Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoy Multiboot V8.4 2020

serhat100
 Share

Recommended Posts

hakarakurt, 4 saat önce yazdı:

Başka bir usb disk denedim oldu. USB DİSKİ gördü

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86) 2020_04_06

burda çalışır mı. Ekstra bir şey yapmamız gerekir mi

Ne yapsak acaba:hım: bir deneme mi yapsan ekstra bir şey yapmadan

• Sad 1

hakarakurt, 9 saat önce yazdı:

Başka bir usb disk denedim oldu. USB DİSKİ gördü

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86) 2020_04_06

burda çalışır mı. Ekstra bir şey yapmamız gerekir mi

Bir deneyelim bakalım

Evet bencede dene ve sonucu buraya yazarsın

Gerçekten HARİKA BİR PROĞRAM

USB DİSKTE, HARDDİSKTE ne var ne yok hepsini görebiliyorsun

ISO 'ları USB DİSKTEN çalıştırıyor. 

Sadece USB DİSKTEN değil HARDDİSKTEKİ ISO'ları da çalıştırıyor.

Denediğim ISO dosyaları :

Kmpe Xp-8-10 (x86/x64/ Native.x86) 2020_04_06 (karadurak)

AIO Rescue Admin Winpe X64 V11  (mephistoo2)

Win10XPE_x64_3 (köylü)

SORU Bilgisayarda C, D, E Bölümleri var diyelim. 

E Bölümünde bulunan WINDOWS ISO dosyasıyla C'ye FORMAT atabilir miyiz ? 

(Şu an FORMAT atma durumu olmadığı için deneyemiyorum)

Edited by hakarakurt
  • Like 1

hakarakurt, 1 saat önce yazdı:

SORU Bilgisayarda C, D, E Bölümleri var diyelim. 

E Bölümünde bulunan WINDOWS ISO dosyasıyla C'ye FORMAT atabilir miyiz ? 

(Şu an FORMAT atma durumu olmadığı için deneyemiyorum)

E bölümünü biçimlendirmediğin müddetçe C ye format atabilirsin.

• Like 1
  • Thanks 1

Windows 10 2004 20h1 V19041.207 32-64 Bit Efi&mbr Güncellendi (mephistoo2)

ISO dosyası Altay Grub2fm Multiboot V8 2020 'da çalışıyor mu? Deneyen var mı?

SANAL MAKİNEDE DENEDİM ÇALIŞIYOR

Edited by hakarakurt
  • Like 1

hakarakurt, Şimdi yazdı:

Windows 10 2004 20h1 V19041.207 32-64 Bit Efi&mbr Güncellendi (mephistoo2)

ISO dosyası Altay Grub2fm Multiboot V8 2020 'da çalışıyor mu? Deneyen var mı?

Windows versiyonları değişse bile kurulma mantığı aynıdır dosya isimlerini kısa tutmaya özen gösterin. Evet çalışır, kurulum esnasında sizden 32/64 bit seçimi yaptıktan sonra iso dosyası sanal sürücüye eklenip kurulum başlar ve en az 4gb ram gereklidir.

Tavsiyem sormak yerine sistemleri test edip çalışmayan veya hataya düşen sistem olursa geri dönüş yaparak üstadın paylaşımına katkı sağlayabilirsiniz.

• Like 2
  • Thanks 1

awengers44, 11 saat önce yazdı:

Windows versiyonları değişse bile kurulma mantığı aynıdır dosya isimlerini kısa tutmaya özen gösterin. Evet çalışır, kurulum esnasında sizden 32/64 bit seçimi yaptıktan sonra iso dosyası sanal sürücüye eklenip kurulum başlar ve en az 4gb ram gereklidir.

Tavsiyem sormak yerine sistemleri test edip çalışmayan veya hataya düşen sistem olursa geri dönüş yaparak üstadın paylaşımına katkı sağlayabilirsiniz.

Hay Allah razı olsun @awengers44 hocam. 

tamircin, 6 saat önce yazdı:

Bunu iso yapma imkanı var mı :)

İşte burda

• Like 1

bende olmadı bootnotice programı acılıyor ve 2 bölüm yok tek bölüm görünüyor bundan ötürü çalışmıyor nasıl ayırıp 2 bölüm yapabilirim

sahintan, 2 saat önce yazdı:

bende olmadı bootnotice programı acılıyor ve 2 bölüm yok tek bölüm görünüyor bundan ötürü çalışmıyor nasıl ayırıp 2 bölüm yapabilirim

2.bölüm gizli oluyor o yüzden görünmez bootice ile göre bilirsin oluştururken hat olduysa boot olmaz yeniden deneyiniz

serhat100, 17 saat önce yazdı:

2.bölüm gizli oluyor o yüzden görünmez bootice ile göre bilirsin oluştururken hat olduysa boot olmaz yeniden deneyiniz

Üstad grub2 güncellendiği zaman senin sistemde nasıl güncelleriz .?   

• Like 1

neskali, 7 saat önce yazdı:

Üstad grub2 güncellendiği zaman senin sistemde nasıl güncelleriz .?   

Benim yaptığım sistemi siz güncellemeye çalışırsanız stabilitesi bozulur önemli bir güncelleme olursa veya uygun bir vakitte ben güncellerim 

• Like 2
  • Thanks 1

serhat100, 17 saat önce yazdı:

Benim yaptığım sistemi siz güncellemeye çalışırsanız stabilitesi bozulur önemli bir güncelleme olursa veya uygun bir vakitte ben güncellerim 

Eyvallah üstad , haklısın ....

• Like 1

oluştururken hat olduysa boot olmaz yeniden deneyiniz  

bunu anlamadım 5 tane usb ile denedim fakat yine olmadı sizin paylaştıgınız videoya da baktım orda bootice programı kendinden cıkmıyor bende kendinden acılıyor bende cıkıs diyorum cmd ekranı tamamlandı diyor ama fat32 lik bölüm hiç olmamış çıkmıyor flash 2 bölüme bölünmüyor . sistem win8.1 lite x86 köylü arkadasımın sistemini kullanıyorum işletim sistemi ile alakası varmı ?

Edited by sahintan
düzeltme
  • Like 1

• Editor
sahintan, 2 saat önce yazdı:

bunu anlamadım 5 tane usb ile denedim fakat yine olmadı sizin paylaştıgınız videoya da baktım orda bootice programı kendinden cıkmıyor bende kendinden acılıyor bende cıkıs diyorum cmd ekranı tamamlandı diyor ama fat32 lik bölüm hiç olmamış çıkmıyor flash 2 bölüme bölünmüyor . sistem win8.1 lite x86 köylü arkadasımın sistemini kullanıyorum işletim sistemi ile alakası varmı ?

Windows 10'da deneyiniz...

USB disk bölümleme cmd dosyası, Windows 10'un altındaki sürümlerde hata verir....

• Like 1
  • Thanks 1

sahintan, 28.04.2020 - 12:51 yazdı:

Manuel olarak flashınızı Bölümleyip yapabilirsiniz ilk sayfaya resimleri konulmuştur onlara bakarak yapabilirsiniz kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...

Üstat çok güzel bir çalışma. Grup2 Filemanager 'a XP.ISO, Ventoy gibi destek geldi. Grup2 Filemanager 'ın kendi dosyalarını Usb Diske yazdıran bir arayüz proğramı yok. Sizin proğram bu işi çok güzel yapıyor. Ama gelen güncellemeleri de manuel ekleyebilseydik iyi olurdu

• Like 1
  • Thanks 1

hakarakurt, 4 saat önce yazdı:

Üstat çok güzel bir çalışma. Grup2 Filemanager 'a XP.ISO, Ventoy gibi destek geldi. Grup2 Filemanager 'ın kendi dosyalarını Usb Diske yazdıran bir arayüz proğramı yok. Sizin proğram bu işi çok güzel yapıyor. Ama gelen güncellemeleri de manuel ekleyebilseydik iyi olurdu

Teşekkür ederim. Bütün bu güncellemeleri ekleyip tekrar paylaşırım. Manuel olarak güncelleme işi biraz sıkıntılı olur normal de herkes yapamaz ama sistemin mantığını çözen yaparda vasat kullanıcılar sistemin stabilitesini bozar o yüzden ara ara ben değişiklikleri ekleyerek paylaşırım. 

• Like 2
  • Thanks 1

1- Üstat sizin ilk sayfada vermiş olduğunuz Manuel Kurulum yöntemiyle USB Diski NTFS ve FAT32 şeklinde 2 bölüme ayırdım.

2- Multiboot Utility [tr-en] (v1.7) (By_FaRuK) proğramıyla Grup2 'nin güncel dosyalarını USB Diskin FAT32 bölümüne kurdum.

3- G2FM v7.2.0-Modifiyeli (crasadure)(18.05.2020) içindeki ; (grubfm.iso , loadfm , grubfmia32.efi , grubfmx64.efi) 4 dosyayı USB Disk içindeki dosyalarla değiştirdim.

Şu anda USB DİSK güncel oldu gibi.

Üstat ; Altay Grub2fm Multiboot V8 2020 proğramı zannedersem bu işlemleri otomatik yapıyor. Bu proğramın başka artı özellikleri var mı ? 

Üstat manuel güncelleme işini öğrenmem bayağı bir vakit aldı. 

Zaten sizin proğram bu işi otomatik yapıyor. Sadece güncelleme olduğunda, biz güncelleme dosyalarını manuel ekleyelim. Veya İsterseniz güncellemeleri de proğram aracılığıyla otomatik yaptırabilirsiniz. Bu Grup2 konusu çok dağınık. Bu şekilde olursa konu biraz toparlanmış olur. Manuel güncelleme yapmak için 3 ayrı konuyu inceleyerek yaptım. Tabiki bu benim görüşüm. 

Edited by hakarakurt

hakarakurt, 18 saat önce yazdı:

1- Üstat sizin ilk sayfada vermiş olduğunuz Manuel Kurulum yöntemiyle USB Diski NTFS ve FAT32 şeklinde 2 bölüme ayırdım.

2- Multiboot Utility [tr-en] (v1.7) (By_FaRuK) proğramıyla Grup2 'nin güncel dosyalarını USB Diskin FAT32 bölümüne kurdum.

3- G2FM v7.2.0-Modifiyeli (crasadure)(18.05.2020) içindeki ; (grubfm.iso , loadfm , grubfmia32.efi , grubfmx64.efi) 4 dosyayı USB Disk içindeki dosyalarla değiştirdim.

Şu anda USB DİSK güncel oldu gibi.

Üstat ; Altay Grub2fm Multiboot V8 2020 proğramı zannedersem bu işlemleri otomatik yapıyor. Bu proğramın başka artı özellikleri var mı ? 

Üstat manuel güncelleme işini öğrenmem bayağı bir vakit aldı. 

Zaten sizin proğram bu işi otomatik yapıyor. Sadece güncelleme olduğunda, biz güncelleme dosyalarını manuel ekleyelim. Veya İsterseniz güncellemeleri de proğram aracılığıyla otomatik yaptırabilirsiniz. Bu Grup2 konusu çok dağınık. Bu şekilde olursa konu biraz toparlanmış olur. Manuel güncelleme yapmak için 3 ayrı konuyu inceleyerek yaptım. Tabiki bu benim görüşüm. 

yapmış olduğunuz güncellemeden sonra multiboot testi yapıp geri dönüş yaparsanız sevinirim. (Bu yöntem grub u evet günceller ama multibootun stabilitesi bozuldu zamanla test yaptıkca karşına çıkacak sorunlar olacak )  

uA_18, 14 saat önce yazdı:

Please register to see this content.
 böyle bişeyle karşılaştım ne yapmalıyım ?

Usb belleğinizi windows da biçimlendirin (hızlı biçimlendir tıkını kaldırınız) sonra kurulum tamamlanacaktır, belleğinizin yapısı bozulmuş. 

• Like 1

serhat100, 3 saat önce yazdı:

GÜNCELLENMİŞTİR...... LİNK İLK SAYFADADIR.

Grub2 file managerin 19.05.2020 tarihli son güncellemesine çıkarılmıştır. 

emeğine sağlık üstad , lakin reklam engelleyici kapalı olmasına rağmen linke erişemedim .?

Please register to see this content.

Edited by neskali

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...