Jump to content

Acılmayan Video Dosyasını Nasıl Acabilirim?

emre_toy
 Share

Recommended Posts

arkadaslar merhaba.

elimde 100 kusur parca parca kamera kaydı dosyaları mevcut lakın hıc bırsekılde acamadık goruntulerı. boyuları 118 ile 140mb arası degisiyor. codectir ıvırdır zıvırdır denedım olmadı bu vıdeo dosyasını nasıl acacagim konusuda yardımcı olabilecek varmı.gerekırse dosyayı ozelden atabılırım.

emre_toy, 7 dakika önce yazdı:

arkadaslar merhaba.

elimde 100 kusur parca parca kamera kaydı dosyaları mevcut lakın hıc bırsekılde acamadık goruntulerı. boyuları 118 ile 140mb arası degisiyor. codectir ıvırdır zıvırdır denedım olmadı bu vıdeo dosyasını nasıl acacagim konusuda yardımcı olabilecek varmı.gerekırse dosyayı ozelden atabılırım.

ozelden atın bi bakayım.

emre_toy, 2 saat önce yazdı:

arkadaslar merhaba.

açılamaması gayet doğal. kayıt eden kameranın kendi yazılımını kullanacaksınız açmak için. genelde güvenlik kameralarında olur bu önlem. codecle modecle olacak iş değil. bazı kamera kayıtlarını açabiliyor. bazı codecler ama geneli hiçbir zaman açamazlar. 

• Like 1

• Video için bir kaç uygulama bildiklerim: VLC Player, SMPlayer , Gom Player , PowerDVD.
  • Kodek olarak Elecard codec pack paketi + klite mega codec pack ile beraber kullanılabilir. Deneme yanılmayla çözülebilir.
  • Video editörleri: Openshot , Movavi video editor, SonyVegas ve Kdenlive bu işlerde iyilerdir. Video'yu düzenleme moduna alarak farklı formatlarda çevrilebilir.
  • Extreme bir durum yoksa eğer, video dosyalarıyla ilgili olarak, mutlaka yararlı olacak uygulamalar üstteki eklediklerim ve diğer arkadaşlarında belirttikleri gibi.

Saygılarımla.

Not: Açamadığım bazı farklı olan uzantıdaki video ve ses içeriklerini, linux işletim sisteminden daha hızlı ve rahat açtığımı belirtmemde yarar var. Kdenlive ve Openshot bulunmaz nimet bu türlü video ve ses dosyaları için. 🙂 

forjest, 2 saat önce yazdı:
  • Video için bir kaç uygulama bildiklerim: VLC Player, SMPlayer , Gom Player , PowerDVD.
  • Kodek olarak Elecard codec pack paketi + klite mega codec pack ile beraber kullanılabilir. Deneme yanılmayla çözülebilir.
  • Video editörleri: Openshot , Movavi video editor, SonyVegas ve Kdenlive bu işlerde iyilerdir. Video'yu düzenleme moduna alarak farklı formatlarda çevrilebilir.
  • Extreme bir durum yoksa eğer, video dosyalarıyla ilgili olarak, mutlaka yararlı olacak uygulamalar üstteki eklediklerim ve diğer arkadaşlarında belirttikleri gibi.

Saygılarımla.

Not: Açamadığım bazı farklı olan uzantıdaki video ve ses içeriklerini, linux işletim sisteminden daha hızlı ve rahat açtığımı belirtmemde yarar var. Kdenlive ve Openshot bulunmaz nimet bu türlü video ve ses dosyaları için. 🙂 

kdenlive ile denedım acmıyor videoyu yukleme bıle yapmıyor programın ıcerısıne. 😕

emre_toy, 15 dakika önce yazdı:

kdenlive ile denedım acmıyor videoyu yukleme bıle yapmıyor programın ıcerısıne. 😕

Hepsini deneyebilirsiniz içlerinden biri olabilir. deneme yanılma yapmak gerekli. Videolarla ilgili sorun varsa eğer, bunun için yapılacak birşey yok.

forjest, Şimdi yazdı:

Hepsini deneyebilirsiniz içlerinden biri olabilir. deneme yanılma yapmak gerekli. Videolarla ilgili sorun varsa eğer, bunun için yapılacak birşey yok.

Please register to see this content.
 denemedıgım yontem kalmadı sayılır vıdeo lınkte sorun oldugunu sanmıyorumda yınede emın olamadım.

Hocam kullandığınız recorder kendi üretildiği fabrikada kendi softwaresi üzerinden okumaya odaklanmış şekilde record yapıyor videoları herkes iyi niyetiyle uğraşmış fakat nafile. Tek yapabileceğiniz firmaya ait olan playeri bulup indirmek. Bu şekilde bir çok deneyimim oldu daha önce dünyanın en iyi codecide olsa açmaz. Fabrika üretirken kendi cihazının kayıt dilinden anlayan player üretiyor sadece o gösteriyor

• Like 4

G)-(OST, 12 saat önce yazdı:

Evet araştırdım Django arkadaşımda dediği gibi kendi yazılı olmadan açılması zor gibi görünüyor. kamera marka modeli  bilinirse programı bulunabilir

goruntu kayıt eden cıhazın fotografını eklıyorum alta. 

Please register to see this content.