Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

awengers44, 19 dakika önce yazdı:

Multiboot,da devrim :clapping: bundan sonra hepimiz kumda oynarız artık :ball: :pc:

Estağfurullah hocam siz ve diğer üstadların ki de kendi alanında güzel çalışmalar hepinizin çok emeği vardır anlayanlar kıymetini biliyor teşekkür ediyorum hepinize

Link yenilenmiştir. 

• Like 4
  • Thanks 1

Allah razı olsun hocam :) işin birde hakkaniyeti var. Üstte yazdığım,da tamamen samimiyim üstad bu sistem çok çok iddialı ve bu güne kadar gördüğüm her multiboot sistemin üstündedir.

Allah celle ve ala emek ve ecirlerinin karışılığını ziyadesiyle versin.

• Like 1

Arkadaşlar indirip test yapanlardan bir istirhamım olacak AIOBoot ile bir iso veya winpe ekleyip test edebilirlerse ekleme yapılıyor mu sonucları yazarsanız bilgilenmiş oluruz ben yapmadım oluyorsa müthiş olur. 

üstad aio ya eski tip winpeden eklemeden bahsediyorsan AIOCreator.exe yok. kendim ekledim menu açılmadı.

iso yukleme seçeneklerinden altayg2file de iso yukleme yaptı, ventoyda yükleme yaptı.

AIOBoot da isoyu görmedi.  Ama geçişler harika olmuş eline sağlık. hem uefide hem mbr de denedim.

hocam  windows komut dosyasına güncellemede ilave edilse iyi olur EFI bölümü (200mb ) olsa buraya yükleme  ( güncelleme  ) yaparak diğer ntfs bölümü aynı kalabilir 

benim usb için sürücü bulunamıyor diyor ve dosyaları tam yüklemiyor 😞  herhalde usb den....

@Emre028Sorunların çözülmesine sevindim, üstadın çalışması hepimiz için hayırlı olsun.

@34ero Dosyayı yeniden indirin veya komut dosyasından shiring desired 120 olan kısmı 200 yapın ve bootice ile usb yi tek parça olarak usb hdd şeklinde biçimlendirin, daha sonra komut çalıştırın.

@serhat100Aioboot ile wim dosyasını yüklemede grubfm ile aynı hızda ve komutu içeriyor çok iyi ama iso seçimi sorunlu. 

• Thanks 3

serhat100, 10 saat önce yazdı:

Arkadaşlar indirip test yapanlardan bir istirhamım olacak AIOBoot ile bir iso veya winpe ekleyip test edebilirlerse ekleme yapılıyor mu sonucları yazarsanız bilgilenmiş oluruz ben yapmadım oluyorsa müthiş olur. 

Üstad, bu sabah biraz incelemdim şimdi yukarıdaki paragrafınız da ki  talebinize istinaden cevap veriyorum. 

Mevcut son halini FDD ye kurulumda   AIOCreator.exe  ana dizinde yok  ( bu problem değil, koyulur ). Koyup çalıştırdığımız da ise resimdeki hata mesajı ile karşılaşıyor. 

Sebep :  EFI/Boot  içinde grubx64.efi  dosyası olmayışı.
Çözüm :  1. Elle  bir txt oluşturup uzantısını  efi olarak değiştirip EFI/boot içine koymak.
                    2. Projeji editleyip  EFI/boot  içinde ki  "aiobootx64.efi"  dosyasının adını grubx64.efi olarak değiştirip.
                        bu isimden çağırmak.

Please register to see this content.

• Like 1

@UZUNLAR Üstad paylaşımda kullanılan aioboot efi dosyaları sıfırdan hazırlanmış  standart aioboot dosyalarından farklı, grubx64.efi dosyasını koydum ama aiocreator.exe çalışmadı. Çalışsa,da yapacağımız pek bir şey yok 200 mb lık alan, senin için aioboot önemli biliyorum abi ama grubfm ve ventoy,a göre çok geride, özellikle grub2 cins tema yapısı beni ondan uzak tutuyor :D Aslında üstad aioboot yerine eski çalışmalarında olan altay.iso grub4dos çalışmasını güncelleyip dosyalar açık halde bu sisteme entegre etseydi çok mükemmel olurdu. Belkide sonra güncelleme olur belli olmaz ;) ..........galiba özel istekte bulundum..

• Thanks 1

[mention=27654]UZUNLAR[/mention] Üstad paylaşımda kullanılan aioboot efi dosyaları sıfırdan hazırlanmış  standart aioboot dosyalarından farklı, grubx64.efi dosyasını koydum ama aiocreator.exe çalışmadı. Çalışsa,da yapacağımız pek bir şey yok 200 mb lık alan, senin için aioboot önemli biliyorum abi ama grubfm ve ventoy,a göre çok geride, özellikle grub2 cins tema yapısı beni ondan uzak tutuyor [emoji3] Aslında üstad aioboot yerine eski çalışmalarında olan altay.iso grub4dos çalışmasını güncelleyip dosyalar açık halde bu sisteme entegre etseydi çok mükemmel olurdu. Belkide sonra güncelleme olur belli olmaz [emoji6] ..........galiba özel istekte bulundum..
Üstad ben orijinal aiboot dosyalarından efi klasörünü kopyaladım aynı dosyaları atla dedim, aiobootcreator çalıştı [emoji1787] win1064 entegrede ettim ama setup başlayacak gibi oluyor hata verip başlamıyor.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Like 1

iskader, 4 dakika önce yazdı:

Üstad ben orijinal aiboot dosyalarından efi klasörünü kopyaladım aynı dosyaları atla dedim, aiobootcreator çalıştı emoji1787.png win1064 entegrede ettim ama setup başlayacak gibi oluyor hata verip başlamıyor.

Bendeki aioboot eski sürümmüş ;) şimdi yeni indirdim, efi dosyaları özel hazırlanmış sandım ama aioboot yapımı imiş @UZUNLAR üstadın dediği gibi çalışıyor ve menüyü türkçe yaptım çok güzel oldu.

awengers44, 1 dakika önce yazdı:

Bendeki aioboot eski sürümmüş ;) şimdi yeni indirdim, efi dosyaları özel hazırlanmış sandım ama aioboot yapımı imiş @UZUNLAR üstadın dediği gibi çalışıyor ve menüyü türkçe yaptım çok güzel oldu.

şimdi cevap yazıyodum neyse sen düzeltmişsin,   Aslında  @serhat100 üstadın bizlerden istediği cevap  =  Evet her yapı,   her PE sistem  entegre oluyor ve çalışıyor.  B en sadece yukarıda yol kazası tabir ettiğim küçük bir noksandan bahsettim Üstad.     :) 

• Thanks 1

crasadure, 44 dakika önce yazdı:

@serhat100 üstadim

Projenizi aioboot telegram sitesinde tanıtımını ve link paylaşımını yapmıştım. Şimdi de projenin İngilizce halini isteyen/isteyenler var  🙂

Proje kurulumu ve ara yüzü ingilizce isteniyor..bilginize....  😊

Ventoy,a img ve vhd desteği geliyor.. Az bekleyip her iki dilde güncelleme ile beraber reboot.pro da yayımlaması,da daha hoş olur bence :) 

• Thanks 1

34ero, 6 saat önce yazdı:

hocam  windows komut dosyasına güncellemede ilave edilse iyi olur EFI bölümü (200mb ) olsa buraya yükleme  ( güncelleme  ) yaparak diğer ntfs bölümü aynı kalabilir 

benim usb için sürücü bulunamıyor diyor ve dosyaları tam yüklemiyor 😞  herhalde usb den....

@awengers44 üstad onu düzeltti aynen öyle ilk paylaşılan link de hatalı idi düzeltildi. Teşekkürler yakub hocam

awengers44, 3 saat önce yazdı:

@UZUNLAR Üstad paylaşımda kullanılan aioboot efi dosyaları sıfırdan hazırlanmış  standart aioboot dosyalarından farklı, grubx64.efi dosyasını koydum ama aiocreator.exe çalışmadı. Çalışsa,da yapacağımız pek bir şey yok 200 mb lık alan, senin için aioboot önemli biliyorum abi ama grubfm ve ventoy,a göre çok geride, özellikle grub2 cins tema yapısı beni ondan uzak tutuyor :D Aslında üstad aioboot yerine eski çalışmalarında olan altay.iso grub4dos çalışmasını güncelleyip dosyalar açık halde bu sisteme entegre etseydi çok mükemmel olurdu. Belkide sonra güncelleme olur belli olmaz ;) ..........galiba özel istekte bulundum..

Hocam sizin gibi değerli dostların özel istekleri benim için çok kıymetlidir. 

crasadure, 49 dakika önce yazdı:

@serhat100 üstadim

Projenizi aioboot telegram sitesinde tanıtımını ve link paylaşımını yapmıştım. Şimdi de projenin İngilizce halini isteyen/isteyenler var  🙂

Proje kurulumu ve ara yüzü ingilizce isteniyor..bilginize....  😊

Allah razı olsun değerli üstadım. Sizin gibi hocalarımız ve üstadlarımız el atarsa neden olmasın benim ingilizcem maalesef kıt. 

(ya arkadaşlar zaten tlf ile giriş yapıyorum bir de site sürekli beni atıyor siteden takrar tekrar giriş yaparak cevap yazmaya çalışıyorum site yönetimi bu neden oluyor. Her defasında yeniden yazmak zorunda kalıyorum. Bana çok meşakkatli gelmeye başladı.)

bymax, 27 dakika önce yazdı:

Edited by serhat100
  • Thanks 1

awengers44, 3 saat önce yazdı:

200 mb lık alan

Üstad,  şu      "200 mb alan "   şimdi dikkatimi çekti hiç orjinal kurulum cmd sine göz atmamıştım.     :)   bu serbest  büyüklük bırakılabilir.  Ben kendi hazırladığım   (kendime) script ile kuruyorum  tüm yeni nesil  multibootları, tabi için de @serhat100    üstadın ki de var ve istediğim boyutta  kurulum gerçekleştiriyorum.  

UZUNLAR, 6 dakika önce yazdı:

Üstad,  şu      "200 mb alan "   şimdi dikkatimi çekti hiç orjinal kurulum cmd sine göz atmamıştım.     :)   bu serbest  büyüklük bırakılabilir.  Ben kendi hazırladığım   (kendime) script ile kuruyorum  tüm yeni nesil  multibootları, tabi için de @serhat100    üstadın ki de var ve istediğim boyutta  kurulum gerçekleştiriyorum.  

Hocam siz bir harikasınız herkes sizin gibi olaya hakim değil bilen zaten boyutunu kendine göre artırır ama vasat kullanıcılar için boyutun böyle kalması bence daha iyi. 

Yakub hocam;

Hocam reboot.pro da ki paylaşımınızda hata var düzenlermisin. 

( \EFI\boot\grubfm\ventoy.sh inceleyin ve loader dosyası \EFI\grub\i386-pc\core.img 

Ventoy v1.0.13 olarak hazırlanmış) birde link değişti. 

• Like 2

@serhat100 üstadım

Bende cep telefonundan giriş yapıyorum. Belkide cookie leri kaydetmenizi engelleyen bir adware reklam engelleyici vb bir program var ise siteye giriş bilgilerini kaydetmenizi engelliyor olabilir. Ben samsung un kendi browser programını kullanıyorum. Sayfayı kapatıp açtığımda kendi otomatik olarak sisteme giriş yapıyor.

Edited by crasadure

awengers44, 19 dakika önce yazdı:

@serhat100 Üstad sitede yeni paylaşım konusunda bunlara gerek olmayacak zaten, tnctr konu linki eklemiştim ancak zaman sorununuz olursa dosya ve içerikleri ingilizce olarak hazırlar size atarım . Soru sormak veya istifade etmek isteyen şimdilik buraya gelsin ;) 

Haklısın 😁

crasadure, 18 dakika önce yazdı:

@serhat100 üstadım

Bende cep telefonundan giriş yapıyorum. Belkide cookie leri kaydetmenizi engelleyen bir adware reklam engelleyici vb bir program var ise siteye giriş bilgilerini kaydetmenizi engelliyor olabilir. Ben samsung un kendi browser programını kullanıyorum. Sayfayı kapatıp açtığımda kendi otomatik olarak sisteme giriş yapıyor.

Hocam sunucu değişikliğinden sonra pc de yapmaya başladı, sonra fark ettim ki tlf da da oluyor. Bu başka bişey bence. Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için. 

Üstadlar madem gündeme geldi bende yazayım. bildirim ve kolaylık açısından tapatalk kullanıyorum. Tapatalk aramalarında Tnctr çıkmıyor. Eskiden kaydettiğim kısayolum var. Ona tıklayıp tnc trye her seferinde yeniden giriş yaparak bağlanıyorum. Eğer yönetim kararı tapatalk kullanılmaması yönündeyse öyle idare edelim. Düzeltilirse çok iyi olur.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...