Jump to content

Türkçe Kur'an-ı Kerim (fon Müziği Eşliğinde)

Proctives
 Share

Recommended Posts

KHEDIRA, 9 dakika önce yazdı:

devamı yok mu ?

22 Aralık'ta askeri birliğime teslim olacağım. Olmadan önce bunu yapayım dedim. Gitmeden önce kendime zaman ayırabilirsem 2.cüzü de yaparım. Askerden geldikten sonra tüm cüzleri yapmayı düşünüyorum Allah izin verirse.

• Like 8
  • Thanks 1

okkanil, 9 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim kardeşim  çok iyi oldu dinlemek herkesinde dinlemesi umuduyla 

Ben teşekkür ederim asıl, ne mutlu bana.

Nusirvan, 1 dakika önce yazdı:

Yüce kitabımız KURAN-İ KERİM ....

Onu anlatmakta kelimeler aciz kalır...

Kesinlikle öyle...

• Like 2

Eline emeğine sağlık hocam , okuyucunun sesi bi tık daha yüksek olsa daha iyi olur gibi. Bende baştan sona anlamaya çalışıyorum lakin henüz kısmet olmadı , karışık halde biliyorum.
Allah'ın tebliğini umarım olabildiğince ( aklımın erdiğince ) doğru anlarım.

• Like 2

neskali, 1 dakika önce yazdı:

Eline emeğine sağlık hocam , okuyucunun sesi bi tık daha yüksek olsa daha iyi olur gibi. Bende baştan sona anlamaya çalışıyorum lakin henüz kısmet olmadı , karışık halde biliyorum.
Allah'ın tebliğini umarım olabildiğince ( aklımın erdiğince ) doğru anlarım.

Bir sonrakinde dikkat etmeye çalışacağım ses olayına. Rabb'im tam anlamıyla anlamaya ve hayatımıza uygulamaya yardım etsin inşallah. Onu anlayınca her şey daha anlamlı olacaktır şüphesiz.

• Like 2
  • Thanks 1

Proctives, 2 dakika önce yazdı:

Bir sonrakinde dikkat etmeye çalışacağım ses olayına. Rabb'im tam anlamıyla anlamaya ve hayatımıza uygulamaya yardım etsin inşallah. Onu anlayınca her şey daha anlamlı olacaktır şüphesiz.

Amin .  Allah diyen mahcup olmaz , ( Onu anlayınca her şey daha anlamlı olacaktır şüphesiz. ) kesinlikle katılıyorum  O Herşey  ,herşeye manasını verende O  ( Yüce Allah ). 

• Like 4

Kur'ana ilgi duyulması çok harika.

Uzun zamandır Kur'anı bende Türkçe anlamını okuyorum defalarca bitirdim Allaha şükür.Gerçekten mükemmel eksiksiz aklı açan bir kitap.

Ancak şöyle bir durum var n. hatipoğlu gibi ö. döngeloğlu gibi  dini anlatır dinlerken arkada fon müziği hoş bir durum değil.

Çünkü Kur'anda şöyle bir durum var;

Sad Suresi, 29. ayet: (Bu Kur'an,) Ayetlerini, iyiden iyiye düşünsünler ve temiz akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir Kitap'tır.

Yani ayetler üzerinde mutlaka düşünlmeli.

Bu tarz TV hocaları genelde İslam'ın Kur'anın etkili olduğunu düşünmedği için mutlaka flüt müzik gibi arkaya ses eklenmeli ses incelip kısılmalı hareket verilmeli diye düşünüyor ancak büyük bir hezeyan içindedirler.Her ayet etkilidir çünkü etkiyi yaratacak olan arkadaki fon değil Allah'tır.

Eğer Kur'anı gerçekten samimi sonuna kadar anlayarak okusalardı zaten bunu yapmazlardı.

• Like 5
  • Thanks 1

AdemYakups, 2 dakika önce yazdı:

Uzun zamandır Kur'anı bende Türkçe anlamını okuyorum defalarca bitirdim Allaha şükür.Gerçekten mükemmel eksiksiz aklı açan bir kitap.

Ancak şöyle bir durum var n. hatipoğlu gibi ö. döngeloğlu gibi  dini anlatır dinlerken arkada fon müziği hoş bir durum değil.

Sad Suresi, 29. ayet: (Bu Kur'an,) Ayetlerini, iyiden iyiye düşünsünler ve temiz akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir Kitap'tır.

Bu tarz TV hocaları genelde İslam'ın Kur'anın etkili olduğunu düşünmedği için mutlaka flüt müzik gibi arkaya ses eklenmeli ses incelip kısılmalı hareket verilmeli diye düşünüyor ancak büyük bir hezeyan içindedirler.Her ayet etkilidir çünkü etkiyi yaratacak olan arkadaki fon değil Allah'tır.

Eğer Kur'anı gerçekten samimi sonuna kadar anlayarak okusalardı zaten bunu yapmazlardı.

Yeni bi ufuk açtın bende hiç bu yönüyle düşünmemiştim sizede teşşekürler.

• Thanks 1

AdemYakups, 40 dakika önce yazdı:

Bu konuda kesinlikle haklısınız, videoyu yayınlamadan önce fetva hattını arayıp danıştım ve onlar da kesin bir dille yanlış olduğunu söylediler ama konuşmanın devamında hiç dinlememiş birine hoş göstererek dinletme ihtimalinin olabileceğini de hesaba katmam gerektiğini söylediler. Ne olursa olsun yaptığımın yanlış olduğunu kesin bir dille bildirdiler. Gerçekten uyarı için minnettarım, yaptığımın tam olarak doğru olmadığının farkındayım ve kabul ediyorum. Fakat ben bu yöntemle bitirmiştim ilk cüzü, belki bir kişinin daha dinlemesine vesile olabilirim. (Bunun yanlışı kapatmadığını biliyorum.) Saygılarımla.

• Like 2
  • Thanks 2

Proctives, 30 dakika önce yazdı:

Bu konuda kesinlikle haklısınız, videoyu yayınlamadan önce fetva hattını arayıp danıştım ve onlar da kesin bir dille yanlış olduğunu söylediler ama konuşmanın devamında hiç dinlememiş birine hoş göstererek dinletme ihtimalinin olabileceğini de hesaba katmam gerektiğini söylediler. Ne olursa olsun yaptığımın yanlış olduğunu kesin bir dille bildirdiler. Gerçekten uyarı için minnettarım, yaptığımın tam olarak doğru olmadığının farkındayım ve kabul ediyorum. Fakat ben bu yöntemle bitirmiştim ilk cüzü, belki bir kişinin daha dinlemesine vesile olabilirim. (Bunun yanlışı kapatmadığını biliyorum.) Saygılarımla.

MaşaAllah kardeşim niyetin halis belli zaten samimiyetinden.

Benimde bir arkadaşım dinleyerek Kur'anı bitirmeye çalışıyordu.İşten eve dönerken yada işe giderken böyle yapardı.Böyle iyi derdi.

Ama ne zamanki okumasını tavsiye ettim ve okumaya başladı o zaman okumanın daha etkili daha güzel olduğunu anladı.

Çünkü Kur'anda çok fazla şifre çok fazla hikmetli ve bilinmeyen durumlar var. Hepsi iç açıcı durumlar, ayet numaraları ayet anlamları iyice kavranmalı.

Misalen ; Zilzal / Zelzele suresi;

1. ayet: Yer, o şiddetli sarsıntısıyla sarsıldığı,

2. ayet: Yer, ağırlıklarını dışa atıp-çıkardığı,

3. ayet: Ve insan: "Buna ne oluyor?" dediği zaman;

4. ayet: O gün (yer), haberlerini anlatacaktır.

5. ayet: Çünkü senin Rabbin, ona vahyetmiştir.

6. ayet: O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

7. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

8. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.

Ayete baktığımızda 8 ayetten oluşuyor yani 8.ay ağustos ve depremden bahsediyor. Kur'anın 99.suresi yani 1999 işaret eder.

3.ayette insanlar sallantı için ne oluyor diye birbirine soruyor depremde saat 3 te olmuş insanlarda kendine bu soruyu sormuştu.Neredeyse çoğu depremde zaten şaşkınlıkla söylenir.6. ayette yer aldığı gibi bölük bölük  fırlamalar.

Tabi en doğrusunu Allah bilir.Bu şekilde Kur'an ciddiyetle son derece samimiyetle okunduğunda olağanüstü bilgiler bir bir görünüyor inşaAllah..

• Like 3

Diyanet ve fetva kurulunu bu güne kadar verdiği din ve ahkam dışı fetvalar ile red eden biri olarak, onların dahi kesin bir dille yanlış olduğunu söylemesine rağmen hala böyle bir iş yapıp takdir beklemek en basitinden hakka saygısızlık olur. Bu tür başlangıçlar arkasından başka sapıklığı peşinden sürükler. Daha evvel hangi beyinsiz buna cesaret etti bilmiyorum ama sizin Allah'a inancınız var ise bu şekilde onun rızasına erişmeniz mümkün değil. Müzik eşliğinde bırakın kur'an okumak ve dinlemeyi beraberinde Allah'ı zikretmek dahi bir çok alim küfür sebebi sayar. 

• Like 5
  • Thanks 1

Müzik beraberinde Kur’an okumak ya da dinlemek caiz değildir.

yanlıştır olmamalıdır 

peygamber zamanında peygambere de sorulmuştur o da gerek olmadığını tecvitin yeterli olduğunu belirtmiştir

paylaşmayın günahı çoğaltmayın

• Like 5

AdemYakups, 22 saat önce yazdı:

MaşaAllah kardeşim niyetin halis belli zaten samimiyetinden.

Benimde bir arkadaşım dinleyerek Kur'anı bitirmeye çalışıyordu.İşten eve dönerken yada işe giderken böyle yapardı.Böyle iyi derdi.

Ama ne zamanki okumasını tavsiye ettim ve okumaya başladı o zaman okumanın daha etkili daha güzel olduğunu anladı.

Çünkü Kur'anda çok fazla şifre çok fazla hikmetli ve bilinmeyen durumlar var. Hepsi iç açıcı durumlar, ayet numaraları ayet anlamları iyice kavranmalı.

Misalen ; Zilzal / Zelzele suresi;

1. ayet: Yer, o şiddetli sarsıntısıyla sarsıldığı,

2. ayet: Yer, ağırlıklarını dışa atıp-çıkardığı,

3. ayet: Ve insan: "Buna ne oluyor?" dediği zaman;

4. ayet: O gün (yer), haberlerini anlatacaktır.

5. ayet: Çünkü senin Rabbin, ona vahyetmiştir.

6. ayet: O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar.

7. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.

8. ayet: Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür.

Ayete baktığımızda 8 ayetten oluşuyor yani 8.ay ağustos ve depremden bahsediyor. Kur'anın 99.suresi yani 1999 işaret eder.

3.ayette insanlar sallantı için ne oluyor diye birbirine soruyor depremde saat 3 te olmuş insanlarda kendine bu soruyu sormuştu.Neredeyse çoğu depremde zaten şaşkınlıkla söylenir.6. ayette yer aldığı gibi bölük bölük  fırlamalar.

Tabi en doğrusunu Allah bilir.Bu şekilde Kur'an ciddiyetle son derece samimiyetle okunduğunda olağanüstü bilgiler bir bir görünüyor inşaAllah..

Gerçekten inanılmaz, çok aşırdım doğrusu. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi aslında çok fazla şifre var ama gerçek anlamda anlayarak okumadan çözülecek şeyler değil. Rabb'im inşallah hakkıyla okuyan ve anlayanlardan eylesin biz kullarını.

awengers44, 21 saat önce yazdı:

Diyanet ve fetva kurulunu bu güne kadar verdiği din ve ahkam dışı fetvalar ile red eden biri olarak, onların dahi kesin bir dille yanlış olduğunu söylemesine rağmen hala böyle bir iş yapıp takdir beklemek en basitinden hakka saygısızlık olur. Bu tür başlangıçlar arkasından başka sapıklığı peşinden sürükler. Daha evvel hangi beyinsiz buna cesaret etti bilmiyorum ama sizin Allah'a inancınız var ise bu şekilde onun rızasına erişmeniz mümkün değil. Müzik eşliğinde bırakın kur'an okumak ve dinlemeyi beraberinde Allah'ı zikretmek dahi bir çok alim küfür sebebi sayar. 

Estağfirullah, öyle bir niyetim yok tabiki. Dediğim gibi hatayı kabul ediyorum ama bu sayede Kur'an-ı Kerim'i hiç dinlememiş birine ulaşabilme ihtimali, bu sayede o kişinin Kur'an-ı Kerim'i daha iyi anlayıp anlatma isteği ihtimali bu paylaşımı kaldırmamı engelledi. Y

ugur4721, 20 saat önce yazdı:

Müzik beraberinde Kur’an okumak ya da dinlemek caiz değildir.

yanlıştır olmamalıdır 

peygamber zamanında peygambere de sorulmuştur o da gerek olmadığını tecvitin yeterli olduğunu belirtmiştir

paylaşmayın günahı çoğaltmayın

Haklısınız sonuna kadar ama yukarıda bahsettiğim konu sebebiyle kaldırmadım paylaşımı. Yoksa günah olduğuna hiç bir itirazım yok, sonuna kadar haklısınız.

akillialtay1995, 12 saat önce yazdı:

Kardeş büyük bir sevap işledin. Ama arkadaki fon müzik olmamış. Rabbim sana bu mübarek Cuma gününde ve okuduğun Kur'an-ı Kerim'in yüzü suyu hürmetine sana hayırlı kapılar açmasını ve her işinin rast gitmesini niyaz ediyorum.

Amin, inşallah. Bilmukabele...

Senkron2, 9 saat önce yazdı:

Teşekkürler paylaşıp haberdar ettiğiniz için alt yazıda olsaydı keşke. Kulakları zayıf olanlar için. :hi:

Ben teşekkür ederim, ilginçtir videoyu paylaşırken alt yazı eklememiştim ama otomatik olarak eklenmiş. Hiç farkında olmadan yapmış olabilirim. 😊

eca2424, 7 saat önce yazdı:

Amin. Eline emeğine sağlık abicim.

Ne demek kardeşim benim, ne mutlu bana. 

• Like 1

Yanlış anlaşılma ve hüküm verme hususunda ileri gitmeme adına ayet ve hadis ile delilleri sıralamak istemiyorum. Sadece iyiliğe teşvik ve bunlara açılacak yollarda haram bid'at ve küfre götüren ameller hakkındaki ölçülere bakmanız yeterli. Cehennemin yolları zannımızla iyi niyet taşları ile doludur. Bugüne kadar kimsenin tercih etmediği ve delil bulamadığı bir yolu açıyorsunuz, henüz vakit varken istiğfar edip bunları yok etmenizi tavsiye ediyorum. Selam hidayete tabi olanlara olsun.. 

Edited by awengers44
Selam
  • Like 1

• Proctives changed the title to Türkçe Kur'an-ı Kerim (fon Müziği Eşliğinde)