Jump to content

Bu Televizyon Nasıl? (alındı)

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

https://www.hepsiburada.com/lg-43um7450-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000KU072?wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-tv-tv-led-ekran&gclid=Cj0KCQjw-uH6BRDQARIsAI3I-UcnmndNa9GyHoXqSmrb6YsScVXgeVthBSDcP0NIV8vMTwoCz-KCpIgaAtghEALw_wcB#reviews

Bu televizyonu kullanan, anlayan nasıldır tavsiyesi edermisiniz?

Teknosada fiyatını baya uygun buldum. Gerçi şaşırdımda. Hem bu televizyon birde Teknosa ve ucuz fiyat şaşırttı beni açıkçası.  Pek çaktırmadan neden ucuz olduğunu anlamaya çalıstım. Sorular sordum.  Sadece indirimde. Kapalı kutuda var dedi çalışan.

Birde TV kodunun sonundaki  Lg 43um7450 PLA, pla ne anlama geliyor. Teşekkürler.

Edited by abdulhey_

LG Smart tvlerde webos kullanıyor kanal geçişleri aşırı yavaş uygulamaları çok kısıtlı arayüzü güzel olsada internet bağlantısı dahi uzun sürüyor ayrıca 50 hz panel var bu tvde yani görüntü tatmin etmicektir.Fiyatı bu gibi sebeplerden + indirimden kaynaklı ucuzdur.TVden philips harici tercih etmiyorum.Samsunglar güzel fakat fazla pahalı.Dediğim gibi Philips harici yalan ayrıca ben smart tv almaktansa normal tv alıp mi box gibi android kutuyla tvyi akıllı hale getirmeyi yeğleyenlerdenim çünkü daha verimli çalışıyor.

• Like 6

SoNKraL_, Bir saat önce yazdı:

LG Smart tvlerde webos kullanıyor kanal geçişleri aşırı yavaş uygulamaları çok kısıtlı arayüzü güzel olsada internet bağlantısı dahi uzun sürüyor ayrıca 50 hz panel var bu tvde yani görüntü tatmin etmicektir.Fiyatı bu gibi sebeplerden + indirimden kaynaklı ucuzdur.TVden philips harici tercih etmiyorum.Samsunglar güzel fakat fazla pahalı.Dediğim gibi Philips harici yalan ayrıca ben smart tv almaktansa normal tv alıp mi box gibi android kutuyla tvyi akıllı hale getirmeyi yeğleyenlerdenim çünkü daha verimli çalışıyor.

Smart kısmı dediğiniz gibiyse görüntüde biraz zayıf kalacaksa Philips almak daha mantıklı ve daha ucuz olur.

Fakat tüm bunlara rağmen yerinde birebir incelediğimde görüntü olarak en ideal renkler ve netlik LG de. Hele Samsung ile yanyana baktığımda ki baktım aynen Samsung resmen epey bir soluk kalıyor. Yani LG ye göre soluk kalmıyor normal gözle baktığımda da soluk. Samsung fazla parlak sanırım bu yüzden renkleri dağıtıyor. 

Philips ise TV izleme dışında kötü ise ki son olarak baktığımda sanki eskiye göre görüntü biraz daha canlıydı. Yani Philips inde aynı Sony gibi renkleri matlaştıran bir teknolojisi var tüplü bir keresinde almıştım eve gelince bir türlü o mat renge alışamadım ve geri verdim. Bu yıllar önce idi ama değişen bir şey olmadığını bu son bir yılı baz alırsak yine aynı idi. Ama bu gün nedense ilk defa canlı geldi. Teknik olarak bir şey değiştiğini sanmıyorum belki canlı görünsün diye ayarları sonuna kadar açmış olabilirler.

Sonuç olarak mademki söz konusu görüntü LG yine önde değilmi?

Ek: Bir de şu var, şu an 55 ekran  tüplü Vestel zeon düz kare ekran televizyon um var. Bu gerceklik, parlaklık, canlılık ve 3 boyut vurgusu sanki bu led TV lerin hiç birinde yok.  Banamı öyle geliyor? sanmıyorum. Çünkü IPS LED Asus monitörümden bilgisayara bağlı USB TV kartı m var fhd  tamam biraz fazla ayrıntı gösteriyor ama sanki renkler soluk ve görüntü daha çok iki boyutlu gibi tüplü TV ye göre. Bananı öyle geliyor merak ediyorum?

Edited by abdulhey_

mustafakarasan, Bir saat önce yazdı:

LG çok iyi renkler doğal ve göz yormaz. Webos okadarda ağır değil. Tüm led tvlerde kanal geçiş hızı yaklaşık aynıdır. Tvlerde 100 hz artık kalmadı gibi birşey. 

smart olmayan bütün philips tvlerde şakır şakır 5 sn gecikmeyle açarken smart olan tüm tvlerde 15 ila 20 sn gecikmeyle acıyor buda can sıkıcı bu yüzden smart tvden nefret ediyorum akıllı olmasını istemediğim tek şey tvdir evde bana hızlı hizmet edemicekse anlamı yok ona binlerce lira bayılmanın ayrıca philipsin ışığı arkaya yansıtması sinema havası vermesi için bile philipsi tercih ederim samimi olmak gerekirse :)

• Like 1

wala ustad benim nazarimda philips 5 para etmez .. bende 155 ekran var ..ne lg nede samsung gibi bir tad vermedi de vermiyorda..screen yansıma özelligi var ama çalişmiyor..teknik servis de anlamiyor..3 yıldır evliyim 3 defa şahsen oturup tv izlemedim..bizim güneydoguda da mutfak kültürü var bende 37 ekran tüplü tv izliyorum philipsden daha çok hoşuma gidiyor.. lg ve samsunglar şuan çok pahalı alınmaz.. alacaksanız bu ikisinden birini kampanyalı blursan kaçırma

SoNKraL_, 16 dakika önce yazdı:

smart olmayan bütün philips tvlerde şakır şakır 5 sn gecikmeyle açarken smart olan tüm tvlerde 15 ila 20 sn gecikmeyle acıyor buda can sıkıcı bu yüzden smart tvden nefret ediyorum akıllı olmasını istemediğim tek şey tvdir evde bana hızlı hizmet edemicekse anlamı yok ona binlerce lira bayılmanın ayrıca philipsin ışığı arkaya yansıtması sinema havası vermesi için bile philipsi tercih ederim samimi olmak gerekirse :)

15-20 sn kanal gecişimi? 😊 Yok canım o kadarda yoktur.  20 sn de Kemal Sunal 20 adam döver 😁

Televizyon denince aklıma hemen LOEWE gelir @abdulhey_. :) | 

• Ancak değerli arkadaşlarımızın fikir ve görüşlerinede katılmıyor değilim. Ne varki global ve International olarak daha fazla geçmişten bugüne adeta adlarını altın harflerle yazdırmış olan markalardan tercih etmek (Philips,Sony,Samsung,LG vb.) daha mantıklı olacaktır.
  • Müşteri hizmetleri,garantilerin durumu,arkasında duran şirketmi, olası sorunlarda müşterilerini süründürmeden telefon trafikleriyle oyalamadan!  birebir değişim yapıyormu vb. gibi detaylarla ürünleri almakta yarar olacağı kanaatindeyim.
  • Ülkemizde "Samsung/LG" düne kadar çok iyi fiyatlarla satışları söz konusuydu neredeyse her bütçeye uygundu desek yeridir. Şimdilerde oldukça yüksek fiyatlarla satış yapmaktalar. Sadece televizyonlar değil dijital olan bu markalardaki diğer, tüm cihazlarda aynı şekilde. Birde Fason üretimlere girmiş markalarda var fiyatların değişimleri,ithalatçı tedarikçi firmaların verdikleri, farklı farklı fiyatlarda söz konusu elbette. ne kadar güvenilirler belli değil. Risk almamak için tabiiki, adı duyulmuş saygın mağazaları tercih etmek bu kapsamda mantıklı olacaktır.
  • Üstte verdiğin linkteki,  "LG Markayı" inceledim güzel televizyon aslında. Ancak aralarında fiyat farkının fazla olmaması ve marka olarak'da, Philips olması "50 'lik Smart/4K + Android vs. özelliklerde olan bu tv bana daha mantıklı geldi doğrusu. :) 
  • Kaynak link: 
    Please register to see this content.
  • Like 2

@forjest öncelikle teşekkür ederim.  Zamanla her şey ne kadar değişiyor. Bazan bu değişimde arada hatada yapabiliyorum. Aslında bir şeyi yapmadan epey inceler düşünürüm. Mesela sözde 24 inç TV alıp aynı anda monitör olarak kullanacaktım. Bunun içinde sözde gelişmiş internetli uydu alıcısı aldım. Goldmaster spark hd 1200. Oysa şu anda 37 ekran tüplü TV de uydu alıcısı durumunda. 😁 Ama spark tarafı stock diğer tarafı enigma2 diye modlanabilen taraf.  Hoş neyi modlayıp kullanıcam o da pek belli değil. O tarafı açmak bile baya bir yetenek istiyor zaten. 😊 Ama başardım da  sözde Internet falan kullanmak kolay olacak. Ama TV bile bir acayip gösteriyor.  İnterneti neyle bağlayacaksam wifi yok diye hatırlıyorum. Uzun bir ethernet kablosu lazım. Neyse o tarafı kapattım bir daha da hiç açmadım. 🙂 Tv değil biraz iyi IPS LED monitör aldım. Birde USB TV kartı olay bu kadar basitmiş. 

Bu TV yi oturma odasına alıcam nasip olursa. Korona başladığından beri teknosaya girmemistim. Bu pahalılıkta ne alıcam zaten diye. Neyse evvelsi gün bir gireyim dedim. Meğerse girmeyen sadece ben değilmişim galiba 🙂 fiyatları görünce tvlerde şaş ırdım.  Yani şu anda Teknosa bile 2. El piyasasına uymuş resmen ama TV lerde sadece. 

Bu TV nin fiyatı gerçekten belkide sahibinden com daki fiyatıyla aynı veya biraz düşük bile olabilir. Yoksa ben belli markalar var seri satılan o fiyatlarda olsaydı almayı düşünmezdim bile.

Ama emin olmak için görevliyi baya kendimce sorguladım. 🙂 Çocukta biraz şaşırdı. Bu fiyatın bir özelliği varmı dedim. Nasıl yani dedi. Amacım niye ucuzu olabildiğince hatırlatmamaktı. 😊 Ama tamda istedigim cevabı aldım. Siz teşhir ürünü mü istiyorsunuz onlar şu etiketliler diye gösterdi.   Bunun kapalı kutulu olanı varmı sorusunu en sona sakladım. Var. Dedi.

Buraya kadar herşey iyide kusurlu bir seri falan olursa işte o zaman bu kadar esprili olamam 🙂 

Benim yakını görme gittikçe bozuluyor ama uzak şimdilik iyi. 4 m den 37 ekran tüplüyü izleyebiliyorum.  43 inç ideal bence oturma odasında yani öyle bilboard gibi pikselleri görünen TV istemiyorum.  Bu Philips olayını kayda alayım tamamda abi görüntü ortada yahu. LG nin görüntüsü hem kontrast hem ideal renk olarak ben buradayım diyor adeta. E smartta isterim ya şimdi yine ondada webos iyi deniyor. 

Ama bu alacağım 2 yıl önceki fiyatsa Philips ondan da 1000 TL daha ucuz. Ama Philips te smart zaten iyi değil diyorsunuz, görüntüde biraz cansız mat kalacağından ben yine LG yi secerim herhalde.  Yani mantıken olacağı bu gibi. Sonra da TV box mı kimide mini PC ile kullan diyor. Onada bakarım. Aslında smart TV pek akıl kâr ı değil. Yani başka biri varken merak ettiğim bir video var, işte internete bakayım biraz bekle denirmi?  Neyse biraz uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkür ederim.

Ha bu arada bu ürün kodu nun sonundaki pla ne anlama geliyor, kimse bilmiyormu? Plc falanda oluyor Google da aradım direkt bir cevap bulamadım. ? 

@abdulhey_ 

• Yalancı kontrast ve manipülasyon görüntülerdeki detayları perdelemek ve absorbe edici yüksek parlaklık vb. durumlar tv'nin iyi olduğunu göstermeyecektir. Bizde eskiden beri böyle bir algı var ne yazıkki "bizim kuşakta olanlarda daha çok" doğallık ve detayların daha net anlaşılır olduğunu anlamak için, iki farklı tv'nin yanyana olduğunda renklerin ve detayların daha gerçekçi olduğu durumları görmek gerekli. Bu gibi detaylar önemli değil,yok benim için kontrast,parlaklık vb. özellikler yüksek olsun doğal görünümün dışındada olsa farketmez diyenler için önemli olmaz elbette. buda tv'nin iyi bir cihaz olduğunu göstermeyecektir. Detaya ve gerçeliğe önem verenler için natural görüntüler belli markalarda daha belirgin şekilde olduğu aşik@r.
  • Uzun yıllar evvel, ist. Eminönünde bir mağazaya girip birden fazla televizyonları yanayana aynı görüntülerde farklılıklarını incelerken, oradaki görevli arkadaşla belki 20 yıl olmuştur o dönemler daha çok, philips,sony ve sharp markalar daha çoktu bana kendisi sony'nin yüksek kontrostı var ama sharp kadar gerçekçi değil bak belgeselde bulunan görüntülerdeki yerdeki detaylara vb. gibi şekillere vs. bak bu gerçekçi bu daha soğuk renkte ya da bu tam olarak belirsiz anlaşılmamakta şeklinde yorumlarda bulunmuştu.
  • Dikkat edip 3 farklı televizyonunda farklı detaylarda gösterdiğine şahit olmuştum. Görevli olan arkadaş tvlerdeki renkler derinlikleri ve gösterim esnasındaki detayları, nokta bakışıyla göstererek bana belirtti ve bende şaşırarak baktım gerçektende doğru söylüyormuş yahu derdirtti bana.
  • Bunları yazmamın nedenide üstteki belirttiklerimle beraber tuzak görüntülerle,yükseltilmiş kontrastlar parlaklıklar vs. aldanmadan detaylara kadar inen natural doğal renklere ve gösterimdeki objelerin gerçekliğine odaklanmanın gerekli olduğuna bakmak gerekli burada markalarında tabiiki kullandıkları, panel kaliteleride devreye girmekte. Philips markasının bildiğim kadarıyla LG marka led panellerini kullandığını biliyorum hatırladığım kadarıyla. diğer benzer şekilde farklı markalarında samsung gibi markaların panelleri yine aynı şekilde.
  • Gerçek şuki uzun yıllar sonra da, teknolojilerin gelişmesiyle herşey daha da üstün seviyelere geldi, benim bahsettiklerim eskilerden kalmada olsa yinede bir üründe olması gerekli olan önemli unsurlara sahip detaylardır. Normal günlük kullanımlar için herhangi bir tv 'de iş görür ancak hobby ve uzun vadeli yaptığı amaçlara göre sinema,dizi iş vb. işlemlerde uzun süre kullanılacaksa bir ürün doğru bir cihaz tercihi olacakki , alındıktan sonra pişman etmesin.
  • Fazla uzun yazdım ancak geçmişte edindiğim meraklı olduğum zamanlardan kalma araştırmalarım doğrultusundaki izlenimlerimdi bunlar. Şimdilerde artık eskisi gibi tv falanda izlemiyorum desem yeridir arada bir film olursa estiğinde bakıyorum oda pc'den işte.
  • Fiyat bütçe neyse ona göre davranarak kullanılmayacak özelliklere fazla paralar vermeden doğru bir cihaz alınması makul olacaktır.Mali durumlar el veriyorsa eğer değecekse yapılması düşünülen amaçlara ve işlere o zaman her türlü alınır cihaz hiç düşünmeden. Döviz artışlarınında şu ara dezavantajlarınında olduğu düşünüldüğünde genel olarak fiyatlarda oldukça yüksek tekno ürünlerinde. Yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde,mağazalar modelleri düşük olan cihazlarıda ellerinden çıkartmak için fiyatları düşükmüş gibi göstererekte elden çıkartma arayışında olduklarınıda tahmin ediyorum. Bu arada Teknosa,Vatan mağazaları hiç sevmediğim marketlerdir aklıma gelince bunuda belirteyim  dedim. :) 
  • Like 1

servis konusunda lg kullanırken tv 6 ay olmadan tv  izlerken kendi kendine arasıra kapanıp yeniden açılıyordu bu farketmekte kolay değildi.servise söyledim geldiler tvyi alıp gittiler incelediler sorun yok dediler önce ama olayı yakalamak farketmek kolay değildi.sonra tv eve getirdik 2gün sonra görüntü gitti ses vardı sadece.çağırdım geldiler 6ay dolmadığı için birebir değişim istedim kanunen hakkım dedim tamiristemiyoru dedim.hiçbir söz etmeden belgeyi oluşturdular bana verdiler.gittim mediamarkttan almıştım verdim oraya belgeyi sıfır tv aldım yeniden garantiden.servis konusuda çok önemli.asus laptopdada 6ay olmadan sorun yaşamıştım onlarda birebir değişim yapmışlardı.smart tv ile uydu farklı olaylardır bazı arkadaşlar kanal geçişlerinden bahsediyor tvye gidip örnek nextin profesyonel uydu cihazını alıp takarsan kanal geçiş hızlı olur ama led tvlerde içindeki uydu cihazı genelde aynıdır kanal geçiş hızlarıda çok farketmiyor.smart özelliği ile kanal geçişin hızı olayında bir etkisi yok.tvlerdede artık işlemci olduğu için işlemci hızları smart özelliğinde olsun etki eder

• Like 1

Geçen yıl aldığım Vestel 49UD8200 tv den memnunum açıkçası kanal geçişleri de 2-3 sn de gerçekleşiyor öyle abartıldığı gibi değil.  Üstelik TKGS özelliğinin olması da cabası :)

Kısa yol tuşlarından dolayı kumandası da fena değil

10558768578610.jpg

Tv tavsiyeleri konusunda 

sitesini tavsiye ederim.

AdnanGumus, 10 saat önce yazdı:

TV philips  al ben alırken internet olayı fazla geniş değildi  106 ekran 1300 tlye almıştım  9 sene bitti internelti tv alasım var ama tv de çizik bir sorunda yok bozulmadı gitti  servis bile göreme di maşallah sağlam yapılmış 😂😂😂😂😂😂😂

Smart yoksa al bir tane akıllı kutu bir o kadar daha kullan. Ben mi box aldım çok keyfli.

• Like 2

samsung tavsiye ederim en önemli nokta alıcak olduğun modeli kumandayı eline alıp kullanmaktır burada kanal geçişleri rahatsız etmiycek serilikte olmasıdır ayrıca bazı modeller bir süre seri çalışırken bir süre sonra şişip yavaşlar buna örnek uygun fiyatlı beko televizyonları verebilirim kumanda ile televizyona seri istekler vericeksin kanal değiştirme menülere girme çıkma biraz sıkıştırıcaksın eğer yavaşlama yoksa donanım yeterli konfigürasyona sahiptir alabilirsin

sırasıyla beko  vestel lg ve samsung kullandım  en memnun olduğum  ürün samsung olan

MrRush, 2 saat önce yazdı:

Smart yoksa al bir tane akıllı kutu bir o kadar daha kullan. Ben mi box aldım çok keyfli.

Aynen :

sağlam bir ip tv sağlayızıcı: ki kodi vavoo gibi programlar vs, ücretsiz iptv  apk ları nedeniyle gerekte kalmayabilir9

ben hem mibox hem amazon firestick kullandım, 4k tv ve monitörüm olmadığı için henüz deneyemedim, (ihtiyaç olmadaı daha doğrusu) (Muadil çin cihazlarda 2. el işlemci kullanılıyor ve 15 gün de çöp olabiliyorlar)

İki cihazda hem özellik hem stabilite açısından eşit gibi

eksiler

mibox 4k olan bildiğim son modelde wi-fi soronu olan cihazlar (4K öncesi modellerde yok) (yaklaşık yarısında var-şansa kalmış, benimki iyi çoktı. bir e Amazon F.s katar stabil değil. sık restart gerekiyor ama düzeliyor)

amaznon f. sin eksileri: gereksiz amerikaya özgü programlar,  Kumandası kötü (android 3. parti yazılımlarla aşılıyor bu sorun) bir de Amerika adresi ile kayıt olmazsanız 4k belki netflix you tube bile aktif olmuyor sanıyorum, amerika adres ve telefon göstermek çok basit, 2-3 dk klık iş, bunun için web sitesi var copy paste yapıp- amazon .com a üye oluyorsunuz sadece9 ,. çok oldu 2 sini de kuralı hatırlayamadım net olarak

• Like 1

wMwMw, 4 saat önce yazdı:

Geçen yıl aldığım Vestel 49UD8200 tv den memnunum açıkçası kanal geçişleri de 2-3 sn de gerçekleşiyor öyle abartıldığı gibi değil.  Üstelik TKGS özelliğinin olması da cabası :)

Kısa yol tuşlarından dolayı kumandası da fena değil

Tv tavsiyeleri konusunda 

sitesini tavsiye ederim.

Eniştemler Vestelci. İlk aldıkları misafir odasında duruyor. Açtırıp yeğen e baktım renkler adeta makyaj la düzeltilmis gibi.   Sonradan aldıklarının görüntü biraz iyi fakat ses fiyasko. Çok fazla bile açmadan dağılıyor.! Yani 43 inç yeni bir tv alıyorsun böyle bir sesi var. İnanılır gibi değil.  

Son zamanlarda yine teknosada gördüm Vestel forjest ustanın dediği gibi yapay ayarla elde edilmiş bir görüntümü bilmiyorum ama  gerçekten LG ye yakın görüntüsü vardı. Büyük olasılıkla UHD . Ama Vestel e güvenemiyorum yukarıda saydığım da nedenlerle. Koca TV den doğru dürüst ses çıkmıyor, ondan sonra vatandaş yerli ürün almıyor diye eleştiriyorlar. 

En son Vestel doğalgaz ocağı aldım. Gayet sağlam görünüyordu. Fakat kullanmaya başlayınca biraz büyük tencereler düğmelerin üstüne gelip eritince fark yine ortaya çıktı!  En ufak mühendislik hatası olayı bitiriyor. Bosch marka ilk aldığımız Ocak hepsine her yönüyle beş basar. Ama onada kesenin ağzını açmak gerekiyor..

AdnanGumus, 16 saat önce yazdı:

TV philips  al ben alırken internet olayı fazla geniş değildi  106 ekran 1300 tlye almıştım  9 sene bitti internelti tv alasım var ama tv de çizik bir sorunda yok bozulmadı gitti  servis bile göreme di maşallah sağlam yapılmış 😂😂😂😂😂😂😂

Aynı tvyi kullanıyor olabiliriz bizdede durum aynı :D Ama internetli tvye gerek kalmadı çünkü uydu internete bağlanabiliyor :D

• Haha 1

Aslında en gerçekçi görüntü Sony panelinde. Evet diğer markalar a göre oldukça soluk kalacaktır ama normal gercekliktede öyle. Hatta telefon olarak ben Sony ciyimdir. Ama telefon piyasasında pek tutunamadı şu an Lenovo kullanıyorum. Yani telefondada aynı ekranı kullanıyor Sony ama önce yadırgayıp sonra alışıyorsun.

Ama Sony satan daha önce teknosada bir iki vardı şu anda hiç bir yerde bulamam ilimde. Bulsamda pahalı olur. Onun için en ortalama görüntü LG de.  Smart olarakta işlemci mi iyi olması gerekiyor? Bir de uygulama ve güncelleme meselesi nasıl oluyor?  Yada bir Android tv box veya mini PC ile yazılım desteği saglanırsa iş yine tv nin kendi işlemcisinemi kalıyor? Yani arkadaşımızın dediği gibi kanal geçişi smart TV lerde 15-20 sn yi buluyorsa gerçekten bayar insanı öyle ise hiç smart almaya gerek yok bence..?

Yani bahsetmiştim uydu alıcısının modlanabilen tarafını görüntüyü zor alıyorsun aldığındada sözde mönitor ile aynı fhd ama orjinal olmadığından onu bile doğru dürüst göstermiyor

Yani akıllı olacak diye böyle bir saçmalıkla uğraşmaya hiç gerek yok.  :) İşin pratiğinide yaşadım yani hiç uğraşılmaz olduğu gibi bir sürüde para vermek te çabası. Bu konularda aydınlatın beni lütfen. Çünkü baya niyetine girdim alıcam. Aldığım da kahretsin demeyeyim olayı pratikte görünce? 

Edited by abdulhey_

2020, 27 dakika önce yazdı:

@abdulhey_ ait kaçıncı tv konusu merak ettiğim diğer tvleri aldın mı yoksa can sıkıntısı mı ? 

https://www.tnctr.com/profile/261255-abdulhey_/content/?type=forums_topic

3 yılda birer kez açmışım.  Normal. Para durumu kötü iyi olur. Televizyon iyi kötü olur. Sonuçta televizyon evde telefon dahil seyredebileceğim 5-6 cihaz var. Ne gerek var o kadar paraya deyip vazgeçebilirim.  Başka merak ettiğin bir şey varsa yanıtlayabilirim..? 

• Like 2

marka takıntısını kenara bırakın..yakın zamanda eniştemin lg tvsi arıza verdi..1 yıllık tv çöp..aynı durum bi başkası içinde geçerli..lg ve samsung dışında tv alınmaz  yargısını atın..benim philips alalı 6 yıl oldu tık yok.tek eksiği smart vs uygulamalar yok..onuda kullanmam zaten..tv sadece seyretmek içindir..diğer herşeyi pc üzerinden yada farklı cihazlarda kullanıyoruz..

• Like 5

@2020 isimli arkadaşın daha öncede 1  yıl arayla bu konuyu açmamı hatırlatması iyi oldu. Çünkü Hatırladığım kadarıyla hatta eminim diyebilirim çünkü başka bir yerde konuştuğumu falan hatırlamıyorum bu konuyu, çoğu kişi demiştiki Philips ve androidli tv den uzak dur. Şimdi 1 yıl sonra bu başlıkta bu kadar kişinin philips i Televizyon olarak övmesi beni şaşırttı. Nasıl değişti bir yıl sonra böyle..? 

• Sad 1