Jump to content

Ve Windows Xp Emekliye Ayrıldı

ugur4721
 Share

Recommended Posts

Windows sürümümün artık desteklenmemesi ne anlama geliyor?

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update'den yazılım güncellemeleri almaz. Bunların arasında bilgisayarınızın kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncellemeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows'un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncellemelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.

XP_EOS_Win.png

http://www.microsoft.com/tr-tr/windows/business/retiring-xp.aspx

Windows xp artık emekliye ayrıldı seni unutmuyacagız :give_rose:

Güvenlik açısından internette kullanacak iseniz Windows XP'yi terketmekte fayda var. Antivirüsünüz yama olmadan bir işe yaramaz bazı durumlarda. Geçmişte bu görüldü (sasser virüsü vs)

Makine çok kötü ise oyun oynamayacak iseniz Mayıs sonu çıkacak Linux Mint 17'yi bekleyip yükleyiniz. Birkaç değişik sürümü var. Makine çok kötü ise hafif sürümü de var. Ayrıca Linux Mint 17 uzun süreli desteğe sahip olan sürüm olacak.

Makinenize hayat verebilir. En azından makineti internet, ofis amaçlı kullanıyorsanız tavsiye ederim.

Makineniz biraz iyiyse Core Duo, Core 2 Duo gibi mutlaka Windows 7 kullanın. 2 GB minimum raminiz olsun. Yoksa kasar.

Windows 9 görmeden kalktı.Hangi işletim sistemi gördükü kendinden 2 sonrasını xp tabiki tek.

Güncel firefox veya google chroium ve antivirüsle 3 veya 4 yıl kadar idare eder.

Ha bu arada eskiden windows 98 ve Melenyium da başıma geldi internete giremiordunuz xp çıkdıkdan sonra galiba explorer kaynaklı idi.56 k modemler vardı xp destekli 56 k modem almak zorunda kalmışdım.

Androide bakarsanız kullan at şeklindedir xda koskoca forumda çakma veya orjinal yükseltmeler mevcut.Andorid çıkalı kaç tane sürüm eskidi bence Xp çok bile yaşadı.

Edited by taz7

Benim İçin Bütün Sistemler Biter Ama XP Asla.... :folder:

Neden Bu Windows Xp Saat Eşitlemesi Yapmıyor Her Yolu Denedim Neden Xp Emekli Oldu Diye mi