Jump to content

Recommended Posts

birikim, 16.04.2020 - 18:27 yazdı:
  İçeriği Gizle

İnternet Kafeme Kurulum Yaparken  Malesef. Drver Boster İle  Drver Kurulum Ve güncelleme Yaptıgımda  Hangi ekran kartı  olursa olsun Ekran kartı Drver kurduktan sonra  Mavi Ekran hatası Vermektedir.

• Like 1

@forjest usta sizin bu sisteme güncellemeler entegre edilmemiş herhalde değil mi? sizin sistemde update kapalı olduğu için hizmetlerden açılsa da tarama yapmıyor. Sizin isoyu dism++ ile açıp güncellemeleri tara dediğimde 3-4 tane güncelleme buldu sadece. Bu, sizin sistemde diğer güncellemeler yüklü olduğu anlamına mı geliyor?  İlk sayfadaki açıklamalarda güncellemelri entegre ettiğinizi belirtmemişsiniz de ondan soruyorum. 

Dism++'de güncelleme geçmişine baktığımda sizin isonun sadece bi tane güncelleme yüklü gözüküyor. Tara dediğimde de 3-4 tane güncelleme buldu sadece. Diğer paylaşımlarda 170 tane felan güncelleme entegre etmişler de, kafam karıştı şimdi.

Edited by gonulce

gonulce, 5 saat önce yazdı:

@forjest usta sizin bu sisteme güncellemeler entegre edilmemiş herhalde değil mi? sizin sistemde update kapalı olduğu için hizmetlerden açılsa da tarama yapmıyor. Sizin isoyu dism++ ile açıp güncellemeleri tara dediğimde 3-4 tane güncelleme buldu sadece. Bu, sizin sistemde diğer güncellemeler yüklü olduğu anlamına mı geliyor?  İlk sayfadaki açıklamalarda güncellemelri entegre ettiğinizi belirtmemişsiniz de ondan soruyorum. 

Dism++'de güncelleme geçmişine baktığımda sizin isonun sadece bi tane güncelleme yüklü gözüküyor. Tara dediğimde de 3-4 tane güncelleme buldu sadece. Diğer paylaşımlarda 170 tane felan güncelleme entegre etmişler de, kafam karıştı şimdi.

Windows 8.1 embedded Industry iso dosyasıdır sadece,konuda belirtilenlerin dışında bir işlem görmemiştir.Güncelleme yapılmak isteniyorsa eğer,offline olarak güncelleme indiricilerden istifade edilebilir. Diğer paylaşımcı arkadaşlar sistemlerine güncelleme entegre etmiş olabilirler bu konuda fikrim yok hiç kendilerine danışmak daha iyi olacaktır. Güncelleme sunucusu ile sisteme arasındaki ilişkilendirmeye bağlı olarak gerekli olan güncellemeleri gösterir sadece  ya da göstermez. Burada güncelleme için izlenecek yol offline güncelleme kontrolörleri kullanarak ilgili sistem güncellemeleri çekilip dism vb. programlarla entegre edilebilir sisteme. Boyutunda artacağı unutulmamalıdır. Her güncelleme sisteme yararlı gelmeyebilir tarihi eski olan yerine,yeni bana göre sadece secutiry fix/güvenlik güncelleştirmeleri yeterli gelecektir update yapılacaksa şayet diğerleri içinse birşey diyemem bazen güncellenen sistemlerin hantallaştığını bilmekteyiz ona göre işlem yapmakta yarar var. :) 

• Like 1

açıklayıcı bir cevap olmuş @forjest usta, teşekkürler. aslında güncellemeleri indirmeyi ben de istemiyorum, dediğiniz gibi iyice boyut artacak ve sistem hantallaşacak. Ancak bu güvenlik güncelleştirmelerinin özellikle indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta pc'den güvenlik gerektiren işlemler de yapıyoruz. Bilgilerimiz istemediğimiz birinin eline geçmesini istemeyiz. Tabi bu güncelleştirmeler ne kadar işimize yarıyor ne kadar önemli orasını çok bilmiyorum. Koskoca microsoftun bildiği bişeyler vardır herhalde...

siz genel olarak mı sistemlerinize güncelleme yüklemeyi tercih etmiyorsunuz yoksa sadece bu sistemde mi tercih etmediniz?

gonulce, 1 saat önce yazdı:

açıklayıcı bir cevap olmuş @forjest usta, teşekkürler. aslında güncellemeleri indirmeyi ben de istemiyorum, dediğiniz gibi iyice boyut artacak ve sistem hantallaşacak. Ancak bu güvenlik güncelleştirmelerinin özellikle indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta pc'den güvenlik gerektiren işlemler de yapıyoruz. Bilgilerimiz istemediğimiz birinin eline geçmesini istemeyiz. Tabi bu güncelleştirmeler ne kadar işimize yarıyor ne kadar önemli orasını çok bilmiyorum. Koskoca microsoftun bildiği bişeyler vardır herhalde...

siz genel olarak mı sistemlerinize güncelleme yüklemeyi tercih etmiyorsunuz yoksa sadece bu sistemde mi tercih etmediniz?

• Yalın ve saf olan msdn el değmemiş ilk çıkan iso dosyaları üzerinde direkt çalışmak benim tarzım.Yoksa gb'larca herkesin kullanmayacağı güncelleştirmeleri entegre etmek şahsi olarak etik bulmuyorum bu benim düşüncem. Son kullanıcı arzu ettiği yapılandırmayı kendi yapmalı bu belki beli kitleleri bireysel ya da,ev kullanıcısına daha çok hitap eder tarzda bir yaklaşım olacaktır ancak bana göre en mantıklısı bu. Yoksa güncellenmiş olan bir sistem bugün güncelliğini korur ve koruyacaktır yarını veya biraz sonrasını kimse nasıl bir gelişme olacağı ile ilgili kestirmek mümkün olmayacaktır.
  • Güvenlik kapsamında windows'tan uzak duran biriyimdir genellikle. Zaten forum içerisinde de az çok linux'ten dolayı ismimiz çıktı bu kapsamda :) benimde herkese naciz tavsiyem şu olur, eğerki ciddi bankacılık vb. işlemler yapacaksanız eğer her zaman açık kaynak güçlü olan linux sistemlerinden herhangi birinin en azından,2.sistem olarak kullanılmasını özellikle tavsiye ediyorum.
  • Keza kurtarma kiti dahi olarak düşünülebilir nedir bu yöntem ? olası bir, windows sistem sorununda en azından 2.kurulu olan_ sistem üzerinden "grubbootloader ile" geçiş yapılıp dosya kurtarma,virüs girmişse bir sebepten dolayı linux üzerinden kullanılabilecek olan "clamwin,eset,comododragon,avg vb." virüs programlarını kullanarak dahi, kurtarma yoluna gidilebilir. Bununla kalmaz dosyalar kurtarılabilir vs. vs. her bakımda alternatif olan bir sistemin ayrı bir hdd_partition üzerinde durması bu bakımdan bile oldukça etkili olacaktır ve olmasıda böylesi karanlık internet ortamından gelebilecek risklere karşı tehlikeler absorbe edilebilsin.
  • Özetleyecek olursam ve anlaşılacağı üzere,B planlı şekilde sistem kullanımı,sistem üzerinde alınmış ya da alınabilecek tüm koruma yöntemleri sadece windows ile sınırlı kalmamalıdır. Bazen tek sistem üzerinden kişinin büyük risklerde eli kolu bağlı kalarak saatlerce sistem kurtarma veya erişebilmek için zamanının büyük kısmını bunlarla uğraştığını düşünürsek eğer benim üstteki belirttiğim hususlar önem arz etmekte. Sistemi güncelleştirmeler korumuyor kısa vadede tampon hizmeti görürler belli bir süre sonra kısır döngü içerisinde hapsolarak savunmasız şekilde kalabilirler. Tedbir iyidir :) 
  • Like 2

Çok güzel açıklamışsın @forjest üstad. Aynen katılıyorum sana. Yaş 40'ı geçti. Hep windows kullandık. Bi ara pardus'u, birkaç linux sistemini biraz kurcalamıştım. Ama popülarizmin gözü kör olsun. Herkes windows kullanırken, her yerde o varken sürü psikolojisi işte! Bi de linux, windowsa alışkın birine göre; hayatı boyunca direksiyonu solda olan bi arabadan inip direksiyonu sağda olan bi arabaya binmek gibi! İnsan acayip acemilik çekiyor. Linux'u felan ilk kullandığımda kendimi bilgisayar değil de uzaydan gelmiş bi cihaz kullanır gibi hissetmiştim. Öğrenmek için yaş genç olacak, bekar olacaksın, çocuk olmayacak, bol zaman olacak, bi de merak olacak! Çok daha erken yaşlarda birinin teşvikiyle başlasaydım muhakkak linuxu öğrenirdim.

Yazdıklarından çıkarttığım şu üstad:

Normal günlük işler için temiz, saf, updatelerle gereksiz şişirilmemiş bi windows kullan; bankacılık gibi önemli işler için linux diğer cebinde olsun! :)

Edited by gonulce
  • Like 1

gangstarap, 19.04.2020 - 21:57 yazdı:

Windows 7 veya 10 sürücüleri, windows 8.1'de çalışmıyor mu?

modele göre sürücüleri indirmen daha iyi olur win 7 sürücüsü win 10 da çalısa bilirde çalısmaya bilirde örnek benim laptobum win7 win8 sücü güncellemesi var win 10 kurup 5 tane sürücü çalıstırdi 7 sürücü kurulmadı  dene ve gör diyeyim  100 de 30 ihtimal veriyorum sana kolay gelsin iyi günler

s.a öncelikle üstad harika bir çalışma olmuş tesadüfen farklı siteden indirip denedim lakin bunu kim yapmış diye araıyordum nihayet buldum forjest yazıyorum yabanci siteler çıkıyordu isimlerinizi türkçe yapın :) öncelikle edge tarayıcı açılıp direk kapanıyor bunu şuan araştırıyorum bunun dışında oyunlarda çok merak ediyorum diğer paylaştığın win pro 10 içinde yükleyip denedim benim pc eski olduğu için pek yüz güldürmedi yalnız gel gelelim bu sürüm ciddi efsane olmuş çünkü uzun süre win 7 basic sadeleştirilmiş sürüm kullanan biri olarak söylüyorum düşük veya eski pc'leri canlandırabileceğini çok rahatlıkla söyleyebilirim hepsini ayrı ayrı denemek isterim tabide fırsat oldukça yapıcam çünkü youtube için firefox'la esfane çoşuyor videolar arası geçiş hızı youtube sitesinin sürelikli arayüz geliştirmesi benim laptobu ağlatmaya başlamıştı ki yeni pc toplamaya kadar düşünüyordum şimdi hiç düşünmüyorum :) gözlemlerim :visual paketler içinde yüklü net freamwork ve directx sürümü yüklü gelmiyor galiba onlarda çok basit zaten winrar arama derdinide ortadan kaldırmışsın 7zip içinde geliyor bu aslında win 7 den daha canavar çalışıyor ellerin dert görmesin düşünün win 7 basic te durduğu yerde fan açıyordu şuan ses gelmiyor ben performanstan memnunum lakin kullandıkça burdan paylaşmaya çalışırım stabillik müthiş

• Like 1

gece geç saatlere kadar incelemeye önceden kullandığım programları yüklemeye başladım hatalardan bazılarını paylaşıyorum klasik 0xc000007b Hatası giderilemiyor internetteki tüm çözümleri denedim  yukarda başka bir arkadaşta yazmış api ile nerdeyse tüm dll dosyalarına eksik diyor yani manuel eklemek gerekiyor

Merhabalar Microsof Visual C++ 2015 ile ilgili sorunum var, ya kuramıyorum; yada kurunca açmak istediğim oyun C++2015 yokmuş gibi davranıyor. Siz zaten sistem içinde yüklü diye de belirtmişsiniz  fakat işin içinden çıkamadım 4 saat oldu çözüm yok. Yardımcı olur musunuz.  Hata dosyasını verebilim isterseniz.

Microsof Visual C++ 2015  hatasını bende alıyorum  yüklemeye çalışınca yüklenmiyor hazır yüklü diyorsanız program hazır yüklü olanı var saymıyor hepsini sildim yükledim yine olmadı api ms win crt stdio l1 1 0 dll yine cıkıyor programı acınca dll dosyasını yükle oraya buraya at işleminide yaptım olmadı cözümü nedir

volser, 5 saat önce yazdı:

Microsof Visual C++ 2015  hatasını bende alıyorum  yüklemeye çalışınca yüklenmiyor hazır yüklü diyorsanız program hazır yüklü olanı var saymıyor hepsini sildim yükledim yine olmadı api ms win crt stdio l1 1 0 dll yine cıkıyor programı acınca dll dosyasını yükle oraya buraya at işleminide yaptım olmadı cözümü nedir

Hangi program/oyun ile hata alıyorsunuz?

canavar123, 17 dakika önce yazdı:

Hangi program/oyun ile hata alıyorsunuz?

volarant oyunun ismi bu bi tek bende olmuyor ve bu programda fullprogramindir sitesindede paylaşıldı ordaki cogu kişide bu hatayı almış hertürlü şekli denedim olmadı ince ayarı biraz fazla kaçmış oluru yok dedi biri

fhc, 22.04.2020 - 17:55 yazdı:

Merhaba, netframework yükleyemedim toplu güncelleştirmenin yüklenmesi gerekiyor ibaresi belirmekte yardımcı olabilir misiniz?

Güncelleme veya ilave eklentilerle ilgili kısmı son kullanıcının indirenin kendi inisiyastifinde olan birşey dolayısıyla sistemle ilgili olan tüm ayrıntılar sunumda verildi. Özetle bilerek kişi indirmeden evvel donanımsal ve yapacağı işlemlere göre sistemi kullanmalı veya sonradan yapılacak olan işlemleri kendi belirlemelidir.

ozanbey86, 22.04.2020 - 01:07 yazdı:

s.a öncelikle üstad harika bir çalışma olmuş tesadüfen farklı siteden indirip denedim lakin bunu kim yapmış diye araıyordum nihayet buldum forjest yazıyorum yabanci siteler çıkıyordu isimlerinizi türkçe yapın :) öncelikle edge tarayıcı açılıp direk kapanıyor bunu şuan araştırıyorum bunun dışında oyunlarda çok merak ediyorum diğer paylaştığın win pro 10 içinde yükleyip denedim benim pc eski olduğu için pek yüz güldürmedi yalnız gel gelelim bu sürüm ciddi efsane olmuş çünkü uzun süre win 7 basic sadeleştirilmiş sürüm kullanan biri olarak söylüyorum düşük veya eski pc'leri canlandırabileceğini çok rahatlıkla söyleyebilirim hepsini ayrı ayrı denemek isterim tabide fırsat oldukça yapıcam çünkü youtube için firefox'la esfane çoşuyor videolar arası geçiş hızı youtube sitesinin sürelikli arayüz geliştirmesi benim laptobu ağlatmaya başlamıştı ki yeni pc toplamaya kadar düşünüyordum şimdi hiç düşünmüyorum :) gözlemlerim :visual paketler içinde yüklü net freamwork ve directx sürümü yüklü gelmiyor galiba onlarda çok basit zaten winrar arama derdinide ortadan kaldırmışsın 7zip içinde geliyor bu aslında win 7 den daha canavar çalışıyor ellerin dert görmesin düşünün win 7 basic te durduğu yerde fan açıyordu şuan ses gelmiyor ben performanstan memnunum lakin kullandıkça burdan paylaşmaya çalışırım stabillik müthiş

Aydınlatıcı ve bilgilendirici yorum geri bildirim için teşekkürler. Zaten sistemin kendisi hızlı bizlerde ufak tefen optimizasyonlarla işleri kolaylaştıma ve donanımların daha rahat çalışması mantığında sistemler hazırlıyoruz daha çok performans odağında olmakta teşekkürler.

volser, 18 dakika önce yazdı:

volarant oyunun ismi bu bi tek bende olmuyor ve bu programda fullprogramindir sitesindede paylaşıldı ordaki cogu kişide bu hatayı almış hertürlü şekli denedim olmadı ince ayarı biraz fazla kaçmış oluru yok dedi biri

Yapılan konfigürasyonlarla alaklı olarak düşün veya fazla dahi olsa sistemden kaldırılan bir bileşen olmadığı için kendiniz güncellemeleri veya açılması gerekli olan hizmetleride kendinize veya cihazınızın gereksinimine göre açıp yapılandırabilirsiniz. Yapılan çalışmamla alakalı olarak, kuşku ve şüpheler varsa indirip kurmayıp msdn orijinal olan sistemlerden birini kurarakta işlemlerinizi ayrıca  yapabilirsiniz. Yapılan işlemler bilinçli,sunumda belirtilmiş olarak yapıldı dolayısıyla 1 mb fazla veya eksik olarak harici zararlı bir bileşen veya dosya yoktur sunumu iyi okuduktan sonra ne denilmek istenildiğini daha net anlayacaksınızdır.  Tavsiyem microsoft'un sitesine girip kendinize msdn olarak el değmemiş bir sistem indirip kurmanız olacaktır yorumunuzdan bu ortaya çıkıyor çünkü burası fullprogram sitesi değil,tnctr.com sitesi sitelerin adlarının flood yaparak reklam gibi lansa edilmemesi gerektiğinide site kuralları çevçevesinde bilinmesi gerektiğinide hatırlatma yarar var.

volser, 5 saat önce yazdı:

Uygulamaların gereksinim duyduğu veya eklenmesi gerekli olan dll dosyalarını netten platforma uygun şekilde indirip system32 veya systemwow64 altına atarsanız eğer sorun büyük ihtimal düzelecektir. Diğer taraftan yüklü olan c++ paketleri intel sürücüler vb. bağımlılıklara yönelik tarafımdan bilinçli şekilde eklenmiştir. Üst mesajımda da belirttiğim üzere çalışmayla ilgili sorunlar varsa farklı msdn orijinal microsoft üzerinden iso indirerek orijinal sistem kurmanızı tavsiye ederim "şayet şüphe ve kaygılarınız varsa eğer" nihayetinde herkesin kullandığı donanım,uygulamalar farklılık gösterecektir emin olun normal orijinal yapı sistemde kursanız ilgili olan iletilerle yine karşılaşırsınız. Kendim çalışmamla alakalı tüm detayları konuya sunuma dahil ettik fazlası var eksiği yoktur kurup sorunsuzca kullananları yorum yapan değerli üye arkadaşlarımızıda dahil ederek bu yorumu yapıyorum. Genel olarak her sistemde olası normal karşılanabilecek temel bileşen ve alt bağımlılıklar uygulamalara veya kurulmuş olan program oyun vb. içeriklere dayanarak sorunsalları ortaya koyacaktır. Son kullanıcının  kendisi manuel olarak kontrolünde bu gibi işlemleri ya güncelleme yoluyla ya da, manuel olarak kendisi bir şekilde halletmesi esastır herşeyin sistem yapımcısına bağlanmasının etik tarafıda taktir edilirki olmaması gerekirde.

Herkeze hayırlı günler saygılarımla. :) 

• Like 1

aoudhand, 6 saat önce yazdı:

efsane bir çalışma boşta ram kullanımı webroot açık iken 900 mb 

laptoba can geldi diyebilirim.

teşekkürler

Ben en son orijinal Windows 8.1 ISO'su ile Pro sürüm kurmuştum bir kaç servis vs kapattım boşta maksimum 600 MB'da düşürmüştüm ram kullanımını ?

• Haha 1

Hocam öncelikle ellerine sağlık sistem gayet güzel çalışıyor. Ancak benim sorunum faceit anti cheat açmaya çalışırken oluyor.   Sisteminizi guncellemenız gerekmektedır dıye uyarı verıyor. Bazı güvenlik guncellestırmelerı istiyor . Windows update katalogundan bellki 50 tane dosya indirdim ama hıc bırısı sıstemme kurulmuyor uyumsuz dıye hata verıyor. Uyumlu guvenlık guncellestırmelerını nereden bulabılırım. Yardımcı olursanız mınnettar kalırım

Selam hocam benim eski laptopum var bunu kurdum pc ama fanının çok hızlı döndüğünü fark ettim ben oyun oynamıyorum chome filan takılıyorum anlayacağınız bu tür uygulamaları açınca fan çok hızlı dönüyor bu yüzden başka bir windows kurdum aynı sorunu yaşamadım ama bunu kullanmak isterdim. beni aydıtlatırmısınız tekrardan kurup deniyimi. tşkler.

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe