Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021

serhat100
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar usb belleğimizin fat32 kısmında

EFI/grub/menu.lst 18- satır setmenu --graphic-entry=0x10=19=1=24=24=0  /boot/grub/icons/00.jpg  (Aşağaıdaki şekilde değiştirin)

setmenu --graphic-entry=0x10=19=1=24=24=0  /EFI/grub/icons/00.jpg

• Like 1

Emre028, 1 saat önce yazdı:

Yapamayanlar için menu.lst dosyası ektedir. Nakış gibi işlemişsin yine Einstein çözemez bak 0x10=19=1=24=24=0 😜

Please register to see this content.

Teşekkür ederim @Emre028 hocam

Daha önce indiren arkadaşlar kusura bakmayın sehven iki dosyayı koymamışım tekrar indirmeleri gerekecek. Linki yeniledim (Yukarıdaki menu.lst dosyasını uygulayın)

• Like 1

bitmez13, Bir saat önce yazdı:

açılışta dos ekranında GRUB> şeklinde dos ekranı geliyor neden olabilir

sanırım uefi de aldınız bu problemi, dosyaları belleğinize direk mi çıkardınız yoksa Altay_Grub2FM.cmd yi çalıştırarak mı kurulum yaptırdınız.

• serhat100 changed the title to Altay Grub2fm + Ventoy + G4d_uefi V8.4.3 2021
neskali, 17 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim test sonuçları ile birlikte geri dönüş yaptığınızdan dolayı. Ventoy da açılıp da grubfm de açılmayanlar arasında sadece ben de KMPE var onunla da test yapıyorum gayet stabil müsait bir zaman kmpe test görüntüsünü yüklerim buraya. Siz den sistemin UEFI boot yöntemin de herhangi bir problem yaşadınız mı onu öğrenebilirmiyim mesela secureboot açık ken direkt açılıp açılmadığı veya mokmanagere gerek olup olmadığı konusunda bilgi verirseniz teşekkür ederim.  

KMPE UEFI Testi secureboot açık  

Edited by serhat100
  • Like 4

serhat100, 6 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim test sonuçları ile birlikte geri dönüş yaptığınızdan dolayı. Ventoy da açılıp da grubfm de açılmayanlar arasında sadece ben de KMPE var onunla da test yapıyorum gayet stabil müsait bir zaman kmpe test görüntüsünü yüklerim buraya. Siz den sistemin UEFI boot yöntemin de herhangi bir problem yaşadınız mı onu öğrenebilirmiyim mesela secureboot açık ken direkt açılıp açılmadığı veya mokmanagere gerek olup olmadığı konusunda bilgi verirseniz teşekkür ederim.  

KMPE UEFI Testi secureboot açık  

Asıl ben teşşekür ederim emek verip bizlere bu projenizi sunduğunuz için . 

- Secureboot da deneyemedim Bios bi türlü geçmedi secureboot a sistemi sıfırdan kurmam lazım sıfırlayıp öyle diyo Bios oda 1 gün lazım sıfırıdan sistemi kurmma için çok ayarım kullandığım çok kendime göre özelleştirdiğim programlar var.

-  Kmpe Açılmıyodu dün test ettiğimde Grubfm de daha demin bi daha denedim sıkıntısız açıldı Uefi de Legacy de demekki anlıık hataları olabiliyo yüklenirken bi daha denemek lazımmış.

- Secureboot kapalıyken herhangi bi problem yaşamadım hiç.

- Comodo Rescue hariç birinde çalışmayan diğerinde denedinmi açılıyo büyük ihtimal ,  ikisininde olması ventoy+grubfm o açıdan iyi biirnde olmadı birinde oluyor.

Tekrardan emeğinize sağlık.

• Thanks 1

neskali, Bir saat önce yazdı:

Asıl ben teşşekür ederim emek verip bizlere bu projenizi sunduğunuz için . 

- Secureboot da deneyemedim Bios bi türlü geçmedi secureboot a sistemi sıfırdan kurmam lazım sıfırlayıp öyle diyo Bios oda 1 gün lazım sıfırıdan sistemi kurmma için çok ayarım kullandığım çok kendime göre özelleştirdiğim programlar var.

-  Kmpe Açılmıyodu dün test ettiğimde Grubfm de daha demin bi daha denedim sıkıntısız açıldı Uefi de Legacy de demekki anlıık hataları olabiliyo yüklenirken bi daha denemek lazımmış.

- Secureboot kapalıyken herhangi bi problem yaşamadım hiç.

- Comodo Rescue hariç birinde çalışmayan diğerinde denedinmi açılıyo büyük ihtimal ,  ikisininde olması ventoy+grubfm o açıdan iyi biirnde olmadı birinde oluyor.

Tekrardan emeğinize sağlık.

Bios da sıkıntı var ise bios update yap düzelir, sistem yüklemesine gerek varmı ki?

serhat100, 1 dakika önce yazdı:

Bios da sıkıntı var ise bios update yap düzelir, sistem yüklemesine gerek varmı ki?

Bende anlamadım açıkçası ( Bios öyle bi bilgi ekranı çıkarıyo secureboot u açmaya çalıştığımda ) , son bios güncellemesi yüklü anakartım da bitane daha gelicek o daha betada msi B450M-PRO-VDH-PLUS
İşlemcim ryzen 2600x  eğer son gelecek bios betadan çıktığında işlemcimi destekliyosa yüklüyücem.

• Like 1

kolay gelsin.

usb 3.0 kingston 32 gb. asus n53s i7 eski sayılan bir model. win10 kurulcak.

önce uefi aktif yaptım. biostan. normal f7 f8 hiç bir şekilde disk format ekranına gelemedim. her seferinde pc yeniden başladı.

uefi iptal ettim. sonuç gene aynı. daha sonra usb 3.0 değilde 2.0 taktım. normal olarak disk format ekranına geldi. 

fakat 50 mb neyse kısmı oluşturamadı ve kurulamaz dedi. tekrar kapat aç ve ventoy f7 geçtim. disk format ve 50 mb oluştu. 

kurulum başladı.  yani 10 çeşit sistem ve 10 çeşit senaryo gerekiyor.

• Thanks 1

@kl_ismail burasına biraz açıklık getirirmisin.

önce uefi aktif yaptım. biostan. normal f7 f8 hiç bir şekilde disk format ekranına gelemedim. her seferinde pc yeniden başladı.

boot menüde flash belleğiniz görünmedimi, görünüyorda secureboot engeline mi takıldı.

3.0 veya 2.0 potu ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

her bilgisayar da hiç bir multiboot maalesef aynı performans alınamıyor. tabiki multibootun kurulması ve kodların düzgün yapılandırılması da etkenlerden bir tanesidir. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.   

• Like 2

serhat100, Bir saat önce yazdı:

@kl_ismail burasına biraz açıklık getirirmisin.

boot menüde flash belleğiniz görünmedimi, görünüyorda secureboot engeline mi takıldı.

3.0 veya 2.0 potu ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

her bilgisayar da hiç bir multiboot maalesef aynı performans alınamıyor. tabiki multibootun kurulması ve kodların düzgün yapılandırılması da etkenlerden bir tanesidir. Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.   

bios dan uefi enable yapıp usbden boot ettim. usb içinden iso seçtim. sanal belleğe yüklüyor. windows kurulum ekranı gelirken reboot ediyor. usb den yeniden açılıyor. 

• Thanks 1

kl_ismail, 2 saat önce yazdı:

bios dan uefi enable yapıp usbden boot ettim. usb içinden iso seçtim. sanal belleğe yüklüyor. windows kurulum ekranı gelirken reboot ediyor. usb den yeniden açılıyor. 

Kullandığınız iso dosyasından kaynaklı bir sorun olabilir. @serhat100 Hocamın müsadesi ile, Ekte olan dosyayı indirip efi disk birimine çıkartıp değişimi onaylayıp test edermisiniz.

• Like 2

awengers44, 14 saat önce yazdı:

Kullandığınız iso dosyasından kaynaklı bir sorun olabilir. @serhat100 Hocamın müsadesi ile, Ekte olan dosyayı indirip efi disk birimine çıkartıp değişimi onaylayıp test edermisiniz.

@awengers44 hocam; müsaade ne demek sayfa sizinmiş gibi tasarruf edebilirsiniz.  

Theogus45, 8 saat önce yazdı:

İlk sayfadaki linkten indirip kurduktan sonra herhangi bir ekleme yapmamız gerekiyor mu yoksa son hali mi linkteki? 

Teşekkürler elinize sağlık. 

son versiyon güncel hali ile ilk sayfada ki link de verilmiştir. hiç bir şey eklemenize gerek yoktur. Hayırlı olsun güle güle kullanınız. 

Edited by serhat100
  • Like 2
  • Thanks 2

• serhat100 changed the title to Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021
  • mephistooo2 locked this topic
  • köylü unlocked this topic
  • sk8er_boi unpinned this topic