Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

@forjestustam birşey sormak istiyorum işim gerekli sürekli windows 10 format atıyorum bilgisayarlara her bilgisayara wub ile güncelleme kapatıyorum lakin storedan birşey indirilceği zaman onuda indirmiyor haliyle acmak gerekiyor,sadece storedan uygulama indirecek şekilde güncellemeyi nasıl kökten kapatabilirim store dan uygulama harici güncelleme indirmesin

pixokid, 13 saat önce yazdı:

Kardeşim ilgine çok teşekkür ederim ama ben 70 yaşındayım bu işlerden pek anlamıyorum Kurulumsuz winPE aradım bulamadım senin kurulumsuz arşivine baktım orada da yok ne yapacağımı şaşırdım bu nalet klasörüde kaldıramadım yardımını bekliyorun

PowerRun' ı deneyin, kullanımı,silinmeyenlerin dosyaların nasıl silineceğini anlatmış ,izleyin .

Makaleyi de okursanız yardımcı olabilir.

Please register to see this content.

Videonun 03:20 dk. sonrası anlatılan kullanım sizin için.

• Like 4
  • Thanks 1

Windows 10 ( Orijinal MSDN ISO

linkindeki bağlantıda bulunan sürümler modifiye değildir değil mi? Orjinal sistem kurmak için bunlardan mı kurmamız gerekir?

Birde bunları etkinleştirmek için ne yapmalıyız? Cevaplayabilirseniz memnun olurum.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar hem pc hem tablet için kullanabileceğim hızlı windows 10 çalışması hangisidir sizce telemetry ve windows defender ve diğer gereksiz servisleri istemiyorum fakat bunun yanında çalışmaları indirip kurduğumda dokunmatik tabletler için kalemi algılamama veya dokunmatik klavyenin açılmadığını gördüm stabil windows tabletler için bir windows iso dosyası eğer varsa buradan paylaşabilirmisiniz  site bana göre çok güzel faydalı bir sitede paylaşım yapan  emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

arthur_78, 41 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hem pc hem tablet için kullanabileceğim hızlı windows 10 çalışması hangisidir sizce telemetry ve windows defender ve diğer gereksiz servisleri istemiyorum fakat bunun yanında çalışmaları indirip kurduğumda dokunmatik tabletler için kalemi algılamama veya dokunmatik klavyenin açılmadığını gördüm stabil windows tabletler için bir windows iso dosyası eğer varsa buradan paylaşabilirmisiniz  site bana göre çok güzel faydalı bir sitede paylaşım yapan  emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

ltsb

Windows 10 2004 ve 20H2'de Ayarlar uygulamasında çıkan başlık bandını kaldırma :

1. GitHub'dan en indirin  .
  2.  İndirilen dosyanın .
  3. Arşiv içeriğini istediğiniz herhangi bir klasöre çıkarın.
  4. Klasörde  'i yönetici olarak ; Dosya > Aç >Windows PowerShell > Windows PowerShell'i yönetici olarak aç tıklayarak açın. PowerShell'i ViveTool Klasöründe Açın
  5. Aşağıdaki komutu yazın:  .\ViveTool.exe addconfig 18299130 1.
  6. " Özellik yapılandırması başarıyla ayarlandı " mesajını alacaksınız . Şimdi .

Daha sonra, aşağıdaki adımları izleyerek başlığı Ayarlar'da yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Ayarlar'da Başlık Başlığını etkinleştirin

1. ViveTool uygulamasına sahip olduğunuz klasörde Yönetici olarak açın  . (Dosya > Aç >Windows PowerShell > Windows PowerShell'i yönetici olarak aç tıklayarak açın.)
  2. Yazın ve aşağıdaki komutu çalıştırın: .\ViveTool.exe addconfig 18299130 2.
  3. .

Kaynak :

Edited by kadetti
  • Like 1

wMwMw, 37 dakika önce yazdı:

Bu son güncellemeden sonra hava durumu uygulaması  başlat menüsünde farklı bir bölgenin bilgilerini gösteriyor. Uygulamayı sıfırladım, kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi 

Sürüm numarasini yazarsan daha çabuk sonuca variriz

• Like 1

wMwMw, 02.12.2020 - 10:13 yazdı:

Bu son güncellemeden sonra hava durumu uygulaması  başlat menüsünde farklı bir bölgenin bilgilerini gösteriyor. Uygulamayı sıfırladım, kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi 

senlik bişi yok bende de aynı durum var uygulamı güncellerken içine etmişler kısacası yeni güncelleme ile düzelir .

simgeler görüntüler değişmiş tüm 

• Like 2

Windows 10'da Şimdi Buluş(Meet Now) simgesi nedir?

Peki aslında Meet Now nedir? Meet Now, Skype uygulamasında tanıtılan ve kullanıcıların Skype hesabı olmasa bile insanları görüntülü görüşmeye davet edip katılmalarına veya sohbet etmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliktir.

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak için, kullanıcıların Skype uygulamasının Şimdi Tanışın özelliğini hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilmeleri için Görev Çubuğu'na Şimdi'yi Karşıla işlevine doğrudan bir kısayol simgesi eklemeye karar verdi.

Windows 10 cihazınıza nasıl yüklendi?

Şimdi Tanışın simgesi, Windows 10'daki Windows Güncelleştirmeleri aracılığıyla otomatik olarak yüklenen bir Windows kümülatif güncelleştirmesi tarafından eklenir.

Meet Now Windows 10'da ne yapar?

Şimdi Tanışın Skype uygulamasından bağımsızdır, bu nedenle Windows 10 bilgisayarınızda Skype (veya Microsoft Teams) uygulaması yüklü olmasa veya Windows 10 bilgisayarınızdan Skype uygulamasını kaldırıp kaldırmış olsanız bile, Şimdi Tanış simgesi yeni Windows güncellemeleri yle Görev Çubuğu'na eklenir.

Meet Now simgesi, bir toplantı oluşturmak veya katılmak için Skype uygulamasını (yüklüyse) başlatmak için sadece bir kısayol, bağlantı veya yer tutucudur. Skype bir cihaza yüklenmezse, Şimdi Tanışın simgesi, Skype for Web sekmesinde açılmış bir tarayıcı uygulaması başlatacaktır.

Windows 10 Görev Çubuğu'nda Şimdi Tanış simgesi nasıl gizlenir veya kaldırılır?

Şimdi Tanışın özelliğini kullanmak istemiyorsanız ve Windows 10 Görev Çubuğu'ndan Şimdi Tanışın simgesinden veya düğmesinden kurtulmak istiyorsanız, bunu yapmak çok kolaydır. Şimdi Tanışın simgesine sağ tıklayın ve bağlam menüsünden "Gizle" seçeneğini seçin.

https://media.askvg.com/articles/images8/Hide_Disable_Meet_Now_Icon_Windows_10_Taskbar_Notification_Area.png

İşte bu kadar. Windows 10 Görev Çubuğu'ndan Şimdi Tanış simgesini kalıcı olarak devre dışı bırakıp kaldırır ve bir daha asla göremezsiniz.

Ayrıca Görev Çubuğu Ayarları sayfasını kullanarak Şimdi Tanışın simgesini tamamen kapatabilirsiniz. Görev Çubuğu'ndaki boş alana sağ tıklayın ve "Görev Çubuğu Ayarları" seçeneğini belirleyin. Aşağı kaydırın ve "Sistem simgelerini aç veya kapat" bağlantısına tıklayın. Şimdi "Meet Now" seçeneğinin yanında verilen geçiş düğmesini OFF'aayarlayın.

https://media.askvg.com/articles/images8/Delete_Remove_Meet_Now_Icon_Windows_10_Taskbar_Notification_Area.png

İşte bu kadar. Şimdi Tanış simgesini tamamen kapatır ve Windows 10 artık Görev Çubuğu'ndaki simgeyi göstermez.

Windows 10 Görev Çubuğu'nda Şimdi Tanış simgesini devre dışı kaldırmak veya kaldırmak için herhangi bir Kayıt Defteri tweak var mı?

Evet. Birden çok Windows 10 aygıtında Şimdi Şimdi Bul simgesini devre dışı veya kaldırmak için bir Kayıt Defteri tweak istiyorsanız, burada gerekli Kayıt Defteri yöntemi:

Kayıt defteri Düzenleyicisi'ni açın ve aşağıdaki tuşa gidin:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\İlkeler\Gezgin

Sağ tarafta yeni bir DWORD oluşturun, adını HideSCAMeetNow olarak ayarlayın ve Görev Çubuğu'ndaki Şimdi Tanış simgesini gizlemek için değerini 1 olarak ayarlayın.

https://media.askvg.com/articles/images8/Hide_Remove_Meet_Now_Icon_Windows_10_Taskbar_Using_Registry_Editor.png

Gelecekte, Şimdi Tanışın simgesini yeniden göstermeye karar verirseniz, yukarıda belirtilen DWORD'u Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden silin.

PS: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde değişiklik yaptıktan sonra değişiklikleri uygulamak için yeniden başlatmanız veya oturumu kapatmanız gerekir. Explorer'ı burada 

yeniden başlatabilirsiniz.

Windows 10'da Şimdi Tanışın uygulamasını kaldırma veya kaldırma?

Bunu yapamazsınız. Meet Now, bilgisayar sisteminize yüklenen bağımsız bir program veya uygulama değildir. Bu sadece Skype uygulaması veya Skype web sayfası için başlatmak için bir yer tutucu. Windows Shell'e entegre edilmiştir. Bunu, cortana, Görev Görünümü, Ses Düzeyi, Ağ, saat, İşlem Merkezi gibi diğer Görev Çubuğu simgeleri veya düğmeleri gibi Windows 10 Shell'in temel bir parçası olarak düşünebilirsiniz.

Bu nedenle, Windows 10'un herhangi bir yerinde Meet Now için herhangi bir yükleme yi kaldırma seçeneği görmezsiniz. Yukarıda belirtilen yöntemler kullanılarak silinebilen veya kaldırılabilen basit bir simgedir.

Bu nedenle, Windows 10'da Şimdi Tanışın'ı kaldırmak veya kaldırmak istiyorsanız, yukarıda belirtilen adımları kullanarak simgeyi Taskbar'dan gizlemek veya devre dışı bırakmak doğru ve tek yoldur.

• Like 2

O30QQR TÜRKÇE

Güncellenme tarihi: 8 / 12 2020

Alıntı

64bit:
File upload: 11/20/2020 07:14:59 GMT
File size: 5527.42 MB (5795915776 bytes)
Link expire: 12/08/2020 14:02:09 MSK

=====================================================

32bit:

File upload: 11/20/2020 07:30:45 GMT
File size: 4008.86 MB (4203591680 bytes)
Link expire: 12/08/2020 14:02:09 MSK

EL DEĞMEMİŞ ISO KALIPLARI!

• Like 4

Sağ tıklayıp yeni klasör,  yeni metin belgesi oluşturmayı.Sağtık isminiz (yada herhangi bir şey) sonra yeni klasör yeni metin belgesi yapalım ;

Bunun için regeditte :

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

Anahtarına gidip     NamingTemplates      adında bir alt anahtar oluşturalım.

ve bu anahtarın sağtaraftaki bölümde yeni deyip bir dize değeri oluşturup ismini :

RenameNameTemplate  yapalım.

Şimdi bu değere çift tıklayıp İsminin ne olmasını istiyorsanız o koyup yanına bir boşluk ve %s ekleyelim enter tuşuna basıp tamamlayalım.

işlem tamamdır. Şimdi yeni belge , klasör oluşturduğunuz da verdiğiniz isim yeni belge , klasör diye açılacaktır.

Ben de girdiğim değer ,

Kadetti %s

oluşan regedit kaydı şöyle :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\NamingTemplates]
"RenameNameTemplate"="Kadetti %s"

a.gif.ee64eb77ba34d772cb08896b1184b3a1.gif

ilgili reg kayıdını kaldırmak için :

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\NamingTemplates]

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

Selamlar windows 10 iso düzenlemesi yapıyorum da msmg toolkit ve ntlite ile, ama çözemediğm ve araştırmama rağmen bulamadığım bir sorum var. ntlite ile katılımsız kurulum uygulamalar ekleyince windowsu kurarken hata veriyo uygulamadan ötürü.  $OEM$ klasörünü sildiğimde sorunsuz kuruluyo bu sorunu nasıl çözebilirim nasıl bir yol izlemem lağzım? denemediğim şey kalmadı windows komple kurulduktan sonra otomatik yüklenmesi şeklinde nasıl ayarlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

s.a.

windows 10 kurulu

laptopu power tusuna basarak beklemeye alıp sonra tekrar uyandırınca wifi kapanıyor ve aglar gorunmuyor

wifiyi ac diyorum yok.

internette farklı cozumler gordum ama hıcbırı ıse yaramadı

kesin cozumunu bilen var mı?

saygılar...

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
HARBİKIZ, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar  şu an da  kurulu olan w10 home single  language 20H2 19042.867 - 21H1 olarak aşağıdakilerin hangisini indirmem gerekiyor.

Beta kanalı Derleme 19043 yazanı indireceksiniz.(19043.867)

• Like 1