Jump to content

Recommended Posts

• forjest changed the title to Windows 8 1 Embedded Industry Pro X86-x64 Türkçe
forjest, 03.03.2020 - 16:34 yazdı:

Windows 8 1 Embedded Industry Pro x86-x64 Türkçe

NetFramework 3.5+Directplay etkin | Uefi / Legacy | Optimizasyon | Yeni Modern Simgeler!

Windows 8.1 Embedded Industry update 3 en son çıkan orijinal msdn iso dosyaları kullanılmıştır.

O4QAhf.png

Hakkında

indirme linki

Microsoft kaynaklarından, ayrıca msdn olarak işletim sistemini edinmek isteyenler alttaki kaynak linkten ulaşabilirler.

Kaynak link: 

Please register to see this content.

alternatif link ekleyebilirseniz çok seviniriz değerli hocam i yandex ten inanılmaz yavaş iniyor ve hata veriyor

besiktasjk87, 3 dakika önce yazdı:

alternatif link ekleyebilirseniz çok seviniriz değerli hocam i yandex ten inanılmaz yavaş iniyor ve hata veriyor

İnternet hızını kontrol et.İdm de hiçbir sıkıntı olmadı bende.

• Like 1

besiktasjk87, 6 dakika önce yazdı:

Yandex ile alakalı olacağınız sanmam. oneooo arkadaşımızın kullandığı gibi, idm vb indirme araçlarını kullanılarak hızlı şekilde download edilir dosya. Alternatif link veren olursa konuya dahil ederiz ayrı konu. Ancak şu anda herhangi bir sorun bulunmamakta indirme veya hızı ile ilgili olarak. Kendimde idm aracını kullanmaktayım bu arada. :) 

• Like 1
  • Thanks 2

Sevgili forjest,yeni aldığım laptopuma bu sistemi yükledim ancak ağ bulmada sorun yaşıyorum.Sadece bu sistemde değil başka bir lite sistemde daha aynı sorunu yaşadım.Normal windows yükleyince (microsoftun sitesniden) herhangi bir sorun olmuyor.Ama bu gibi sistemleri yükleyince ağı bulamıyor.Ne yaptıysam olmadı.Yardımcı olursan sevinirim.Sistemim 4 gb ve freedos olarak aldım.Saygılar,

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Sevgili forjest,yeni aldığım laptopuma bu sistemi yükledim ancak ağ bulmada sorun yaşıyorum.Sadece bu sistemde değil başka bir lite sistemde daha aynı sorunu yaşadım.Normal windows yükleyince (microsoftun sitesniden) herhangi bir sorun olmuyor.Ama bu gibi sistemleri yükleyince ağı bulamıyor.Ne yaptıysam olmadı.Yardımcı olursan sevinirim.Sistemim 4 gb ve freedos olarak aldım.Saygılar,

Ağ ile ilgili olarak sisteme özel bir tanımlama vb servislerle ilgili bir ayar eklenmedi veya çıkarılmadı. Farklı bir şey olsa gerek. Fikrim yok açıkcası madem ağ ile ilgili sorun normal sistem yok normal ile devam edibilir. Az çok bu işlerden anlayan kişi olduğunuzu varsayarak, daha hızlı çözüm elde edeceğinizi düşünüyorum. Buradan tahminlerle yol almak mantıksız olur. Donanımsal gelişmelerle ilgili olsa gerek farklı birşey olmasına ihtimal vermem. Daha bugün dell marka laptop'a kurdum, şakır şakır çalışıyordu. Ve kuranlarda da bu yönde bir yorumda almadım şu ana dek.

Driver'lar için kullandığım uygulama snappy driver manager programı online versiyonunu kullanıyorum genellikle tavsiye de, ederim. 

Saygılarımla.

Edited by forjest
  • Thanks 1

forjest, 45 dakika önce yazdı:

Ağ ile ilgili olarak sisteme özel bir tanımlama vb servislerle ilgili bir ayar eklenmedi veya çıkarılmadı. Farklı bir şey olsa gerek. Fikrim yok açıkcası madem ağ ile ilgili sorun normal sistem yok normal ile devam edibilir. Az çok bu işlerden anlayan kişi olduğunuzu varsayarak, daha hızlı çözüm elde edeceğinizi düşünüyorum. Buradan tahminlerle yol almak mantıksız olur. Donanımsal gelişmelerle ilgili olsa gerek farklı birşey olmasına ihtimal vermem. Daha bugün dell marka laptop'a kurdum, şakır şakır çalışıyordu. Ve kuranlarda da bu yönde bir yorumda almadım şu ana dek.

Driver'lar için kullandığım uygulama snappy driver manager programı online versiyonunu kullanıyorum genellikle tavsiye de, ederim. 

Saygılarımla.

Hocam teşekkür ederim alakana,fakat yine olmadı.Double driver ile normal çalışan sistemin sürücülerinin hepsinin yedeğini aldım ve sizin sisteminizi kurduktan sonra bu yedekten driverları yükledim ama yine de bir türlü yapamadım.Neyse sağlık olsun.Tekrar teşekkürler.

• Like 2

Hocam merhaba çalışmanızı kurdum ancak MBR olarak diske yazdırabildim, GPT yazdırdığımda Boot etmedi, BIOS'tan Dual boot seçtim öyle boot ekranı geldi zaten. Konu başlığında da belirtmişsiniz aslında UEFI seçeneğinin de olduğunu da benim merak ettiğim MBR olarak yazdırdığım bu format dosyasını bilgisayarıma kurduğumda UEFI olarak mı kurdum yoksa Legacy denilen eski tip mi kurdum? Bu zamana kadar hep UEFI daha hızlı denildiği için GPT tipinde format diski oluşturmuştum, aydınlatırsanız sevinirim.

Bir de hocam lisanslama programı atar mısınız sanırım önceki attığınız link ölmüş.

Hocam Kms offline programını kullanmaya çalışıyorum anca şu hatayı veriyor;

----------============= KMSoffline x64 v2.1.2 =============----------

---------------------------------------
== Activating Windows(R), EmbeddedIndustry edition

Setting KMS-Service 10.3.0.20:1688 ...
 KMS-Service 10.3.0.20:1688 successfully installed

Install KMS-Emulator ...
 An error occurred during activation: 0xC004C003

tmac1, 08.04.2021 - 23:20 yazdı:

memory management error hatası ile ara ara mavi ekran restart yiyorum, sinir bozucu.

Donanımlarınız, bios vb ayarlarınızı gözden geçirin, konfigürasyonunuza en uygun olan doğru sistemi kurmayı deneyin. Sürücüler ile de, alakalı olma ihtimali yüksek. Çakışma vb durumlarda da, bu gibi iletiler almak mümkündür.

klasif, Bir saat önce yazdı:

teşekkürler, emeğinize sağlık hocam, saat ayarlarında biliyorsunuz Türkiye'de GMT 3 kullanılıyor. Ancak kurulumda eski,GMT 2 gözüküyor ve ayarlarda GMT 3 olmuyor.spacer.png

03:00 Minsk ayarını seçip kaydedin işlem tamam. Saat ayarıyla alakalı bir işlem yapılmadı sisteme, bios ayarlarınızı güncelleyin ya da işletim sistemini bir kereliğine güncelleme yapın. Kolay gelsin.

forjest, 04.03.2020 - 06:03 yazdı:

Upload tamamlanmıştır indirmeye  geçebilirsiniz arkadaşlar bilgilerinize sunulur saygılarımla.

Öncelikle elinize sağlık teşekkürler paylaşım ve emeğiniz için. 

Win 8.1 Lite konunuz vardı ama ona bakınca yarım kaldı demişsiniz ve son mesajlarda güncel çalışma eklendi deyip buraya yönlendirmişsiniz. 

Benim isteğime geleyim. Uzun zamandır win7 lite kullanıyordum düşük sistemlerde. Bu ara denk geldi win8.1 de win7 kadar hızlı ve win10 kadar kasmayan bir sistem olduğunu okudum. Düşük özellikli sistemler için kullanacağım sürüm olarak sizin yaptığınız uygun mudur? 4gb ve altı genelde 32bit kullanabileceğim, masaüstü ve sistemi hızlı çalışan bir sürüm arıyorum. Windows un oyunlarla alakalı olanlar hariç hiç bir özelliğini kullanmıyorum. Kısacası aradığım sistem bu mudur? Yoksa bu kurulumu daha üst seviye sistemlerde performans amaçlı mı kullanmak doğru olur?

odunq1, 5 saat önce yazdı:

Öncelikle elinize sağlık teşekkürler paylaşım ve emeğiniz için. 

Win 8.1 Lite konunuz vardı ama ona bakınca yarım kaldı demişsiniz ve son mesajlarda güncel çalışma eklendi deyip buraya yönlendirmişsiniz. 

Benim isteğime geleyim. Uzun zamandır win7 lite kullanıyordum düşük sistemlerde. Bu ara denk geldi win8.1 de win7 kadar hızlı ve win10 kadar kasmayan bir sistem olduğunu okudum. Düşük özellikli sistemler için kullanacağım sürüm olarak sizin yaptığınız uygun mudur? 4gb ve altı genelde 32bit kullanabileceğim, masaüstü ve sistemi hızlı çalışan bir sürüm arıyorum. Windows un oyunlarla alakalı olanlar hariç hiç bir özelliğini kullanmıyorum. Kısacası aradığım sistem bu mudur? Yoksa bu kurulumu daha üst seviye sistemlerde performans amaçlı mı kullanmak doğru olur?

İşlemci ve donanım uygunsa eğer, bu sistemi kurabilirsiniz. Ram ve işlemci kullanımı w10 sistemlere göre daha minimaldir. Lite çalışmalar uygulama ve sürücülerle ilgili zaman zaman sorun çıkarabilirler. Sağlam bir lite sistem varsa eğer onuda kurabilirsiniz. Büyük bariz farklar olmayacaktır. Bu sistemi öneririm.

forjest, 18.06.2021 - 20:23 yazdı:

İşlemci ve donanım uygunsa eğer, bu sistemi kurabilirsiniz. Ram ve işlemci kullanımı w10 sistemlere göre daha minimaldir. Lite çalışmalar uygulama ve sürücülerle ilgili zaman zaman sorun çıkarabilirler. Sağlam bir lite sistem varsa eğer onuda kurabilirsiniz. Büyük bariz farklar olmayacaktır. Bu sistemi öneririm.

Cevabınız için teşekkürler. Yükleyip test edeceğim.  Visual c++ paketleri, netframewok ve directx gibi uygulamalarda sorunlar da giderilmiş anladığım kadarıyla son sürümünüzde. Tekrar elinize sağlık teşekkürler.

• Thanks 1

forjest, 25.06.2021 - 01:13 yazdı:

ZİP_pass: tnctr

Teşekkürler, sistem gayet stabil çalışıyor.

Adobe Photosop ve Autodesk Autocad prog. ihtiyacımız olduğu için 2 sistem kuracağız. Sistemlerden birisi bu diğeri ise Win 7 olacak.

Win 7 için Home Premium kullanmayı düşünüyoruz. Konu ile ilgili öneriniz olur mu? (Intel Core2Duo P8700 2.53 GHz + 3 GB Ram)

Teşekkürler.

• Like 1

xbreakx, 3 dakika önce yazdı:

Teşekkürler, sistem gayet stabil çalışıyor.

Adobe Photosop ve Autodesk Autocad prog. ihtiyacımız olduğu için 2 sistem kuracağız. Sistemlerden birisi bu diğeri ise Win 7 olacak.

Win 7 için Home Premium kullanmayı düşünüyoruz. Konu ile ilgili öneriniz olur mu? (Intel Core2Duo P8700 2.53 GHz + 3 GB Ram)

Teşekkürler.

Windows 7 pro vl sürümü iyidir veya ultimate sürümünüde kurabilirsiniz. Kolay gelsin beğenmenize sevindim. 🙂

Mağaza uygulaması kurulum sonrası otomatik mi geliyor?

Kurulum esnasında kapatabilir miyiz?

PS: Windows tuşuna bastığımda Mağaza simgesini görüyorum. Bu kurulu olduğu anlamına mı geliyor?

Teşekkürler.

Edited by xbreakx

• forjest changed the title to Windows 8 1 Embedded Industry Pro X64 Türkçe

Windows 8 1 Embedded Industry Pro x64 Türkçe En son sürümüne güncellenmiş ve performanslı şekilde tekrar'dan ele alınarak hazırlanmıştır. Çalışma tamamlandı geriye sadece, dosya yüklemesi kaldı upload sürüyor.

Sunuma resimler ve link eklenecek. Beklemede kalın lütfen. 🙂 

Güncellenme tarihi: 6 ağustos 2021 

• Like 5

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe