Jump to content

Ubuntu 10.04.1 Türkçe

kaosem

Recommended Posts

linux denemek isteyip te yabancılık ceken yeni kullanıcılar ubuntuye en ince ayrıntısına kadar xp görünümü veren şu temayı deneyebilir

http://ubuntu.online02.com/files/XpGnome.tar.gz[/CODE]

[CODE]http://www.chip.com.tr/video/ubuntu-ya-windows-xp-makyaji_1296.html[/CODE]

20091228124035.jpg

• 4 hafta sonra ...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply
linux denemek isteyip te yabancılık ceken yeni kullanıcılar ubuntuye en ince ayrıntısına kadar xp görünümü veren şu temayı deneyebilir

http://ubuntu.online02.com/files/XpGnome.tar.gz[/CODE]

[CODE]http://www.chip.com.tr/video/ubuntu-ya-windows-xp-makyaji_1296.html[/CODE]

20091228124035.jpg

dostum tema için teşekkür ederim.gerçekten ubuntu birden windows xp ye döndü.fark yok arasında.ben denedim temayı şuan hala kullanıyorum.denemek isteyenlerede tavsiye ederim.

• 1 ay sonra...
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx Beta 1 (Server/Desktop/x86/x64)

Download linkleri:

http://releases.ubuntu.com/releases/10.04/[/CODE]

Şu anda Lucid deyim ve bu yeni sürümde birkaç eksiklik görüyorum. Ubuntuyu uzun süredir kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Süper bir sistem ama şu anda sadece birkaç bug a rastlıyorum. Zaten daha rararlı sürüm çıkmadı. birkaç hatanın olması sorun değil. İkinci betada bile hallederler. Şu anki haliyle bile süper bir sistem olmuş. Yeni teması, hızı, artan destekleriyle muhteşem şu anda. Hergün güncelleme yapıyorum. Ortalama 15 mb ile 25 mb arasında güncelleme çıkıyor günlük olarak. Her defasında faklı bir hatayı düzeltiyorlar hemen. Galiba dedikleri gibi gerçekten hızlı, kararlı ve diğer windows ve mac sürümleine iyi bir rakip olacak bu sürümüyle. 29 Nisanı sabırsızlıkla bekliyorum :)

• 3 hafta sonra ...
Arkadaşlar bu işletim sisteminde yasaklı sitelere,özellikle youtube,girmek için dns ayarlarını nasıl değiştirebilirim? Ağ bağlantılarımdan bağlı olduğum kablosuz bağlantıyı düzenle dedim,IPv4 ayarlarına geldim ancak orda birkaç denemeden sonra başarısız oldum,yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Selamun aleykum arkadaşlar. BEn kurgum Ubuntu 9.10 u fakat daha önce hiç kullanmadıgım için ayarlamaları nasıl yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Sanal Makinada kurdum ana makina ile arasında nasıl paylaşım kurabilirim. Wireless i nasıl devreye sokabilirim ? daha çok işlem var ama benim bu konu hakkında bilgim yok.. yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı ? yardımcı olabilecek arkadaşımız ÖM atabilirse sevinirim. Saygılarımla

Ya bana Pardus 2009.1' de compiz fusionu çalıştırma konusunda yardımcı olabilecek arkadaşım var mıdır? Bir de Kooldock diye bi program var 2008 depolarında onu çalıştıramadım. Cairodock u denedim ama onu da masaüstünde istediğim yer koyamadığım için kaldırdım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Linux Mint 8 64 Bit ve 32 Bit ikisinide kullandım gerçekden harikalar bunlarında türkçe dil paketleri var genelde hangi linux sürümünü yüklerseniz yükleyin bilginiz olsun tam türkçe olarak karşınıza gelmez güncelleme sonucunda türkçe olur hiç bir driveri tek tek arayip bulmakla uğraşmazsınız nadir durumlar dışında. Eğerki xp oyunlarından vazgeçemiyorsanız C D E Sürücüleri yapın C Ye xpyi üstünede Herhangi bir linux sürümünü kullanabilirsiniz Açılışdı XP mi Lİnuxmu açılsın diye soruyor zaten.. İnternet ve multimedia konusunda linux bence cok gelişmiş.. İnternet sayfaları mükemmel hızlarda açılıyor ve görüntü şahane. Kimi arkadaşlar beceremeyip hemen formatliyorlar birakın 2 3 gün kalsin elinizde bi eliniz alışsın bi düzenlemeye filan başlayın masaüstünü yada farklı ayarları kurcalayin ne kadar harika olduguna sizde tanıklık edeceksiniz... Mesala Ubuntu Sof.. Center gibi Program bulabilceginiz bir menu var... Oraya örnegin torrent yazıyorsunuz anında programlar bilgisayarınıza kurulum icin karsınıza cıkıyor indiripde oraya tıkla buraya tıkla derdi yok... Oyun oynicaksanız yine oyun adını yaziyorsunuz Ve 1 gb lık oyunlar karsınıza geliyor online quik tarzı yüzlerce oyun.. Tabi burda listenen şeyler kullandıgınız linux durumuna göre değişebilir. Şuan en kullanışlısı ban Linux Mint 8 64 Bit geldi.. Ayni XP Masa üstü gibi yani harika =)

• 4 ay sonra...

tux dene açılabilir opensuse öyleydi oyunları da playonlinux ile açabilirsiniz yazıların görünmeme sorununu da windows yazı tiplerini yüklerseniz çözülür ama linux oyun için kullanılacak bir sistem değil ben pardus 2009.2 denemiştim firefox ile bir resmi kaydedeyim dedim tıklıyorum hiç bir şey olduğu yok kde 4 iyi değil o yüzden gnome kullanan linux türevleri daha iyi bence ubuntu gibi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...