Jump to content

Windows 11 AIO 22000.466 | Multioem | Cpu-ram-tpm-secureboot Fix

Emre028
 Share

Recommended Posts

Hocam öncelikle vermiş olduğunuz emekten dolayı çok teşekkür ederim. @Emre028 

Hazırlamış olduğunuz sistemi indirdim. İzinli günümde evimde bulunan bilgisayarıma da kurulumunu yaptım. 

Hız performans konusunda gözlemlerim oldukça verimli olduğu üzerineydi.

Sistemden ekran görüntüsünü de merak eden arkadaşlar için paylaşmak istedim.

spacer.png

Please register to see this content.

• Like 1

efem360, 10 dakika önce yazdı:

Hocam öncelikle vermiş olduğunuz emekten dolayı çok teşekkür ederim. @Emre028 

Hazırlamış olduğunuz sistemi indirdim. İzinli günümde evimde bulunan bilgisayarıma da kurulumunu yaptım. 

Hız performans konusunda gözlemlerim oldukça verimli olduğu üzerineydi.

Sistemden ekran görüntüsünü de merak eden arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Beğenmenize sevindim. Herhangi bir ince ayar yada müdahale yapılmadığı işin ISO’ya yıllarca rahat bir şekilde kurup kullanabilirsiniz. Şuana kadar birçok kurulum yaptım bile herhangi bir hata ile karşılaşmadım :) 

• Thanks 1

Çalışmanız ve paylaşımınız için teşekkürler. Gayet hızlı ve sorunsuz bir sürüm olmuş. Windows 11 hızlı aslında ama Windows 10'dan alıştığım bir özellik sanırım yok. Görev çubuğundan istediğim ayarlamayı yapamıyorum. Mesela görev çubuğuna Opera ekliyorum ama tıkladığımda açılmıyor. Bunu araştırdım internette ama çözüm bulamadım. (Sorun sizin çalışmanızdan kaynaklanmıyor.)

Edited by Ironeagle
  • Like 1

Ironeagle, 25 dakika önce yazdı:

Çalışmanız ve paylaşımınız için teşekkürler. Gayet hızlı ve sorunsuz bir sürüm olmuş. Windows 11 hızlı aslında ama Windows 10'dan alıştığım bir özellik sanırım yok. Görev çubuğundan istediğim ayarlamayı yapamıyorum. Mesela görev çubuğuna Opera ekliyorum ama tıkladığımda açılmıyor. Bunu araştırdım internette ama çözüm bulamadım. (Sorun sizin çalışmanızdan kaynaklanmıyor.)

taskbardan operayı kaldırın. sonrasındaysa operayı tekrar açıp taskbarda sabitleyin.

• Like 1

Hocam elinize sağlık. Şöyle bir durum var. Ben öncelikle VMware Workstation üzerinden test ediyorum. Windows 11 orjinal iso dosyasını sanal pc olarak sorunsuz kurabiliyorken, sizin hazırladığınız iso dosyası ile wmware üzerine kurulum yapamadım. yükleme için bir tuşa basın kısmında herhangi bir tuşa bastığımda Not Found hatası veriyor.

Wmaster, 6 dakika önce yazdı:

Hocam elinize sağlık. Şöyle bir durum var. Ben öncelikle VMware Workstation üzerinden test ediyorum. Windows 11 orjinal iso dosyasını sanal pc olarak sorunsuz kurabiliyorken, sizin hazırladığınız iso dosyası ile wmware üzerine kurulum yapamadım. yükleme için bir tuşa basın kısmında herhangi bir tuşa bastığımda Not Found hatası veriyor.

Workstation kullanmıyorum. Ancak sistem sorunsuz kuruluyor. Üst gönderilerde kuran kullanan arkadaşların sistemlerinden ekran görüntüleri mevcut.

Emre028, 1 dakika önce yazdı:

Workstation kullanmıyorum. Ancak sistem sorunsuz kuruluyor. Üst gönderilerde kuran kullanan arkadaşların sistemlerinden ekran görüntüleri mevcut.

Workstation efi desteğini kapatıp bios moda alınca kurulum gerçekleşti. Fiziksel makinada uefi denemek lazım.

Şu an sanal kurulum devam ediyor. Teşekkür ederim.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Hocam ellerine sağlık. Aralık 2020'den bu yana sizin ahzırlamış olduğunuz Windows 10 Home SL TNCTR Edition sistemini kullanıyorum ve açıkçası bugüne kadar kullandığım en stabil sistem diyebilirim. Size sorum şu olacak. Laptopumda kendisiyle gelen Home SL lisans var. Acaba 11'e geçsem kendi lisansıyla yine aktifleşir mi bu konu da bir bilginiz var mıdır?

erdemiri, 36 dakika önce yazdı:

Hocam ellerine sağlık. Aralık 2020'den bu yana sizin ahzırlamış olduğunuz Windows 10 Home SL TNCTR Edition sistemini kullanıyorum ve açıkçası bugüne kadar kullandığım en stabil sistem diyebilirim. Size sorum şu olacak. Laptopumda kendisiyle gelen Home SL lisans var. Acaba 11'e geçsem kendi lisansıyla yine aktifleşir mi bu konu da bir bilginiz var mıdır?

Aktifleştirir güzel kardeşim :) 

• Thanks 1

• 4 hafta sonra ...
Emre028, 16.01.2022 - 13:30 yazdı:

Windows 11 AIO 22000.466 | MultiOEM | CPU-RAM-Disksize-TPM-Secureboot Fix | Ocak 2022

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

UUP dump üzerinden 15.01.2022'de elde edilen ISO dosyasını kullandım.

MultiOEM projesiyle zenginleştirdiğim sistemi, CPU-RAM-Disksize-TPM ve Secureboot gibi zorunlu gereksinimlerini kaldırdım.

SSD optimizasyonu için gereksiz olan servisleri kapattım. ( PreFetch, SuperFetch, BootTrace ve PagingExecutive )

Başlat menüsünü alışmış olduğumuz şekilde sola sabitledim. ( Beğenmezseniz değiştirebilirsiniz, herhangi bir engel bulunmuyor. )

Bunların dışında, Hata ayıklama günlüğü devredışı , Masaüstü simgeleri aktif, MSRT devredışı, indeksleme,bakım ve hata raporlama servisleri pasif, görev çubuğu arama, bul görev görünümü simgesini gizli, sağ tıka görev yöneticisi kısayolu eklendi.

Masaüstüne PRIVATEmre adlı bir klasör ekledim, içerisinde Defender, UAC, ince ayar ve aktivasyon için gerekli olan programları bulacaksınız.

Gerekli tüm ince ayar ve servis optimizasyonu sağlanmış olup yazıcı ve ağ paylaşımı için gerekli olan hiçbir servise yada hizmete dokunmadım.

RAM kullanımı oldukça başarılı olan bu projede iyi bir SSD'ye sahipseniz uzun yıllar boyunca size eşlik edecek bir işletim sistemi olacaktır.

Bu projede profesyonel yöntemler ve araçlar kullanıldığı için sistemi ya Rufus ya da Multiboot,ların içerisinde yer alan 78 Setup - WInst yöntemi ile kurabilirsiniz.

Konu altında gerekli olan rufus ve multiboot ile kurulum yöntemleri için gerekli anlatım video ile sağlandı.

Windows Defender , Windows Update ve OneDrive için hiçbir ayar yada işlem yapılmamıştır. 

MultiOEM projemizin Windows 8.1 çalışması @amd_turkeyWindows 10 çalışması ise @MrRush tarafından hazırlanmıştır.

Oldukça sağlam hazırladığımızı düşündüğümüz MultiOEM Windows 8.1, 10, 11 çalışmaları ücretsiz olup tüm üyelerimize erişimi açık olacaktır.

İçeriği Görüntüle

Sistem :  

Rufus : 

Multiboot ile Kurulum :

Kurulum anlatımı yapmış olduğum Multiboot Çalışması : PRIVATEmre Multiboot V2

78Setup-WInst Yöntemi içeren tüm MultiBoot,larda sorunsuz olarak projeleri kurabilirsiniz.

1_zpsa4ca5b76.png

TNCTR © 2022

sabahtan beri indirmeye çalışıyorum 

free indirme sürekli geri sayım yapıyor ancak indirme linki vermiyor..

rfve, 2 saat önce yazdı:

sabahtan beri indirmeye çalışıyorum 

free indirme sürekli geri sayım yapıyor ancak indirme linki vermiyor..

Şu millet cayır cayır indirip üstüne birde sistemi kuruyor, siz indirme işlemini dahi başlatamıyorsunuz :) Empati kuralım lütfen rica ediyorum. Açılan linkten free downloada basıp gelen pencereden create download linke basıp download diyeceksiniz bu işlemin hepsinin yapılması 1 dk bile değil..

Videoyu izleyin : 

Edited by Emre028

Emre028, 10.03.2022 - 15:47 yazdı:

Şu millet cayır cayır indirip üstüne birde sistemi kuruyor, siz indirme işlemini dahi başlatamıyorsunuz :) Empati kuralım lütfen rica ediyorum. Açılan linkten free downloada basıp gelen pencereden create download linke basıp download diyeceksiniz bu işlemin hepsinin yapılması 1 dk bile değil..

Videoyu izleyin : 

sorun indirmeyi başlatmak değil. sorunu aynı gün çözdüm ancak buradaki mesajı düzeltmemişim.

sorun indirme linki sayfasında şifre sorması ve şifre bölümünün sayfanın alt kısımda kalması .
buraya SS bırakayım takılan arkadaşlara yardımcı olsun .

ilk sayfadaki şifre (tnctr) RAR şifresi Değil arkadaşlar. indirme sayfasının altına girilecek şifre . Benim gibi takılmayın sizde 

• 2 hafta sonra ...
Ironeagle, 30.01.2022 - 18:00 yazdı:

İnanın ne yaptıysam olmuyor. Mesela painti ekledim sorun yok ama Opera veya Edge asla olmuyor aynı hatayı veriyor.

StartAllBack kurdum.

Quick launch vb sorunsuz ekleniyor.

tavsiye ederim.

bu sorunlarınızdan eser kalmaz...

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Üstat Windowsu kurdum ve gayet güzel ve stabil. Emeklerinize sağlık. sadece Başlat menüsünü orjinal Windows 11 de olduğu gibi ortaya nasıl getireceğimi çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim