Jump to content

Privatemre Os 22h2 Pro Education | 19045.1865 | Temmuz 2022 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

• Emre028 changed the title to Privatemre Os 22h2 Pro Education | 19045.1865 | Temmuz 2022 | X64
EmirOuTLaW, 2 dakika önce yazdı:

defender tamamen nasıl kaldırırım pasif olsa bile arada bildirimi çıkıyor

Bildirimlerini kapattım. Silerseniz ileriye dönük güncelleme yapamazsınız.

EmirOuTLaW, 8 saat önce yazdı:

defender tamamen nasıl kaldırırım pasif olsa bile arada bildirimi çıkıyor

Defenderı tamamen kaldırmanızı önermem. Eninde sonunda güncelleme sorunu alırsınız. Emre028`e kesinlikle katılıyorum. 

Forumun renkli ve başarılı simalarından olan Emre kardeşim, eline sağlık. 

• Thanks 1

Pek zaman olmadığından, extra başka işlerlede uğraştığımdan yeni modifiyeler yok şuan için ama Güncel bir Windows 10'a ihtiyacım vardı deneyelim bakalım, Emre kardeşim napmış ? Bu arada benim sorunumu bu versiyon çözecekmi, konu dışı ama buradan sorayım, ağ bağlantılarını şirket ofis içi kullananlar için tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim, olay şu; Windows 10 X64 kendi editlediğim LTSC'de bir sorun yaşıyorum, performans vs hiç bir sıkıntı yok ama Sorun Şu ;  
- Ağdaki Diğer Windows 7 veya 8.1'lerden Windows 10'un kurulu olduğu bilgisayardaki Ağ paylaşım dosyalarına erişemiyorum, hiçbir şekilde ulaşamıyorum...
- Aynı bilgisayar aynı donanımla windows 8.1 kurduğumda her dosyaya erişiyorum, Yani donanımsal hiçbir hata olmadığını söylemek için yazdım bunu...
-  Windows 10'dan Ağ paylaşım dosyalarına erişmek istiyorum, dosyalara okuma/yazma için Tam yetki verilmiş durumda fakat sorun nerede ?
- iyice anlaşılsın diye şöyle söyliyim; Windows 10'dan, Windows 8.1'deki dosyalara erişemiyorum, Ağda bilgisayarı görüyorum üzerine çitf tıklayınca işte güvenlik veya ağ paylaşımına açıkmı gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum, herşey açık ve sorunsuz çalışıyorken nedense Windows 10'dan Windows 8.1'deki dosyalara erişemiyorum, SMB özelliğide açık bu arada, hadi çıkın işin içinden :) 

• Like 1

EASMurat, 49 dakika önce yazdı:

Pek zaman olmadığından, extra başka işlerlede uğraştığımdan yeni modifiyeler yok şuan için ama Güncel bir Windows 10'a ihtiyacım vardı deneyelim bakalım, Emre kardeşim napmış ? Bu arada benim sorunumu bu versiyon çözecekmi, konu dışı ama buradan sorayım, ağ bağlantılarını şirket ofis içi kullananlar için tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim, olay şu; Windows 10 X64 kendi editlediğim LTSC'de bir sorun yaşıyorum, performans vs hiç bir sıkıntı yok ama Sorun Şu ;  
- Ağdaki Diğer Windows 7 veya 8.1'lerden Windows 10'un kurulu olduğu bilgisayardaki Ağ paylaşım dosyalarına erişemiyorum, hiçbir şekilde ulaşamıyorum...
- Aynı bilgisayar aynı donanımla windows 8.1 kurduğumda her dosyaya erişiyorum, Yani donanımsal hiçbir hata olmadığını söylemek için yazdım bunu...
-  Windows 10'dan Ağ paylaşım dosyalarına erişmek istiyorum, dosyalara okuma/yazma için Tam yetki verilmiş durumda fakat sorun nerede ?
- iyice anlaşılsın diye şöyle söyliyim; Windows 10'dan, Windows 8.1'deki dosyalara erişemiyorum, Ağda bilgisayarı görüyorum üzerine çitf tıklayınca işte güvenlik veya ağ paylaşımına açıkmı gibi bir uyarıyla karşılaşıyorum, herşey açık ve sorunsuz çalışıyorken nedense Windows 10'dan Windows 8.1'deki dosyalara erişemiyorum, SMB özelliğide açık bu arada, hadi çıkın işin içinden :) 

@EASMurat üstadım paylaştığım bir konuda kullanıcılardan biri Windows 10 da sanal bellek kapalı olduğundan ağa bağlı bilgisayarlardaki paylaşılan dosyalara erişemediğini, sanal belleği açtıktan sonra durumun düzeldiğini yazmıştı??? Kendi deneyimlediğim bir durum değil.

LTSC yi modlarken sanal belleği kapattıysanız eğer, açıp  denemenizde fayda var diye düşünüyorum.

• Like 1

TR_by, 57 dakika önce yazdı:

@EASMurat üstadım paylaştığım bir konuda kullanıcılardan biri Windows 10 da sanal bellek kapalı olduğundan ağa bağlı bilgisayarlardaki paylaşılan dosyalara erişemediğini, sanal belleği açtıktan sonra durumun düzeldiğini yazmıştı??? Kendi deneyimlediğim bir durum değil.

LTSC yi modlarken sanal belleği kapattıysanız eğer, açıp  denemenizde fayda var diye düşünüyorum.

Bunu deniyeceğim, Fakat Sanal bellek açıktı sanırım bende... Yani " kapalı değil "olarak biliyorum, Ben Windows 10 LTSC'den Windows 8.1'deki bilgisayara erişemiyorum deli olucam denemediğim yöntem kalmadı senin yazdığına ek olarak regedit ayarlarına şunlarıda yaptım yine nafile...

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" yolunda...

" ClearPageFileAtShutdown " sanal belleğin bilgisayar kapanırken silinmesi ile ilgili bir ayar, onu 0 yaptım...
" LargeSystemCache " değerinide 1'e ayarladım, çünkü  dosyaların fiziksel bellekte kalmasına izin verir. Bu ayar, "
büyük ağlarda Windows 2000 Server çalıştıran çoğu bilgisayar için önerilir " şeklinde bir yazı okudum, bu ayar ise bellek önbelleği ile ilgili bir ayar, bunu da normalde "0 " yapıyorlar.

Bu arada @Emre028 'in bu Windows'unu kurdum Buraya Şöyle bir başlık olmalı " 4 dakikada Windows Kurulumu " videoyu atlamadan izlerseniz, Toplamda 8 dakika ama windows'un kurulumu tamı tamına  4dakika sürdü işte Atlamadan kesmeden Direkt ceptelefonuyla cektiğim Video ;) 

TIKLA VIDEOYU IZLE ( Sağ alt köşedeki çark işaretinden kaliteyi arttır 1080Pixel yap daha net izlersin ): 

Please register to see this content.

Edited by EASMurat
  • Like 2
  • Thanks 1

EASMurat, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar;

Modifiye windowsların hemen hemen hepsinde bu bahsettiğiniz soruna rastladım. Muhtemelen kullanılan tweakerlar aynı veya çok benzer özelliklere sahip, haliyle özelleştirme yaparken farkına varmadıkları bir ayar bu dediğiniz problemi ortaya çıkartıyor. Modifiye sistemin kullanıcıları da çoğu zaman ağdan değil de evinde veya ofisinde tek bilgisayar kullanıyor ki, dosya paylaşımı kullanmadıklarından problemin farkında değiller.

Genelde ağda paylaşımı sık kullanan birisi olarak sizinle aynı sorunu yaşadığımda 

SMB Protokolü açık ise birde eklediğim regediti uylamalısınız, Lanmanda gerekli ayarı açmaktadır ki bu ayar temelde ulaşılmazlığın sebebi.

Diğer regedit ise paylaşımlı yazıcıyı görünmesine rağmen çift tıklayıp driverını yüklemiyor ise 

NOT : İşlemleri yaptıktan sonra windowsu yeniden başlatmayı unutmayınız.

Edited by Senkron2
  • Thanks 1

Senkron2, 9 dakika önce yazdı:

Merhabalar;

Modifiye windowsların hemen hemen hepsinde bu bahsettiğiniz soruna rastladım. Muhtemelen kullanılan tweakerlar aynı veya çok benzer özelliklere sahip, haliyle özelleştirme yaparken farkına varmadıkları bir ayar bu dediğiniz problemi ortaya çıkartıyor. Modifiye sistemin kullanıcıları da çoğu zaman ağdan değil de evinde veya ofisinde tek bilgisayar kullanıyor ki, dosya paylaşımı kullanmadıklarından problemin farkında değiller.

Genelde ağda paylaşımı sık kullanan birisi olarak sizinle aynı sorunu yaşadığımda 

SMB Protokolü açık ise birde eklediğim regediti uylamalısınız, Lanmanda gerekli ayarı açmaktadır ki bu ayar temelde ulaşılmazlığın sebebi.

Diğer regedit ise paylaşımlı yazıcıyı görünmesine rağmen çift tıklayıp driverını yüklemiyor ise 

Sistemde bu gibi hatalar yok @EASMurat sistemin kurulumunu tamamladı. Ağ paylaşımını sorunsuz şekilde kullanabilmektedir. Harici diğer sistemlerde ekstra bileşen yada servis kapatılmasından dolayı oluşan bir sorundur. Bu sistemde herhangi bir HATA yada SORUN bulunmamaktadır :) 

• Like 1

Spoiler

Senkron2, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar;

Çok Teşekkür ederim, Bu paylaştığınız REG dosyasıyla, Şuan Windows 10 LTSC olan bilgisayardaki Ağ sorununu Hallettim Sayenizde teşekkür ederim....

Emre028, 1 saat önce yazdı:

Sistemde bu gibi hatalar yok @EASMurat sistemin kurulumunu tamamladı. Ağ paylaşımını sorunsuz şekilde kullanabilmektedir. Harici diğer sistemlerde ekstra bileşen yada servis kapatılmasından dolayı oluşan bir sorundur. Bu sistemde herhangi bir HATA yada SORUN bulunmamaktadır :) 

Yukarıdaki Açıklamada yazmıştım Konu dışı diye ama Orası anlaşılmadı sanırım, Bu sorun emrenin Paylaştığı sistemde değil, benim uzun zamandır kullandığım sistemde vardı @Senkron2 sayesinde onuda hallettim... Bu sorunu düzeltmek için demediğim yöntem kalmadı bunlarıda yukarıda sıraladım zaten, Sizlerinde başına geldiyse bunu yaşayanlar olursa bilgilendirme mahiyetinde olsun bu paylaşım... Uzun lafın kısası  emrenin sistemde Hiç bir sorun yok hatta tam 4 dakikada kuruluyor, videosunuda paylaştım, Onun yaptığı ayarlarda ağla ilgili hiçbir sorun hiç yok, Gönül rahatlığıyla indirip kullanabilirsiniz, sevgili forum sakinleri..!

• Like 1
  • Thanks 2

Emre028, 21 saat önce yazdı:

Bildirimlerini kapattım. Silerseniz ileriye dönük güncelleme yapamazsınız.

bunu kurup uzun üse güncelleme yapmayacağım iş yeri bilgisayarı zaten disable yapan uygulama gördüm ama yinede uyarı veriyor komple kaldıran uygulama biliyorsanız eğer link verme imkanınız var mı.

Edited by EmirOuTLaW

sekonder90, 56 dakika önce yazdı:

windwos 10 pro orjinal olmasina ragmen winddows etkinlestir uyarisi veriyor neden olabilir ?

Pro Education sürümünü indirdiğiniz için Pro lisansınız aktive etmemiştir.

EmirOuTLaW, 3 saat önce yazdı:

bunu kurup uzun üse güncelleme yapmayacağım iş yeri bilgisayarı zaten disable yapan uygulama gördüm ama yinede uyarı veriyor komple kaldıran uygulama biliyorsanız eğer link verme imkanınız var mı.

indir rar çıkart rar şifresi sordum uygulama yönetici olarak çalıştır defender uninstaller ekran açılcak bitmesini bekle bitince defender kaldırma işlemini 3 kez yap tamamen siliniyor bilgisayarı yeniden başlat 

• Like 2