Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

köylü kardeşim ben senin bu yöntemi nasıl kullandığını merak ediyorum bize anlatabilir misin, ben 16 gb lık usb mi mini tool partitionla fat32 ve ntfs  iki bölüme ayırdım ancak .tib dosyasını buna göre nasıl ayarlıyoruz bunu çözemedim. ayrıca turbobit sitesinden hızlı indiremiyoruz. Mega.co.nz sitesine 16 gb usb ye ayarlı .tib 2 gblık yükleyebilir misin? .tib imagenı fat32 ve ntfs diye ikiye ayrılmasını nasıl yaptığını ve nasıl dosyaları ayarlayıp yerleştirdin bize  anlatım yapar mısın?çalışmalarını takip ediyorum ve uyguluyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

bootice programı ile önce usb mizi  büyüklüğünü ayarlayıp 2 partiona ayırıyoruz.(Parts Manage) Birinci bölümü fat32 ikinci bölümü ntfs olarak formatlıyoruz. Dosyaları attıktan sonra acronis ile tüm usb nin tib imajını alırız.

Üstat JULIA.ISO yu bilirsiniz. Bu Hiren Boot Cd içindeki Windows 7 PE. Bunun .wim dosyasını çıkardım. Sizin eklemiş olduğunuz .wimlerin yanına koydum. BCD dosyası da sizin verdiğiniz. Yani boot klasörü içindeki BCD dosyası. Ekleme yapsam da boot edince görünmüyor. BCD dosyası linkte mevcut.

http://www.solidfiles.com/d/9874a3023e/BCD

(Biliyorsunuzdur fakat yinede hatırlatamak istedim. İndirmek için Direct download link yazana basın.)

Üstat JULIA.ISO yu bilirsiniz. Bu Hiren Boot Cd içindeki Windows 7 PE. Bunun .wim dosyasını çıkardım. Sizin eklemiş olduğunuz .wimlerin yanına koydum. BCD dosyası da sizin verdiğiniz. Yani boot klasörü içindeki BCD dosyası. Ekleme yapsam da boot edince görünmüyor. BCD dosyası linkte mevcut.

http://www.solidfiles.com/d/9874a3023e/BCD

(Biliyorsunuzdur fakat yinede hatırlatamak istedim. İndirmek için Direct download link yazana basın.)

Win7 PE'nin wim dosyasını paylaşmanız mümkünmü?

merhabalar köylü hocam

öncelikle çalışman süper olmuş tebrik ederim. bende bu konularda uzman birisi olarak çok beğendim kendim de denedim ve aşağıdaki arkadaşla aynı problemi yaşadım :) neden böyle onu çözmeye çalışıyorum. daha önce kendim hazırladığım NT6BOOT.ISO larım vardı oradaki boot.wim i çıkartıp senin çalışmandaki boot klasörü altındaki bootiso64.wim ile değiştirdim sorun çözüldü şimdi hem win 7 hem win8 isodan yükleme yapıyorum.

şimdi asıl soruma geleyim kendi çalışmamı bir arkadaşla paylaştım elindeki dvd nin isosunu alıp benim multiboot uma eklemiş ama windows yükleme kaynağı bulunamıyor gibi bir hata almış. özetlersek senin nt6boot bana uymuyor benim ki de başka bir arkadaşa uymuyor :) neden böyle oluyor diye taktım kafaya çözebiliriz inş. senin fikrin nedir. aklıma sanal cd rom geldi imdisk her bioasa uyumlu olmayabilir mi acaba farklı bioslarda farklı tepkiler veriyor gibi. 

sayın köylü hocam ıso/wın klasöründeki sizin eklediğiniz wın86 ve win64 dosyalarını sildim kendim windows 7 tüm sürümler eklemek istedim ıso adını wın86 olarak değiştirdim klasörün içine kopyaladım olmadı çalışmadı

• Editor

@ademola  biosla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü aynı makinada bende Windows 7 isosunda aynı hatayı aldım fakat benim attığım iso içeriği Windows 7 boot dosyaları idi sorunun kaynağı zannedersem bu

konuya eklediğim içerik ise Windows 8.1 boot dosyaları idi şimdi herhangi bir Windows 7 install.wim veya esd dosyalarını win8.1 isosu içine atarak kurulabileceğini düşünüyorum henüz denemedim fakat kurulacağından eminim

@erdal1555 pascal multiboot konusunda onunla alakalı bir video var yeterli gelmezse önümüzdeki günlerde videolu anlatım yaparım

Edited by köylü

İlk çıktığı günden beri sorunsuz olarak UEFI ve normal kurulum yapıyorum sorun yok. Extended'in 58ln1 iso dosyası içindeki install.win dosyasını sources içine atıp ismini değiştirdim fakat kurulum sırasında bana isonun yerini soruyor gösterip kuruluma devam edeyorum fakat neden böyle yapıyor anlayamadım köylü hocam. Acaba neyi yanlış yapıyorum?

pascal multibot ile köylü multibotu aynı flashta nasıl kullanmam gerektiğini hiç bilmeyen birine anlatır gibi anlatacak bir arkadaş varmı acaba? (flash 128gb) yada elinde bu şekilde kullanan varsa paylaşabilirmi?

resimde gördüğün gibi de yapabilirsin ama Köylü ustanın verdiği kodlar doğrultusunda kurmak istiyorsan WIN klasörüne 7 ve 8.1 kalıplarını eklersin xp içinde XP klasörüne diğelerini ise kendine göre ayarlama yapabilirsin.

pre_1427293713__ekran_alnts.png

usta kusra bakma multıbootlarıda acemiyim bir kaç sorum olacaktı?

1-flash acronis recovery yapmadan önce ntf mi yoksa fat32 olarakmi biçimlendiriyoz?

2-ESDli sistemleri hangi klasöre atıyoz?

3-yukardaki resimdeki ISO klasöründe win klasörü war isoları bunun içinemi atıyoz yoksa

her klasörü kendi iso sunamı atıyoz?

Merhaba ekledigim resmin en ustune hardiskten başlasın diye menülü bir bcd ayarlanabilirmi cunku kurdukduktan sonra açılışta usb takili ve unutuldudugu zaman ise tekrar kurmaya geciyormP18E2.jpg

Edited by bymax

çalışmanızı elimde 32lik flash bellek olmadığı için eski boşta duran hdd ye uyguladım test için kurulum sıkıntısız 8.1 i kurdum    sistem güzel çalışıyor multiboot için kullandığım hdd yi çıkarınca bilgisarım açılmıyor normal hdd arızası veriyor 
hdd görmüyor gibi ama açılışta hdd görüyor sonrasındaki adımda hdd hatası veriyor Multiboot yaptığım hdd yi takınca sistem açılıyororada sanki işletim sistemleri varmış gibi görüyor sorun ne anlamadım

kknGJr.jpg
b5JkY0.jpgmP145P.jpg

• Editor

boot olarak kullandığın harici diske sistemin açılış bölümlerini kaydetmiş sanırsam sistem açıkken harici diski çıkardığında sorun oluyormu? birde harici disk takılı iken partition wizart ile disk bölümlerini gösteren bir caps verebilirmisin

Edited by köylü

harici diski çıkardığınmda sorun olmuyor kablolar oynamazsa çıkartırken diğer kabloları şu o hdd sökük mesaj yazıyorum sistemi yeniden başlatıp sistem açılırken çıkardım sıkıntı yok gibi başlangıçta biraz kasıntı olur gibi oldu pc açıldığında açılarken hdd çıkardım diye uyarı mesajı verdi tam hatırlamıyorum ama tamamen çıkarıp başlatırsam dediğim hata devam ediyor hala partition wizart ile disk bölümlerini ekliyorum

d532q7.jpg

• Editor

Evet dediğim gibi boot dosyalarını harici hdd ye yazmış harici hdd yi yeniden hazırlama imkanın varsa biçimlendirirken logical a çevir primary de boot dosyalarını hariciye yazıyor demekki partition wizard üzerinde diski logical yaparak yeniden format atman gerekir

• Editor

uefi kısmında sistem olarak wim dosyası yok orayı oynamana gerek yok ntfs bölümdeki sources içerisindeki wim dosyasını değiştirebilirsin veya iso dosyasını değiştir

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...