Jump to content

24 Antivirüs Kapışıyor! (Sonuçlar)

_AyhaN_
 Share

Recommended Posts

[b]2012 sonbaharının en iyi 24 antivirüsü.[/b]
[b]Ücretli ve ücretsiz 24 antivirüs kapıştı! İşte şampiyon, en iyiler ve diğerleri...[/b]

Eylül ve Ekim 2012'deki 24 antivirüsü test eden AV-Test, onları zararlı algılama, kaldırma ve performans kategorilerinde puanlandırdı. Almanya merkezli bağımsız test laboratuvarı, antivirüs yazılımlarını test ederken Service Pack yüklü 32-bit Windows 7 platformunu kullanmış. Testin sonuçları, doğal olarak zararlıların büyük bir hızla arttığını, iki antivirüs devinin ise geri dönüşünü gösteriyor.

Kaspersky, Haziran ve Ağustos 2012'de kısa bir süreliğine liderliğe yerleşmişti. Ancak AV-Test'in son testlerinde Bitdefender 17 puanla tekrar zirveye çıktı; üstelik en yakın rakibi olan F-Secure'u 1.5 geçerek.

Uzun zamandır listenin ortalarında olan Norton Internet Security 2013 ise artık Kaspersky Internet Security 2013 ile aynı sırayı paylaşıyor.

[b]Security Essentials sonuncu[/b]

Microsoft'un bedava antivirüsü testte sadece 10.5 puan alarak sonuncu oldu. Av-Test'in düşük puan rekorunu kıran yazılım, Windows 8'deki Windows Defender için kötü bir izlenim bırakabilir. Listedeki en iyi ücretsiz antivirüsler ise 5. sıradaki ZoneAlarm ile 8. sıradaki Avast.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1354111205__adsz.png[/img]

kaynak : http://www.veteknoloji.com/24-antivirus-kapisiyor-58763--.html Edited by _AyhaN_

neye göre? kime göre? her şirket kafasına göre kriterler belirleyerek testler yapıyor ve her seferinde birbirinden alakasız sonuçlar ortaya koyuyor. Yani şuna bak Eset Smart Security 5, AVG Free Antivirus'ten daha az puan almış. Hadi FortiClient'i felan anlarım adamların işi güvenlik, bunun üzerine donanım bile yapıyorlar (bkz: FortiGate), de avg, adaware felan nasıl daha üstlerde yer alabiliyor. İşin garip yani AVG Antivirus, Avast Free Antivirus ile Eset Smart Security'nin aynı skalada yer alması. Kardeşim antivirusler internet güvenliğini 2. planda tutuyorlar ve Free versiyonlar, ücretli versiyonlara nazaran daha az ar-ge daha az yatırım ile geliştiriliyor. hem bunları aynı skalaya koy, hem de antivirusleri üste çıkart. Hadi bunları geçtik yılların güvenlik firması Comodo nerede? Benim tavsiyem bir kaç programı alıp bir süre deneyerek hangisinin kendisi için uygun olduğuna karar vermek. Ben hiç bir zaman bu gibi testlere itibar etmedim, hiç bir zamanda yanılmadım.

[quote name='KintaRo' timestamp='1354113768' post='1259644']
neye göre? kime göre? her şirket kafasına göre kriterler belirleyerek testler yapıyor ve her seferinde birbirinden alakasız sonuçlar ortaya koyuyor. Yani şuna bak Eset Smart Security 5, AVG Free Antivirus'ten daha az puan almış. Hadi FortiClient'i felan anlarım adamların işi güvenlik, bunun üzerine donanım bile yapıyorlar (bkz: FortiGate), de avg, adaware felan nasıl daha üstlerde yer alabiliyor. İşin garip yani AVG Antivirus, Avast Free Antivirus ile Eset Smart Security'nin aynı skalada yer alması. Kardeşim antivirusler internet güvenliğini 2. planda tutuyorlar ve Free versiyonlar, ücretli versiyonlara nazaran daha az ar-ge daha az yatırım ile geliştiriliyor. hem bunları aynı skalaya koy, hem de antivirusleri üste çıkart. Hadi bunları geçtik yılların güvenlik firması Comodo nerede? Benim tavsiyem bir kaç programı alıp bir süre deneyerek hangisinin kendisi için uygun olduğuna karar vermek. Ben hiç bir zaman bu gibi testlere itibar etmedim, hiç bir zamanda yanılmadım.
[/quote]
çok haklısınız avg nin eset smart security den üst sıralarda yer alması çok ilginç

Bir kerede böyle testlerde kullanılan sistem, Antivirüs sürümü, Update tarihi, kullanılan virüsler ile ilgili bilgi verilmiyor ki neyi nereden bileceğim ben ? Benim işim araştırmak, bana diyecek ki şu tarih güncellemeli şu sürüm antivirüsü, şu sistem üzerinde test ettim. Hatta bilgisayara şu virüs paketlerini yolladım onlarda şu kadar süre içerisinde bu virüsü bulup tamamen sildi ! O zaman bende derim tamam diye, ancak afaki şekilde Antivirüs sıralaması yaparak sadece liste olarak veriliyor ise ben sadece güler geçerim.
AVG, Fsecure, Bullguard, Avast gibi anti virüsler Sality gibi virüsleri silmeyi bir kenara bırakın, Sality virüsü 10 sn sonra antivirüsü tamamen devre dışı bırakıyor. Haydi şimdi gelin siz bana bu anti virüs programlarını savunun. Sadece bir kaç virüs ile karşılaştırma yapılıyor ise o zaman diyecek bişey yok.

Haydi kolay gele !

uzun zamandır norton kullanıcısıyım gayette memnunum gunumuzde herseyı programlara yuklememek lazım guvenlık denıldıgınde akla ılk etapta ınsanın kendısını dıkkatlı olmasına oncelık verenlerdenım o yuzdende pek sorun falan yasadıgım soylenemez , cracklı veya ucretsız guvenlık programları pek saglıklı koruma sagladıgına ınanmıyorum sahsen .

• Editor

Antivirüs pazarında % 100 koruma garantisi veren ilk firma olan Comodo neden listede yer almıyor acaba???

Kurucusu bir Türk {"Melih Abdulhayoğlu"} olduğu için mi diye sormak geldi içimden..

Comodo, SSL (güvenlik/gizlilik protokolü) alanında Pazar sıralamasında ABD’de 1.sırada, Dünya sıralamasında 3.sırada yer alıyor.

CIS kullanıcısının PC başına bir iş gelse 500 TL (ABD'de 500$) güvence altına alan bir güvenlik yazılımı.

İçinde Comodo'nun olmadığı bir güvenlik araçları kapışmasını düşünmek.......

sonuç, espri ile karışık olsun;

Ya sayfaları yeterli gelmemiştir, yada akılları :)

Edited by semsibey

antivirüs programı akla gelince 1. derecelendirme korumadan cok benim için performanstır ve nod32 den daha sistemi kasmıyana denk gelmedim.hem kasmıyo hem kullanımı pratik.

antivirüs yazılımı yanına birde taratmak için antimalware tipi bir program kurmak yerli bence beni koruyucak diye ram imi ve işlemcimi rahatsız edicekse webte gezerken kasıcaksa o programın anlamı yok.