Jump to content

Hangi Bakım Onarım Performans Programlarını Kullanıyorsunuz?

forjest
 Share

Recommended Posts

Hangi bakım onarım performans programlarını kullanıyorsunuz?

Kullanım amacı  programların özellikleri kullanımınızdaki sebepler detaylar vs.?

ÖRNEK CEVAPLAR :  :) 

1. Antivirüs programı ağır geliyor artık, bana performans programı yeterli geliyor mesela
  2. Bakım programına ihtiyacım yok windows kendisi hallediyor , lisanslı antivirüs programım var içerisinde zaten temizlik özellikleride mevcut
  3. İki tane bakım onarım programı kullanıyorum diğerlerine ihtiyacım yok.
  4. Tek bir tanesini arada bir kullanırım,Windows üzerinde gelen Defender zaten bana yetiyor ikisiyle beraber bu işi çözüyorum bana yetiyor.
  5. Donanımım çok hızlı zaten , bu tarz programlara ihtiyacım yok  olursa da portable kurulumsuz olanlarını tercih ederim oda tnctr forumda mevcut indirip kurar işime bakarım.
  6. Bence bu tarz programlar sistemdeki orjinal yapıyı bozar, antivirüs kursam sistemim düşük donanım olduğu için şişer kurmayı yeğlemem tek bir Cmd temizlik bakım kodları yeterli.
  7. Şimdiye kadar hepsini kullandım SSD disk aldıktan sonra gerek duymuyorum kullanmaya,çünkü ssd disk sağlığına zararları olabilir anlayışı.
  8. Windows temizlik aracını kullansam daha iyi ondan güvenmediğimdem ne defender ne de, programlara ihtiyaç duymam. vs. vs. 

Benim Cevabım: AVG Tuneup utilities programını kullanıyorum çok memnunum! :) 

ckCYvD

Find and remove unwanted software

Kaynak: https://www.avg.com/tr-tr/avg-pctuneup 

Katılımsız kurulum linki: https://cloud.mail.ru/public/3f1Z/xyhfKKJKa Zipli şifresiz x8x64 windows tümü

Edited by forjest
  • Like 5

CCleaner kullanıyordum fakat temizlik dışında bir etkisini göremediğim için (5.70ten sonra iyice bozdular) performans olarak tekrardan ASC geçtim.

Sizin paylaştığınız sürümü kullanıyorum üstad çokta memnunum ASC Kendini bu Konuda baya geliştirmiş :)

image.png.2e8abff8b72bbd24f7272caad7fd606d.png

Disk Birleştirme Olarakta Güncelleme almasada basit görünsede Ultra Defrag Kullanıyorum.Tam En iyileme özelliği çok beğeniyorum benim gözümde hem sağlam birleştirme yapıp hemde boş alanı temizleyerek diskte yer açması mükemmel :)

image.png.0e06f72b0a2ef5296ce3c85469e90950.png

Edited by SoNKraL_
  • Like 1
  • Thanks 1

ben de Glary Utilities PRO portable kullanıyorum içinde birçok kullanışlı araç var

free  sürümüde mevcut

portable:

Please register to see this content.

resim de kullanılan araçlar var...

Spoiler

2Ohnmd.png

Edited by 34ero
  • Thanks 1

Arkadaşlar resimleri spoiler'a alalım şişmesin konu sayfası <- > Nacizane :) 

Yorumları dikkate alıyorum değerlendirmelerle,  > hangi programın ne yaptığını ne amaçlar detaylarla eklenmesi <-> , kuracak olanlar için veya kararsız kalan bu gibi durumlardan istifade edecek, bilmeyen üye değerli kardeşlerimize de bir nebze Rehber olacak niteliğe sahip olması anlayışına sahip olabilir bu konu.

Ses ver >Türkiye! ses ver TNCTR!> Üstadları :) 

• Haha 1

Emre028, 17 dakika önce yazdı:

WiseCare 365 kullanıyorum

Emrecim güzel program ancak tek aradığım şey glary utilities ve wisecarede sistemi arka planda sezgisel bir müdahalenin olmaması orn.pili işlemciyi açılışı yavaşlatan program veya servisleri yakalayamamasi yoksa her ikiside güzel program gerçektende wisecare özellikle iyibir tercih yorum için teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• Like 1

34ero, 59 dakika önce yazdı:

ben de Glary Utilities PRO portable kullanıyorum içinde birçok kullanışlı araç var

free  sürümüde mevcut

portable:

resim de kullanılan araçlar var...

İçeriği Görüntüle

2Ohnmd.png

windows 7 ve 8.1de ne zaman kullansam nvidianın kurulum dosyasımı veya ne zımbırtısıyla onu siliyor sonrada yeniden başlatınca grafik sürücü yok olduğundan kasılmalar başlıyor tekrar sıfırdan nvidiayı kurmak durumunda kalıyordum bu sorunu yıllardır çözemediler 3 defa bug olarak bildirdim geri dönüş bile yapmadılar bırak kullanmayı yakınından bile geçmiyorum artık.Benden uzak Allah'a yakın olsun ayrıca temizlik anlamında wise care 365'in bile gerisinde kalmış program önermiyorum.Kullananlara saygı duyuyorum sevgiler.

• Like 1
  • Thanks 1

hasan835, Şimdi yazdı:

Üstadım, WiseCare 365 Pro Portable programını, işletimin ilk kurulumundan sonra bir kez kullanırım. 

Programları indirip kullanmadan evvel bir kez boyutuna bakıyorum sistemime layık ise ve verilen özelliklerde iyiyse eğer bu şekilde bir karar vererek deniyorum tabiiki evvelinde ya sanbox ile ya da sanal diğer makineler üzerinde 7/8 ve 10 sistemleri üzerindeki etkilerine bakıyorum. Daha sonra  ortalamasına bakıp yani " dizinlere,registry'deki işlemlerine vb." kullanmaya karar veriyorum. Bazen programlar üzerinden devredışı bıraktığım programlar "özellikle w10" sanki yeniden açılıyor gibi geliyor ya da gerçekten de açıldığına denk geldiğimde oluyor. Performansın yanısıra all in one herşeyi üzerinde olan bakım onarım programları gerçektende de iyiler şu an için iyi olduğunu kendi neznimde düşündüğüm , Ascpro ve Avg tuneup iyi programlar kanaatindeyim değerli kardeşim. Yorum ve değerlendirme için teşekkürler. :) 

• Like 2

Debotnet ile kapatıyorum ben o elemanı gereksiz her şey windowsta toplanmış..

hasan835, 19 dakika önce yazdı:

üstad, nvıdia kurulumunu silmesinin sebebi, arka planda çalışan (nvıdia) telemetrisinden dolayı olabilirmi?  acaba, görev yöneticisinden bakıp, telemetrisi aktif ise, devre dışı bırakmak gerekir. denemediyseniz denemek gerekir, çünkü nvıdia'nın telemetrisi her daim aktif hale geliyor.

• Like 1

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

windows 7 ve 8.1de ne zaman kullansam nvidianın kurulum dosyasımı veya ne zımbırtısıyla onu siliyor sonrada yeniden başlatınca grafik sürücü yok olduğundan kasılmalar başlıyor tekrar sıfırdan nvidiayı kurmak durumunda kalıyordum bu sorunu yıllardır çözemediler 3 defa bug olarak bildirdim geri dönüş bile yapmadılar bırak kullanmayı yakınından bile geçmiyorum artık.Benden uzak Allah'a yakın olsun ayrıca temizlik anlamında wise care 365'in bile gerisinde kalmış program önermiyorum.Kullananlara saygı duyuyorum sevgiler.

sistemsel bir durum olmalı bende böyle bir hata olmadı ekran kartı  nvidia geforce ...

• Like 1

Defenderi kaldırıp nete girdiğim tarayıcılara, adguard,https eweryone,universal bypass... kuruyorum.Tüm indirmelerimi tarayıcımla yapıyorum.Cent ve Firefox, bazen de slimjet kullanıyorum.Bakım için Cleanmgr+ yetiyor.Tarayıcıların çalıştığı User klasörlerini D sürücüme ayarlıyorum C çok parçalanmadığı için disk  birleştirmeyie çok nadir ihtiyacım oluyor.Ona da windowsun kendi defrag aracı yetiyor.Bu arada tüm programlarımı taşınabilir kullanırım ve D ye atarım.Program kaldırmak temizlemek için HiBit kullanıyorum yetiyor.

Unutmadan virüsten şüphelenirsem online taramaları tercih ediyorum.Usblerimi çalışan linux la kontrol etmeden windows ta kullanmam.İlla virüs programı lazımsa Clamav tercihim. Ondan sonra Kaspersky free.

Edited by kadetti
  • Like 3

Eskiden her türlüsünü kurup kullanırdım daha sonra bilinçlendik öğrendik hangisi zararlı hangisi yararlı diye son zamanlarda sadece Wise Care 365 kuruyorum. Disk defrag olarakta auslogics disk defrag kullanıyorum yetiyor bana. ASC falan çöp bu arada. Bir de AVG Tuneup'da kullandım ama pek faydası yok sürekli arkada çalışıyor kapatsan bile arka planda hizmeti çalışmaya devam ediyor. Pek sevemedim.

Advanced systemcare 13.7 Pro + geek uninstaller + wpd 

,  virüs girer bilgisayar sapıtırsa eset nod32 ile virüs temizleyip eset i siliyorum, son çare format, ek olarak ayrı bir hdd'de windows 10 x64 consumer güncel sürümü denedim, wpd programını açtım abovv kapat kapat bitmeyen telemetri çıktı!, defender'i unlocker ile tamamen sildim ne hikmetse bir adet telemetri sürekli açık kalıyor.

Edited by gangstarap
  • Like 1

Hiç biri:

Sistemle oynamam kesinlikle: Linux değil ki bu=?

Aksaklıkları vs olsada kapalı kaynak koda: 3. parti yazılımlka müdahale? (kısıtlı bilgimle bu düşünce)

Hakim omadığım konu, sadece Temp klasörünü böşaltırm, birde deffenderi bloklama yapar hiç açmam arşive kulp takmasın diye ( Deffender ı hepten kaldırma işlemi hiç denemdim denemem de)

sıkıntı olursa format...

Edited by efe34
  • Like 1

gangstarap, 2 saat önce yazdı:

Advanced systemcare 13.7 Pro + wpd , virüs girer bilgisayar sapıtırsa eset nod32 ile virüs temizleyip eset i siliyorum, ek olarak ayrı bir hdd'de windows 10 x64 consumer güncel sürümü denedim, wpd programını açtım abovv kapat kapat bitmeyen telemetri çıktı, defender'i unlocker ile tamamen sildim ne hikmetse bir adet telemetri sürekli açık kalıyor,

14.1 geçin derim level atlamış asc ;)

hasan835, 7 saat önce yazdı:

üstad, nvıdia kurulumunu silmesinin sebebi, arka planda çalışan (nvıdia) telemetrisinden dolayı olabilirmi?  acaba, görev yöneticisinden bakıp, telemetrisi aktif ise, devre dışı bırakmak gerekir. denemediyseniz denemek gerekir, çünkü nvıdia'nın telemetrisi her daim aktif hale geliyor.

teletmetriyi her daim kaldırıyor ve başlangıç yöneticisiyle (genelde 3.parti oluyor) devredışı bırakıyorum :)

34ero, 6 saat önce yazdı:

sistemsel bir durum olmalı bende böyle bir hata olmadı ekran kartı  nvidia geforce ...

hocam windows 7 pro / ultimate / win8.1 industry pro 3 farklı sistem sistemsel olduğunu düşünmüyorum

okkanil, 30 dakika önce yazdı:

IObit uninstaller    hepsinden iyi bence benim göürüşüm 

Revo Uninstallerin üstüne tanımam kaldırma konusunda iobit tırıvırı :)

• Like 2

@forjest

Hibit uninstaller bu konuda hepsine tek atar.

Bakım onarım programı olarak 1 ayda 1 kere advanced system care portable olandan temizlerim. Ardından Auslogics Disk Defrag Ultimate ile disk birleştirme miss gibi :)

Edited by senyor3
  • Like 3

senyor3, 1 saat önce yazdı:

@forjest

Hibit uninstaller bu konuda hepsine tek atar.

Bakım onarım programı olarak 1 ayda 1 kere advanced system care portable olandan temizlerim. Ardından Auslogics Disk Defrag Ultimate ile disk birleştirme miss gibi :)

Hibit gerçekten güzelmiş ücretsiz galiba , öneri için teşşekürler üstad.

Edited by neskali

Şuan hatırlamıyorum ama bir makalede @Emre028 üstadın önermesi sonrasında yıllardır kullandığım ccleaner ı terk ederek wisecare 365 e geçmiştim. Temizlikten tutunda winsxs boşaltmaya en sevdiğim özelliğide aeronun ağır geçişli tema ayarlarını flat şekline çevirip arayüzü hızlandırmasına bayılıyorum. Tavsiye ederim.

• Like 1
  • Thanks 1

neskali, 3 dakika önce yazdı:

Hibit gerçekten güzelmiş ücretsiz galiba , öneri için teşşekürler üstad.

Evet ücretsiz ve gerçekten AIO gibi bir şey. Her derde deva.

Başlangıç yöneticisi, işlem yöneticisi, kaldırma, görevleri görüntüleme vb bir çok şey bir arada. Herkese önerimdir.

Güle güle kullan :)

• Like 1
  • Thanks 1

senyor3, Bir saat önce yazdı:

Evet ücretsiz ve gerçekten AIO gibi bir şey. Her derde deva.

Başlangıç yöneticisi, işlem yöneticisi, kaldırma, görevleri görüntüleme vb bir çok şey bir arada. Herkese önerimdir.

Güle güle kullan :)

katılımsız link verebilirmisiniz ?