Jump to content

Windows 8.1_ Update1 _2014 (Nisan 2014 Güncelleme)

efe34
 Share

Recommended Posts

• Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MDL ye yazdım bakalım

İstanbul82 bilir bunu

cevap geldi

----Probably because licensing isn't one of the updated components, check the versioning in the registry, HKLM/Software/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion clear.gif

----use dism /online /? and you will get:

Code:
Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.3.9600.16610

Image Version: 6.3.9600.16610
Edited by efes34

yahu bu update service pack değilki gdr güncelleniyor sadece...yeni adıyla roll up diyebilriz..

ama çekirdek optimisazyonu içeririr win 8.1 de 3-4 saatte bir resim ve video cacheleri 0 lanıyordu düzelmiş...goruntu dpı bolumundede yenilikler var..

Edited by istanbul82

Ben sıfır sisteme konuda anlatıldığı şekilde yükleme yaptım. Ve explorer sürümü 16610 oldu. Güncelleştirmeleri denetle dedim. Fakat  bulduğu güncelleştirmelerden -numarasını hatırlamıyorum- 76 mb lık bir güncelleştirmeyi yükleyemedi. Her denememde güncelleştirme yüklemedik değişiklikler geri alınıyor deyip sistemi açtı... Saygılarımla

Daha önce söylediğim halen geçerli ve 3 adet kapatma yeri oldu ve ben hangisiyle kapat dersem diyeyim (alt+f4)dahil laptop kapandıktan sonra ilk açılışta açılmıyor.Manuel olarak on-off dan kapatıyorum açıyorum sorun olmuyor.Ama nedeni ne olabilir.Son iki güncellemeyi yüklemeden önce bu sorun yoktu.Böyle bir sorunla karşılaşan varsa bi zahmet yazsın arkadaşlar.Yada çözüm önerileriniz neler olabilir?Şimdiden sağolun.

ben yükledim  ama ne yazıkki i5 işlemcili pc m de bir kasıntı bir donma .benmi yanlış yaptım acaba önce küçük dosyayı yükledim sonra büyüğü  ama yaklaşık 6 dk içinde pc dondu  ardından kilitlendi.istemeye isteme  pc yi prizden çekerek kapadım  format flaşımı takıp  onarı tıklayıp sistem geri yükleme yaptım .

ms. güncellemeyi ertelemişş zaten  bu sızıntı falan değil tespit çalışması bence

Daha önce söylediğim halen geçerli ve 3 adet kapatma yeri oldu ve ben hangisiyle kapat dersem diyeyim (alt+f4)dahil laptop kapandıktan sonra ilk açılışta açılmıyor.Manuel olarak on-off dan kapatıyorum açıyorum sorun olmuyor.Ama nedeni ne olabilir.Son iki güncellemeyi yüklemeden önce bu sorun yoktu.Böyle bir sorunla karşılaşan varsa bi zahmet yazsın arkadaşlar.Yada çözüm önerileriniz neler olabilir?Şimdiden sağolun.

2 laptoba kurdum oyle bir sorun yok uyku modunla ilgili yanlış bi ayar yapmayasın?

ben yükledim  ama ne yazıkki i5 işlemcili pc m de bir kasıntı bir donma .benmi yanlış yaptım acaba önce küçük dosyayı yükledim sonra büyüğü  ama yaklaşık 6 dk içinde pc dondu  ardından kilitlendi.istemeye isteme  pc yi prizden çekerek kapadım  format flaşımı takıp  onarı tıklayıp sistem geri yükleme yaptım .

ms. güncellemeyi ertelemişş zaten  bu sızıntı falan değil tespit çalışması bence

Edited by istanbul82

Merhaba gençler

Belki az da olsa biraz yardımım olur ümidiyle sizleri bilgilendirmek istedim..

Ben Win8.1 Enterprise ve pro VL x64 üzerinde, Mart ayında gelecek olan güncellemeleri direkt entegre ederek kalıp dosyası oluşturdum ve gerçek anlamda kurulum yaptım(sanal değil).. Windows Defender dışında hiç bir güncelleme bulunamadı..

Şu an için entegre yapacak kişiler için liste aşağıdaki gibidir. Sıralama işlemini de aynı şekilde yapmanız, sorun çıkartmadan kurulumu gerçekleştiriyor.

Lack ve Flash Player dosyalarını en sonda entegre etmesi için, Y ve Z harfleri ile entegre zamanlamalarını değiştirdim.

Windows8.1-KB2862152-x64
Windows8.1-KB2868626-x64
Windows8.1-KB2884846-x64
Windows8.1-KB2887595-v2-x64
Windows8.1-KB2892074-x64
Windows8.1-KB2893294-x64
Windows8.1-KB2899189-x64_Codec
Windows8.1-KB2900986-x64
Windows8.1-KB2903939-x64
Windows8.1-KB2904266-x64
Windows8.1-KB2911106-x64
Windows8.1-KB2913152-x64
Windows8.1-KB2913270-x64
yWindows8.1-KB2919442-x64_Lack
zWindows8.1-KB2919355-x64_Lack
zWindows8.1-KB2929825-x64_Flash Player

An itibarı ile bu liste dışında başka bir güncellemeye gerek duyulmadığı gibi, sorunsuz kurulum gerçekleşiyor..
Bilginize ve kolay gelsin..
Edited by Bay_KG

Windows-KB890830-x64-V5.8 ( mrt ) güncellemesini unutmuşsunuz. SETUPCOMPLETE.cmd ile onu da kurdursunlar tamamdır.

Yazmayı unutmuşum haklısınız..

Bunu ve diğer Visual C++'ları oturum açılmadan kurulduğu için onu yazmayı unutmuşum..

Bunlar oturum açılmadan kuruluyor..

Silverlight-x64
Visual_C++2005_SP1_KB2538242_x64
Visual_C++2005_SP1_KB2538242_x86
Visual_C++2008_SP1_KB2538243_x64
Visual_C++2008_SP1_KB2538243_x86
Visual_C++2010_SP1_KB2565063_x64
Visual_C++2010_SP1_KB2565063_x86
Visual_C++2012_11.0.50727_x64
Visual_C++2012_11.0.50727_x86
Windows-KB890830-x64-V5.8

Microsoft'un sitesinde 826mb'lık güncelleme paketini indirin kurun. ne reklam nede virüs, temiz bir güncelleme ile  win 8.1 update 1 ile sistem daha güzel oldu... Lisans konusuna gelince gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz dil konusunda da problem yok ;) Wzor'a gerek yok :))

Microsoft'un sitesinde 826mb'lık güncelleme paketini indirin kurun. ne reklam nede virüs, temiz bir güncelleme ile  win 8.1 update 1 ile sistem daha güzel oldu... Lisans konusuna gelince gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz dil konusunda da problem yok ;) Wzor'a gerek yok :))

:beer:

Edited by efes34

offical olmadıki bunu nerden türettin? orj microsoft imzasını kopyalayacak teknoloji yok şu an nasıl bi virus yiyecen acba microsoft onaylı virus varsa bilemem, türkiye cidden bu konularda dünyayının afrikası gibi birşey herhalde...sp pack değilki bu pack olarak verilmiycek zaten..atıyosanızda destekli atın bari saygılar..

Edited by istanbul82

offical olmadıki bunu nerden türettin? orj microsoft imzasını kopyalayacak teknoloji yok şu an nasıl bi virus yiyecen acba microsoft onaylı virus varsa bilemem, türkiye cidden bu konularda dünyayının afrikası gibi birşey herhalde...sp pack değilki bu pack olarak verilmiycek zaten..atıyosanızda destekli atın bari saygılar..

sallamış gitmiş işte

800 küsur mb lık bir microsoft paketi ben hatırlamıyorum

Dün akşam ve bu sabah beni bayağı uğraştıran bir güncellemeydi. 8.1 yüklü PC'mi güncellemeye kalktım. 2-3 kere denedim. Her seferinde 510 MB'lık güncellemeden sonra siyah ekranda (İmleçli) kaldım. Neyse ki geri yükleme noktam vardı da geri dönebilmiştim. Son denememde geri yükleme noktam da silinmişti. 3. parti temadan dolayı olabileceğini düşünüp orijinal tema .dll'lerini yerine koydum, 3. parti temayı sildim ama fayda etmedi. Kurtarmaya çalıştım, her yolu denedim. Yenileme, sıfırlama, sfc /scannow. Hepsi başarısız oldu. Ben de en sonunda tekrar kurdum 8.1'i. Tüm güncellemeleri alıp üstüne de bunu kurunca çalıştı. Gerçekten çok güzel bir güncelleme olmuş, çok hoşuma gitti. Kullanımı çok zevkli. Özellikle Başlangıç menüsünde veya herhangi bir uygulamada görev çubuğunu çıkarabilmek çok hoş. Windows 8'in en beğendiğim özelliği olup 8.1'de kaldırılan WiFi ağlarına sağ tıklatabilme özelliğinin geri dönmesi de beni çok sevindirdi. Bazı ufak hataları var, onların da zamanla düzelebileceğini düşünüyorum. 8.1, asıl şimdi 8.1 oldu diyebilirim. (Roman yazdım, özür dilerim. :D )

kurmadan önce güvenlik yazılımlarınızı kaldırın sorun yapabiliyor esette yaşadım. başka update 1 ile problem çıkaracak yazılım göremedim ama en temizi yeni kurulmuş windows 8.1'in üstüne kurmaktır gayet iyi çalışıyor mükemmel olmuş :)

screen1542.jpg

wzora gore final olma ihtimali var çinlilere gore rtm escrow(finalin imzalanmasına yakın sürüm) bazı buglarının bulunmasından dolayı final olmama oalsılığını söylenlerde var final değilsede sorun değil program ekle kaldırdan kolaylıkla kalkıyor formata gerek yok ona gore kurun biraz muallak var ortada..yeni sürüm nosu sızarsa kesinleşçek...

Edited by istanbul82