Jump to content

Windows 11 Soru Ve Cevaplar

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Extralarge, 08.12.2021 - 17:05 yazdı:

Arkadaşlar iki faklı bilgisayara farklı ISO'laran (orjinal ve modifiye) Windows 11 kurdum. Ama ikisinde de "Bazı ayarlar sistem yöneticiniz tarafından yönetilir" ve "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" gibi uyarılar çıkarak sistemde değişiklikler yapamıyorum izin vermiyor, pasif geliyor.

Nete çok araştırdım, register ayarları kullanıcı yetkilendirme ayarlar hiçbiri işe yaramadı. Windows 11 de böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm sağlayabilen varmı ?

Teşekkür ederim.

Please register to see this content.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
ugacomtr, 37 dakika önce yazdı:

uyumsuz bir pc var elimde. 2. nesil ryzen apu. bu pc uyumlu değildir diye yükseltemiyorum. yeniden kurulum tabi ki oluyo ama ben yükseltmek istiyorum yol yordam var mıdır? 

Elinde orjinal kurulum dosyaları silinmemiş Windows 11 iso dosyası varsa iso açma programları ile açıp sources içerisiden boot.wim silin aşağaki linkten indireceğiniz boot.wim dosyasını aynı yere atıp iso olarak kaydedin.

Sonrasında isterseniz bu isoyu rufus ile flasha yazdırıp kurulum esnasında yükselt seçeneğini seçerek yükseltebilirsiz, veya iso dosyasını winrar ile masaüstünde klasöre çıkarıp içerisindeki setup.exe yi çalıştırmak suretiyle sisteminizde yükseltme yapabilirsiniz.

Edited by TR_by
  • Like 1

• 5 hafta sonra ...

Arkadaşlar ilk çıkan windows 11 isolarında virtualbox uygulaması ile sanal işletim iso ları kurulabiliyordu ama şimdilerde güncel isoları ne yaptım iseı kuramıyorum acaba bunun için konu açılabilmesi mümkünmüdür virtualbox un windows11 isolarını ve uefi kurulumları test edebilmek kurulum ve ayarlarından bahsedilebilirmi?

bu windows 11 ile ama sistemim msi ge 60 laptop  i7 cpu 16 gb ram 128 gb ssd gtx 850m gpu

1 windows 11 resmen çıktı mı yani beta vs sürüm değil değilmi ?
2 windows 10 gibi sistemi yormuyor ve sorunlu değil dimi ??
3 win 7 de çalışan programlar falan çalışır değil mi ? bunlaır neden soruyorsunuz diyecek olursanız ben qin 7 den win 10 a yükseltmeyle geçiş yaptım sonra beğenmedim sisetmi syoruyor gib gelid sonra win 8.1 kurdum o da olmadı win7 ye geçiş yaptım stabil diye bu bayağıdır açılışta hoş geldiniz ekranından sonra siyah ekanda belkiyor ne yaptıysam düzelmedi ondan yüksesemmi diye soruyorum teşekkür ederim

• Like 1

• 3 ay sonra...
TR_by, 22.12.2021 - 17:06 yazdı:

Elinde orjinal kurulum dosyaları silinmemiş Windows 11 iso dosyası varsa iso açma programları ile açıp sources içerisiden boot.wim silin aşağaki linkten indireceğiniz boot.wim dosyasını aynı yere atıp iso olarak kaydedin.

Sonrasında isterseniz bu isoyu rufus ile flasha yazdırıp kurulum esnasında yükselt seçeneğini seçerek yükseltebilirsiz, veya iso dosyasını winrar ile masaüstünde klasöre çıkarıp içerisindeki setup.exe yi çalıştırmak suretiyle sisteminizde yükseltme yapabilirsiniz.

dosyanın güncel linki mevcut mu acaba?

• 1 ay sonra...

Şu masaüstü sağ tuş menüsündeki intel ve Nvidia girdilerinden acayip sıkıldım. Zaten çalıştıra "control" yazıp entere basınca açılan Denetim Masasından ilgili ayarlara ulaşabiliyoruz. Kaldırmak için bu reg kayıtlarını kullandım. Belki sizde sıkılmışsınızdır diye paylaşayım dedim.

Zaten çalıştıra "control" yazıp entere basınca açılan Denetim Masasından ilgili ayarlara ulaşabiliyoruz.

Edited by MamLeter

Eski ve yeni masaüstü sağ tuş menüleri için reg kayıtları :

Eğer komut dosyalarında yada katılımsız Windows yaparken kullanmak isterseniz :

Yönetici Komut İstemi'ni açın.

Buraya, aşağıdaki komutu yapıştırın:

reg add "HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32" /f /ve

Enter'a basın . 

"Operasyon başarıyla tamamlandı" yazmalıdır. Windows gezginini yeniden başlatmayı unutmayın. Olmazsa bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeni menüye dönmek için çalıştır kutusundan regediti açıp ilgili anahtarı,

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}

silin.

Duruma göre windows gezginini yada bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu arada yeni menüde winrar görünüyor ama 7zip yok sanırım. Çok eksik var ama yeni menü, dokunmatik aygıtlara evrilmek için tercih edildiğinden, göz bayağı rahat ediyor okurnurken.