Jump to content

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi Hataları

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadşalar bu güncelleme çok sorunlu bir güncelleme bence eskiden hızlı olan pc nin içne etti güncelleme ve harici hdd mi görmüyor pc windows 7 pc takıyorum şak diye görüyor windows 10 görmüyor güncelleme öncesi görüyordu nette bu sorunlarla karşılaşan çok insan var şuan ama çözümü yok acaba bile yada başına gelen varmıdır temiz kurulum yaptım format attım yine aynı iso indirdim orjinal sistem çünkü 

Edited by MaDTuRk

Benzer bir sorunu ben de yaşadım, güncelleme yüklenmiyordu "bu bilgisayara yüklenemez" tarzında hatalar veriyordu. Sonra C yi disk yönetiminden aktif yaptım güncellemeyi yüklemeye başladı. Ancak gücelleme yüklenirken sistem çöktü, Bunun üzerine ben de Yıldönümü güncellemesini barındıran bir ISO indirip onarım yapıtıktan sonra açıldı bilgisayar ve güncellemeyi uyguladı. Şimdi sorunsuz kullanıyorum ama sanki ara sıra sistemdeki geçiş animasyonlarında FPS kaybı oluyor gibi hissediyorum, belki de bana öyle geliyordur.

Bende de usb girişlerinde sıkıntı var. Flash diski taktım 128 GB'lık; multiboot'um, tüm yazılımlarım içindeydi. Görmedi; USB aygıtı arızalı hatası verdi. İçini açacağım diye kırdım onca saatlik emeği; heba oldu. Şirkette de Insider derlemesi güncellemeleri açıkmış; Logitech'in kablosuz alıcısı görmemeye başladı USB'ler; fırlattım attım mouse'u arızalandı diye. Olmaz olsun böyle güncelleme! :angry:

Sorunsuz olarak 5 pcye kurdum(bunlardan biri kendi pcim) 5indede kullanılıyor update yoluyla değil media create tool ile kurdum hepsi stabil ve sorunsuz çalışıyor evet ilk kurulduğunda uygulamalar vs nedeniyle bayağı yavaş çalışıyorduda bakım yapınca old klasörü vs temizleyince pcde 15 gb küsür yer açınca epey rahatladı eskisinden x3-x4 kat daha iyi çalışıyorlar hepsi

Arkadaşlar sisteminiz eğer üzerinde oynanmış bir windows ise hata vermesi normaldir. Temiz kurulum ile yükseltme yaptım (MSDN versiyonları ile) Ocak ayından beridir sürekli kullanırım ki kendisi şirket bilgisayarım olur. O gün bugündür performansta 1 gram değişme olmadı hala son sürat hızlı kullanıyorum. Kurduğunuz uygulamalarıda iyi seçmenizi öneririm. Asus Rog 16 gb i7 , 500 ssd sistemimde mevcuttur.

39 dakika önce, shalyangose yazdı:

Arkadaşlar sisteminiz eğer üzerinde oynanmış bir windows ise hata vermesi normaldir. Temiz kurulum ile yükseltme yaptım (MSDN versiyonları ile) Ocak ayından beridir sürekli kullanırım ki kendisi şirket bilgisayarım olur. O gün bugündür performansta 1 gram değişme olmadı hala son sürat hızlı kullanıyorum. Kurduğunuz uygulamalarıda iyi seçmenizi öneririm. Asus Rog 16 gb i7 , 500 ssd sistemimde mevcuttur.

bende de aynı şekilde : insider previev tüm sürümleri kullandım çıktıkça hiç sorun yaşamadım

10 dakika önce, istanbul82 yazdı:

4+ pc ye kurdum bir sorun yok şu ana kadar orj isoy la , benimde tavsiyem oynanmamış microsoft çıkışlı isoyla + temiz kurulum yapmanız....

USB problemi var. Sistem olarak aksama, kasma vs yok ama USB ler ile alakalı sıkıntı var sistemde.

• Like 1

3 flash disk var farklı marka, bunları okuyor ve bilgisayarımda görüntüleniyor.

2 harici hdd var farklı marka, 2sinide takılı olarak görüyor fakat birini bilgisayarımda görüntülenmiyor. Disk yönetimin görüntüleniyor fakat işlem yapılamıyor. (görüntülenmeyen hdd başka cihazda (Win7 ve Modem) denendiğinde sorunsuz çalışmakta)

Ekran Alıntısı.PNG

Bunlar üzerine nette yaptığım araştırmalar sonucu bu sorunu ve USB ler ile sorun yaşayan çok kişi gördüm.

Edited by KenanK
  • Like 1

usbler görmüyor disk yönetiminde görünüyor yada başka windwos 7 pc görüyor 10 görmüyor deli edecek ben sıfır temiz iso indirdim ve sistem orjinal direk sıfır temiz kurulum yaptım düzelme yok deli edecek

Lanet olsun güncellemesine ayrıca eski sürümü kurup deneyecegim ayrıca isteyen varsa kursun denesin güncelleme öncesi eski sürüm numarası 1511 bulun nette

Edited by MaDTuRk
  • Like 1

2 saat önce, MaDTuRk yazdı:

usbler görmüyor disk yönetiminde görünüyor yada başka windwos 7 pc görüyor 10 görmüyor deli edecek ben sıfır temiz iso indirdim ve sistem orjinal direk sıfır temiz kurulum yaptım düzelme yok deli edecek

Lanet olsun güncellemesine ayrıca eski sürümü kurup deneyecegim ayrıca isteyen varsa kursun denesin güncelleme öncesi eski sürüm numarası 1511 bulun nette

53 dakika önce, MaDTuRk yazdı:

Eski sürüme döndüm 1511 canavar gibi oldu valla yerim güncellemesini ya valla oyunlarda fps de düşürdü güncelleme o yüzden yüklemeyin sakın 

Temiz kurulumla falan alakalı durum yok, görmeyecek olsa hiç birini görmez. arada ayırt ettiği başka bir şey var. Güncelleme bekliyecez başka çare yok herkes şikayetçi bu durumdan. Logitech Mouse larda lag sorunu oluyormuş mesela birde.

Oyunlarda daha deneme fırsatım olmadığı için birşey diyemicem, sistem olarak aksama, fps düşüşü falan yaşamadım daha.

5 dakika önce, MaDTuRk yazdı:

Microsoft bu yıl içerisinde güncelleme daha verilmeyecek diye açıklama yaptı ama umarım bug güncellemesi verir en azından 

Sonuçta iyileştirme güncellemeleri veriliyor, elbetteki bu şekilde 1 sene daha bekletmezler. Sorunu yaşayan ve şikayet eden bu kadar kişi varken.

Win10 Education 1607 x64 Bit'i kurdum indirdiğim orjinal (msdn iso ile),donanımım eski olmasına rağmen sistem oldukça iyi çalışıyor hiç sorun yaşamadım. :)

Donanım: Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  E2180  @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz | 2560 MB RAM

Spoiler

ggzq6ohk.png