Jump to content

Windows 10 AIO | 2020 - 2021

Emre028
 Share

Recommended Posts

En güzeli bu şekilde olmuş harika. Herşey daha derli toplu aranıldığında hemen erişilebilen içerik düzeni. Bence benzer konuları bu şekilde kategorize ederek vermek en mantıklı yol. Ellerine sağlık değerli kardeşim her zamanki gibi iyi işler çıkartıyorsun devamının gelmesi dileklerimle saygılarımla. :) 

• Like 1
  • Thanks 1

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Emre028, 16.03.2021 - 10:22 yazdı:

Windows 10 Pro 21H1 | Defender Yok + Programlı | x64 | Şubat 2021

@Emre028 hocam, bu sürümü indirip kurmuştum. Aktif olarak kullanıyorum. 

Sistemdemi sorun bilmiyorum ancak "Gelişmiş paylaşım ayarları" altında "Dosya ve yazıcı paylaşımını aç" işaretleyip çıkıyorum. Sonra tekrar giriyorum ayar pasif olmuş. Yani bir şekilde aktif edemedim.

Dosya paylaşımı yapamıyorum. Sistemle ilgili başka bir ayar olabilir mi? Servis v.s.

Çözmeye çalıştım baya ancak bulamadım. Çözmek için uğraşıyorum.

EDİT : Sorunu çözdüm.

Servislerde "Bilgisayar Tarayıcısı" servisi başlatılmak istendiğinde Hata 1068 veriyordu.

Bunu araştırdığımda ilgili servisin bağlı olduğu başka servis devre dışı bırakıldığı için hata veriyormuş.

"Sunucu" servisinin başlangıç türünü "Otomatik" olarak değiştirdim ve dosya paylaşımı aktif oldu.

Edited by By_FaRuK
  • Like 1

By_FaRuK, 1 saat önce yazdı:

@Emre028 hocam, bu sürümü indirip kurmuştum. Aktif olarak kullanıyorum. 

Sistemdemi sorun bilmiyorum ancak "Gelişmiş paylaşım ayarları" altında "Dosya ve yazıcı paylaşımını aç" işaretleyip çıkıyorum. Sonra tekrar giriyorum ayar pasif olmuş. Yani bir şekilde aktif edemedim.

Dosya paylaşımı yapamıyorum. Sistemle ilgili başka bir ayar olabilir mi? Servis v.s.

Çözmeye çalıştım baya ancak bulamadım. Çözmek için uğraşıyorum.

EDİT : Sorunu çözdüm.

Servislerde "Bilgisayar Tarayıcısı" servisi başlatılmak istendiğinde Hata 1068 veriyordu.

Bunu araştırdığımda ilgili servisin bağlı olduğu başka servis devre dışı bırakıldığı için hata veriyormuş.

"Sunucu" servisinin başlangıç türünü "Otomatik" olarak değiştirdim ve dosya paylaşımı aktif oldu.

Defender hariç bişeyde silmedim aslında kontrol ederim. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim hocam ;) 

• 2 hafta sonra ...

Merhabalar

Öncelikle elinize sağlık

Aktivasyon dosyası virüs uyarısı veriyor.

Virüslü değildir tabii ama indirmeyi engelliyor. Bir yol gösterebilir misiniz?

Bir de ben şu sürümü indiriyorum. Windows 10 Pro 21H1 | Defender Yok + Programlı | x64 | Şubat 2021

Sanıyorum içinde ofis programları da var değil mi?

Şimdiden teşekkür ederim.

Edited by kindly

• 1 ay sonra...

Emre üstadım Windows 10 Pro BlueMemory | x64 | Ekim 2020 çalışmanızdaki windows sürüm numarası kaç acaba 1809, 1909, 20h2 vs gibi? Bir de 20h2 programsız çalışmanızın linki kırılmış yenileyebilir misiniz?

Edited by erdemiri

• 4 ay sonra...
By_FaRuK, 9 dakika önce yazdı:

@Emre028 hocam, bu sisteminizin güncel hali var mıdır? (Ayar yapılmış) Yada bu iso dosyasına nasıl güncelleme ekleneceğini anlatabilir misiniz?

En basitinden şöyle anlatayım;

imajı ntlite ile açıp güncellemeleri denetleyip kurulmasını sağlayabilirsin. Ardından imaj alıp kullanmaya devam edebilirsin . Program ekli çok istenmiyor nedense bende daha ekleme yapmıyorum.

Emre028, 24.11.2021 - 20:48 yazdı:

En basitinden şöyle anlatayım;

imajı ntlite ile açıp güncellemeleri denetleyip kurulmasını sağlayabilirsin. Ardından imaj alıp kullanmaya devam edebilirsin . Program ekli çok istenmiyor nedense bende daha ekleme yapmıyorum.

@Emre028 hocam merhaba,

Ntlite ile güncellemeleri denetlediğimde aşağıdakiler eksik gözüküyor.

Mücrosoft update den bunları seçip dism ile entegre edeceğim.

Seçili olanları indirmem yetiyor değil mi?

Birde KB5007273 güncellemesi şu anda isteğe bağlı güncellemelerde çıkıyor. Onu da entegre etmem sorun yaratır mı?

Yoksa Prewiev olduğu için gerek yok mu?

PrOHHz.png