Jump to content

Korsan Windows 10 Kullanacakların Biletini Kesti

iRealisT
 Share

Recommended Posts

HbMCF0R.jpg

Eğer korsan bir kopyadan Windows 10'a geçmeye çalışırsanız, Microsoft’tan çekeceğiniz var. İşte Microsoft’un korsan Windows 10 kullanıcılarına karşı önlemleri.

Türkiye’nin Neredeyse Yarısı Windows 10'dan Ücretsiz Faydalanamayacak haberimizin üzerine tuz biber olan bir gelişme daha var. Microsoft dün yaptığı açıklamada, orijinal lisansa sahip olmayan Windows 7 ve 8.1 sahiplerinin Windows 10’a yükselmelerinin kolay olacağını ama bir orijinal lisans satın almazlarsa bunun bedelini sıkıntılarla boğuşarak ödeyeceklerini söyledi.

Korsan kopyalar üzerine kurulan tüm Windows 10 sürümleri masa üzerinde rahatsız edici kocaman bir Windows 10 filigranı taşıyacak. Bu logoyu masa ürerinde bir duvar kağıdı ile gizlemek mümkün olmayacak. Nasıl bir zemin kullanırsanız kullanın bu filigran masa üzerinde kalacak.  

Microsoft sadece bununla da kalmayarak korsan sürümlerine hiçbir güncelleme yapmayacak, Windows mağazasından da uygulama indirmesini engelleyecek. Bunların yanı sıra her 15  ya da 30 dakikada bir bir uyarı pop-up penceresi ile orijinal lisans talep edecek. Kısaca korsan sürüm sahipleri içi boş, asla güncellemeyecek ve son derece rahatsız edici bir Windows 10 sahibi olacaklar.

Ancak Microsoft, korsan Windows 7 ve 8.1 sahiplerine özel bir fırsat sunmayı da düşünüyor. Windows 10 lisanlarını biraz daha ucuzlatarak satacak. Büyük olasılıkla da bu yöntemle ortaya çıkardığı eski korsan kullanıcıları takibe almış olacak.

KAYNAK : http://www.tamindir.com/mircrosoft-korsan-windows-10-kullanacaklarin-biletini-kesti_h-10445/

Edited by iRealisT

orjinal yazılım almadan kuranlar

hiç birinde yazılımınız orjinal korsan olarak kuruldu demiyorki

Kurulum doğru yapılırsa

sadece yazılımınız orjinaldir şeklinde kurdukları için bir sorun çıkmayacaktır.

Her windows çıkışından önce dönen klasik muhabbetler. Skype ile etkinleştirilir sıkıntı etmeyin. :) XP den beri bu yöntem sorunsuz etkinleştirme yapıyor zaten. olmadı DreamSpark var ;)

Adamlar kırılmaz denilen Gta V'i 2 günde kırdılar. Windows 10'da da elbet bulurlar bir çözüm

GTA nın kırılmaz olduğu iddia eden olmadı. yanlış haber yapıldı. Herkes denuvo koruması var sanıyordu oysaki Denuvo kurucusunun açıklaması R* ile çalışmadık oldu. EA nın oyunlarında Denuvo koruması var. FIFA15 ve Dragon Age 3 onlarda kırıldı zaten.

Kırılmaz denen oyun Assassin's Creed 2 idi sanırım. Ubisoft SKIDROW a kafa tutmuştu. sonrasında ağzının payını Assassin's Creed Revelations ile almıştı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Grand_Theft_Auto_V_Denuvo_DRM_Kullanmayacak-74729.htm
Edited by KenanK

beğenirsem geçerim beğenmezsem 7 de kalırım ne bi directx 12 destekli oyun kartım var şuanda nede ihtiyacım var deli gibi oyun oynamaya win7 desteğini kesene kadar programlar kullanırım o zamana kadar zaten delik deşik ederler windows 10 herhal :)

GTA nın kırılmaz olduğu iddia eden olmadı. yanlış haber yapıldı. Herkes denuvo koruması var sanıyordu oysaki Denuvo kurucusunun açıklaması R* ile çalışmadık oldu. EA nın oyunlarında Denuvo koruması var. FIFA15 ve Dragon Age 3 onlarda kırıldı zaten.

Kırılmaz denen oyun Assassin's Creed 2 idi sanırım. Ubisoft SKIDROW a kafa tutmuştu. sonrasında ağzının payını Assassin's Creed Revelations ile almıştı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Grand_Theft_Auto_V_Denuvo_DRM_Kullanmayacak-74729.htm

Bende bu siteden okumuştum yanlış bilgilendirmişler o zaman.

http://shiftdelete.net/gta-5-korsan-oynanamayacak-55911

Microsoft kapıda etkinleştirmeyi düşünsün bence kargodaki kapıda ödeme gibi uğraşmasın bu online yazılım koruma falan filanla yok hayır uğraşıp geliştiriyo bi işe yaramıyo daha etrafından dolanamadığımız sağlam bi yazılım koruma geliştiremedi geliştirse gidip vercem parayı lisans alcam hakkını vercem adamların :blink:

lisansını koruyacağına sistemi korumayı halletsin bence  laptoba sanayide kontak anahtarı taktırsam daha sağlam korurum internet bağlantısınada muslukçuda çekvalf taktırtıkmıydı ............

Edited by ULUMANİTU

[spoiler]

nbjvytk.png

[/spoiler]

usta dedigim gibi dual boot yaptim suanda pc yi yükledim linux u  biraz ögreneyim win i bile silmeyi düsünüyorum :) 

bu yakin zamanda degilde bayadir linux a sarmistim 1 sene den fazla oldu galiba  düsünüp duruyordum 

eski bir pc vardi elimde dedim hadi firtina_limani kur su pc ye bak bakim ne oluyor :)