Jump to content

Windows 10 Soru Ve Cevaplar

casper0007
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar dünden beri hangi sürümü denersem deneyeyim maalesef bu ekranlarda takılı kalıyorum internetimde hiç bir sorun yok neden acaba? bilen varmı.
buralara geldiğim zaman çok geç yükleniyor önceden böyle bir sorun yoktu? @forjestabim bakabilirmisin. Normalde Aşağıdaki resimde windows kurarken o AĞ bölümünde çok beklememem lazım 10 dakika bekliyorum resmen. Bazen 10 dakika bekledikten sonra formata devam ederken bazen offline modda kurulum öneriyor windows 10 

Birde burada bekliyorum neden acaba?_

Please register to see this content.

Edited by Celest

@CelestBekleme süreleri donanımsal veya bios düzenine bağlı olarak gelişmiş olabilir. Bu durumda işlemci.ram ve ekran kartı durumlarına suruculerine çakışma varsa eksik vb.bilesenler tamamlanmali bunun için , drivertalent,iobotdriverbooster ile inceleme yapmak gerekli bir ihtimal düzelme şansı yüksek.

Diğer taraftanda,Benim önerim donanımla uygun olan , farklı sistem kurmayı denemek olur. 10 dk. bekleme süreleri hiçte normal bir durum değil. 

bios ayarlarına girerek network ağ bağlantıları,ekrankarti,harddisk bağlantılarına bakmak ahci modda ise ide veya tersini yapmak ya da bios ayarlarını default varsayılan moda alarak denemekte çözüm olabilir.

Windows 10 işletim sistemleri kendi içerisinde sürümlere bağlı olarak farklı varyantlarda calismaktalar x bir kişide performansliyken diğer farklı bir donanimda aynı sistem,performans düşüşü gösterebilmektedir bildiğimiz üzere Windows 10 2016 enterprise ltsb i kur gitsin ya da 8.1 embedded pro yu sistem akar gider bence mantıklı olacaktır. Üstteki işlemler ise yaramazsa eğer denemekte yarar var. 🙂

Edited by forjest
  • Like 2

byisyankar, 3 saat önce yazdı:

Format atmaya başlamadan USB den atmaya çalışıyorum ama recorvy mavi ekran hatası alıyorum yardım edebilecek var mı

Formata başladıkdan sonramı alıyorsun yoksa sistemin recovery kısmından formatlarkenmi alıyorum ? 

Arkadaşlar Windows 10 bölümünde pc ler notebook lar için sistemler paylaşılıyor windowsla çalışan tabletler için sistemi yormayan stabil bir çalışma yapılabilir mi veya varmı bu hususta böyle bir sistem yapmalarını ilgili arkadaşlardan rica ediyorum 

Arkadaşlar MultiBoot Menüsü Yapabilirmiyim?

Örnek 

Wİndows 10 X64

Windows 10 X86

Windows PE

Windows 7 X64

Windows 7 X86

Böyle Bir Menü Tasarlama Şansımız Varmı ? 32GFlash Disk İçine

Edited by Anarchosa

Anarchosa, 19 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar MultiBoot Menüsü Yapabilirmiyim?

Örnek 

Wİndows 10 X64

Windows 10 X86

Windows PE

Windows 7 X64

Windows 7 X86

Böyle Bir Menü Tasarlama Şansımız Varmı ? 32GFlash Disk İçine

bununla yapabilirsin

• Like 1

Anarchosa, 8 saat önce yazdı:

indirdim 2 disk olurşturdu oluşturduğu diskin içine direk iso'larımı atıyorum çünkü nasıl yapıldığını gösteren bir yönerge göremedim.

evet direkt boş olana atıyorsun.

@crasadure nin detaylı video anlatımı forumda mevcut.

W10 Pro | 21 H 1 | 19043.906 (fingerprint) sürümünü kurduktan sonra biraz ince ayar (hizmet kapatma vb) ve temizlik (dism++, hdcleaner, AllUsersTempFileCleaner.bat) yaptım kendimce. Fakat bu işlemlerden sonra Hızlı Erişim kayboldu. Masaüstü, İndirilenler vb artık görünmüyor. Eklemeye çalışınca da hata veriyor. Neyi kapatmış olabilirim acaba? 
Klasör Seçenekleri>Gizlilik>Hızlı Erişimde Son/Sık Kullanılan Klasörleri Göster işe yaramadı.

Ekran resmi:

hiboz, 12 saat önce yazdı:

W10 Pro | 21 H 1 | 19043.906 (fingerprint) sürümünü kurduktan sonra biraz ince ayar (hizmet kapatma vb) ve temizlik (dism++, hdcleaner, AllUsersTempFileCleaner.bat) yaptım kendimce. Fakat bu işlemlerden sonra Hızlı Erişim kayboldu. Masaüstü, İndirilenler vb artık görünmüyor. Eklemeye çalışınca da hata veriyor. Neyi kapatmış olabilirim acaba? 
Klasör Seçenekleri>Gizlilik>Hızlı Erişimde Son/Sık Kullanılan Klasörleri Göster işe yaramadı.

Ekran resmi:

Hatanın kaynağını buldum. AllUsersTempFileCleaner.bat ile temizlik yapınca "C:\Users\KULLANICI_ADI\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent" klasörünü de silmiş. O klasörü tekrar oluşturunca düzeldi. İlginç olansa bu temizleme aracını kendi bilgisayarımda sürekli çalıştırıyorum ama Recent klasörünü silmiyor. 

• 2 hafta sonra ...
kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

64 bit sistemde windows 10 64 bit yüklü,ancak microsoft edge nin 64 biti yüklenmiyor hata veriyor,32 bit yükleniyor ancak oda eşitleme yapmıyor.Acaba lite sistem kullandığımdan mı?

IS Derlemesi ile alakalı bir durum. Hangi sürüm Windows 10 kullanıyorsunuz?

Ona göre bir Setup bakılmalı.

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

64 bit sistemde windows 10 64 bit yüklü,ancak microsoft edge nin 64 biti yüklenmiyor hata veriyor,32 bit yükleniyor ancak oda eşitleme yapmıyor.Acaba lite sistem kullandığımdan mı?

Benim hazırladığım lite sistemse edgeyi normal setup olarak yüklemeniz gerekiyor. Edgeyi de Windows Feature kısmından yüklediği için benim hazırladığım sistemde Microsoft üzerinden kurulum yapılmaz. Ben katılımsızını kurdum. Normal setup şeklinde verilen sitelerden de kuruluyor. Eğer benim hazırladığım sistemse eşitleme işlemi silindi. EpicGames v.s uygulamaları yüklemek için de C/windows klasörünü seçip sağ tık sahiplik al işlemi yapılması gerekiyor. Hata veren uygulamalar için setup sağ tık yönetici olarak çalıştır yapıldığında hata vermiyor. Hazırladığım sistem de microsoft üzerinden online kurulum yapılmaz. Offline setuptan kurmanız gerekiyor. 

kocamanadam, 18 dakika önce yazdı:

Cevap için teşekkürler ama laptopum arızalandı deneyemiyorum cepten yazıyorum.

Selam,

Edge85 var kendim için yaptığım.Bunu deneyebilrsin.

Güncelleme kapalı

Telemetri ve Raporlama kapalı.ublok eklentisi ile gelir.

• Thanks 1

Arkadaşlar merhaba modifiyeli sistem kullanıyorum windows 10 lite edition fakat pil simgesi yok herhalde sisteme eklememişler pil simgesini yeniden nasıl ekleyebilirim bi eklenti v.s gibi birşey var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba İnternet bağlantısını kontrol ederken Wi fi simgesi üzerinde bir kilit işareti belirdi. Yıllarca böylebir durumla karşılaşmadım. Sanırım modem şifre vs. olabilir. Ama PC yi yavaşlatığını düşünüyorum. Bu durum herkeste de yok galiba. Bunu nasıl kaldırabiliriz. Bir zararı olur mu? Teşekkürler.

21H1 iso dosyası ile temiz kurulum yaptım ve güncellemeleri de yükledim (19043.985) fakat bu görev çubuğunda hava durumunu gösteren özellik yok. Bunun için bir ayar mı yapmamız gerekiyor ?

Ekran görüntüsü 2021 05 20 160439

wMwMw, 4 saat önce yazdı:

21H1 iso dosyası ile temiz kurulum yaptım ve güncellemeleri de yükledim (19043.985) fakat bu görev çubuğunda hava durumunu gösteren özellik yok. Bunun için bir ayar mı yapmamız gerekiyor ?

Ekran görüntüsü 2021 05 20 160439

Senin gösterdiğin sağ tık görev çubuğu alttaki başlat vs. bulunduğu bölüm sağ tarafta görünür hale gelir

TonTas27, 3 saat önce yazdı:

Edited by fingerprint
  • Like 1