Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle Herkes Merhaba,Şuan kullanmakta olduğum işletim sistemi Win7 Home premium (kendi lisansı devam ediyor) Sony vaio marka leptop'a sahibim.2011 yılında almıştım.Bir sıkıntı oldugunda sürekli recovery yaparak bu zamana kadar idare ettim.artık 6 yıl oldu ve recovery bölümü haliyle zarar gördü eskisi yüklenmiyor cogu sey eksik yükleniyor.

Neticeye gelirsek;Win 10 a geçmek istiyorum.Lakin bu modelin driveları internette pek bulunmuyor ben bulamadım.Win 10 yükledigimde Driver sıkıntısı yaşarmıyım.Ayrıcı hangi sürümünü yüklemeliyim internetten iso olarak indirip dvd den kurmayı dusunuyorum.sizce en sağlıklı nasıl olur.Driver konusunda tek sıkıntım bu birde bazıları sony vaio lara zor format atılıyor yazmıs bu zaman kadar buna hic format atmadım dedigim gibi sürekli recovery yapıyordum acaba bir engel bir şey cıkarmı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri;İntel i5 CPU M 480  2,67 Ghz

RAM : 4 GB 

E Kartı:nvdia geforce gt 425m 

4 saat önce, Leather53 yazdı:

Arkadaşlar öncelikle Herkes Merhaba,Şuan kullanmakta olduğum işletim sistemi Win7 Home premium (kendi lisansı devam ediyor) Sony vaio marka leptop'a sahibim.2011 yılında almıştım.Bir sıkıntı oldugunda sürekli recovery yaparak bu zamana kadar idare ettim.artık 6 yıl oldu ve recovery bölümü haliyle zarar gördü eskisi yüklenmiyor cogu sey eksik yükleniyor.

Neticeye gelirsek;Win 10 a geçmek istiyorum.Lakin bu modelin driveları internette pek bulunmuyor ben bulamadım.Win 10 yükledigimde Driver sıkıntısı yaşarmıyım.Ayrıcı hangi sürümünü yüklemeliyim internetten iso olarak indirip dvd den kurmayı dusunuyorum.sizce en sağlıklı nasıl olur.Driver konusunda tek sıkıntım bu birde bazıları sony vaio lara zor format atılıyor yazmıs bu zaman kadar buna hic format atmadım dedigim gibi sürekli recovery yapıyordum acaba bir engel bir şey cıkarmı.Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri;İntel i5 CPU M 480  2,67 Ghz

RAM : 4 GB 

E Kartı:nvdia geforce gt 425m 

Engel veya sorun çıkacağını sanmıyorum sadece lisans konusu sıkıntı olabilir malum ücretsiz geçiş dönemi tam anlamıyla bitti bugu varmı bilmiyomda orjinal kuramıyorsun :) Driver konusunda pek problem olacağını sanmıyorum win 10 kurulumda internete bağlanmanı istiyor bağlayıncada son ekranda bütün driverlerinin win 10la uyumlu son sürümünü oto kuruyor zaten.

On 14.10.2016 at 16:42, RaZoRWounD yazdı:

Engel veya sorun çıkacağını sanmıyorum sadece lisans konusu sıkıntı olabilir malum ücretsiz geçiş dönemi tam anlamıyla bitti bugu varmı bilmiyomda orjinal kuramıyorsun :) Driver konusunda pek problem olacağını sanmıyorum win 10 kurulumda internete bağlanmanı istiyor bağlayıncada son ekranda bütün driverlerinin win 10la uyumlu son sürümünü oto kuruyor zaten.

lisansı internetten bir sekil hallederim diye düsünüyorum win7 lerde crackdi cd key falandı hallediyorduk.win10 da nasıldır bilmiyorum gerçi.benim için tek sıkıntı driverlardı umarım dedigin olur bir gün yüklüyecegim bakalım driver sıkıntı olmaz inşallah :)teşekkürler dostum bu arada...

Başlat menüsüne sağ tık > komut istemi (yönetici) > powershell yazıp enter a basın > ps ile başlayan komut satırı gelince;

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

yapıştırın ve enter'a basın bitmesini bekleyin. :)

4 dakika önce, winvistafiko yazdı:

Başlat menüsüne sağ tık > komut istemi (yönetici) > powershell yazıp enter a basın > ps ile başlayan komut satırı gelince;

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

yapıştırın ve enter'a basın bitmesini bekleyin. :)

Hocam aynen dediğinizi uyguladım lakin sonuc aynı... :|
Hatta posta uygulamasını kaldırdım tekrar yukledım her turlu yolu denedım sonuc yine değişmiyor format tek care gibi duruyor...

3 dakika önce, tek_tower yazdı:

Hocam aynen dediğinizi uyguladım lakin sonuc aynı... :|
Hatta posta uygulamasını kaldırdım tekrar yukledım her turlu yolu denedım sonuc yine değişmiyor format tek care gibi duruyor...

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\OneSyncSvc]

Start girdisi için değeri 2 yapar mısın ve bilgisayarını yeniden başlat birde böyle dene bakalım.

• Like 1

bende windows 10 pro  kurulu 2-3 gün  ara ile pc kapanmış gibi yapıyor ekranı kapatıyor fan kapanıyor ama pc tam kapanmıyor power tuşuna basınça açılmıyor açılmayınca bende power tuşuna bir kaç sn basılı tutuyorum işte o zaman pc kapanıyor 

Edited by ekopc

45 dakika önce, ekopc yazdı:

bende windows 10 pro  kurulu 2-3 gün  ara ile pc kapanmış gibi yapıyor ekranı kapatıyor fan kapanıyor ama pc tam kapanmıyor power tuşuna basınça açılmıyor açılmayınca bende power tuşuna bir kaç sn basılı tutuyorum işte o zaman pc kapanıyor 

Güç ayarlarına bak bakalım,güç düğmesine bastığımda kapat şıkkını seç ve bir de böyle dene.

Bir saat önce, IbrahimAydan yazdı:

merhaba bende eski masaüstü bilgisayar var xp yuklu evde internete giriyoruz ufak tefek flaş oyunlar oynuyoruz  2 gb ram çift çekiridek amd işlemci var bu windows 10 yuklesek xp kadar seri çalışırmı  ve temiz kurulum yapsak

Seri çalışmaz en az 4gb RAM gerekli. Xp de kalabilirsin. 

Windows 10 boştayken 2gb RAM tüketiyor. Denemesi bedava.

• Like 3

5 dakika önce, IbrahimAydan yazdı:

ilginize teşekkürler xp çok yerden destek çekildi  chorume yada diğer tarayıcılar hepsi desteklemiyor artık xp harici bu sisteme ne kurulur öneriniz nedir xp harici

Selam dostum,hiçbir işletim sistemi xp gibi olamaz ancak onunda ömrü bitti.Sana önerebileceğim 8.1 işletim sistemi.Ve 32 bit.

On 24.10.2016 at 21:13, IbrahimAydan yazdı:

merhaba bende eski masaüstü bilgisayar var xp yuklu evde internete giriyoruz ufak tefek flaş oyunlar oynuyoruz  2 gb ram çift çekiridek amd işlemci var bu windows 10 yuklesek xp kadar seri çalışırmı  ve temiz kurulum yapsak

Winbuntu linux çalışmamı kurun XP'den daha yüksek performans alırsınız.:) | Özellikle windows isteniyorsada,8.1 Embedded Industry Pro kurmanız donanım özelliklerinize göre (32Bit) mantıklı görünmekte,metro uygulamalarının üzerinde olmadığı dağıtımdır.Microsoft üzerinden MSDN ISO: |

Please register to see this content.

Spoiler

winbuntu1604lts32bittr.gif

• Like 1

On 24.10.2016 at 21:13, IbrahimAydan yazdı:

Linux tam sana göre. Özellikle Xfce+Ubuntu tabanlı Xubuntu yükleyip tam performans alabilirsin :)

• Like 1

2 saat önce, memocey yazdı:

arkadaşlar atom işlemci için hızlı çalışan win 10enterprise'a ihtiyacım var. veya da hangisini tercih edersiniz diye sorayım. tavsiyelerinizi bekliyorum...

atom işlemci varsa win 7 lite sürümü kurun win 10 kurmayın çok zorluyor.

• Like 1

selam arkadaşlar biraz yardımınıza ihtiyacım yardımcı olabilirseniz memnun olurum şimdiden tşk ederim 

elimde internetten windows 10 ile 8.1 iso kalıp dosyası olarak indirdim bunların uefli olup olmadığını nasıl anlarım sisteme kurmak istiyorumda uefi desteği yoksa sonradan eklenilirmi dosyaya 

Bir saat önce, 3yl3mci yazdı:

selam arkadaşlar biraz yardımınıza ihtiyacım yardımcı olabilirseniz memnun olurum şimdiden tşk ederim 

elimde internetten windows 10 ile 8.1 iso kalıp dosyası olarak indirdim bunların uefli olup olmadığını nasıl anlarım sisteme kurmak istiyorumda uefi desteği yoksa sonradan eklenilirmi dosyaya 

Orjinal iso ise %100 desteği vardır editlenmiş modifiyelenmiş ise yapan kişiye sorulmalı o bölüme ellemişmi ellememişmi bu şekilde anlaşılabilir diye düşünüyorum neden orjinal isolar uefi desteklidir dedim derseniz bir dönem bende uefi kullanıyordum aşırı sorunlara sebep verince normale geçtim bu durumdan kurtul ama indirdiğim ms üzerinden orjinal isoların neredeyse tamamının uefi desteklediğine bizzat şahit oldum bu sebeple bu kanıya vardım lakin dediğim gibi ellenmemişse %99luk bir ihtimalle uefiyi destekliyordur şayet ellenmiş yani modifiyelenmiş ise yapan kişiye bizzat sorulması gerekmektedir.

Aslında özgür yazılımları seviyorum baya bir zaman pardus kullandım aklıma gelmeyen şimdi ubuntu  ve buna benzer yazılımlar kullandım 

gayette kullanıcı dostu  ev kullanıcıları için olsun iş yreinde  ofis amaçlı kullanımlara gayet uygun  sistemler  8.1 deneyeceğim  Winbuntu  aklımda  ilginize teşekkürler

1- Win 10'a yeni geçtim, Win7 ye göre Win 10'u kapat dediğimde hemen masaüstü görüntüsü gidip kapanma sesi geliyor ve siyah bir ekran geliyor ama hdd vs. çalışıyor 6-7 saniye sonra kapanıyor Ne bir kapatılıyor yazısı ne de lütfen bekleyin gibi hiç birşey gelmeden siyah ekrana geçip kapanıyor normal mi bu?

2- Parlaklık açarken eskiden kullandığım tuşlara basılı tutardım ve en son seviyeye gelirdi. Şimdi son seviye diyelim ki 10 kez Fn+F8 tuşuna basmam gerekiyor. Bu durum pek pratik değil, ses de ise böyle bir sorun yok. Fn tuşları için yazılımı kurunca daha da sapıttı 10 kademede açılan yer 40 seviyeye çıktı ve en parlak için 40 kere tuşa basmam gerekiyordu ben de kaldırdım.

3-Bilg. yeniden başlatıyorum hiçbir şey yapmadan Cclenaner açıp temizlik yapmak istediğinde EDGE açık diyor kapatılsın deyince temizlik yapabiliyorum. Hiç kullanıp çalıştırmadığım halde neden bu Microsoft Edge arka planda açık ve çalışıyor görünüyor.

Edited by akura
sorun ekledim