleme windows son sürümünden yapılmış montaj, son sürüm olmayan bir sürüm için zamanımı boşa harcamaz. Tüm sürüm indirme bağlantılarında çok sayıda reklam varsa lütfen şikayet etmeyin, reklamlardan nefret ediyorsanız neden Please login or register to see this link. Modifikasyonum beklediğiniz gibi değil mi? basit kullanma . İhtiyaçlarınıza uygun değiştirilmiş bir versiyon mu istiyorsunuz? bağış göndererek desteğinizi gösterin. Boş zamanımı bir değişiklik yapmak için kullanıyorum, bu yüzden bazı hataların hemen düzeltilmesini beklemeyin. İnşa etmek benim windows lite zevk umuyoruz!
    • By artae
      English | 68 pages | True PDF | 20.7 MB

Nitroflare
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

http://nitroflare.com/view/7847B599B1B55EB/0sud1.Bloomberg.Businessweek.Asia.Edition..17.February.2020.pdf

https://rapidgator.net/file/a749c21cb5d31023c559f2e0a56c4ff5/0sud1.Bloomberg.Businessweek.Asia.Edition..17.February.2020.pdf

• By dlebook
      h264, yuv420p, 1280x720 |ENGLISH, aac, 48000 Hz, 2 channels, s16 | 5h 34 mn | 702.85 MB
      Instructor: Eduero Academy, Inc.

Learn how to use Python to write efficient code and create efficient applications.
      What you'll learn
      Learn slicing, indexing and string methods
      Learn dictionary operation and methods
      Make your programs more robust
      Write efficient numerical code in NumPy, Cython, and Pandas
      Discover the scope and function of variables with arguments and return value
      Get acquainted with python types and its operators
      Explore advanced concepts like collections, class and objects
      Requirements
      A PC or Mac
      Description
      Python is a great language to get started in the world of programming and application development. It is a dynamic programming language, used in a wide range of domains by programmers who find it simple, yet powerful. The clean syntax, rich standard library, and vast selection of third-party libraries make Python a wildly popular language. This course will help you to take your skills to the next level having a good knowledge of the fundamentals of Python. Even if you find writing Python code easy, writing code that is efficient and easy to maintain and reuse is a challenge.
      This course is a practical guide that shows how to leverage the power of Python to build robust applications. You will begin with the absolute foundation, covering the basic syntax, type variables and operators. Next, you will move on to concepts like statements, arrays, operators, string processing and I/O handling. Using advanced object-oriented concepts and mechanisms available in python, you will learn different approaches to implement metaprogramming. You'll be able to learn how to operate tuples and understand the functions and methods of lists. We'll help you develop a deep understanding of list and tuples and learn python dictionary. As you progress through the course, you'll learn about function parameters and how to use control statements with the loop. You'll further learn how to create modules and packages, storing of data as well as handling errors. We later dive into advanced level concepts such as Python collections and how to use class, methods, objects in python.
      By the end of this course, you will be an expert in writing efficient and maintainable code. So what are you waiting for? Let's get started!
      Who this course is for:
      Programmers
      Web Developers
      Intermediate Python programmers who want to level up their skills

Buy Premium From My Links To Get Resumable Support,Max Speed & Support Me
      [b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/2Ba4c4d4D13544a1/ceflu.Writing.High.Performance.Python.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/97f6cfccdbcf3ceb15ee21436e0b28b0/ceflu.Writing.High.Performance.Python.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/9A3D14B9E9E63BD/ceflu.Writing.High.Performance.Python.rar

• By dlebook
      h264, yuv420p, 1280x720 |ENGLISH, aac, 48000 Hz, 2 channels, s16 | 3h 28 mn | 1.83 GB
      Instructor: Jairek Robbins, Shawn Stevenson, Ben Greenfield

Learn from the experts & maximize your performance through exercise, nutrition, sleep, mindfulness, and happiness
      What you'll learn
      Learn cutting-edge science and bio-hacking strategies to provide you with the exact plan to take you to the next level, including a nutrient dense meal plan and full body exercise plan.
      Master brain boosting exercises to instantly reduce your body's overall stress load, give you more clarity, upgrade your memory, improve your focus, and see better results in every area of your life.
      Gain real world tools to recharge your life with a plan to help you lose weight, feel great, find more fulfillment in life and decrease your chances of illness or disease.
      Define a crystal clear future vision for your life and experience deeper meaning and purpose in all that you do while increasing your overall happiness.
      Requirements
      No requirements! Just motivation to become the best version of yourself and commitment to level up your performance and results in your life and business.
      Description
      This course begins with transformational tools to design your ideal life and map out milestones to take you from where you are now to where you want to be.
      As you gain access to the tools that will upgrade your performance on every level, you will realize this program provides you with the opportunity to create the life, career, or business you have always envisioned.
      You'll learn from an international all-star lineup of high performing experts including:
      Decorated Performance Coach and Best-Selling Author of LIVE IT!, Jairek Robbins
      Award-Winning Personal Trainer and host of the Ben Greenfield Fitness Podcast, Ben Greenfield
      Famed nutritionist and host of The Model Health Show Podcast, Shawn Stevenson
      Holder of 26 world records including longest ice bath and often referred to as "The Iceman," Wim Hof
      .
      They'll walk you through the exact research-backed tools they've shared with over 2.5 million people around the world to achieve unbeatable results. Whether you want to make more money, lose weight, increase your energy, improve your mental clarity or experience more happiness, it's all in this course.
      Each short lecture provides intriguing action-based content to revamp your life. You'll benefit greatly by eliminating energy draining, stress inducing, illness provoking habits and replacing them with the high performance habits taught in this course to help you achieve even your loftiest goals with confidence.
      Throughout the course, you'll have the opportunity to complete exercises that will help you forge a path you can easily follow, including breathing exercises, workout plans, meal plans, and high performance "hacks" as you continue to build momentum.
      By the end, you'll have a complete high performance action plan and a 30 day challenge that puts it all together so you can pave your way towards a rewarding career, healthy body and fulfilling life.
      You'll absolutely get as much out of this course as you choose to put into it.
      The most rewarding part of this course will be the leveling up of your mental and physical strength as well as exploring the deep sense of meaning, purpose, and happiness you'll experience throughout it.
      Whether you're an entrepreneur, employee, student or parent, you'll learn how to become a high performer in every major area of life.
      Let's get started!
      Who this course is for:
      Men and women who want to boost their performance, mindfulness, health and fulfillment.
      Anyone interested in improving their results in business, longevity in life and reducing their stress-load and vulnerability to illness.
      This is not a course for people who seek shortcuts or done-for-you results.

Buy Premium From My Links To Get Resumable Support,Max Speed & Support Me
      [b]Download (Uploadgig)[/b] https://uploadgig.com/file/download/0ad7f4f0bD14Fa49/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part1.rar https://uploadgig.com/file/download/9440f4Fd7ef8e386/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part2.rar Download ( Rapidgator ) https://rapidgator.net/file/ef04ab6e297b7c3d7b97065c4a2cadce/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part1.rar https://rapidgator.net/file/6605de52c84f0692876e885818f6f70b/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part2.rar Download ( NitroFlare ) http://nitroflare.com/view/718BDFD0150A98E/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part1.rar http://nitroflare.com/view/07190A6D03EAFA9/fjq15.The.Complete.Guide.To.Activating.High.Performance.part2.rar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...