Jump to content

Vmvare Player İle Güncel Windows 8 Hazırlama

MOTUN
 Share

Recommended Posts

Yavaşta olsa bi install win dosyası aldım, orj kalıptakı install.wim dosyası ile kendi olusturudugum guncel install.wim dosyasını degıstırdım ve iso kalıbı aldım ve kurulum yaptım sanal makınada soyle bır sarunla aliyorsundurum syspy de calıstıgım genelleştir ve kapat aşamasına geldıgım durum gıbı kurulum yapıyor cok ılgınc bunu bır asamadım yenı hazırladıgım ıso ıle kurul yaptıgımda admin olarak ve sysprey çalışır halde masaustu gelıyor 3-4 defa farklı farklı denedıgım halde aynı sonucu elde ettım neden boyle oluyor yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla.

Walla hic basima gelmedi, ozel mesajlarinada verdigim cevaptaki gibi yapiyorsun dimi genellestir diyorsun dimi son asamada yani tum guncellestirmeler bittiginde direkt kapatmi diyosun ? Genellestire tiklayip tamam diyorsundur herhalde... yani o aşamada sistemin ayarlamasini bekleyip pc kapanip sanal pc yani öyle capture aliyorsundur, yoksa genelleştir secili oobe modu felan ama sen normal baslattan kapatiyorsan sysprep penceresinden kapamiyorsan o aşamada gelir kurulumda da...
  • Like 1

Teşekkur ederım. Sıralama su sekılde ben oyle yapıyorum.

1- ilk iş olarak orjinal msdn kalıp içindeki install.win dosyasına dism ile guncellemelerı eklyirum daha sonra sorun olmaması acısından.

2-goreselkı eklemek ıstersem restarator gıbıbır program ıle dagesıklıklerı yapıyorum. (ornegın kurulum fotosunu degıstırıyorum)

3-Sanal wmvare e anlatımında yapıldıgı gıbı kurulm yapıyorum ve sysprey calıstıyorum makına admin olarak syspreylı acılıyor.

4-Açılan makınada gereklı program vs. yapıyorum (örnek olarak winrar, startisbak ve ayarları, gom player vs gibi kendı kullandıgın birkaç gereklı programı kuruyorum) guncellemelerı zaten dism ile entegre etmiştim ve guncellemeleri kontrol edıyorum sorun yok 60 ın uzerınde guncelleme eklenmıs durumda.

5- İşlemler bittiginde enson syspreyde genelleştir ve kapa diyerek sanal makınanın kapanmasını saglıyorum.

6-wmvare de map yontenımı kullanarak mape surucu adı atıyorum. (bu genelde z oluyor cok oynamıyorum.)

7-sistemın normal kullanıcılar ıcın acılabılmesı ıcın (admın kullanımını kapmak için )Tnctr Sysprep Wim Editor ile yenı wim dosyası elde edıyorum.

8-Elde edilen son install.wim en basta kullandıgım msdn surumdekı install.wim ile değiştiriyor ve iso kalıbı olusturuyorum, artık kuruluma hazır hale gelmesı gereklı birşeyler yanlıs degılse kı degıl dıye dusunuyorum.

9- İşte sorun burda baslıyor Tnctr Sysprep Wim Editor kullansamda hazırladıgım iso ile kurulum yaptıgımda admın olarak ve syspreylı halde masaustu baslıyor. (hazırladıgım kurulum ısosundan kurdugumda).

Malesef bu sorunu aşamadım ne yaptımsa olmadı. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkur ederım.

Walla hic basima gelmedi, ozel mesajlarinada verdigim cevaptaki gibi yapiyorsun dimi genellestir diyorsun dimi son asamada yani tum guncellestirmeler bittiginde direkt kapatmi diyosun ? Genellestire tiklayip tamam diyorsundur herhalde... yani o aşamada sistemin ayarlamasini bekleyip pc kapanip sanal pc yani öyle capture aliyorsundur, yoksa genelleştir secili oobe modu felan ama sen normal baslattan kapatiyorsan sysprep penceresinden kapamiyorsan o aşamada gelir kurulumda da...

Flood oldu kusura bakmayın, hersey normal sekılde yapıyorum, genellestır e tık koy, kapa ve tamam dıyorum, makına zaten kendı kapanıyor işlemler bittiginde.

• 2 ay sonra...

workstation ve gimagex2.1.1 kullanarak install.wim oluşturdum.Kurulum usb deki wim ile değiştirdim.Kurulumun %100 aşaması geçip sistem yeniden başladığında..

Sistem yapılandırmayı bitiremedi.Yapılandırmayı sürdürmeyi denemek için bilgisayarı yeniden başlatın diyip duruyor.Sıkıntı nerede acaba

Administrator ile açtığımızda sistem güncelleme yapmıyor neden acaba

MOTUN ---> windows 8 ve 8.1 den kaynaklanan bir durum, çözümü var mı bilmiyorum. ben dism ile entegre edip eksiklikleri manuel olarak kuruyorum.

Edited by MOTUN

Süper bir yöntem ancak bazı sıkıntılar var bunu nasıl aşabiliriz.ctrl+shift+f3 ile sysprep i administrator hesabı ile açıp kurduumuz programlar 8.1 kurulum sırasında kullanıcı hesabı eklediğmizde ,bu hesapta görünmüyor.Tnctrsysprepwimeditör kullandığımdada masaüstü açılmıyor.

• Editor

Süper bir yöntem ancak bazı sıkıntılar var bunu nasıl aşabiliriz.ctrl+shift+f3 ile sysprep i administrator hesabı ile açıp kurduumuz programlar 8.1 kurulum sırasında kullanıcı hesabı eklediğmizde ,bu hesapta görünmüyor.Tnctrsysprepwimeditör kullandığımdada masaüstü açılmıyor.

örnek verebilir misiniz, hangi programlar acaba? tüm kullanıcılar için yüklerseniz programları görünmesi gerekir diye düşünüyorum :)

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

abi sanal makineye w7 yükledim ama 2. diks e w8 yükleyemiyorum yardim edermisiniz

2.disk derken ayrılan diğer bölüme mi kuramıyorsunuz? örneğin D bölümüne mi? aldığınız hata, uyarı var mı?

• 6 ay sonra...
  • Editor

Ben vmware içine visual studio sql server gibi ağır yazılımlar kurduktan sonra wim dosyasını alsam sorunsuz çalışırmı tekrar?

çalışır diye tahmin ediyorum hocam, neticede program programdır.denemek lazım :)

Aynen hocam çalıştı. Visual studio ve sql server 2013 kurdum hiçbir problem çıkarmadı :)

Dodanım özelliklerini dogrudan kullanmyan programlar çalışşır örnek winrar, aimp vs gibi .Donanım özelliklerini kullanan programlarda ise sorun çıkma ihtimali daha yüksektir. Örnek DFX Audio. gibi. Sonuçta sen x ses kartı kullanıyorsan ben y ses kartı kullanıyorum.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Megatronum, Sentinel Prime'nin selamı var :D Diyor ki anlatımın gayet güzel olmuş, ben de farklı bişey deneyeyip dedim ve  bilgisayarda 60 gb alan oluşturup oraya win 8.1 kurdum (senin görsel sistemi denedim), winrar vlc gibi 3-4 tane pro kurup sysprep yaptım ve koylünün live sistemini açıp ordan gimagex ile wim oluşturdum sonra iso paketledim gayet stabil oldu fakat kurulum yaptığımda yeni hesap oluşturduğum için Program Files te kurduğum proların dosyaları mevcut olsa da masaüstü ayarları vs default geliyor,Yeni bir hesap açtığımızda ayarları (program kısayolları vs) kalıcı hale getirebilecek bir yol var mıdır, varsa anlatır mısın? Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

• Like 1

• 5 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • Editor
On 24.01.2015 at 14:25, red_d yazdı:

Megatronum, Sentinel Prime'nin selamı var :D Diyor ki anlatımın gayet güzel olmuş, ben de farklı bişey deneyeyip dedim ve  bilgisayarda 60 gb alan oluşturup oraya win 8.1 kurdum (senin görsel sistemi denedim), winrar vlc gibi 3-4 tane pro kurup sysprep yaptım ve koylünün live sistemini açıp ordan gimagex ile wim oluşturdum sonra iso paketledim gayet stabil oldu fakat kurulum yaptığımda yeni hesap oluşturduğum için Program Files te kurduğum proların dosyaları mevcut olsa da masaüstü ayarları vs default geliyor,Yeni bir hesap açtığımızda ayarları (program kısayolları vs) kalıcı hale getirebilecek bir yol var mıdır, varsa anlatır mısın? Şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

ben hiç kullanmadım ama şöyle birşey var (sağlıklı olduğu hakkında fikrim ya da tecrübem yok beliteyim)

On 18.02.2016 at 23:02, nerevidey yazdı:

üstad birde şu setupdan bazı dosyaları siliyosunuz ya onları nasıl ayarladığınızı anlatan bi konu açsanız süper olur

herbiri için farklı farklı komut ve araçlar var, araştırma ve denemelerle en iyi sonucu alabilirsiniz.

1 saat önce, dj sms yazdı:

VMware Workstation 12 Player bir türlü Windows 8.1 güncellemelerini alamadım. İso dosyasına WinReducer ile güncelleme entegre edip devam edeceğim.

denetleme yapmadan önce bir iki tane msu dosyasını manuel kurup tekrar deneyiniz işe yarayabilir. ben genelde dism ile entegre edip sonra sysprep ile tamamlamaktayım, zaten sizde bu yola başvurmuş gibisiniz :)

• Like 1