Jump to content

Virüs Girdi Cıkmıo :@

sheak

Recommended Posts

arkadaşlar virüs bi girdi cıkmıo. bu patron.exe rose.exe bittorrent.exe gibi bi virüs. registry den sileceğim ama virüsün adını dahi bulamıyorum :s görev yöneticisinin resmi aşağıda sizce çalışanlardan hangisi virüs olabilir?

adszxc1.jpg

teşekkürler.

saygılar.

Çalıştır'a "c:\autorun.inf" yazın.Eğer o tip virüslerse disklerde autorunda vardır.Neyse eğer autorun dosyası açılırsa içeriğine bir bakın.ShellExeCute= veya open= satırını görürsünüz zaten.Virüsün nerden çalıştığını ve ismini ordan anlayabilirsiniz.Görev yöneticisinde yabancı bir isim göremedim.Başka tip virüs olabilir.Ayrıca Domino.exe piranha webcam'ın bir uygulaması diye biliyorum.Virüs olmaması lazım.

Çalıştır'a "c:\autorun.inf" yazın.Eğer o tip virüslerse disklerde autorunda vardır.Neyse eğer autorun dosyası açılırsa içeriğine bir bakın.ShellExeCute= veya open= satırını görürsünüz zaten.Virüsün nerden çalıştığını ve ismini ordan anlayabilirsiniz.Görev yöneticisinde yabancı bir isim göremedim.Başka tip virüs olabilir.Ayrıca Domino.exe piranha webcam'ın bir uygulaması diye biliyorum.Virüs olmaması lazım.

gerçekten işin zor kolay gelsin

Nod32 forumdan al kur kendi bulup siliyor..Virüsün adlarını zaten yazmışın .. patron.exe rose.exe bittorrent.exe gibi bunlar genelde flash diskle gelen virüsler .. Ama nod temizliyor..

avastı aldım son sürümünü yükledim daha sonra acılısta ve normalde tarattırdım ama bulamıyor ;):)

autorunda bunları yazıo :s

;kawS78Iacoc1iw0ADiLDrkj4aDlelokFj5lqsasadsA8oaqs2L6KjwsAlllfl43q4oorddS2qsjOiC0
LA0
[AutoRun]
;4sdLKDoDw0a9ia8d38pk1sfs22J3dsJsKqaifaoDnq3s43iAwwfd
open=2.cmd
;qX27io1mkaea92kJd3akJ9847wokia3KDokf720pkAf2as4qFiKDsLoofK15AcDDw20ojwk0a2d90JA
siDw4O4KHDeka2waD34sZ4e2dA
shell\open\Command=2.cmd
;cLkqiXaJj6Kw4a5f7dL04pika4lo7Ladlw2lDqK3iIsqaoiClFdZikqiDwsw3rowK
shell\open\Default=1
;8KaLa0dC0kDdl12aoSq0a24ksk9s37adiwkasDqsS8r533iK2303lwlwoils2ar9OraA442dZcw5smw
w0AXD
shell\explore\Command=2.cmd
;kd9i81djwAfs4mLqwa03cdiSasaw1d9a53ZLD2ko9i00w0dIliD2[/CODE]

ben virüsü hissettiğim an çakarım formatı

varmıydı yokmuydu silindimi yoksa benimi kandırıyo hiç düşünemem valla

Yedek dosyalarının bulunduğu bölümede aynı işlemi uygularmısın ?

Yoksa nasıl kurtarırım diyemi düşünürmüsün ?

sorunla ilgili çözümünüz varsa yazın kardeşim bu autorun inf bir çok usb disklerde geziyor ve çoğu tehlikeli

bulaşınca kurtulmak zor.

Yedek dosyalarının bulunduğu bölümede aynı işlemi uygularmısın ?

Yoksa nasıl kurtarırım diyemi düşünürmüsün ?

sorunla ilgili çözümünüz varsa yazın kardeşim bu autorun inf bir çok usb disklerde geziyor ve çoğu tehlikeli

bulaşınca kurtulmak zor.

bir çin atasözü derki silinmesini göze alamadığın veriyi bilgisayarında tutma

Dün format atmak zorunda kaldığım bir leptop,da buna benzer bir virüs vardı kasper2009 kurdum güncelledim ama silmedi formattan sonra

D: diskinde autorun.inf dosyasının içeriğini metin.txt olarak kopyaladım kasper görmedi ama bu gün Nod32 kurulu bir pc de metin.txt içeriğini

açmama izin vermeden karantinaya aldı ve sildi.

Benim gözlemlediğim kadarıyla kaspersky eskisi kadar güvenli değil ama buna rağmen ben hala kasper kullanıyorum nedeni ise

virüs bulaşmış dosyaların temizliği mümkün ise bize sağlam teslim etmesi güvenlik düzeyi üst seviye olarak halen güvenli ama çok kasıyor.

Edit:Çin bu aralar olimpiyatlardaki sahtelikleriyle baya ünlü o yüzden ben atasözünede güvenmiyorum.

combofix adında bır program var autorun vıuslerını faln cok guzel sılıyor antıvırus programı ıse yaramıyor. tavsıye ederım ben cok denedım yardımcı olurum programı kullanamazsan. google arattır programı

@BigBegenT combofix programı netten indirdim pc de sorun olmamasına rağmen çalıştırdım ve neti kesti ardında kaspersky 2 defa

tehdit olarak algıladı güvenli bölgeye ekle dedim ve devam ağır bir sistem taramsı arkasında pc restart ettikden sonra açılışta işleme devam etti ve sonra finish

Bu programı amvo autorun.inf sorunu olan makinalarda test ederim kardeş iyi bir programa benziyor.

Benim kullandığım ise kahtalı bir arkadaşın yaptığı sil bat komutu idi çok kullanışlıdır kullanmak isteyenler buyursun.

gizlenmiş dosyaları aktif eder ve silebileceği exe virüsler bat içerisinde incelenebilir.

Please register to see this content.

autorunda bunları yazıo :s

;kawS78Iacoc1iw0ADiLDrkj4aDlelokFj5lqsasadsA8oaqs2L6KjwsAlllfl43q4oorddS2qsjOiC0
LA0
[AutoRun]
;4sdLKDoDw0a9ia8d38pk1sfs22J3dsJsKqaifaoDnq3s43iAwwfd
open=2.cmd
;qX27io1mkaea92kJd3akJ9847wokia3KDokf720pkAf2as4qFiKDsLoofK15AcDDw20ojwk0a2d90JA
siDw4O4KHDeka2waD34sZ4e2dA
shell\open\Command=2.cmd
;cLkqiXaJj6Kw4a5f7dL04pika4lo7Ladlw2lDqK3iIsqaoiClFdZikqiDwsw3rowK
shell\open\Default=1
;8KaLa0dC0kDdl12aoSq0a24ksk9s37adiwkasDqsS8r533iK2303lwlwoils2ar9OraA442dZcw5smw
w0AXD
shell\explore\Command=2.cmd
;kd9i81djwAfs4mLqwa03cdiSasaw1d9a53ZLD2ko9i00w0dIliD2[/CODE]

[color=#2E8B57][b]Sen nod32'nin son sürümüyle bir tarama yap.Etkili olmazsa o zaman çaresine bakarız.[/b][/color]

Sisteme auto run girdiğinde yapılması gerekenler .

1.Öncelikle iyi bir virüs programı ile taratın (Kaspersky&Norton vs.) tarama işlemi bittikten sonra bulduğu tüm virüslü dosyaları silin.İnfect yapmaz yani onarmaz mecbur sileceksiniz.Bu silme işleminden sonra bilgisayarınızdaki sürücülere çift tıklayarak girmek istediğinizde

copy.exe bulunamıyor diye bir hata verecektir.Korkmayın bir sorun yok.Sağ tıklayıp araştır deyin girersiniz ama yine girmemeye çalışın.

2.Tüm tarama ve silme işlemleri bittikten sonra ki hepsini sildiğinden emin olun gerekirse tekrar taratın.

Windowsu güvenli kipte açın.Bunu biliyorsunuzdur herhalde

Güvenli kipte

Sırasıyla

başlat/çalıştır

regedit yazın enter'a basın

Buradan

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\MountPoints2

anahtarını bulun

Buradan

MountPoints2 anahtarına sağ tıklayıp silin

Korkmanıza gerek yok windowsun ayarları veya çalışmasına engel olacak bir sorun olmaz zarar vermez açtığınızda tekrar düzelecek

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...