Jump to content

Hangi Bakım Onarım Performans Programlarını Kullanıyorsunuz?

forjest
 Share

Recommended Posts

ilkeryasin, 9 dakika önce yazdı:

katılımsız link verebilirmisiniz ? 

Katılımsıza gerek yok kurulumsuz yani  portable hali var tek exe üzerinden çalışıyor. 1 tane exe varken kurup kullanmak mantıksız kalıyor :)

• Like 2

Performans için antivirüsü değiştirmeyi düşünüyorum. Avira' nın ücretsiz antivirüsünü yeğenimin pc sine yükledik ciddi performans artışı oldu. Korumak konusunda sorun çıkarmazsa Avira' yı kullanmaya başlayacağım. Temizlik programı CCleaner kullansam da geçen günler de @kadetti nin tavsiyesiyle hibit uninstalleri çok beğendim. Temizlik programı olarak CCleaner yüklü olsa da çok yüksek oranda elle temizlik yapıyorum. Ciddi temizlik yapılması gerekiyorsa da Your Uninstaller kullanıyorum. Çok uzun yıllardır yeni sürümleri gelmese de bana göre en iyi temizliği yapıyor...

deli_petro06, 16 dakika önce yazdı:

Performans için antivirüsü değiştirmeyi düşünüyorum. Avira' nın ücretsiz antivirüsünü yeğenimin pc sine yükledik ciddi performans artışı oldu. Korumak konusunda sorun çıkarmazsa Avira' yı kullanmaya başlayacağım. Temizlik programı CCleaner kullansam da geçen günler de @kadetti nin tavsiyesiyle hibit uninstalleri çok beğendim. Temizlik programı olarak CCleaner yüklü olsa da çok yüksek oranda elle temizlik yapıyorum. Ciddi temizlik yapılması gerekiyorsa da Your Uninstaller kullanıyorum. Çok uzun yıllardır yeni sürümleri gelmese de bana göre en iyi temizliği yapıyor...

Avast free  RAM kullanımı az , başarılı  kullanılabilir...

SoNKraL_, 18 saat önce yazdı:

14.1 geçin derim level atlamış asc ;)

teletmetriyi her daim kaldırıyor ve başlangıç yöneticisiyle (genelde 3.parti oluyor) devredışı bırakıyorum :)

hocam windows 7 pro / ultimate / win8.1 industry pro 3 farklı sistem sistemsel olduğunu düşünmüyorum

Revo Uninstallerin üstüne tanımam kaldırma konusunda iobit tırıvırı :)

Hocam öneriniz için teşekkürler, 14.2 sürüm çıkmış denedim!, kullandığım 13.7 sürümünde başlangıç yönetici var, araç çantası> başlangıç yönetici bölümünden ara ara  baktığım eklenti veya istemediğim programlar yüklenmiş olabiliyor!,  bu istenmeyen tarayıcı eklentileri başlangıç programları , servisleri rahatça kapatabiliyorum!, 14.2 sürümüne baktım!, başlangıç yöneticisi bölümü yok! veya ben mi bulamadım!, ayriyetten donanım ve yazılım sağlığı adında 2 ayar eklenmiş, bu iki ayar  güvenliği sağlamlaştır(windows güncellemeleri) ve savunma açığını kapat ayarları kapalı taratıyorum!, win7 'de gereksiz telemetri güncellemeleri ve servisleri geri yüklemesinden sebeb, ek olarak ücretsiz geek uninstaller kullanıyorum taşınabilir ve hızlı artıkları da temizliyor, diğerlerini denedim sade ve kullaşlı bana göre.

Edited by gangstarap

Ben de @winvistafiko kardeşimin yaptığı Sistem İnce Ayar'ı kullanıyorum uzun süredir. Bir de zamanında yasal lisanslı "Wise Care 365" düşmüştü işte, onu kurduk. Askerden gelene kadar lisansı biter. 😊

Bu arada ufak bir not düşeyim; IOBit'in hiç bir ürününü KULLANMA diye kendime not düşmüşüm. 😂

Edited by Proctives

deli_petro06, 11 saat önce yazdı:

Your uninstaller çok eski ve güncelleme almadığı için virüs vs eklediklerini okumuştum bir forumda bu sebepten dolayı format bile atanlar olmuş. Bana göre en güzeli revo uninstaller. Buda kalıntı bırakmadan kökünü bile siliyor. Ccleaner da pek güvenli değil. Hele ki kullanıcı verilerini izinsiz sattığı haberi çıkınca hemen sildim. Bu olaydan sonra zaten programı belli bir süre ücretsiz yapmışlardı pro key veriyorlardı millete gönül almak için ama çok kullanıcı kaybetti. Wise care 365 yeterli bir sistem için.

gangstarap, 5 saat önce yazdı:

Hocam öneriniz için teşekkürler, 14.2 sürüm çıkmış denedim!, kullandığım 13.7 sürümünde başlangıç yönetici var, araç çantası> başlangıç yönetici bölümünden ara ara  baktığım eklenti veya istemediğim programlar yüklenmiş olabiliyor!,  bu istenmeyen tarayıcı eklentileri başlangıç programları , servisleri rahatça kapatabiliyorum!, 14.2 sürümüne baktım!, başlangıç yöneticisi bölümü yok! veya ben mi bulamadım!, ayriyetten donanım ve yazılım sağlığı adında 2 ayar eklenmiş, bu iki ayar  güvenliği sağlamlaştır(windows güncellemeleri) ve savunma açığını kapat ayarları kapalı taratıyorum!, win7 'de gereksiz telemetri güncellemeleri ve servisleri geri yüklemesinden sebeb, ek olarak ücretsiz geek uninstaller kullanıyorum taşınabilir ve hızlı artıkları da temizliyor, diğerlerini denedim sade ve kullaşlı bana göre.

Aradığınız yer burda :)

image.png.418ee2a93d484a4e19d099b9242068c5.png

Ek olarak iobit driver booster ve iobit unintaller kuruluysa ana taramada tarayıcı eklentilerinide tarıyor ek olarak driverleride tarıyor güncel değilse driver boosterin üzerindeki verileri kendine çekerek advanced system care üzerinden güncelliyor :)

• Like 1

Shadowscape, 3 dakika önce yazdı:

son kral hocam bu programla telemetry kapanıyor mu. Kapanıyorsa nasıl ? : ) Teşekkürler

Telemetry ayarlarını şu güvenlik sağlamlaştırmamı ne zımbırtıysa o bölümde bi yerde herşeyi kapatıyor update paylaşımı beni tanı özelliği falan fistan alayını devredışı bırakıyor :)

Just now, SoNKraL_ said:

Telemetry ayarlarını şu güvenlik sağlamlaştırmamı ne zımbırtıysa o bölümde bi yerde herşeyi kapatıyor update paylaşımı beni tanı özelliği falan fistan alayını devredışı bırakıyor :)

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Deniyim 

By_FaRuK, 3 saat önce yazdı:

Bunun nedenini de açıklar mısınız? Belirli bir sebebi var mı?

Net olarak notu niçin aldığımı hatırlayamıyorum ama şunu iyi hatırlıyorum. Sürücü güncelleme ve program kaldırma araçlarını kullandığımda bir takım sorunlarla karşılaşmıştım. Özellikle sürücü güncelleme programı bence tam anlamıyla rezalet. Sürücü markasında bile şaşırmıştı. Şimdi düzeltmişler midir bilemem ama bu sebeple o firmaya güvenim kalmadı. O sebeple hiç bir ürününü kullanmıyorum. 😃 

• Like 1

ByKayseriLi, 13 saat önce yazdı:

Your uninstaller çok eski ve güncelleme almadığı için virüs vs eklediklerini okumuştum bir forumda bu sebepten dolayı format bile atanlar olmuş. Bana göre en güzeli revo uninstaller. Buda kalıntı bırakmadan kökünü bile siliyor. Ccleaner da pek güvenli değil. Hele ki kullanıcı verilerini izinsiz sattığı haberi çıkınca hemen sildim. Bu olaydan sonra zaten programı belli bir süre ücretsiz yapmışlardı pro key veriyorlardı millete gönül almak için ama çok kullanıcı kaybetti. Wise care 365 yeterli bir sistem için.

Your Uninstaller sanırım en son sürümünü yayınladığı günden yana program arşivim de var. Crackli hiç kullanmadım. Serial key elimde var. Virüs sorunu da hiç yaşamadım. Hala program ekle kaldır özelliğinden kaldırdığım programlardan hiçbir kalıntı bırakmıyor. Diskleri temizledikten sonra da farkı hissettiriyor. Windows' u sıfırlamış kadar oluyor... 

Advances System 3 sürümünden beri bilgisayarlarıma Çare :) olmuştur.

Kullanmasını bilmeyen veya kararsız kalanlar, yıllarca bu proğram için ''sakın kullanmayın gereksiz'' veya ''benim sistemi çökertti birdaha asla kullanmam,tavsiye de etmem'' gibilerinden birçok söylemler oldu.  3 sistemim var, birinde de Advanced System Care Ultimate (dahili antivirüs proğram enteğreli) kullanmaktayım. Ayrıca; ASC'nin Driver Booster vb. gibi diğer uygulamalarını da portable olarak kullanırım...

Sistemlerimde Antivürüs olarak 3/4 proğram denedim son olarak Eset antilerini kullandım ama bir senedir de sistemimden antivirüs proğramlarını kaldırdım.

Temizlik proğramı olarak, Your Ynistaller 7 bana yetiyor, peşinden bir sene önceki CClainer Teknican kullanırım. Ara ara Wise Care 365 ve Sistem İnce ayar proğramları da zaman zaman kullanmaktayım..

Advanced SystemCare Programı - PC ve Internet Teknik Sorunlar ve Yardım -  AllaTurkaa

• Like 3
  • Haha 1

• Advanced systemcare sanıyorum daha iyi gibi sanal makinede 7/8.1 ve 10 sistemlerinde denemelerim bugün bitti sonuç başarı oranı asc'de karar kılındı Avg tunup'ı kaldırdım (bugün)
  • yerine asc'i real sisteme kurdum kullanmaya başladım.Tüm seçenekleride aktif ettim bu şekilde taradım,Turbo modu oyun moduna alarak, sistemi daha da rahatlattı. Tepkime hızı,çalışan servisleride gereksiz olanları devredışı bıraktı. Kullanımı pratik özellikle ilk kullanıcılar için  genel olarak arayüzü vs. daha iyi görünmekte yapılan yorumlarıda dikkate aldım diyebilrim yapılan yorum ve değerlendirmeler için hepinize ayrı ayrı  teşekkür ederim. 
  • Herkesin kullanım alanları sistemdeki yaptığı işlemlere göre elbette farklı programlar alışkanlıklara dayalı olarak kullanım yöntemleri değişiklik gösterecektir bunada saygı duymak gerekli.
  • ASCPRO'dan ekran görüntüsü (Kendi sistemimden) sistem: windows 10 2016 enterprise ltsb build 1607 Date: 18 Kasım 2020.
  • Kullandığım ve daha evvel hazırladığım asc'nin lite pro versiyonu gereksiz servislerden arındırılmış olan kurulum setup katılımsız: 
    Please register to see this content.
Spoiler

FmLRAl

Saygılarımla! | Gününüz ve işiniz gücünüz rast gelsin yorumlar ve değerlendirmeler için tekrar'dan > Thanks! :)  <

Edited by forjest
  • Like 4
  • Thanks 2

Değerli dostlar bende bu  (  Baidu PC Faster  )  proğramı kullanıyorum bilgisayarda harika temizlik yapıyor  gerçekten işini yaptıktan sonra bilgisayarın rahatladıgını  hissediyorsun  birde  asc  PROĞRAMINI KURUP TEMİZLİK YAPTIKTAN SONRADA SİSTEMDEN   kaldırıyorum  kaldırıyorum çünkü sürekli pc yi meşgul ediyor oda benim hoşuma gitmiyor

• Thanks 1

tahsin4345, 32 dakika önce yazdı:

Değerli dostlar bende bu  (  Baidu PC Faster  )  proğramı kullanıyorum bilgisayarda harika temizlik yapıyor  gerçekten işini yaptıktan sonra bilgisayarın rahatladıgını  hissediyorsun  birde  asc  PROĞRAMINI KURUP TEMİZLİK YAPTIKTAN SONRADA SİSTEMDEN   kaldırıyorum  kaldırıyorum çünkü sürekli pc yi meşgul ediyor oda benim hoşuma gitmiyor

Bir üst mesajda forjest hocamın paylaştığı lite sürüm olan ascyi denerseniz boyutunun normal ascnin 3te1i olduğunu arkada asla servis çalıştırmadığını hiçbir yük bindirmediğini farkedeceksiniz denemenizi öneririm :)

• Like 1
  • Thanks 1