Jump to content

Recommended Posts

SultanSehir, 2 saat önce yazdı:

Pubg Lite oyununu açmaya çalıştığımda .net framework ve c++ hataları vermekte. Hataya ait programları yüklemeye çalışınca da yüklenmiyor?  Çözüm nedir?

Arkadaşlar önceki sayfalarda konu ile ilgili çözüm önerilerini sunmuşlardı. Önceki sayfaları kontrol etmenizde fayda var.

sistem çok güzel çalışıyor ama nedense kaç defa kurmama rağmen adobe reader kuramadım sisteme hata veriyor kurmuyor sizin katılımsız adobe reader  denedim resmi sittedende adobe reader de hep hata alıyorum foxitte problem yok onu kuruyor.

@forjest hocam öncelikle efsane bir sistem olmuş yani gerçekten benim gibi windows update ile uğraşmak istemeyen biri için, sadece tek sıkıntım mecburi işler için net framework serisinin 4.6.1 üstünü kullanmamdan kaynaklı bir kaç sıkıntı yaşadım ama onları da manuel olarak yükledim onun haricinde herhangi bir sıkıntıya rastlamadım daha gayet stabil, hızlı bir sistem olmuş ellerinize sağlık diyorum.

Ayriyeten konu başlığını incelediğim de çoğu arkadaşın KB2919355 güncellemesini yükleyemediği ile ilgili sorunlar gördüm. Bunu da ben anlatıyım arkadaşlara isterseniz alıntılayıp konuya sabitleyebilirsiniz ;

KB2919355 güncelleştirmesini manuel olarak yüklerken güncelleştirme sürümünüz için geçerli değil hatası alıyorsunuz, bunun sebebi net framework 4.6.x ile gelen power monitoring expert kütüphanesinin yüklü olmamasından kaynaklanıyor çözüm yolu şöyle ;

--ilk önce KB2919442 güncelleştirmesini kurmanız gerekiyor onu bu linkten indirebilirsiniz  --->

--ondan sonra KB2919355 güncelleştirmesini windows update catalogtan hepsini indiriyorsunuz orada birden fazla update göreceksiniz normaldir hepsini yükleyin 7 tane paket var, şu linkten ulaşabilirsiniz ---

Please register to see this content.

--sonra bu sırayla clearcompressionflag.exe, KB2919355, KB2932046, KB2959977, KB2937592, KB2938439, KB2934018 kurulumu gerçekleştiriyorsunuz en sonunda bilgisayarınızı yeniden başlatabilir .net frameworkun 4.6.x üst versiyonlarını yükleyebilirsiniz.

tekrardan sistem çok iyi olmuş ellerinize kollarınıza sağlık gerçekten benim gibi dualboot kullanan birini sistem yavaşlığından kurtardığınız için teşekkür ediyorum :)

• Thanks 2

Ben sistemi saf ve  optimizasyonları yapılı bazı temel bileşenleri ekleyerek entegre ederek paylaştım sadece.Günümüzde sayısız uygulama ve sürücü yeni jenerasyon driver donanımlar için ekstra olarak güncelleme gereksinimi olabilir elbette zaten indiren kişi sunumu okuyup donanımsal kriterlerine göre indirip kuruyorsa bunları bilmesi gerekli,bilmiyorsa zaten güncel sistemlerle dolu bir dünya ayrıca işletim sistemi forum içerisinde mevcut farklı alternatiflere yönelinebilir bunun için benim yapacağım öneri ve yönlendirmeden başka bir şey olmayacaktır. Bilinç dışı bilinçsiz herhangi bir işlem yoktur herşey kontrol altında ve bilinçli şekilde illa güncel bir sistem verilecek diye bir kaide yoktur. Güncelleme konusu sistem yapımcısının ya da konuyu veren kişinin 2.ve3. tarafların etkisi altında kalmadan tamamen özgür iradesi temelinde şekillenen ve açıklamalı şekilde herkes için sunulan konu açılan bir çalışmadan ibarettir eksiklikler veya fazlalıklar varsa indiren kişi bunları görerek duyaran okuyarak bilinçli indirmiş ve kabul etmiş olacaktır. Bunun dışında yazıp çizilenler andersenden masallardan başka birşey olmayacaktır.

"Windows'u komple update yapmak isteyenler alttaki Fix aracını kullanarak güncellemelerini yapabilirler. "

Alıntı

Windows Update Fixer: 

(Sadece 64bit windows sistemler içindir!) Windows 64 bit tüm sürümler. OS: Win10/8/7 x64 bit.

Olumlu olumsuz geri bildirimli mesajların tümüne ve tüm arkadaşlara buradan sevgi ve saygılarımı gönderiyorum işiniz gücünüz rast gelsin sürçi lisan ettiysem eğer affola hürmetler. :) 

• Haha 1

gsbaran, 2 saat önce yazdı:

Üstadım ellerine sağlık

bide bu performanclara windos 7 iyide eklesydin mükemmel olurdu walla

Eskisi kadar w10/8.1 kadar rağbet görmediğinden birde desteğinin çekilmesi nedeniyle artık, yeniliklere bakarak çalışmalar yapmaktayım. Forum içerisinde değerli arkadaşlarımızın birbirinden güzel w7 güncel çalışmaları var bana gerek kalmıyor bende forumdan indirip kullanıyorum arşivime alıyorum ne yalan söyleyeyim. :) 

• Sad 1

forjest, 23.05.2020 - 17:42 yazdı:

Arşivimde bulunduruyorum sadece."sanal dışında" kurup kullanmıyorum isteyen olursa diye kuruyorum,bana göre hepsi güzel. Şu an için MOTUN üstadın çalışmaları var tavsiye ediyorum.

Üstadım öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim. Win 7 starter destekli Samsung RV511 laptopumu uçurdu bu sistem. Önceden win 10 yüklüydü ve sürekli fan çalışıyor makine kasılıyordu. Adobe indesign, photoshop ve illustratorde hiç kasma yok şakır şakır çalışıyor. Sadece Adobe Captivate de dll dosyaları eksik sorunu verdi. 
Sorum şu UEFI desteği olmayan Gigabyte G31 ES2L anakartlı Intel Pentium D CPU 2.80 Ghz ve 1 GB ram olan masaüstü bilgisayarıma bu işletim sistemini flashtan kuramadım. Bu win 8i bu bilgisayara kurma şansım var mı yoksa TNCTR'deki win 7 ler ile yoluma devam mı edeyim. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımı sunarım.

iskete, 9 dakika önce yazdı:

Üstadım öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim. Win 7 starter destekli Samsung RV511 laptopumu uçurdu bu sistem. Önceden win 10 yüklüydü ve sürekli fan çalışıyor makine kasılıyordu. Adobe indesign, photoshop ve illustratorde hiç kasma yok şakır şakır çalışıyor. Sadece Adobe Captivate de dll dosyaları eksik sorunu verdi. 
Sorum şu UEFI desteği olmayan Gigabyte G31 ES2L anakartlı Intel Pentium D CPU 2.80 Ghz ve 1 GB ram olan masaüstü bilgisayarıma bu işletim sistemini flashtan kuramadım. Bu win 8i bu bilgisayara kurma şansım var mı yoksa TNCTR'deki win 7 ler ile yoluma devam mı edeyim. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim, saygılarımı sunarım.

Yorum ve bilgilendirme geri bildiriminiz için teşekkür ederim. :) 

• Eski makinelere genellikle Linux dağıtımlarını önermekteyim. Yani windows7 ve üzeri ram boştayken 1 gb'lik makinede kafadan 600-700 mb ram'i zaten kullanacak. En iyisi Xfce arayüze sahip bir linux dağıtımı kurarak illa windows olmayacaksa eğer linux kurmanızı tavsiye ederim.
  • TNCLİNUX Veya Winbuntu Linux ikisinden birini kurabilirsiniz bahsi geçen donanım sahip  1GB Ram_legacy oldbios mainboard_makinede de oldukça seri çalışacaktır.

forjest, 10 dakika önce yazdı:

Yorum ve bilgilendirme geri bildiriminiz için teşekkür ederim. :) 

• Eski makinelere genellikle Linux dağıtımlarını önermekteyim. Yani windows7 ve üzeri ram boştayken 1 gb'lik makinede kafadan 600-700 mb ram'i zaten kullanacak. En iyisi Xfce arayüze sahip bir linux dağıtımı kurarak illa windows olmayacaksa eğer linux kurmanızı tavsiye ederim.
  • TNCLİNUX Veya Winbuntu Linux ikisinden birini kurabilirsiniz bahsi geçen donanım sahip  1GB Ram_legacy oldbios mainboard_makinede de oldukça seri çalışacaktır.

Çok teşekkür ederim cevabınız için üstadım. Ben yinede sizin bu win8inizi uefi desteği olmayan eski bilgisayarıma kurayım desem kurabilir miyim? Değerli zamanınızı aldım, selamlar, saygılar.

iskete, 7 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim cevabınız için üstadım. Ben yinede sizin bu win8inizi uefi desteği olmayan eski bilgisayarıma kurayım desem kurabilir miyim? Değerli zamanınızı aldım, selamlar, saygılar.

Kesinlikle kurabilirsiniz kurulum ve çalışmasından yada sorun olmaz. 1gb 'rami 2 yaparsanız eğer daha iyi olacağı kesin.Estağfurullah önemli değil saygılar.

Windows 10 2015 Ltsb OFis 2019 Maksimum Performans Türkçe benzeri bir güncelleme iyi olur hocam....( ofis 2010 yada 2016 ...)

(Microsoft Visual C++ 2005-2008-2010-2012-2013-2019 Redistributable Package x86 & x64 Upd2020.5 Mayıs,NetFramework 3.5/4.6.2 Güncellemesi + Türkçe dil paketi Entegre,DirectPlay etkin.Masaüstüsimgeleri Ofis kısayollarıyla beraber Aktif gelir. StartISBack  Final Başlat Menüsü,WinRAR 5.90 Final Türkçe,Microsoft Office 2010 (Word,Excel,P.Point,)...

Edited by 34ero
  • Like 1

forjest, 23 saat önce yazdı:

Kesinlikle kurabilirsiniz kurulum ve çalışmasından yada sorun olmaz. 1gb 'rami 2 yaparsanız eğer daha iyi olacağı kesin.Estağfurullah önemli değil saygılar.

Üstadım merhabalar. Bütün denemelerime rağmen bu windowsu uefi desteklemeyen eski masaüstü bilgisayarıma kuramadım.  Rufus ile mbr olarak usbye attım olmadı. Komut istemi ile elle bootable flash hazırladım , ntfs de olmadı fat 32 de olmadı. Hatta kingston prison bellekli flashlarımı cd sürücüsüne dönüştürüp iso dosyasını ekleyip bootable hale getirdim ancak yine kurulmadı. Bilgisayar flashtan başlıyor windows logosu geliyor yaklaşık 10 dk boyunca logo hareketsiz kalıyor ve sonra "Your pc needs to resarts mesajıyla ekran kapanıyor. Dedim acaba bios ayarları mı yanlış ondan da bir sonuç alamadım. Harddisk mi bozuldu diye eski bootable windows 10, win 7, xp gibi flash belleklerimle format deniyorum onlar format için sürücü seçme durumuna kadar geliyor. Gerisini getirmedim. Velhasıl bu sistemi kuramadım. Acaba dedim bu sistem kaynaklı mı Motun üstadın yeni hazırladığı win 7 64 bit sistemi indirip rufusla mbr olarak bootable flash bellekle denedim aynı sizin sisteminizdeki windows logosunda kalma hatası gerçekleşti. Eski bilgisayarımda hala en eski win 7 işletim sistemim var. Çare bulamadım.

iskete

• Harddiski çıkarıp farklı bir pc'de kurup aynı pc'ye takıp çalıştırabilirsiniz. Sistem bu durumda da açılmıyorsa eğer,Ya işlemci mimarisi desteklemiyor ya da bios ikisinden biri bunun için destekleyecek olan hafif w7 lite veya linux işletim sistemleri tercih etmek eski sistemlere hayat verebilir değerlendirme bahabında. Diğer taraftanda androidOS işletim sistemleride kurmak denebilir iyi sonuçlar alanlar var bu sadece çok eski pcler için geçerli. Elbette yeni sistemlerde de kurulabilir alternatif olarak vs.. anlayışlarda 
  • Sisteminiz için buradan başka  bir şey yönlendirme vb. bilgilerden öte gidilemeyeceğine göre ancak bu kadar malumatlar verebilmekteyiz. Donanım işlemci vb. bilgileride detay olarak ekleseydiniz farklı bir kanaat oluşurdu şimdilik tahminler ile  bu kadar.
  • Kolay gelsin.

Bu sistemi resimdeki özellikli bilgisayarımda kullandım bir süre. Karşılaştığım sorunlar :
1) Harddiskimde 4 bölüm var. Kurulum gerçekleştirdiğim flash belleği D olarak algılıyor, Harddiskte normalde D olacak bölümü kurulumdan sonra bilgisayarımda göstermiyor. Bilgisayardan disk yönetiminden F bölümünü bulup harfini değiştirince bilgisayarıma geliyor.

2) Flash belleklerden fat 32 olanları bilgisayarımda göremiyorsunuz.

3) Flash bellekleri çok fazla tak çıkar yapınca usb çıkışları çalışmaz hale geliyor. Hangi usb girişine takarsanız takın flash da olsa mouse alıcısı da olsa görmüyor.

4) Adobe captivateyi kurduktan sonra eksik dll hataları veriyor, o dll leri ekleseniz de program açılmıyor.

Fakat bütün bunlara rağmen xp kadar hızlı bir sistem.

• Like 1

forjest, 10 dakika önce yazdı:

iskete

• Sisteminiz için buradan başka  bir şey yönlendirme vb. bilgilerden öte gidilemeyeceğine göre ancak bu kadar malumatlar verebilmekteyiz. Donanım işlemci vb. bilgileride detay olarak ekleseydiniz farklı bir kanaat oluşurdu şimdilik tahminler ile  bu kadar.

Sistem bilgisi bu şekilde Forjest hocam. İlginiz için çok teşekkür ederim.

iskete, 16 dakika önce yazdı:

Bu sistemi resimdeki özellikli bilgisayarımda kullandım bir süre. Karşılaştığım sorunlar :
1) Harddiskimde 4 bölüm var. Kurulum gerçekleştirdiğim flash belleği D olarak algılıyor, Harddiskte normalde D olacak bölümü kurulumdan sonra bilgisayarımda göstermiyor. Bilgisayardan disk yönetiminden F bölümünü bulup harfini değiştirince bilgisayarıma geliyor.

2) Flash belleklerden fat 32 olanları bilgisayarımda göremiyorsunuz.

3) Flash bellekleri çok fazla tak çıkar yapınca usb çıkışları çalışmaz hale geliyor. Hangi usb girişine takarsanız takın flash da olsa mouse alıcısı da olsa görmüyor.

4) Adobe captivateyi kurduktan sonra eksik dll hataları veriyor, o dll leri ekleseniz de program açılmıyor.

Fakat bütün bunlara rağmen xp kadar hızlı bir sistem.

Donanımsal değişikliklere bağlı olarak herkesin kullandığı cihazların farklı olduğunu düşünürsek eğer yaşanılan sorunların neye hangi nedene bağlı olduğunu kestirme mümkün değil usbdiskler portlar programlar veya donanımsal sürücüler vb. durumlara ancak kullanıcı kendi müdehaleleriyle önlem ve çözümleri bulabilir doğrusuda bu olacaktır. Donanım ve uygulamalarla ilgili sistemde istesek dahi herhangi bir değişikliğe neden olabilecek bir şey yapmamız mümkün değil bunun tahlil ve analizini ancak kuran son kullanıcılar kendi kullandıkları cihazların özelliklerine göre yapılandırmalıdırlar bunun için yapacak birşey yok. En fazla farklı bir sisteme geçiş yapar veya denenebilir.

iskete, 4 dakika önce yazdı:

Sistem bilgisi bu şekilde Forjest hocam. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Turbocache ekran kartı zaten düşük ram'a sahip olan cihazda daha da düşüşler yapacaktır. Keşke 1gb daha ilave edilip 2gb olarak takılırsa cihaz biraz kendine gelirdi. Ben olsam hiç düşünmeden bir Linux dağıtımını özellikle bu cihaza kurardım Winbuntu,Tnclinux rahat şekilde akıcı çalışacaktır. Yeni jenerasyon son çıkan işletim sistemlerinin kurulumlarında sorun çıkacaktır. Belki bir windows 7 starter / embedded sürümleriyle belli bir süre daha idare etmesi düşünülerek bu sistemler kurulabilir.  Diğer taraftan üsttede belirttiğim gibi gerçektende "xfce,mate" masaüstüne sahip herhangi bir linux dağıtımı dahi şakır şakır bu donanımda rahat çalışacaktır. :) 

Winbuntu konusu | TNCLinux konusu

Windows 7 lite cd boyutlu bir çalışmada belki denenebilir! >Forum içi linki

selam abi ; iyi bayramlar öncelikle ben win 8.1 indirdim usb iso yaptım laptop kurdum süper çok beyendim ellerine sağlık lakin şimdi ikinci iş laptopuma kurmak istedim fakat hdd bölemiyroum çünkü tüm yedeklerim diğer ikinci diskte ama önceden win 7 olduğundan bi türlü hdd bölüp yükleme yapamıyorum üstüne üstelik biçimlendirdim de yanımda harici hdd yok yedek alayım sıkıştım kaldım önerin var mı, ben şey düşündüm win 7 yükleyip sonra harici hdd alıp yedeğimi alıp sonra hdd biçimlendirip win 8.1 yüklemek ama başka önerin varsa tabi yapmak istiyrum şimdi bu boş zamanlarda şimdiden çok teşekkür ederim 

servett29, 3 saat önce yazdı:

selam abi ; iyi bayramlar öncelikle ben win 8.1 indirdim usb iso yaptım laptop kurdum süper çok beyendim ellerine sağlık lakin şimdi ikinci iş laptopuma kurmak istedim fakat hdd bölemiyroum çünkü tüm yedeklerim diğer ikinci diskte ama önceden win 7 olduğundan bi türlü hdd bölüp yükleme yapamıyorum üstüne üstelik biçimlendirdim de yanımda harici hdd yok yedek alayım sıkıştım kaldım önerin var mı, ben şey düşündüm win 7 yükleyip sonra harici hdd alıp yedeğimi alıp sonra hdd biçimlendirip win 8.1 yüklemek ama başka önerin varsa tabi yapmak istiyrum şimdi bu boş zamanlarda şimdiden çok teşekkür ederim 

Aleyküm selam. Yedekleme işlemlerinizi yapmadan evvel gelişmiş bir kullanıcı değilseniz eğer format atmayın veri kayıpları yaşabilirsiniz diğer taraftan. Yakınınızda biri varsa teknik konulardan anlayan vs. bilen birinden yardım almanızı öneririm. Yedekleriniz çok fazla değilse eğer, yandex depolama bulut sunucusuna aktarım yapabilirsiniz ücretsiz hesap oluşturup account alın kendinize bulut cloud sunucusuna aktarım yapın. Verileriniz fazlaysa eğer yapacak birşey yok. "harici HDD disklere"> aktarım yapmanız başından gerekli.

Diğer taraftan gerekli önlem ve tedbirleri almadan sistem kurulum vb. işlem yapmanızı önermem depolama veri kaynaklarını sağlama almak esastır evvelinden kolay gelsin. :) 

• Like 1

Forjest Üsâdım öncelikle ellerine sağlık çok güzel bir format, bir de içine entegre ettiğiniz visual c kütüphaneleri kullandığım uygulamalarda probleme yol açıyor. Şuradan bu sonuca vardım; win10 2004 modifiyenizde sadece startisback fln kurulu ve visual lar kurulu olmadığından çalışmıştı fakat bunda çalışmadığından format atmak zorunda kaldım.

Saded: Rica etsem entegre edilen visual c kütüphanelerini iso dosyasından nasıl kaldırabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz ? Tekrar teşekkürler Murat Bey Nam-ı Diğer Forjest Usta

forjest, 20 saat önce yazdı:

Aleyküm selam. Yedekleme işlemlerinizi yapmadan evvel gelişmiş bir kullanıcı değilseniz eğer format atmayın veri kayıpları yaşabilirsiniz diğer taraftan. Yakınınızda biri varsa teknik konulardan anlayan vs. bilen birinden yardım almanızı öneririm. Yedekleriniz çok fazla değilse eğer, yandex depolama bulut sunucusuna aktarım yapabilirsiniz ücretsiz hesap oluşturup account alın kendinize bulut cloud sunucusuna aktarım yapın. Verileriniz fazlaysa eğer yapacak birşey yok. "harici HDD disklere"> aktarım yapmanız başından gerekli.

Diğer taraftan gerekli önlem ve tedbirleri almadan sistem kurulum vb. işlem yapmanızı önermem depolama veri kaynaklarını sağlama almak esastır evvelinden kolay gelsin. :) 

selam öncelikle cvp vermenize çok sevindim evet çok üsütn bir bilgim uok ama çok işletim sistemi kurdum sorun xp den sonra fazla kurmadım yani win 8 bilgim kısıtlı sanırım ondan ama eskiden mini xp gibi birşey ile başlatıp bölünmüş yerdeki disk yedeklerine ulaşabiliyordum acaba o şekilde sistem kurmadan bişey yapablirmiyiz yoksa win 7 kurup yedeği hddd alıp diskleri birleştirip tekrar böleceğim önerini bekliyroum saygılar

servett29, 3 saat önce yazdı:

selam öncelikle cvp vermenize çok sevindim evet çok üsütn bir bilgim uok ama çok işletim sistemi kurdum sorun xp den sonra fazla kurmadım yani win 8 bilgim kısıtlı sanırım ondan ama eskiden mini xp gibi birşey ile başlatıp bölünmüş yerdeki disk yedeklerine ulaşabiliyordum acaba o şekilde sistem kurmadan bişey yapablirmiyiz yoksa win 7 kurup yedeği hddd alıp diskleri birleştirip tekrar böleceğim önerini bekliyroum saygılar

Kurulumsuz şekilde çalışan WinPE sistemler forum içerisinde mevcut sistemden yedekleri farklı bir harddiske alınmak isteniyorsa eğer en kestirme yol bu olacaktır.Diğer taraftanda live çalışan herhangi bir linux işletim sistemi dahi bu işleri görecektir. İlgili yedeklere ulaşılıp farklı disk,dvd vb. alanlara yedeklenebilir live çalışan sistemler üzerinden. İşlemler tamamlandığında diskler tek part haline getirilerek istenen sistem mevcut donanıma uygunsa destekliyorsa işlemci ram vb. mimari yapısı rahat şekilde sistem kurulabilir.

Edited by forjest

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe