Jump to content

Windows 8 Gelişmeler, Sorunlar Ve Öneriler

fred0m
 Share

Recommended Posts

Aynısı benim Başımada geldi elektirik gitti geldimi kendiliğinden açılıyor veya fişten kabloyu çekip takıncada yine kendiliğinden açılıyor

Edited by rkas

• Replies 950
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

İnternet Explorer 10 ile bankaların internet şubelerine giremiyorum. Bu sorunu benden başkada yaşayan varmı acaba merak ettim.

İnternet Explorer 10 ile bankaların internet şubelerine giremiyorum. Bu sorunu benden başkada yaşayan varmı acaba merak ettim.

[quote name='safkanturk' date='02 July 2012 - 11:38 ' timestamp='1341229118' post='1217955']

[/quote]
uyumluluk modunu etkinleştir düzelir :good:

[quote name='safkanturk' date='02 July 2012 - 11:38 ' timestamp='1341229118' post='1217955']

[/quote]

Aynı sorun bendede var mozilladan giriyorum İnternet explorer açmıyor...

[quote name='eskorhan' date='07 July 2012 - 19:39 ' timestamp='1341679177' post='1219475']
Uzman arkadaşlar win8 yükledim intel 915gm video chipset driver ını tanıtamadım. yardım lütfen
[/quote]
windows 7 uyumluluk modunda kurmayı dene...

Donanımın eski olduğundan olabilir zaten kursaydı kendi kurardı otomatik , eski donanımlarla yeni sistemlerde driver sorunları kaçınılmaz , bazı donanım şirketleri Windows 7 ye bile destek vermeyi kesmiş yada kapanmış firmalar...

[quote name='safranos' date='28 June 2012 - 19:51 ' timestamp='1340902285' post='1216781']
windows 8 de ilginç bi hata başıma geldi yada olayla diyelim elektirk gidip geldimi yada güç fişini çekip takınca bilgisayar kendiliğinden açılıyor ayrıca bilgisayar kapalı ikende elektirk gitti geldi diyelim bilgisayar gene açılıyo kendiliğinden :p böle bişe başına gelen oldumu acaba çözümünü bilenler varsa bios da Restore on AC Power Loss diye bi ayar var baktım zaten off konumunda başkada bi çare aklıma gelmedi not:bu olay sadece win 8 de olmaktadır diğer sistemler kurulu iken olmamaktadır
[/quote]
yokmu arkadaşlar bu işe bi çözüm önerisi olan

Arkadaşlar bende casper nirvana laptop var. Win8 i virtual box dan denedim sorunsuz kuruldu çalışdı. Driver sorunu felan yaşamadım. Sonra format atıp win 8 kurmak istedim. Herşey sorunsuz ilerliyor dosyalar kopyalanıyor. Format tamamlanacağı sırada siyah ekranda kalıyor uzun süre bekledim hiçbirşey olmadı.Baştan kurdum yine aynı yerde takılıyor araştırmama rağmen çözüm bulamadım. sistem i7 2640 2gb ekran kartı 8 gb ram

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Yazılım devi [/font][b]Microsoft[/b][font=Verdana, Arial, sans-serif]'un yeni nesil işletim sistemi [/font][b]Windows 8[/b][font=Verdana, Arial, sans-serif]'in [/font][b]Ekim[/b][font=Verdana, Arial, sans-serif] ayında piyasaya sürüleceği resmen doğrulandı. Daha önce farklı kaynaklardan duyurulan haber, bugün Microsoft'tan [/font][b]Tami Reller[/b][font=Verdana, Arial, sans-serif] tarafından [/font][b]Kanada - Toronto[/b][font=Verdana, Arial, sans-serif]'da düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda [/font][b](Worlwide Developer Conference) [/b][font=Verdana, Arial, sans-serif]resmen açıklandı[/font]
[font=Verdana, Arial, sans-serif][b]Reller[/b], [b]Windows 8[/b]'in ilk sürümlerinin üreticilere [b]Ağustos[/b] ayında dağıtılacağını açıkladı. Bu işletim sistemini kullanan ilk ürünler ise [b]Ekim[/b] ayının sonuna doğru piyasaya sürülecek. İlk ürünlerin tablet ve bilgisayarlar olacağı açıklandı.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif][b]Windows 8[/b] kullanan telefonlar hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak [b]Nokia[/b] ve [b]HTC[/b] gibi üreticilerin bu yılın sonlarına doğru [b]Windows 8[/b]'li modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor. Yani [b]Kasım [/b]ya da [b]Aralık[/b] aylarında yeni işletim sisteminin mobil sürümünün gelmesi beklenebilir.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif][img]http://static.shiftdelete.net/img/article_new/tami_haber1341864764.jpg[/img]
[/font]

Beyler ben bu windows 8'i boot edip kuramıyorum her seferinde serial yanlış diyor doğru yazıyom yanlış diyo windows açkken yükseltme olarak kurmayı denediğimde serial doğru oluyo kuruyo ama ben temiz bir kurulum için boot edip kurmak istiyorm serial yanlış diyor her seferinde TK8TP ile başlayan seriali denedim başka serial denemedim sizce ne yapmalıyım?

Edited by Büyük_PaTRoN

[b]Arkadaşlar bende casper nirvana laptop var. Win8 i virtual box dan denedim sorunsuz kuruldu çalışdı. Driver sorunu felan yaşamadım. Sonra format atıp win 8 kurmak istedim. Herşey sorunsuz ilerliyor dosyalar kopyalanıyor. Format tamamlanacağı sırada siyah ekranda kalıyor uzun süre bekledim hiçbirşey olmadı.Baştan kurdum yine aynı yerde takılıyor araştırmama rağmen çözüm bulamadım. sistem i7 2640 2gb ekran kartı 8 gb ram
[/b]

• Editor

[center][b]Windows 8 Final RTM sürümü 109 dilde Ağustos ayının ilk haftasında çıkabilirmiş, yada Eylül ayına sarkabilirmiş...[/b]

[b]Kaynak:[/b]
[b][quote]http://www.neowin.net/news/windows-8-rtm-on-track-for-first-week-of-august-general-release-late-october[/quote][/b]
[/center]

Edited by mephistooo2

• Editor

[center][b]işten güçten fırsat bulup da birtürlü yüklemeyemediğim Windows 8'i nihayat biraz önce yükledim, yaklaşıl 1-1,5 saattir, Windows 8'in her yerini kurcaladım ve şunu diyorum: "Müthiş"

uygulamalar arasında geçiş ve arka planda gerçekleşen kopyalama, donanım desteği, acayip hoşuma gitti.. önceden Galaxy S II tellefonumun sürücüsünü yüklemeden Win7'de kullanamıyordum ancak Win8'de sürücüye ihtiyaç kalmadan da çok rahat Galaxy S II'iyi kullanabiliyorum... zaten sürücü sıkıntısı Windows 7'de % 90 oranında ortadan kalkmıştı, sanırım Win8 ile bu oran % 99'a ulaşacak...

Win8'in bir özelliği var ki, beni kendine aşık etti :D artık Windows 8 ile format galiba tarihe karışacak:

Bu özellik sayesinde diyelim ki bilgisayarınız eskisi gibi hızlı değil, yada bazı uygulamalar eskisi kadar sağlıklı çalışmıyor, işte böyle bir durumla karşılaştığınızda Metro arayüzünden Bilgisayar ayarları kısmındaki Genel sekmesinden hiçbir uygulamanıza ve kişisel dosyalarınıza dokunulmadan Windows 8'inizi ilk format atıldığı hale getirebiliyorsunuz, hemde çok kısa bir süre içinde....

Bu özellik sayesinde artık çevremdeki arkadaşların PC'lerine format atmaktan yada Acronis ile yedeği geri yüklemekten kurtulmuş olacağım :D

Metro arayüzüne gelince;

Windows 95 ile hayatımıza giren "Başlat Menüsü" Win8 ile oratadan kalkmıştı çoğu kullanıcılar tarafından Microsoft, sadece bu Başlat Menüsünden dolayı çok eleştiri aldı... bana göre Başlat Menüsü ortadan kalkmadı, aksine daha görsel, daha kullanışlı oldu...

Windows 8 yüklenirken kendi kendime "format bitince ilk işim 3. parti uygulamalarla Win7 Başlat Menüsü'nü Win8'e entegre etmek olacak" diyordum... format bitti, metro arayüz o müthiş efektiyle beni karşıladı :D yaklaşık 20 dk. sadece Metro arayüzünü inceledim ve şuanda diyorum ki:

Başlat Menüsü elveda :D

ancak şunu da yazmalıyım: Windows 8 Metro arayüzü en güzel tablet yada dokunmatik bir ekranla kullanılır, sanırım dokunmatik bir ekran almalıyım :) Windows 8'e dokunmak istiyorum...

Windows 8′in sistem gereksinimlerine baktığımızda 1 GHz ve üzeri işlemci, 1 GB Bellek (32 bit) ve üzeri RAM, 16 GB sabit disk alanı (32 bit), DirectX 9 destekli ekran kartı olması yetiyor. 64 bit kullanıcılar için ise 2 GB Ram ve 20 GB disk alanı yeterli görülmüş.

benin donanımı merak eden arkadaşlar imzama bakabilirler...

arada bir kısa süreli takılma ve donmalar olabiliyor, butür küçük arızaları da daha RC sürümü olmasına bağlıyorum, final sürümünde çok çok daha iyi olacağına eminim...

ve son olarak Microsoft'u hala eleştirenlere:

isteyen istediği işletim sistemini kullanabilir ancak kabul etsek de etmesek de Microsoft bu işte 1 numara ve tekel, kimse Windows 8'i Mac ile karşılaştırmasın, ben kendim Mac'de kullanıyorum (imzamda mevcut), en basitinden Mac'de duvarkağıdı değiştirmek bile zulüm... :D

aşağıdaki resim de benim Metro'm, sanırım Windows 8'i sevmeye başladım :D[/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1342382898__win8.jpg[/img]
[/center]

[quote name='mephistooo2' date='15 July 2012 - 14:39 ' timestamp='1342363185' post='1221703']
[center][b]Windows 8 Final RTM sürümü 109 dilde Ağustos ayının ilk haftasında çıkabilirmiş, yada Eylül ayına sarkabilirmiş...[/b]

[b]Kaynak:[/b]
[b][/b]
[/center]
[/quote]

yanlış tercüme :) msdn çıkış tarihi ağustos ga yani marketten satın alma tarihi eylül klasik yani rtmn nin imzalanmasına çok az kaldı bugün yarın gibi bişey...

Edited by istanbul82

Hadi bakalım gelsin de öyle deneyelim o zaman. Uzun zamandır takip etmiyorum etkinleştirmede sorun yaşar mıyız acaba? Bios modları vs işe yarar mı win 8' de, ya da loaderlar?

[quote name='mephistooo2' date='15 July 2012 - 20:52 ' timestamp='1342385534' post='1221779']
[center][b]işten güçten fırsat bulup da birtürlü yüklemeyemediğim Windows 8'i nihayat biraz önce yükledim, yaklaşıl 1-1,5 saattir, Windows 8'in her yerini kurcaladım ve şunu diyorum: "Müthiş"

uygulamalar arasında geçiş ve arka planda gerçekleşen kopyalama, donanım desteği, acayip hoşuma gitti.. önceden Galaxy S II tellefonumun sürücüsünü yüklemeden Win7'de kullanamıyordum ancak Win8'de sürücüye ihtiyaç kalmadan da çok rahat Galaxy S II'iyi kullanabiliyorum... zaten sürücü sıkıntısı Windows 7'de % 90 oranında ortadan kalkmıştı, sanırım Win8 ile bu oran % 99'a ulaşacak...

Win8'in bir özelliği var ki, beni kendine aşık etti :D artık Windows 8 ile format galiba tarihe karışacak:

Bu özellik sayesinde diyelim ki bilgisayarınız eskisi gibi hızlı değil, yada bazı uygulamalar eskisi kadar sağlıklı çalışmıyor, işte böyle bir durumla karşılaştığınızda Metro arayüzünden Bilgisayar ayarları kısmındaki Genel sekmesinden hiçbir uygulamanıza ve kişisel dosyalarınıza dokunulmadan Windows 8'inizi ilk format atıldığı hale getirebiliyorsunuz, hemde çok kısa bir süre içinde....

Bu özellik sayesinde artık çevremdeki arkadaşların PC'lerine format atmaktan yada Acronis ile yedeği geri yüklemekten kurtulmuş olacağım :D

Metro arayüzüne gelince;

Windows 95 ile hayatımıza giren "Başlat Menüsü" Win8 ile oratadan kalkmıştı çoğu kullanıcılar tarafından Microsoft, sadece bu Başlat Menüsünden dolayı çok eleştiri aldı... bana göre Başlat Menüsü ortadan kalkmadı, aksine daha görsel, daha kullanışlı oldu...

Windows 8 yüklenirken kendi kendime "format bitince ilk işim 3. parti uygulamalarla Win7 Başlat Menüsü'nü Win8'e entegre etmek olacak" diyordum... format bitti, metro arayüz o müthiş efektiyle beni karşıladı :D yaklaşık 20 dk. sadece Metro arayüzünü inceledim ve şuanda diyorum ki:

Başlat Menüsü elveda :D

ancak şunu da yazmalıyım: Windows 8 Metro arayüzü en güzel tablet yada dokunmatik bir ekranla kullanılır, sanırım dokunmatik bir ekran almalıyım :) Windows 8'e dokunmak istiyorum...

Windows 8′in sistem gereksinimlerine baktığımızda 1 GHz ve üzeri işlemci, 1 GB Bellek (32 bit) ve üzeri RAM, 16 GB sabit disk alanı (32 bit), DirectX 9 destekli ekran kartı olması yetiyor. 64 bit kullanıcılar için ise 2 GB Ram ve 20 GB disk alanı yeterli görülmüş.

benin donanımı merak eden arkadaşlar imzama bakabilirler...

arada bir kısa süreli takılma ve donmalar olabiliyor, butür küçük arızaları da daha RC sürümü olmasına bağlıyorum, final sürümünde çok çok daha iyi olacağına eminim...

ve son olarak Microsoft'u hala eleştirenlere:

isteyen istediği işletim sistemini kullanabilir ancak kabul etsek de etmesek de Microsoft bu işte 1 numara ve tekel, kimse Windows 8'i Mac ile karşılaştırmasın, ben kendim Mac'de kullanıyorum (imzamda mevcut), en basitinden Mac'de duvarkağıdı değiştirmek bile zulüm... :D

aşağıdaki resim de benim Metro'm, sanırım Windows 8'i sevmeye başladım :D[/b]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1342382898__win8.jpg[/img]
[/center]
[/quote]

öyle bir ballandırarak yazmışınki Microsoft kendi çalışanı sandım seni.Klasik başlat menüsüne şöyle ihtiyacın olacak.Bazı uygulamalar metroya hatta masaüstüne bile kısayol atmıyor.Bu durumda başlat menüsü kolaylık sağlar.Metro arayüzü uygulamaları ne derece zengin muamma.RC den bu yana uygulama eklenmemiş mağzaya.Varsada tek tek benim gözden kaçırdıklarım.Ayrıca dediğin gibi en verimli şekilde tablette kullanılır.Ancak çok darma dağınık ayrıca hata vermeye çok esnek.RTM ile görsellikten de kırpılınca bakalım ortaya ne tür sonuçlar çıkacak onuda beklemek gerekli.Ama bu haliyle işlevsellik yönünden Windows 7 den daha verimli.mesela ribbon arayüzü gibi.Yanlız özellikle RC de ortaya çıkan şu eski işlemci olayı hala kafamda büyük soru işareti.Dünyada milyonlarca makine hala tek çekirdekli ve şu sanallaştırma zımbırtısını desteklemiyor ve Windows 8 bu tür makınalara kurulmuyor.Micro 1 GHZ hızlı işlemci desteği ve ayrıca Windows 7 kurulan tüm makınalara Windows 8 kurulur mükemmel derecede çalışacağını idda ediyor.Ortada bir yığın çelişki var.RTM bu haliyle gelirse Windows 7 efsane yapar XP nin ömrünüde 3-4 yıl daha uzatmış olur.Şu işlemci olayı konusunda açıklama bekliyorum micro dan

Edited by kacaksevgilim

[img]http://i411.photobucket.com/albums/pp197/faikeef/screen1083.jpg[/img]

acer sezonu açtı bile :) haziran 2si di sanırsam o tarihten itibaren win7 oem alan pc ler sadece 15 dolara pc lerini win8 e geçirebilcekler....

Edited by istanbul82

• Editor

[quote name='kacaksevgilim' date='16 July 2012 - 10:58 ' timestamp='1342436292' post='1221888']
öyle bir ballandırarak yazmışınki Microsoft kendi çalışanı sandım seni.Klasik başlat menüsüne şöyle ihtiyacın olacak.Bazı uygulamalar metroya hatta masaüstüne bile kısayol atmıyor.Bu durumda başlat menüsü kolaylık sağlar.Metro arayüzü uygulamaları ne derece zengin muamma.RC den bu yana uygulama eklenmemiş mağzaya.Varsada tek tek benim gözden kaçırdıklarım.Ayrıca dediğin gibi en verimli şekilde tablette kullanılır.Ancak çok darma dağınık ayrıca hata vermeye çok esnek.RTM ile görsellikten de kırpılınca bakalım ortaya ne tür sonuçlar çıkacak onuda beklemek gerekli.Ama bu haliyle işlevsellik yönünden Windows 7 den daha verimli.mesela ribbon arayüzü gibi.Yanlız özellikle RC de ortaya çıkan şu eski işlemci olayı hala kafamda büyük soru işareti.Dünyada milyonlarca makine hala tek çekirdekli ve şu sanallaştırma zımbırtısını desteklemiyor ve Windows 8 bu tür makınalara kurulmuyor.Micro 1 GHZ hızlı işlemci desteği ve ayrıca Windows 7 kurulan tüm makınalara Windows 8 kurulur mükemmel derecede çalışacağını idda ediyor.Ortada bir yığın çelişki var.RTM bu haliyle gelirse Windows 7 efsane yapar XP nin ömrünüde 3-4 yıl daha uzatmış olur.Şu işlemci olayı konusunda açıklama bekliyorum micro dan
[/quote]
[b]
[/b][center][b]senin de yazdığn gibi bazı uygulamalar metroya yada başlat menüsüne kısayol atmıyor, o zaman yaplmas gereken şu: kısayol atmayan programn kurulu olduğu klasördeki exe dosyasına sağa tıklanarak "Başlata Tuttur", seçilir, al sana metroya eklendi işte :)[/b]

[b]işlemci konusu ise şöyle: Windows 7'yi çalıştırabilen her türlü işlemci Windows 8'i de çok rahat çalıştırabilir, ama kullanılan işlemcinin sanallaştırma desteği yoksa doğal olarak Windows 8'in Hyper-V teknolojisinden faydalanamaz... yani işlemci tek çekirdekli de olsa eğer hızı 1 GHz üzerinde ise o makinaya çok rahat Windows 8 yüklenir...[/b]
[/center]

Edited by mephistooo2

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/upgrade-offer?ocid=O_WOL_EVE_INTL

İhtiyaç duyduğunuz bilgisayarı hemen alın ve daha sonra yükseltin

2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında bir Windows 7 bilgisayar satın alın. *
(Seçim yapmanıza yardımcı olması için PC Selector sayfamızdan yararlanın.)

28 Ocak 2013 tarihinden önce windowsupgradeoffer.com adresinden teklife kaydolun.

Windows 8 Pro satın alabileceğiniz zaman size promosyon kodunuzu ve satın alma bilgilerinizi içeren bir e-posta göndereceğiz.

Windows Yükseltme Yardımcısı'nı kullanarak, uyumlu bir Windows tabanlı bilgisayara Windows 8 Pro indirin ve yükleyin.

Üstelik bu teklife 90 günlük ücretsiz Microsoft teknik destek de dahildir. **

Zaten bir Windows 7 bilgisayarınız var mı?
Harika, sizi yine de destekliyoruz. 2 Haziran 2012 tarihinden itibaren Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional, veya Ultimate önyüklemeli bir bilgisayar satın aldıysanız windowsupgradeoffer.com adresine gidip kaydolmanız yeterlidir. Windows 8 Pro satın alabileceğiniz zaman size promosyon kodunuzu ve satın alma bilgilerinizi içeren bir e-posta göndereceğiz. Böylece Windows Yükseltme Yardımcısı'nı kullanarak, uyumlu bir bilgisayara Windows 8 Pro indirip ve yükleyebilirsiniz.

* Teklif, Windows 7 Home Basic, Home Premium, Professional, veya Ultimate önyüklemeli yeni bilgisayarlar ve 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında satın alınmış bilgisayarlar için geçerlidir. Ayrıntılı bilgiler için windowsupgradeoffer.com adresini ziyaret edin.

** Telefon veya diğer erişim ücretleri uygulanabilir.

benim elimde windows 7 orjinal serial var arkadaşlar bu kampanyadan bende yararlanabiliyormuyun tam anlamadımda

[quote name='istanbul82' date='15 July 2012 - 23:59 ' timestamp='1342389542' post='1221795']
yanlış tercüme :) msdn çıkış tarihi ağustos ga yani marketten satın alma tarihi eylül klasik yani rtmn nin imzalanmasına çok az kaldı bugün yarın gibi bişey...
[/quote]
nasılsa yine burda senden duyacağız istanbul82 :D

beyler tek tek okudum sayfaları kimi memnun kimi sıkıntılı size şöyle diyim ben oyun oynamıyıcam laptopum var sony marka
özellikleri ise şöyle :

i5 2410 2.30 GHz
İntel HD 3000 Graphics
500 GB Hdd
4 GB Ram

buda laptopum linki :
http://www.sony.com.tr/product/vn-e-series/vpceh1s8e

ekran kartının sitesine girdim win8 x64 eklenmiş onuda söyleyim.
sizlerlerden yorum bekliorum okey derseniz kurucam :)

Edited by MagnumSense

Şu aralar kullandığım Windows 8 ile karşılaştığım bazı sorunlar ve çözümleri :
1-)[b]Hiçbir .exe dosyası çalışmıyor[/b] Sistem Geri Yükleme dahil , çözümü bu verdiğim .reg kaydıyla aşabilirsiniz.
[code]http://www.mediafire.com/?s74213bz69u3307[/code]
2-)Sistemi kapatmaya çalışırken [b]Winlogon.exe Disk Yok[/b] hatası, çözümü verdiğim videoda
[media]http://www.youtube.com/watch?v=pPj3Sicgeik[/media]

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...