Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

awengers44, 17 saat önce yazdı:

Buyur üstad senin kodları düzenledim küçük hatalar vardı.. iki defa test ettim sorunsuz yüklendi ve boot etti :) şifre aynı ilk sayfaya veya kendi yandex diskine eklersin.

Boş harf atamasıyla ilgili üstadın kodlara bakarım ayrıca.

Please register to see this content.

Usta Emğine Sağlık Hem Senim Hemde Serhat Ustanın Ben Flaşa Bot Ettim Sıkıntı Çıkmadı Yanlış Bi Sorum Boot Yaparken Harf W olarak Oluştu Neyseki Şu Şekilde Oni Düzeltım Bilgisayar Yönetten Disk Yönetimi Ordan Harf Yolunu Düzeltim Sızın Gibi Değerli Ustalara Bu Yolu Sundum Hakınızı Helal Edin Muhak ki Sız Benden Daha iyi Biliyorsunuzdur 

2. si İse Boottan Yaparken Bi pencere Açılıyor Kapattığımda Sıkıntı Olurmu Boot Mrb de Biraz Yavaş Yapıncı Acaba Hatamı Ettim 

Flaş Boottan Sonra Sıkıntı Çalışıyor bilgi amaçlı sordum...

• Thanks 1

ahmd21, 10 dakika önce yazdı:

Usta Emğine Sağlık Hem Senim Hemde Serhat Ustanın Ben Flaşa Bot Ettim Sıkıntı Çıkmadı Yanlış Bi Sorum Boot Yaparken Harf W olarak Oluştu Neyseki Şu Şekilde Oni Düzeltım Bilgisayar Yönetten Disk Yönetimi Ordan Harf Yolunu Düzeltim Sızın Gibi Değerli Ustalara Bu Yolu Sundum Hakınızı Helal Edin Muhak ki Sız Benden Daha iyi Biliyorsunuzdur 

2. si İse Boottan Yaparken Bi pencere Açılıyor Kapattığımda Sıkıntı Olurmu Boot Mrb de Biraz Yavaş Yapıncı Acaba Hatamı Ettim 

Flaş Boottan Sonra Sıkıntı Çalışıyor bilgi amaçlı sordum...

Estağfurullah. Otomatik harf ataması hakkında düzenleme yapılacak inşaAllah ama çokda önemli değil. İlk açılan pencere @serhat100hocanın info,su. Bir süre sonra kapanır ve ikinci cfg dosyası yüklenir. Yavaş çalışması hakkında ise aynı sırada olmayan farklı bir usb girişte tekrar deneyin ve yine yavaş çalışıyorsa tekrar kurulum yapın. Bazı anakartlar da usb portlar,da ki özellikleri sebebiyle aynı performansı elde edemezsiniz, tabi bu sorun daha çok macOS kullanıcıları tarafından bilinir. 

• Like 1
  • Thanks 2

• 2 hafta sonra ...
mustafakarasan, 3 saat önce yazdı:

ben solidshare multiboot kullanıyorum.bootisox ile winkur kurulum metodlarını entegre ettim güzel oldu.sizden ricam bu resimdeki uefi giriş ekranına sistemi diskten başlat devam et gibi menüyü naısl eklerim acaba

Tebrik ederim güle güle kullan. Biraz araştırın onuda entegre edersin iyi forumlar. 

• Like 1

mustafakarasan, 07.07.2020 - 19:24 yazdı:

ben solidshare multiboot kullanıyorum.bootisox ile winkur kurulum metodlarını entegre ettim güzel oldu.sizden ricam bu resimdeki uefi giriş ekranına sistemi diskten başlat devam et gibi menüyü naısl eklerim acaba

Madem solidshare kullanıyorsunuz neden ordan yardım istemiyorsunuz

• Like 1
  • Thanks 1

mustafakarasan, 4 dakika önce yazdı:

Orayada yazdım. Bu kaç yıllık proje. Ben biraz eklenti yapıp geliştirdim. Multiboot konuları burda daha güncel. Burda anlayan çok arkadaş var. Siz yardımcı olmakmı istiyorsunuz yoksa öylesinemi yazdınız anlamadım 

Öylesine yazmadım solidshare multiboot yapımcısı sistemlerini parayla satıyor onu kullandığınıza göre ordan yardım talebinde bulunun diye düşüncelerimi yazdım.

• Thanks 1

mustafakarasan, 28 dakika önce yazdı:

Orayada yazdım. Bu kaç yıllık proje. Ben biraz eklenti yapıp geliştirdim. Multiboot konuları burda daha güncel. Burda anlayan çok arkadaş var. Siz yardımcı olmakmı istiyorsunuz yoksa öylesinemi yazdınız anlamadım 

Yarın inşaellah bakayım da halledelim şu işi sizinde işiniz görülsün 

serhat100, 09.07.2020 - 09:49 yazdı:

@mustafakarasan sağ bölüm de türü karşısındaki bölümü seç disk kısmına pc nin hdd yi göster bölüm kısmına da windows hangi bölümdeyse genelde ? dir onu göster şeklinde olmalı sen onları yaptın mı

@mustafakarasan EFI den  bcd üstünden hdd boot özelliği windows,un sağlıklı çalışmasını engeller ve sistem açıldığında sağ tarafta build versiyon bilgileri olur bilginize. Dosya ekte test edilmiştir.

Edited by awengers44

Evet başka bir projenin bcd dosyasını alıp denedim   Dediğiniz gibi sağ alt köşede sınama modu build falan yazıyor.  Sıkıntı olurmu acaba. Benim amacım  format atarken  kurulum devam ederken makine yeniden başladığında USB takılı olduğu için USB’den multiboot açılıyor ortada sabit diskten devam et gibi seçenek olmadığı için  ilk menüden devam ediyor. Amacım onu engellemekti. Yada o sırada USB’yi çıkarmam gerekiyor 

[mention=220094]serhat100[/mention] Gördün mü üstad. Boot sıralama yapmasını bilmeyen biri bizi kullanmaya devam ediyor, ne ulvi bir amaç. 
Aman üstad kızmayın, bende takip ediyorum ama amacı görünce şaşırdım.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

Benim için diyorsanız boot sıralama yapmayı biliyorum. Yanlış birşey dediysem özür dilerim. Makine ile format esnasında sistem format sırasında ilk yeniden başladığında USB’yi çıkartıp formatı usb takmadan yine atarsınız. Bunu sizlerde biliyorsunuz. Benim amacım  aynı anda birkaç makineye format atılıyor USB takılı iken sök tak  uğraşmamak için direk sabit diskten devam et olduğunda kendi yeniden başlasa bile sistemi kurup bitirir 

• 4 hafta sonra ...

versiyon 7.3. 3+ 1.0.18 +0.9.9 =  Altay Grub2fm Multiboot V8.4 2020 (Grub2FM+Ventoy+AIOBoot) 

GÜNCELLENİYOR...........

Güncellendi..... 

Link ilk sayfaya eklenmiştir. 

Edited by serhat100
  • Like 7

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...