Jump to content

Wın8 Sadece 2 Gün Dayana Bildim

ararat1824
 Share

Recommended Posts

Bİr Windows firması win 7 den sonra bu kadar berbat bir işletim sistemi yaparmı evet yaptı iki sefer kurdum ilkinde beni çok sıktı ve inanın ancak 3 saat dayanabildim .
ikinciye neden kurdum upgrade yoluylan aldım ve fiyat bana cazip geldi açıkçası neyse Win 8 Pro yu kurdum laptopun sitesinden yeni win 8 driverleri yükledim ve azıcık kulanmaya başladım .

bu kadar vakit kaybettiren bir yapı görmedim ne açık program belli nede kapalı olanı açtığın proyu nasıl kapatacağını bile anlamadım skype yüklemiştim mesaaj geliyor tüm ekranı kaplıyor mesaj yazıyorum tümünü kaplıyor yani hiçmi hiç kulanışlı değil galiba microsoft bu sefer dokunmatik ekranlar için işletim sistemi yaparken normal mouse ile çalışan ve ekranı dokunmatik olmayanları unutmuş .
media centeri yükledi key istedi tnctr den kopyalayıp verdim yükledi WMC ri ancak satın almış olduğum key geçersiz duruma düştü sildim ama olmadı uzatmadan geri win 7 ye döndüm .

Android telefon kulanıyorum SGS2 açtığım herşey tam sayfa açılır ama geri tuşu var hemen ana sayfaya veya home tüşüna basarsın yine ana ekrana gelirsin veya 6 tane app açıktır tek tıkla hepsini kapatırsın ama Win 8 de hiç birini anlamadım

Ne başlat menusü ne de diğerleri yok Hızlı çalışabilir ama bişeyi bulmak veya yüklemede silmede kabedilen vakit 20 kat daha ağırlaştırıyor .

Birde mağazaya gidince telefonlara yapılmış app ler bulunuyor ama neredeyse hiç biri tam çalışmıyor çok tuhaf ve kafa karıştırıcı olmuş yazıklar olsun
Eğer masa üstü bilgisayarlar için ve dokunmatik pc olmayan lar için yeni bir sürüm çıkmazsa %10 ancak geçer Win 8 e

[b]Uygulamaların hepsi windowsta 98 den beri alt+f4 kombinasyonu ile kapanmaktadır... ayrıyetten win8 de win tuşuna bastığınızda ana başlat ekranına dönersiniz... mauseyi sola çektiğinizde de açık olan uygulamalar soldaki menüde görülür... arkadaşın söylediği hiç bir şeye katılmıyorum... RC den beridir kullanıyorum çokta memnunum... zaten herkes kullanırsa sistemi win7 gibi modifiye edilmekten ...ku çıkar... [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/wink.png[/img] Saygılar...[/b]

Edited by KenanK

[quote name='KenanK' timestamp='1351438219' post='1251222']
[b]Uygulamaların hepsi windowsta 98 den beri alt+f4 kombinasyonu ile kapanmaktadır... ayrıyetten win8 de win tuşuna bastığınızda ana başlat ekranına dönersiniz... mauseyi sola çektiğinizde de açık olan uygulamalar soldaki menüde görülür... arkadaşın söylediği hiç bir şeye katılmıyorum... RC den beridir kullanıyorum çokta memnunum... zaten herkes kullanırsa sistemi ...ku çıkar... [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/wink.png[/img][/b]
[/quote]

Kardeş Katılmıyabilirsin görüşüne saygı duyarım ama mouse sağa alt köşeye gelecek sonra görünen menü den başlata daha sonra masa üstüne bir işlem bukadar uzun olurmu skype tam sayfa olurmu içinde kurulu gelen mesajlaşma tam sayfa olurmu . Zaten dikat edilirse tamamen cep telefonu için yapılmış bir his veriyor android kulananlar bilir

Güzel bir sistem ama gene çalıntı linuxtan çalıntı hep çalıntı
Çalıntı olmasa gidip orjinalini alırım ama çalıntı os kardeşim o parayı hiç haketmiyor.
Siz googlede kde plasma active diye aratın mesela birkaç özellik ordan çalıntı

[quote name='nano68' timestamp='1351439817' post='1251231']
Güzel bir sistem ama gene çalıntı linuxtan çalıntı hep çalıntı
Çalıntı olmasa gidip orjinalini alırım ama çalıntı os kardeşim o parayı hiç haketmiyor.
Siz googlede kde plasma active diye aratın mesela birkaç özellik ordan çalıntı
[/quote]

En haklı eleştiri budur.

Doğrusunu isterseniz ben de 2 gün bile dayanamadım.2.hardidiske yükledim.(hala da yüklüdür)Ve biraz deneyeyim dedim.Açıkcası kabak tadı verdi w8.O yüzden yüzüne bile bakmıyorum.Benim masaüstüme kendisi kara vermesi sinir bozucu.Yok efendim hızlı yükleniyormuş yok efendim çabuk açılıyormuş.Bunlardan bana ne.Bana kullanım kolaylığı sunmayan bir işletim sistemini ne yapayım.Dahası vista da ve w7 deki aero efektini kaldırıp sonra da bak daha az ram yiyor palavrasıyla ortaya çıkıyor.
Aero efektini bir verin bakalım ne oluyor w8.Ben bu gidişle w8 e geçmem.Benim gözümde w7 daha iyi.Bunlar benim kişisel görüşlerim w8 hakkında.Saygılarımla

Kullanım açısından biraz karısık resim yöneticisi video yöneticisi vs kötü olmus başlat butonunu demiyorum ama degişik bişiler yapmaya calışmış adamlar başarmışlarda tablet için mükemmel bi sistem yalnız pcler için bnde uygun olmadıgını düşünüyorum. Ama 3-4 gün kullandım gayet memnun kaldım key yüzünden tekrar w7 döndüm bende.

Tamamen arkadaşa katılıyorum. Kardeşim sen tut yeni bir işletim sistemi yap değişiklik yapacam diye ve bunu radikal göstermek adına başlatı kaldırdın anladık. Ama adam kapatmak için alt+f4 basmak zorundamı. Birşeyi bulmak için mouse sağa sola mı kaydırmak lazım. Tamamen tabletlere yönelik bir işletim sistemi. Masaüstün de kullanmak ( yenilik olsun diye kendini kandıran birkaç grup için güzel görünebilir ) resmen rezalet. Aero gitti tabi ki ram daha az yiyor gibi yada seri atik gibi görünecek. Birazcık diğer sistemlerden örnek alsınlar.

[quote name='YAGMURADAM' timestamp='1351547797' post='1251649']
Doğrusunu isterseniz ben de 2 gün bile dayanamadım.2.hardidiske yükledim.(hala da yüklüdür)Ve biraz deneyeyim dedim.Açıkcası kabak tadı verdi w8.O yüzden yüzüne bile bakmıyorum.Benim masaüstüme kendisi kara vermesi sinir bozucu.Yok efendim hızlı yükleniyormuş yok efendim çabuk açılıyormuş.Bunlardan bana ne.Bana kullanım kolaylığı sunmayan bir işletim sistemini ne yapayım.Dahası vista da ve w7 deki aero efektini kaldırıp sonra da bak daha az ram yiyor palavrasıyla ortaya çıkıyor.
Aero efektini bir verin bakalım ne oluyor w8.Ben bu gidişle w8 e geçmem.Benim gözümde w7 daha iyi.Bunlar benim kişisel görüşlerim w8 hakkında.Saygılarımla
[/quote]

Masaüstü gibi konular için biraz ayar yapmak gerekiyor tabikide. Aero efektinin kaldırımlası benimde pek hoşuma gitmedi. Bence görsellik daha ön planda olabilirdi. Ancak 6.2.9200 olarak yayımlanan sürüm sistem stabilitesi, sistem kaynakları yönetimi, performans konularında biraz daha geliştirilmiş gibi.

[quote name='tutuklu8' timestamp='1351548436' post='1251653']
win 8 beş para etmez aero olayına çok kızdım açıkcası
hadi masaüsütü falan ne isede program ekle kaldırdan denetim masasından ne istediniz
ne garip hallere düşmüşler
[/quote]

Denetim masası ve Program ekle kaldır olduğu gibi duruyor. Sadece kısa olarak ulaşmayı öğrenmen gerekli o kadar.

[quote name='Qarizmae' timestamp='1351550499' post='1251660']
win-8'e mükemmel felan filan diyenler sadece etiket yapıyor başka birşey değil sistemden anlamıyorsanız anlıyormuş gibi görünmeyin bari insanlarıda yanlış yönlendirmeyin şuan için kullanılabilecek en ideal sistem win-7'dir .
[/quote]

Windows 8 harika diyenlerden değilim ancak hiçbir işletim sistemi mükemmel değildir. Bazı eski alışkanlıkların yıkılmasıda gerekli diye düşünüyorum. Sadece pencere aç tıkla uygulama aç, kapat devri bitti artık. Biraz daha görsellik ve biraz daha erişim kolaylığı ile oldukça iyi bir sistem haline gelecektir. Ha diyorsan ki sen işletim sisteminden anlıyormusun diye, Intel 433 işlemci ve DOS 6.20 ile aldığım ilk bilgisayardan aylar sonra Windows 3.1 çıkmıştı. Şimdiye kadar kullandığım Windows sürümlerini göz önüne alırsan baya bir deneyimliyim yani.

Sonuçta en çok kullanılan XP bile ilk çıktığında kullanıcılar tarafından oldukça taşlanmıştı. Ama sonuç olarak işletim sistemlerinin zamanındaki kralı olmayı başardı. Biraz kullanıcı deneyimi gerektiren bu yeni Windows'ta geliştiricilerin elinde oldukça işlevsel olacağına inanıyorum.

Haydi kolay gele !

Win 8 nin 7 den Tek ustun farki Performansi.Yani Win 8 daha Az Cpu ve ram yiyor.
Amma Stabil bir sistem olaraq ben 7 yi terci ediyorum.Hem performans Hem Gorsellik.Egerki win 8 den gorselliyi cikartmasalardi simdi 7 den daha kullanisli bir sistem oldugu tam kararlasardi.

[b]Windows 8 Test..[/b]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Windows 8 hakkında ortalıkta çok fazla iddia dolaşıyor. Ama testlerimiz sonunda gördük ki, bu iddiaların pek çoğu gerçeği yansıtmıyor. Bu bölümde, yanlış 3 iddiaya değinmenin yerinde olacağını düşünüyoruz.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][b]İDDİA 1: Başlat Menüsü olmadan Windows kullanılmaz![/b][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Başlangıçta herkese böyle gelebilir ama şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Başlat Menüsü'nü aslında ne kadar az kullandığımızı, Windows 8 ile fark ettik. Kurulu programlara ulaşmak, Başlat Ekranı sayesinde yine çok kolay. Bilgisayarı kapatmak içinse Charm Bar'ı kullanabiliyoruz ve bu, büyük bir fark yaratmıyor. Yani Başlat Menüsü yok diye üzülmeyin, Windows 8'de onu aramayacaksınız.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][b]İDDİA 2: Windows 8, Modern UI'yi mecbur kılıyor![/b][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]İlk açılışta sizi Modern UI, yani Başlangıç ekranı karşılayacak. Bundan kaçışınız yok. Ama basitçe, Masaüstü kutucuğuna tıklayın ve Modern UI'yi unutun. Siz istemedikçe, çok fazla karşınıza çıkmayacağından emin olabilirsiniz.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][b]İDDİA 3: Program ve sürücüler için uyum sorunu var![/b][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Eğer Vista'nın ilk günlerini hatırlıyorsanız, uyum sorunun ne demek olduğunu da biliyorsunuz demektir. Her yeni Windows'ta olduğu gibi, Windows 8 testimizde de bazı sürücüler bizi uğraştırdı. Ama küçük bir araştırma ile hepsinin üstesinden gelmeyi başardık. Testlerde kullandığımız Sony Vaio netbook'ta ve HP EliteBook 8460p'de (Core i7, 4GB RAM), tüm sürücüleri ve ihtiyaç duyulan tüm programları sorunsuzca kullandık.[/font][/color]

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][b]Ve Sonuç Olarak...[/b][/font][/color]
Microsoft, Windows 8 ile iyi bir iş çıkartmış. Windows 7 her ne kadar şu anda son derece stabil çalışan bir işletim sistemi de olsa, Windows 8, sunduğu yenilikler ve farklı kullanıcı deneyimi ile onun önünde.
Windows 8 ve Windows 8 Pro olmak üzere, iki farklı paket halinde satışa sunulan yeni Windows, 31 Ocak tarihine kadar, farklı kampanyalarla ve uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor. Örneğin 79 TL karşılığında, Windows XP SP3, Windows Vista ve Windows 7'den Windows 8'e yükseltme yapılabiliyor.
Gelelim en baştaki soruya: Windows 8, yeni Windows Vista olur mu? Cevabımız tek kelimeyle hayır. Windows Vista her ne kadar önemli yenilikler getirse de, yaşanan performans ve uyum sorunları, onu Microsoft tarihindeki kara lekelerden biri haline getirmişti. Ama Windows 8'de ne performans sorunu var, ne de uyum sorunu. Buna bir de, bahsettiğimiz (ve bahsedemediğimiz) hatırı sayılır yenilikler eklendiğinde, Windows 8 "gerçek bir kazanan" olacak gibi görünüyor.
Kısacası eğer yeni bir Windows deneyimi, daha yüksek performans ve kullanışlı yenilikler ilginizi çekiyorsa, promosyon döneminden de yararlanıp Windows 8'e geçebilirsiniz. Modern UI arabirimi geleneksel bir PC'de çok fazla işinize yaramayacak ama orada durmasının bir zararı yok. Hatta sıkıldıkça bu arabirime geçip, normalde mobil cihazınızda oynayabileceğiniz oyunları oynama şansını elde edebilirsiniz. Kaybedecekleriniz ise, aslında çok da aramayacağınız Başlat menüsü ve AERO olacak...

[size=1]Alıntıdır... [/size]
[size=1][CODE]
http://www.chip.com.tr/makale/windows-8-testte_36714.html
[/CODE][/size]

windows 8 her haliyle güzel, ama ilk başta arkadaşın dediği skype da tam ekran oluyor alan diyorsan, normal masaüstüne geç orda skype kur, metro effektini kullanma, stabil çalışıyor bir sıkıntısı yok, ama daha önce demiştim, WİNDOWS7den 2 eksik yönü var, win7 de notebookta kablo ile internete bağlandığınızda wifi kartınızla kablosuz diğer pclere dağıtım yapıyordunuz bu özelliği kaldırmışlar kötü olmuş, Connectifyy programıyla idare ediyoruz şimdi,

2. eksiklik ise VPN sürücüsü/ vpn bağlantısı desteklemiyor bağlantılan arasında vpn yok, gördüğüm bunlar.... genel olrak ise güzel...

Bence 3-4 ay sonra büyük bir bölüm windows8'e geçiçegine inanıyorum işletim sistemi sadece performans veya sadece göesellikten ibaret degildir burda microsoft bunu kanıtlamış gelicek aylarda driver sorununun çözülecegine eminim neden dersen vistadada aynı olay oldu ama gün geçtikçe sorunlar çözüldü. Aeronun çıkarılması iyi olmamıs ama bazı programlarda aeroyu kapatınca program çalısmıyor mesela mirilis gibi windows 8'de bu sorun yok mesela hem dah az ram yıyor daha kısa sürede kuruluyor. Başlatın olmaması ne eksikliktir nede fazlalıktır.Genel olarak deginecek olursak windows 8 geçicegimiz aylarda stabilliginide koruyacagına inanıyorum microsoft bunun için çalısıyor.Bende indirdim kurmadım neden derseniz donanım sorunu yok yalnız stabillik yüzünden 3-4 ay sonra sorunsuz olacagına + windows 7'den daha iyi olacagı düşüncesindeyim bu benim düşüncem illaki bun un yanlıs olacagını kanıtlayan olucaklardır
Lafın kısası windows8 yeni çıktı ufak tefek hatalar olucaktır.farklı bi işletim sistemi oyunlarda bile ilk çıktıgında sorunlar olmustur pachlerle düzeltilmiştirBende windows 8 'in daha iyi olacagı düşüncesindeyim.