Jump to content

Windows 11: Sorunlar-Çözümler-Güncel Bilgi

TornadoEffect
 Share

Recommended Posts

sorunum sağ alt taraftaki ses ikonuna tıkladığım zaman mouse imleci 2sn takılı kalıyor bide bilgisayarı kapata tıkladığımda donuyor mouse imleci ama sistem donmuyor sadece imleç donuyor driver ile alakalı bir sorun değil başına gelen ve çözüm yolu olan varsa sevinirim çok ufak bi sorun ama can sıkıcı

Deneme amaçlı win11'e geçiş yaptım. İşlemci sıcaklığı 15 derece azaldı. Hiç sevmedim ama oyun oynarken oluşan ısınma azaldığı için devam edeceğim.

StartAllBack ile başlat çubuğu, sağ tık vb. değişimleri yaptım.

Bu işlemci sıcaklığını win10'da yakalayabilseydim kesin geri dönüş yapardım.

bozart, 15 saat önce yazdı:

Evet Apk desteği geldimi 

Youtube ta Windows 11'e android apk kurulumuna dair iki video var. Önce WSA sonra APK kurulumu. Onları uygulayarak TRT'nin Tabii uygulaması için Windows 11'e yükleyip kullanabildim. Oyun denemesi olarak "Truckers of Europe 3" kurdum. Bluestacks gibi oyun emülatörü olmadığından dolayı oyun için pek kullanışlı değil. Bilginize.

Not: WSA default olarak ne zaman Windows'a (veya güncelleme ile) yüklü gelir bilemiyorum.

İlgili Youtube Videoları:

Please register to see this content.

merhabalar benim sorunum windows 11 son çıkan sürümlerini yükledikten sonra her formatta kullandığım programlar yükleniyor fakat çalışmıyor misal wisecare yüklüyorum program kuruluyor açmaya çalıştığımda hemen açılıp kapanıyor bu ve bunun gibi bir çok programda da durum bu iobit driver yüklüyorum açılıyor driverları güncelleyip yeniden başlat yapıyorum başlattıktan sonra driver boostera tıklıyorum açılmıyor.Canary yüklüyorum herşey sorunsuz çalışıyor fakat diğer insider sürümlerinde sorun var yine bir fikriniz varsa çok iyi olur teşekkürler

• TornadoEffect changed the title to Windows 11 Sorunları Ve çözümleri
  • TornadoEffect changed the title to Windows 11 Sorunları ve Çözümleri
  • TornadoEffect changed the title to Windows 11 Sorunları ve Çözümleri

Merhabalar, Yardım rica ediyorum. HP -15-r113nt Laptop da 8GB Ram ve 512 SSD HDD var. Orijinal Lisanslı Windows 10 Enterprise kurulu. CPU veya TPM sıkıntısı nedeni ile yükseltme yapamıyorum. Nasıl yükseltme yaparım ve Windows 10 Enterprise karşılığı hangi Windows 11 yüklemem gerekiyor. Teşekkürler.

mhtozk, 9 saat önce yazdı:

Merhabalar, Yardım rica ediyorum. HP -15-r113nt Laptop da 8GB Ram ve 512 SSD HDD var. Orijinal Lisanslı Windows 10 Enterprise kurulu. CPU veya TPM sıkıntısı nedeni ile yükseltme yapamıyorum. Nasıl yükseltme yaparım ve Windows 10 Enterprise karşılığı hangi Windows 11 yüklemem gerekiyor. Teşekkürler.

W11 son sürümü indirin. (Forumda w11 bölümündeki Tpm atlayan isolardan biri indirin.Yada tpm atlayan boot.wim indirip elinizdeki isodaki ni değiştirin.)

Yada elle kurulum yolu :

Attaki kayıtları registry kaydı haline getirip bir usb'ye kopyalayın,

Kuruyorken özel değil de yükseltmeyi seçin,

Kurulum ekranında sistemi seçerken shift+f10 yapıp cmd açın :

Cmd'ye explorer.exe yazıp enter tuşuna basın usb deki No TPM reg kaydını çift tıklatıp, onaylayın. Cmd ve explorer'i kapatıp kuruluma devam edin.

Yada Cmd'ye regedit.exe yazıp enter tuşuna basın regedit açılınca menüden kaydı al diyerek usb deki No TPM reg kaydını gösterin. Cmd ve regedit'i kapatıp kuruluma devam edin.

Kurulum ekranında Tpm sorunu bu halleder. No TPM :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassCPUCheck"=dword:00000001
"BypassStorageCheck"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=dword:00000001

• Like 1

cmlacla, 12 dakika önce yazdı:

W11 son sürümü indirin. (Forumda w11 bölümündeki Tpm atlayan isolardan biri indirin.Yada tpm atlayan boot.wim indirip elinizdeki isodaki ni değiştirin.)

Yada elle kurulum yolu :

Attaki kayıtları registry kaydı haline getirip bir usb'ye kopyalayın,

Kuruyorken özel değil de yükseltmeyi seçin,

Kurulum ekranında sistemi seçerken shift+f10 yapıp cmd açın :

Cmd'ye explorer.exe yazıp enter tuşuna basın usb deki No TPM reg kaydını çift tıklatıp, onaylayın. Cmd ve explorer'i kapatıp kuruluma devam edin.

Yada Cmd'ye regedit.exe yazıp enter tuşuna basın regedit açılınca menüden kaydı al diyerek usb deki No TPM reg kaydını gösterin. Cmd ve regedit'i kapatıp kuruluma devam edin.

Kurulum ekranında Tpm sorunu bu halleder. No TPM :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck"=dword:00000001
"BypassRAMCheck"=dword:00000001
"BypassCPUCheck"=dword:00000001
"BypassStorageCheck"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU"=dword:00000001

Teşekkür ederim, çok değerli bilgiler. 

• Like 1

Soru 1  Windows 11 de olan sağ tık menüsünü Windows 10 daki gibi yapabiliyor muyuz?

Soru 2 Windows 11 de sağ tarafta sistem tepsisinin olduğu  ayarlar bölümünde ses, wifi ve diğer ayarlara tıklayınca gecikmeli olarak ekrana geliyor bu nedenle Windows 10 daki gibi her ayar bağımsız olarak sistem tepsisine eklenebilir mi yada bunu hızlandırmanın bir yolu var mı?

D21B500K, 8 saat önce yazdı:

Soru 1  Windows 11 de olan sağ tık menüsünü Windows 10 daki gibi yapabiliyor muyuz?

Soru 2 Windows 11 de sağ tarafta sistem tepsisinin olduğu  ayarlar bölümünde ses, wifi ve diğer ayarlara tıklayınca gecikmeli olarak ekrana geliyor bu nedenle Windows 10 daki gibi her ayar bağımsız olarak sistem tepsisine eklenebilir mi yada bunu hızlandırmanın bir yolu var mı?

1. Evet. WinAero yazılımı kullanarak Classic Shell Menu seçeneğinden değiştirebilirsin.

2. O kısım da değişiyor. Gerekli billgileri bilen arkadailar ekleyecektir. Ama bazı farklı sorunlara yol açtığını bir yerde okumuştum. Bu ayar WinAero içinde de olabilr. 

• Like 1

D21B500K, 11 saat önce yazdı:

Merhaba, ilk sorunuza yanıt olarak iki farklı yöntem biliyorum. Biri altta paylaşacağım linkte, powershell kullanarak etkinleştirme. Diğeri ise regedeit kaydıyla etkinkeştirme. Regedit kaydını şuan paylaşamıyorum ama diğeri için link bırakıyorum.  

Saygılarımla...

• Like 1

D21B500K, 12 saat önce yazdı:

1. Sorunuza yanıt olarak 2 regedit kaydı bırakıyorum. Ekledikten sonra yeniden başlatın. 

MrRush, 3 saat önce yazdı:

1. Evet. WinAero yazılımı kullanarak Classic Shell Menu seçeneğinden değiştirebilirsin.

2. O kısım da değişiyor. Gerekli billgileri bilen arkadailar ekleyecektir. Ama bazı farklı sorunlara yol açtığını bir yerde okumuştum. Bu ayar WinAero içinde de olabilr. 

MrRush üstadım. Powershell kodu veya regedit kaydı varken neden birinci soruya yazılım önerdiniz.

Siz benden daha iyi biliyorsunuz bu işleri, sadece nedenini merak ettim.

Saygılarımla...

• Like 1

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

1. Sorunuza yanıt olarak 2 regedit kaydı bırakıyorum. Ekledikten sonra yeniden başlatın. 

MrRush üstadım. Powershell kodu veya regedit kaydı varken neden birinci soruya yazılım önerdiniz.

Siz benden daha iyi biliyorsunuz bu işleri, sadece nedenini merak ettim.

Saygılarımla...

11 devamlı güncelleme alan bir sürüm. Kayıt defteri girdileri değişebilir. WinAero da buna göre güncelleniyor. Risk almaya değmez. Yazılım da güvenli bir yazılım.

Ne olduğu belirsiz bir yazılım önermişim gibi sormuşun sanki? :)

Edited by MrRush
  • Like 1

MrRush, 36 dakika önce yazdı:

11 devamlı güncelleme alan bir sürüm. Kayıt defteri girdileri değişebilir. WinAero da buna göre güncelleniyor. Risk almaya değmez. Yazılım da güvenli bir yazılım.

Ne olduğu belirsiz bir yazılım önermişim gibi sormuşun sanki? :)

Haşa, ne olduğu belirsiz değil. Hiç kullanmadım ve öğrenmek için sordum aslında. Sizin daha iyi bildiğinizin farkındayım.

• Like 2

D21B500K, 14 saat önce yazdı:

2. soru ile ilgili çözüm bulabildiniz mi?

• Like 1

D21B500K, 15 saat önce yazdı:

2. Soru içinse şunu deneyebilirsiniz. 

Not= Windows11 için denemedim ama, gecikme sorunu çözülebilir bu yöntemle...

İçerisinde aynı yer için iki adet girdi vardır...

Ben oluşturdum...

by_bozkurt, 30 dakika önce yazdı:

2. soru ile ilgili çözüm bulabildiniz mi?

Ben oluşturdum...

• Like 1

va7eyla, 16 dakika önce yazdı:

Ben oluşturdum...

Ben oluşturdum...

Orjinal değerler:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"ForegroundLockTimeout"=dword:00030d40
"MenuShowDelay"="150"

Edited by by_bozkurt
  • Like 2

by_bozkurt, 1 dakika önce yazdı:

Orjinal değerler:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"ForegroundLockTimeout"=dword:00030d40
"MenuShowDelay"="150"

Pardon, orjinali böyleymiş, ben birini 20 birini 0 yaptım

Edited by va7eyla

by_bozkurt, Şimdi yazdı:

Attığınız dosyada değerler 0 ve 20.

Ben geri dönüş için orjinal değerleri ekledim.

Tamamdır. Ben başta yanlış okudum da, benimkileri tekrar paylaştınız sandım.

Paylaştığınız orijinal değerlermiş. Sonradan gördüm.

• TornadoEffect changed the title to Windows 11: Sorunlar-Çözümler-Güncel Bilgi