Jump to content

Windows 11 Soru Ve Cevaplar

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

wMwMw, 23 dakika önce yazdı:

Bu sorun genel mi ? Ses açık olmasına rağmen kafasına göre ses simgesinde çarpı simgesi oluyor arada 🤔

942757760_Ekrangrnts2021-10-14095706.png.f0111149c369ffa6c6119eaebf570d78.png

Çarpı simgesi oluyormu bilmiyorum ama ilk sayfadaydı yanlış hatırlamıyosam sesle ilgili yazdığınız bende de oluyor parazit gibi gibi bişey sanki elektrik yüksek yada düşük gelirde zıı diye bi ses çıkarır ya anlık oluyor bende de win11 de laptop ta;
dün ana makineme de kurayım dedim boşuna zahmet ettim ekran kartı sürücüsünü yükler yüklemez amd birde windows 11 için çıkarmış sürücüsü olmasına rağmen bi daha da açılmadı win 10 kurdum tekrar olmadı. tpm vs herşey açık ve destekliyo olmasına rağmen.
İntel için bilmem ama amd için 1-2 ay daha beklenmesi gerektiğini düşünüyorum microsoft ta aynısını söylüyo amd ile ilgili 2 büyük sorunu 1-2 ay içinde komple çözücez diye paylaşmışlardı.

Lakin herşeye rağmen daha kullanışlı daha modern bi arayüz win10 dan çok çok daha iyi bana göre ben beğendim açıkçası.

Edited by neskali
  • Like 1

neskali, 3 dakika önce yazdı:

Çarpı simgesi oluyormu bilmiyorum ama ilk sayfadaydı yanlış hatırlamıyosam sesle ilgili yazdığınız bende de oluyor parazit gibi gibi bişey sanki elektrik yüksek yada düşük gelirde zıı diye bi ses çıkarır ya anlık oluyor bende de win11 de laptop ta;
dün ana makineme de kurayım dedim boşuna zahmet ettim ekran kartı sürücüsünü yükler yüklemez amd birde windows 11 için çıkarmış sürücüsü olmasına rağmen bi daha da açılmadı win 10 kurdum tekrar olmadı. tpm vs herşey açık ve destekliyo olmasına rağmen.
İntel için bilmem ama amd için 1-2 ay daha beklenmesi gerektiğini düşünüyorum microsoft ta aynısını söylüyo amd ile ilgili 2 büyük sorunu 1-2 ay içinde komple çözücez diye paylaşmışlardı.

Lakin herşeye rağmen daha kullanışlı daha modern bi arayüz win10 dan çok çok daha iyi bana göre ben beğendim açıkçası.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi o tarz bir ses problemi var.

• Like 1

wMwMw, 3 dakika önce yazdı:

Hocam bilgilendirme için teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi o tarz bir ses problemi var.

Rica ederim sürücülerle ilgili bi problem gibi hocam windows 11 kaynaklı olduğu kesin düzeltmelerini bekliyicez microsoftun şuan için yapacak bişey yok gibi gözüküyor. 
Benim ana makina anakartı için msi efendi win11 destekli bios yayınladı ama beta o final olana kadar bi daha ana makinaya win11 kurmam.

Edited by neskali
  • Like 1

TPM istemeyen Windows 11 kurulum medyası hazırlayın :

Please register to see this content.

neskali, 4 saat önce yazdı:

Rica ederim sürücülerle ilgili bi problem gibi hocam windows 11 kaynaklı olduğu kesin düzeltmelerini bekliyicez microsoftun şuan için yapacak bişey yok gibi gözüküyor. 
Benim ana makina anakartı için msi efendi win11 destekli bios yayınladı ama beta o final olana kadar bi daha ana makinaya win11 kurmam.

AMD kısa süre önce, desteklenen donanımı Windows 10'dan Windows 11'e güncelledikten sonra olası performans düşüşleri konusunda kullanıcılarını uyardı. Resmi verilere göre, Windows 11'de AMD sistemlerinde önemli ölçüde artan L3 önbellek gecikmeleri yaşanıyor ve bu da oyunlarda ve belleğe duyarlı uygulamalarda performans düşüşlerine neden oluyor. 15'e yükselmek%. AMD, bu ay bir düzeltmenin geleceğini söyledi, ancak bu, dün çıkan Windows 11 için ilk toplu güncellemelerin bir parçası değil. Aslında, bu güncellemeler işleri daha da kötüleştirdi ve durumu kötüden çirkine çevirdi.

Neyse ki, AMD ve Microsoft'un sakat performansı düzeltmek için uygun yamaları yayınlamaya başlaması uzun sürmemelidir. AMD, gerekli yamaların önümüzdeki hafta geleceğini iddia ederek, yaklaşan düzeltmelerle ilgili bir güncelleme yayınladı. AMD, CPPC ile ilgili sorunu (bir sistem bir CPU'daki en güçlü çekirdeği algılayıp öncelik verdiğinde) düzeltti ve şimdi 21 Ekim'de yeni bir sürücüyü kullanıma sunmaya başlamayı planlıyor. Windows güncellemelerinin bir parçası olarak L3 önbellek gecikmeleri için bir düzeltme gelecek 19 Ekim'de

"CPPC sorunu çözülmüştür. AMD sürücü güç profili yayın sürecindedir ve 21/10'da GA sürümü için hedeflenmiştir. GA'dan önce gerekirse AMD, sürücüyü istek üzerine doğrudan müşterilerle paylaşabilir.

L3 önbellek gecikmesi sorunu Microsoft tarafından çözüldü. Microsoft, düzeltmeyi 10/19 için hedeflenen 10C Windows Güncellemesinde yayınlamayı planlıyor."

AMD tabanlı bir bilgisayarı Windows 11'e zaten güncellediyseniz, en son toplu güncelleştirmeleri yüklemekten kaçınmanızı öneririz.

• Like 2

Merhaba,

Windows 11 Insider Preview 22471.1000 sürümdeyim, bilgisayarım her gün aynı saatlerde çöküyor.

Bazen mavi ekran vererek bazen de o an PC donup ekran biraz kararıyor. Ardından sistem yeniden başlıyor.

Yarın yine aynı saatlerde aynı sorun...

Windows 10'da iken sorun yoktu, build ile mi ilgilidir yoksa donanımsal mıdır?

QUINRY, Bir saat önce yazdı:

Merhaba,

Windows 11 Insider Preview 22471.1000 sürümdeyim, bilgisayarım her gün aynı saatlerde çöküyor.

Bazen mavi ekran vererek bazen de o an PC donup ekran biraz kararıyor. Ardından sistem yeniden başlıyor.

Yarın yine aynı saatlerde aynı sorun...

Windows 10'da iken sorun yoktu, build ile mi ilgilidir yoksa donanımsal mıdır?

büyük ihtimal build sürümle ilgili. final sürümü kurun bence.

kadetti, 3 saat önce yazdı:

"CPPC sorunu çözülmüştür. AMD sürücü güç profili yayın sürecindedir ve 21/10'da GA sürümü için hedeflenmiştir. GA'dan önce gerekirse AMD, sürücüyü istek üzerine doğrudan müşterilerle paylaşabilir.
AMD tabanlı bir bilgisayarı Windows 11'e zaten güncellediyseniz, en son toplu güncelleştirmeleri yüklemekten kaçınmanızı öneririz.

Evet üstad bu ikisini yaşamış benim ana makina sağol paylaşım için.  QUINRY yine sende belli saatlerde çökmüş bende ekrn kartı sürücüsünden sonra komple sistem gitti başlat onarmaları vs. hiçbir işe yaramadı win10 a döndüm mecburen. Rx590 amd windows 11 sürücüsü.

Edited by neskali
  • Like 1

Windows 11 Build 22478, Dev kanalında yayınlandı

Spoiler

Yayımlanan güncellemenin tam yapı etiketi 10.0.22478.1000.rs_prerelease.211008-1414'tür. 15.09.2022 tarihinde sona erecektir. Başarıyla almak için cihazınızın Windows 11'in minimum donanım gereksinimleriyle uyumlu olması gerekir.

Windows 11 Build 22478'deki yenilikler
Yeni özellikler
Bu yapı, yeni bir emoji tasarımı sunar. Temmuz ayında, Microsoft Tasarım ekibi, sonunda Windows dahil tüm Microsoft 365 ürünlerinde görünecek olan yeni Akıcı Tasarım emojilerini tanıttı. Bugünkü Windows 11 derlemesinden başlayarak, onları deneyebilirsiniz!

Emoji-Panel-New-Emoji-Windows-11-Insider

Yeni emojiyi kontrol etmek için kısayol tuşu "Win +. " kullanarak yerleşik emoji panelini açın.

İyileştirmeler
Korece IME'nin güncellenmiş sürümü artık Geliştirici Kanalı'ndaki herkes tarafından kullanılabilir.
Dizüstü bilgisayarınız kapalıyken, bağlı bir harici monitörde onu destekleyen bir kamera takılıysa Yüz Tanıma (Windows Hello) kullanarak PC'nizde oturum açmak artık mümkün.
Özellikle kullanıcıların çok büyük Outlook posta kutularına sahip olduğu durumlarda, sistemdeki disk alanı kullanımını azaltmaya yardımcı olacak Arama dizin oluşturucu hizmetinde yapılan iyileştirmeler.
Fare tekerleğinizi Görev Çubuğundaki ses simgesi üzerinde kaydırmak artık mevcut ses seviyesini değiştirecektir.
Köşeleri yuvarlamak da dahil olmak üzere, biraz daha modern görünmesi için Ayarlar'da yeni bir dil eklerken iletişim kutusunda yapılan ayarlamalar.
Resmi değişiklik günlüğü, düzeltmelerin listesi de dahil olmak üzere birkaç ayrıntı daha içerir. 

Kaynak : 

Windows 11 veya daha alt sürümlerde sağ tuşa Yapışkan notlar nasıl eklenir

image.png.43a355b557f5aa67de6d35fa9ca13874.png

• Thanks 1

Beta ve Sürüm Önizleme kanallarında  Insider Preview Build 22000.282 Yayınlandı

Spoiler

Microsoft, Beta ve Sürüm Önizleme kanallarında Insider'lar için yeni bir Insider Preview Build 22000.282 yayınladı. Bu, Windows Update aracılığıyla toplu güncelleme biçiminde sunulan bir yamadır. Ve çeşitli düzeltmeler ve iyileştirmelerden oluşan büyük bir listeyle birlikte gelir.

Windows 11'de Yenilikler 22000.282
Windows 11'e yükselttikten sonra AMD RYZEN işlemcileri olan cihazlardaki bazı uygulamalarda performansı etkileyebilecek bir L3 önbellekleme sorunu düzelttik.
Başlat menüsünün çalışmasını önleyen ve Windows 11'e (orijinal sürüm) yükselttikten sonra güncellenmiş görev çubuğu tasarımını görmenizi önleyen az sayıda kullanıcı için bir sorun düzelttik.
Bir durdurma hatasına neden olabilecek başlangıçta meydana gelen bir yarış durumu düzelttik.
Kayıt defterinde ASCII olmayan metni kullanan bazı makine yapılandırmalarında 0x38 durma hatasına neden olabilecek bir regresyon düzelttik.
Cihazların yanıt vermemesine neden olabilecek bazı işlemcilerin kesilmesiyle ilgili bir sorun düzelttik.
PowerShell'in sonsuz sayıda çocuk dizin oluşturmasına neden olan bir konu düzelttik. Bu sorun, bir dizini çocuklarından birine taşımak için PowerShell Move-item komutunu kullandığınızda oluşur. Sonuç olarak, hacim doldurur ve sistem yanıt vermiyor.
Hyper-V özelliklerini kaldırmak için kullandıktan sonra Sunucu Yöneticisi uygulamasının kaybolmasına neden olan bir sorun düzelttik. Bu sorun, Sunucu Yöneticisi'ni Uzak Sunucu Yönetim Araçları (RSAT) kullanarak Windows 11 (Orijinal Sürüm) istemcilerine yüklediğinizde oluşur.
Windows Uzaktan Yönetimi (WinRM) hizmetinin, yüksek bir yük altında olduğunda çalışmayı bırakmasına neden olabilecek bir diş açma sorunu düzelttik.
Windows Yönetim Araçları (WMI) sağlayıcı ana işleminin çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzelttik. Bu, istenen durum konfigürasyonunu (DSC) kullanırken gerçekleşen işlenmeyen bir erişim ihlali nedeniyle oluşur.
Bir grup politikası güncellenirken cihazı zorla kapattığınızda, cihazın zorla kapattığınızda bir cihazın yanıt vermemesine neden olan bir sorun düzelttik.
Farklı hacimler üzerinde depolanan dağıtılmış dosya sistemi (DFS) yolları arasında dosya geçişine neden olan bir sorun düzelttik. Bu sorun, Move-item komutunu kullanan PowerShell komut dosyalarını kullanarak geçişi uyguladığınızda oluşur.
Düşük bir hafıza koşulu oluştuktan sonra bir WMI deposuna yazmanızı önleyen bir sorun düzelttik.
Japonca, Çince ve Kore dili yazı tiplerini bozan PowerShell kısayol dosyasında sert bir yazı tipi ile bir sorun düzelttik. Bu güncelleme, makinedeki yeni oluşturulan tüm kullanıcılar için bu sorunu giderildi. Mevcut kullanıcılar 😄 \ Users \ Default \ AppData \ ROAMING \ Microsoft \ Windows \ Default \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Windows PowerShell.lnk dosyasını, sorunu gidermek için PowerShell'i açmak için kullanabilir. Alternatif olarak, mevcut kullanıcılar bu dosyaya masaüstünde bir kısayol oluşturabilir ve PowerShell'i açmak için kısayolu kullanabilirler.
Milisaniye kapsamlı olduğunda olaylardaki ayrıştırma zaman formatlarında bir sorun düzelttik.
Gelişmiş MetaDine Format (EMF) dosyalarını yanlış telafi eden bir sorun düzelttik. Bu sorun, EMF dosyalarını ExtCreatePen () ve ExtCreateFontidirect () ile üçüncü taraf uygulamaları kullanarak oluşturursanız oluşur.
Yöneticiler, Microsoft Edge Internet Explorer modunda HTML iletişim kutuları için varsayılanın yakınlaştırmasını sıfırlama seçeneğini verdik.
Internet Explorer 11'den Microsoft Edge'e Kurumsal Mod Site Listesi Yönlendirme ile ilgili bir sorun düzelttik. Bazı durumlarda, Yönlendirme, bir siteyi Microsoft Edge'de birden fazla sekmeyle açar.
Internet Explorer'ın, giriş yöntemi düzenleyicisinde (IME) belirli karakterleri girdiğinizde çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzelttik.

PropertyGet ile JScript9.dll  dosyasında özelliği ile ilgili bir sorun düzelttik.
 içindeki iç içe sınıfları kullandığınızda meydana gelen bir bellek sızıntısı düzelttik.
Hızlı bir başlangıç yeniden başlatılmasından sonra Numlock durumunu tutamayan bir sorun düzelttik.
Belirli bir uygulama pencerelerini taşırken bir sorun düzelttik. Ekranda bir Dosya Gezgini penceresi görünürse, bu uygulama pencerelerinin Windows'u alışılmadık derecede yavaş olabilir.
Posta uygulamasının adres ve konu kutularına klavye girişini kabul etmesini önleyen bir sorun düzelttik.
Dosya Gezgini'nde klasör görünümünü kullanarak dosyaları yeniden adlandırmak için bir sorun düzelttik. UI, yeni Japon IME'yi kullanarak satır içi kompozisyonu düzgün şekilde tutamaz.
App-V'nin kullanımının, kimlik bilgilerinde oturum açarken, siyah ekranların görünmesine neden olduğu bir sorun düzelttik.
Paketi istemciye göndermeden önce değiştirilmeden önce değiştirilmiş yazıcı özelliklerini düzgün şekilde paketleyemeyen bir İnternet baskı sunucusuyla ilgili bir sorun düzelttik.
Aşağıdaki kayıt defteri değeri için bir Grup İlkesi ayarı uyguladık (daha fazla bilgi için, bkz. 😞
Kayıt Defteri Yer: HKLM \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows NT \ Printers \ PooktandPrint

Değer adı: RestrictDriverInstallationToadministrators

Değer verileri: 1

Xbox oyun çubuğunun kayıt özelliklerinin kullanılamayacağına neden olabilecek bir sorun düzelttik.
Sesli asistanlar tarafından yakalanan seste bozulmaya neden olabilecek bir sorun düzelttik.
PTOkenPrivileges tamponu serbest bırakılmadığında Lsass.exe'de bellek sızıntısına neden olan bir sorun düzelttik.
Kerberos.dll dosyasının yerel SE'de çalışmayı bırakmasına neden olabilecek bir sorun düzelttik.

UXSF havuz etiketinden disk belleği olmayan bir havuz (NPP) sızıntısı ile bir sorun düzelttik. Bu sızıntı, LSASS.EXE, Asenkron Güvenlik Desteği Sağlayıcı Arabirimi (SSPI) çağrılarının işlenmesini durdurduğunda oluşur.
İnce sağlanan bir sanal makinede (VM) BitLocker'ı etkinleştirmenizi engelleyen bir sorun düzelttik. Hata "Sisteme bağlı bir cihaz çalışmıyor" ve sistem günlükleri, "status_unsuccessful".
Yüksek miktarda bant genişliği gerektiren kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) uygulamaları olan ortamlarda MSSense.exe'nin performansını geliştirdik.
Bazı Microsoft Office uygulamalarının belirli işlemcileri olan makineler üzerinde çalışmasını önleyen Windows Defender Exploit Korumasında bir sorun düzelttik.
Biz Azure Active Directory (Azure AD) Active Directory Federasyon Hizmetleri (ADFS) kullanıcıları için Hızlı Yardım'daki kimlik bilgilerini etkinleştirdik.
Bazen hızlı yardım kullanıcılarının uzaktan yardım oturumu başlattıktan sonra tam ekran görüntüsünü kullanmasını engelleyen bir konu düzelttik.
Set-RdsessionCollectionConfiguration'ın kamerastoreddirect'i ayarlamadığı bir sorun düzelttik: S: Özel Özellik.
RemoteApp senaryosunda bir IME modu kararsızlığı düzelttik. Bu güncelleştirmeyi Uzak Masaüstü Sunucusu ve Uzak Masaüstü İstemcisine yüklemelisiniz.
RemoteApp kapalıyken bile IME Araç Çubuğunun görünmesine neden olan bir sorun düzelttik.
Explorer.exe'de meydana gelen sanal masaüstü kimliği için kayıt defteri anahtarlarının disk belleği bellek sızıntısını düzelttik.
Çöl temasını kullanırken, üzerlerine geldiğinizde, köprüleri daha belirgin hale getirmek gibi kontrast tema renklerine küçük ayarlamalar yaptık.
Belirli durumlarda Başlat menüsü açıldığında anlatıcının ve diğer ekran okuyucularının açıklanmasını önleyen bir sorun düzelttik.
Arama endeksi belirli şekillerde zarar görürse oluşan bir sorun düzelttik; Görev çubuğunu veya Dosya Gezgini'ni kullanarak arama yapmaya çalışır.
Arama penceresinin ikincil bir monitörde görünmesini önleyen bir sorun düzelttik.
Bir ağ sürücüsünü eşleştirdiğinizde dosya Gezgini penceresinin odaklanmasına neden olabilecek bir sorun düzelttik.
Slayt gösterisini ayarlarsanız, bazen kilit ekranının siyah görünmesine neden olan bir sorun düzelttik.
Ağ Durumu metninin kimlik bilgilerinin ekranında görüntülenmesini etkileyen Logonui.exe ile güvenilirlik sorunu düzelttik.
Vitesh kullanan bir uygulamanın birden fazla örneğini açmanızı ve görev çubuğundaki uygulamanın simgesine tıklamasını önleyen bir sorun düzelttik.
Görev çubuğundaki sohbet simgesinin görsel tasarımını ve animasyonlarını güncelledik.
Başka bir kullanıcı imzalanmazsa, kapatırken veya yeniden başlatırken diğer insanların kaydedilmemiş çalışmalarını kaybetme konusunda uyarıyı kaldırdık.
Politikayı yapılandırırken oluşabilecek bir sorun düzelttik, "Sistem yeniden başlatılmasında belirtilen sayıda günden daha eski kullanıcı profillerini sil". Bir kullanıcı, Politika'da belirtilen zamandan daha uzun süre imzalanmışsa, cihaz beklenmedik bir şekilde başlangıçtaki profilleri silebilir.
Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) servisine bir bağlantı kuramayan bir sorun düzelttik veya hemen belirli koşullar altında bir RDP bağlantısını düşürdük.
Bazı Bluetooth fareler ve klavyeler için giriş gecikmelerine neden olabilecek bir sorun düzelttik.
Bir video sürücüsü yükseltmesinden sonra Başlat menüsünün açılmasını önleyen bir sorun düzelttik.
Tahminler en az iki dakika veya daha fazla olduğunda, tahminlerin kesinliğini arttırdık.
Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) dağıtımlarında bildirilen yerel bir güvenlik otoritesi alt sistemi (LSASS) etki alanı denetleyicisi bellek sızıntısı düzelttik.
Hafif Dizin Erişim Protokolü (LDAP) bağlama önbelleği dolu olduğunda oluşan bir sorun düzelttik ve LDAP istemci kitaplığı bir başvuru alır.

Adamsync.exe'de büyük Active Directory alt bölümlerinin senkronizasyonunu etkileyen bir sorun düzelttik.
Çevrimdışı dosyalar etkinleştirildiğinde bir kilitlenmeye neden olan bir sorun düzelttik. Sonuç olarak,
CscEnpDereferenceEntryInternal ebeveyni ve çocuk kilitlerini tutar.
Aşağıdaki Grup İlkesi ayarlarında tamamen nitelikli ana bilgisayar adlarıyla değiştirildiğimiz süre veya nokta (.) Sınırlandırılmış IP'yi yapılandırma yeteneğini ekledik:
Paket Noktası ve Baskı onaylı sunucular
Nokta ve Baskı Kısıtlamaları

Kaynak : 

kadetti, 13.10.2021 - 06:45 yazdı:

Yüklenmiyorsa aygıt yöneticini açıp yazıcıyı indirdiğiniz driver dosyasıyla elle tanıtın. 

:H::hi::hi::hi::hi::hi::hi::H:

Aynen ben de ekliyorum.

404 - Dosya veya dizin bulunamadi.
Aradiginiz kaynak kaldirilmis, adi degistirilmis veya geçici olarak kullanim disi olabilir.

siz sanirim bunu gormediniz driveri hic bir sekilde indiremiyorsunuz. sizin dediginizi cok kez yapmak istedim. Driver olmadan yukleyemezsiniz. Diger arkadas sanirim cok komik bulmus. Biliyor gorunup hic bir sey bilkmeyenlerden olmali.

Ayrica sunuda yazayim ultra iso programi ile elimdeki Fransizca Windows 10 Iso kalibini acip icinden  install.wim  silip Windows 11 icinden aldigimiz install.wim sildigimiz yere koyup tekrar ISO sekline dondurdugunuz kalip ile hem TPM olayini atlamis oluyorsunuz hemde calismayan Yazicim calisiyor. Windows 11 sorunlar nelerdir konulu yabanci sitelerde yazicilarin bir cogununda sorunlar oldugunuda goreceksiniz. Bilmeden verdiginiz cevaplar icin tesekkurler.

Edited by tomyblack

tomyblack, 9 saat önce yazdı:

404 - Dosya veya dizin bulunamadi.
Aradiginiz kaynak kaldirilmis, adi degistirilmis veya geçici olarak kullanim disi olabilir.

siz sanirim bunu gormediniz driveri hic bir sekilde indiremiyorsunuz. sizin dediginizi cok kez yapmak istedim. Driver olmadan yukleyemezsiniz. Diger arkadas sanirim cok komik bulmus. Biliyor gorunup hic bir sey bilkmeyenlerden olmali.

Ayrica sunuda yazayim ultra iso programi ile elimdeki Fransizca Windows 10 Iso kalibini acip icinden  install.wim  silip Windows 11 icinden aldigimiz install.wim sildigimiz yere koyup tekrar ISO sekline dondurdugunuz kalip ile hem TPM olayini atlamis oluyorsunuz hemde calismayan Yazicim calisiyor. Windows 11 sorunlar nelerdir konulu yabanci sitelerde yazicilarin bir cogununda sorunlar oldugunuda goreceksiniz. Bilmeden verdiginiz cevaplar icin tesekkurler.

Arkadaşın hepimizin yaptığı gibi yazım hatasına düşmesine tebessüm etmiştim sizinle ve bütün bu yazdıklarınızla alakası yoktu. Öneride bulunmuştum deneyip denememek sizin elinizde olan bir şey.

image.png.6e1b7dbdeed581c53cbfe77f91b0e777.png

salsa77, 17 saat önce yazdı:

merhaba, windows 11 de sağ altta sınama modu yazısı çıktı nasıl kapatabiliriz?

1. Başlat'a tıklayın ve Ara kutusuna cmd yazın.
  2. Programlar altında, cmd.exe dosyasına sağ tıklayın ve sonra Yönetici olarak çalıştır komutuna tıklayın.
  3. Komut istemine şu metni yazın ve Enter tuşuna basın: bcdedit /set TESTSIGNING OFF.
  4. Komut İstemi penceresini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Like 1

sanane1438, 2 saat önce yazdı:

amd işllemci sıkıntısı devam ediyormu niye çözemiyorlar bu olayı abi ya ?

Yeni çıkan betada birtakım düzeltmeler var. AMD de düzeltmeye çalıştığını duyurdu, son durumu bilmiyorum.

Windows 11'de Yenilikler 22000.282
" Windows 11'e yükselttikten sonra AMD RYZEN işlemcileri olan cihazlardaki bazı uygulamalarda performansı etkileyebilecek bir L3 önbellekleme sorunu düzelttik."   Diyorlar.

• Like 1

bilisimler, 18 dakika önce yazdı:

İyi günler arkadaşlar windows 10 kullanırken ekran sağ alt köşede windows 10 sistem simgelerini gizleyebiliyorduk . Şuan sisteme windows 11 kurdum sistem simgeleri gizleme ayarını bulamadım yardımcı olacak arkadaş var mı?

• Like 2

bilisimler, 1 saat önce yazdı:

İyi günler arkadaşlar windows 10 kullanırken ekran sağ alt köşede windows 10 sistem simgelerini gizleyebiliyorduk . Şuan sisteme windows 11 kurdum sistem simgeleri gizleme ayarını bulamadım yardımcı olacak arkadaş var mı?

Görev çubuğuna sağ tıkla,''Görev çubuğu ayarları'' tıkla.

Açılan ayarlarda en alttan ikinci bölüm olan ''Görev çubuğu köşesi taşması'' bölümünden ayarlayabilirsiniz.

• Like 2

Biraz daha bekleyin bence. 

AMD Ryzen işlemcileri, önemli bir özelliğinde ciddi bir bug barındırıyor.

AMD'nin büyümesi tamamen sorunsuz gitmiyor. Yeni  en önemli güvenlik özelliklerinden birinde artık ciddi bir bug bulundu. İşlev bazen bu şekilde kullanılamaz.Hata, Güvenli Bellek Şifrelemesinde (SME) bulunuyor. Bu, hassas verilerin daha iyi korunması için önemli bir işlevdir. Bu özellik, çalışma sırasında ana belleğin her zaman şifrelenmesini ve içerdiği bilgilerin saldırganlar tarafından kolayca okunamamasını sağlar. Yalnızca verilerin ilgili bellek alanında saklandığı işlem erişim yetkisine sahiptir.

Ancak, ABD dergisi  , 

Raven Ridge sistemleri Linux ile temas ettiğinde uygulama şimdi zorluklara neden oluyor.Bu, MSI B350M Harç anakartında Ryzen 3 2200G ile donatılmış bir bilgisayarda keşfedildi. Etkinleştirilmiş bellek şifrelemesi, cihazın başlatılamamasını sağladı. Önyükleme sorunları diğer bilgisayarlarda da yeniden oluşturulabilir.

Siyah ekran sorunu yeniden yüklendi

Garip bir şekilde, AMD'nin yakın zamanda bazı Polaris ekran kartlarıyla benzer bir biçimde uğraşmak zorunda kaldığı bir sorun da var: Bunlarla, kullanıcılar Assassin's Creed Origins oynadığında ekran bazen basitçe karardı. Şimdi aynı etki, Linux ile çalışırken KOBİ'leri aktif olan Ryzen işlemcilerde de görülebiliyor.

Hata, özel kullanıcılar için herhangi bir büyük soruna neden olmamalıdır - ayrıca şu anda Windows ile ilgili olumsuz bir sorun raporu bulunmadığından. Bununla birlikte, KOBİ zaten öncelikle iş kullanıcılarına yöneliktir ve Linux platformları nihayetinde burada biraz daha yaygındır - özellikle hassas veriler işlenirken.

Edited by kadetti