Jump to content

Güncel Sürücüleri Nereden Edinebilirim?

ByKayseriLi
 Share

Recommended Posts

Herkese hayırlı geceler arkadaşlar. Güncel sürücüleri bulabileceğim site yada program var mı acaba güvendiğiniz? Böyle abuk subuk sürücüler bulup kuracak programları kullanmıyorum şimdiden söyleyeyim. Normalde ben bu siteyi kullanıyorum Téléchargement gratuit de drivers et détection de sa configuration PC (driverscloud.com) ama burası da son zamanlarda bana değişik değişik sürücüler çıkartmaya başladı emin olamadığım için kurmadım hiç birini. Bu konuda yardımcı olurmusunuz? Bir diğer sorum ise realtek ses sürücülerinin güncel sürümlerini nereden bulabilirim? Anakartımın dolby desteği var realtek kurunca dolby home theater programı da kurulu oluyor bir kaç tane realtek sürücüsü denedim dolby programını kurmuyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

efe34, Bir saat önce yazdı:

Beleş mi olsun site, indirme linki vs

Reklam vb.?

Hocam bedava falan derken sürücü indireceğim sadece premium bir siteye yada indirme linkine gerek yok bence. Var mı bildiğiniz bir site vs?

hasan835, 17 dakika önce yazdı:

snappy driver öneririm sıkıntısız olup, deneyebilirsiniz;

Snappy'i bir deneyeyim. Bu arada linkini verdiğiniz realtek sitesinden sürücüyü indirdim ama dolby programı kurulmuyor sadece realtek ikonu geliyor. Dosyalarını da inceledim winrar ile açarak içerisinde dolby'nin hiç bir yazılımı yok. Mesela anakartın kendi sitesinden indirdiğim sürücüyü winrar ile açınca DS1 adında bir klasör de dolby programları yer alıyor ses sürücüsünü kurarken bu dolby yazılımlarını da yüklüyor. Sizin vermiş olduğunuz sitede genel olarak realtek ses chipi içeren anakartlar için verilen sürücü paylaşılmış hocam. Özel bir sürücü sanırım anakartın sitesinden indirmiş olduğum şekilde hiç bir güncel sürücü bulamadım. Belki bilirsiniz teknopat forumu var orada güncel olarak sürekli paylaşılıyor hatta bir keresinde oradan indirip kurmuştum dolby yazılımı geliyordu fakat şimdi hangi sürümü uyumlu hangisini kurarsam yazılım geliyor onu bilmiyorum bayağı güncelleme aldı çünkü.

Realtek Hd  Audio güncel sürücü için station-drives com öneririm.

Please register to see this content.

Sürücü arama programı olarak DriverEasy tavsiye ederim. Şimdiye kadar beni memnun etti.

Edited by MrRush
  • Like 1

MrRush, 1 saat önce yazdı:

Realtek Hd  Audio güncel sürücü için station-drives com öneririm.

Sürücü arama programı olarak DriverEasy tavsiye ederim. Şimdiye kadar beni memnun etti.

Hocam siteyi kurcaladım da tam olarak bulamadım sürücüyü yani yanlış bir sürücü indirmek istemedim. Yardımcı olabilirmisin? Realtek programı üzerinden baktım benim anakartımda ki çözücü ALC889 olarak geçiyor. Bir de hocam mutlaka Dolby Home Theater programı da olması lazım yanında yoksa hiç bir işe yaramıyor. Anakartın sitesinde ki Realtek sürücüsünü kurunca programı da kuruyor ve çalışmaya başlıyor sağ altta'da simgesi çıkıyor ama böyle farklı farklı sitelerden indirip kurduğum Realtek sürücülerinin hiç birinde bu programı kurmuyor sadece Realtek simgesi gözüküyor dolby'yi kurmuyor çünkü setup içerisinde home theater setupları olmuyor. Bana bu şekilde güncel bir sürücü lazım. 

hasan835, 2 saat önce yazdı:

Hocam hangisini indirmem lazım?

ByKayseriLi, 3 saat önce yazdı:

Hocam siteyi kurcaladım da tam olarak bulamadım sürücüyü yani yanlış bir sürücü indirmek istemedim. Yardımcı olabilirmisin? Realtek programı üzerinden baktım benim anakartımda ki çözücü ALC889 olarak geçiyor. Bir de hocam mutlaka Dolby Home Theater programı da olması lazım yanında yoksa hiç bir işe yaramıyor. Anakartın sitesinde ki Realtek sürücüsünü kurunca programı da kuruyor ve çalışmaya başlıyor sağ altta'da simgesi çıkıyor ama böyle farklı farklı sitelerden indirip kurduğum Realtek sürücülerinin hiç birinde bu programı kurmuyor sadece Realtek simgesi gözüküyor dolby'yi kurmuyor çünkü setup içerisinde home theater setupları olmuyor. Bana bu şekilde güncel bir sürücü lazım. 

Dolby + Realtek Hd Audio  2018 sürücüsü var.

Bunu indirip kurulum yapılır Güncel Realtek inf dosyasıyla güncel sürümle güncellenebilir.  Bu güncelleme Dolby sürücüsüne zarar verir mi bilmiyorum.

Güncel Realtek:

Edited by MrRush

MrRush, 9 saat önce yazdı:

Dolby + Realtek Hd Audio  2018 sürücüsü var.

Bunu indirip kurulum yapılır Güncel Realtek inf dosyasıyla güncel sürümle güncellenebilir.  Bu güncelleme Dolby sürücüsüne zarar verir mi bilmiyorum.

Güncel Realtek:

Güncel realtek yazanda sanırım dolby yok değil mi hocam? Bir de aklıma şöyle bir şey geldi güncel sürücüyü kurduktan sonra dolby programını daha sonra kurabilirmiyiz ki? 

radyofon, 8 saat önce yazdı:

en doğrusu üretici firmaların sitesinden indirmektir. 

Orası öyle de sitesinde de eski sürücüler var. Ethernet sürücüsünü bile her yeni sürümü çıkınca driverscloud üzerinden kuruyorum öbür türlü anakartın sitesinde 100 sene öncesinin sürücüsü var. 

casper0007, 8 saat önce yazdı:

Ashampoo Driver Updater 1.3.0.0

snapy arşivde bulunabılır her zaman stabıl surucu bulamayabılırsın kendı suruculerını yedekle bence

Ashampoo'ya bakayım.

ByKayseriLi, 1 saat önce yazdı:

Güncel realtek yazanda sanırım dolby yok değil mi hocam? Bir de aklıma şöyle bir şey geldi güncel sürücüyü kurduktan sonra dolby programını daha sonra kurabilirmiyiz ki? 

Dolby cihaz deneyimim yok aslında. 

Bu sitede bulunan sürücülerin boyutu daha fazladır çünkü tüm ses kodeklerini destekler. Dolby de bunların arasında var. Güncel sürücü kurup daha sonra Dolby uygulamasını kur dene bakalım.

Donanım nedir ona göre station driverden arama yapıp tüm güncel sürücüler bulunur.

Örnek bir arama sonucu:

Edited by MrRush

MrRush, Bir saat önce yazdı:

Dolby cihaz deneyimim yok aslında. 

Bu sitede bulunan sürücülerin boyutu daha fazladır çünkü tüm ses kodeklerini destekler. Dolby de bunların arasında var. Güncel sürücü kurup daha sonra Dolby uygulamasını kur dene bakalım.

Donanım nedir ona göre station driverden arama yapıp tüm güncel sürücüler bulunur.

Örnek bir arama sonucu:

Hocam yukarıda verdiğiniz sadece güncel olanı mı kurayım o zaman ilk önce yoksa dolby + sürücü olanı mı? 

TOLGAHAN5, 50 dakika önce yazdı:

Üretici firmalarinin kendi sitelerinden en son güncel driverleri indirebilirsin.

Dostum yok işte olsa neden konu açayım. Adamlar 2013 yılında vermişler sürücüyü daha da yok.

Alphonso_Elric, 42 dakika önce yazdı:

Şahsen kendim portable kullanıyorum gerek duyarsam. Kendi sarşivimden ekledim, dallanıp budaklanmaya gerek yok bence bu işini görecektir.

PORTABLE FULL Kurulum Gerektirmez. Kolay gelsin.

Dün kurdum hocam denedim bunu sürücü bulmuyor benim sistemde.

• Like 1

ByKayseriLi, 41 dakika önce yazdı:

Dostum yok işte olsa neden konu açayım. Adamlar 2013 yılında vermişler sürücüyü daha da yok.

Bilincli eskitme yani. Bendede eski bir leptop var. Wifi Kartida eski haliyle. simdiki yeni sistem olan WPA3 wifi lere baglanmiyor. Aramadigim driver sayfasi kalmadi ama malesef en son cikan driver 2015 oda isime yaramiyor. Ya Wifi kartini degistirecegim yada Wifi yi WPA-WPA2 de kullanmam gerekiyor. Teknoloji iste böyle birsey..

• Bazen güncel olan sürücüler performansı  düşürür vb. şekilde farklı etkiler yaratabilirler. Elinizdeki orijinal varsa eğer, sürücüleri yükleyerek eskiden / yeniye doğru güncelleyerek ilerlemek genel olarak performans bakımından etki ettiğini çakışma vb. sorunlarında önüne geçtiğini çok ciddi profesyonellerin bulunduğu bir forumda makalelerde okumuştum. Son yıllarda bu işleri kolaylaştıran değerli arkadaşlarımızında üstte belirttikleri uygulamalar vb. şekilde içerikler söz konusu ve gerçektende işleri hızlı sorunsuz kısa sürede halletmekteler doğrusu bazen şaşırıyorum eski yıllarda saatlerimizi verirdik yeri geldiğinde bir sürücüyü tanımlamak için vs. şimdilerde herşey tek tıkla online vb. yöntemlerle şipşak halledilebilebilmekte.
  • Benim naciz görüşüm arkadaşlardan farklı olmasada aralarında beğendiğim "snappdriver + iobit driverbooster" uygulamalarını kullanmaktayım. Ek olarak şunuda belirtmem gerekirse eğer , herhangi bir uygulama kullanmadan özellikle , "windows 8.1 ve + üzeri sistemler üzerinde" > bilindiği üzere de , update kanalları yollarıylada sürücüleri güncellemekte yararlı olabilmekte güncel olanları diğer bir değişle, update yoluyla sisteme yüklemekte buda bir seçenek denenebilir kullanılabilir. Bazen crack'li,patchli programlar sistemlerde sorunsallar yaratabilirler orn zararlılar: "backdoor,trojen,ransomware!"> anasayfa adres değiştiricileri gibi > vb. zararlı içerikler olabilmekte.

Kaynak linkler:

Snappy Driver Installer:  Free + IObit driver booster: 

Free kısıtlı / ücretli. (Sitede katılımsız veya portable olanları var)

• Like 2

TOLGAHAN5, 5 saat önce yazdı:

Bilincli eskitme yani. Bendede eski bir leptop var. Wifi Kartida eski haliyle. simdiki yeni sistem olan WPA3 wifi lere baglanmiyor. Aramadigim driver sayfasi kalmadi ama malesef en son cikan driver 2015 oda isime yaramiyor. Ya Wifi kartini degistirecegim yada Wifi yi WPA-WPA2 de kullanmam gerekiyor. Teknoloji iste böyle birsey..

Aynen öyle ama bu sadece anakartın sitesinde böyle yoksa benim anakartımda ki ses kartına ve lan portuna sürekli güncelleme geliyor driverscloud sitesi olmasa anakartın sitesinde ki eski sürücüleri kullanıyor olacaktım hala. 

MrRush, 20 dakika önce yazdı:

Eğer eski sürüm Realtek ve güncel Dolby kuruluysa. Güncel Realtek indir ve Aygıt Yönetcisinden Realtek Hd Audio sürücüsünü güncel olan sürücünün .inf dosyasını göster ve güncelle.

Hocam o verdiğin güncel yazanı indirip kurdum dolby programı silinmedi eski sürücü ile kurulan dolby programı hala duruyor sistem de güncel sürücü ile de uyumlu çalışıyor şuan da ekstra dolby programı aramak zorunda bırakmadı beni.  Tabi dolby programının güncel olanı da var ama nereden bulup kurabilirim onu bilmiyorum.

ByKayseriLi, 48 dakika önce yazdı:

Hocam o verdiğin güncel yazanı indirip kurdum dolby programı silinmedi eski sürücü ile kurulan dolby programı hala duruyor sistem de güncel sürücü ile de uyumlu çalışıyor şuan da ekstra dolby programı aramak zorunda bırakmadı beni.  Tabi dolby programının güncel olanı da var ama nereden bulup kurabilirim onu bilmiyorum.

Mağaza üzeinden güncelleme almıyor mu?